PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım Yavaşladı Yardım

onur_S
26-06-2010, 00:34
Arkadaşlar 2010 model audi a3 1.4t kullanıyorum.araç 10600 kmde.1000 km önce filan araca remap uygulaması yapıldı.araç stockkende tatlı gidiyordu 125 bg e göre.remaptan sonra hız limitörü kaldırıldı 218 gibi kesiyordu.güzel oldu 248 km görüyordu.3-4 kere farklı farklı zamanlarda bu hızı gördüm.videoda cektik.remap yapıldığında araçta opet vardı.sonra shell flanda almıştım yine aynı hızı görüyordum.petrol ofisinin 97 sini deneyeyim dedim.araçta bi isteksizlik vardı.aynı yola çıkayım dedim 240 dedi geçmedi araç.yakıtı bitirdim 50 liralık vardı zaten :),shellden aldım.ertesi gün tekrar otobana.yine 240.rüzgar vardı azcık.baktım akşam rüzgar kesilir gibi oldu.yine 240.acaba rüzgar kesilmedi de benmi anlayamadım :) ama geçenlerde 2-3 gün ard arda denedim 248 den şaşmazdı.
aracıma ne olmuştur acaba?yakıt pompasımı?carbon cleanmi lazım?neden böyle yapar?

http://tinypic.com/r/117cvwn/6

Jerky
26-06-2010, 00:39
Bu yavaşlamayı sen hissediyormusun yoksa kadranda gördüğün 8 km mi olay? Top speeddemi yavaşlama var sadece?

onur_S
26-06-2010, 00:47
bi ara hisseder gibi oldum ama biraz hastalıklı olduğum için belki psikolojiktir dedim.top speed de de yavaşlık var tabi.240 ta kalıyor.

R_Kaptan
26-06-2010, 01:06
psikolojiktir,ama aynı yerden benzin almanı tavsiye edrim opet forewer..

Onrcn
26-06-2010, 01:06
sicaklikta fark etmektedir, onu da goz onunde bulundur

onur_S
26-06-2010, 01:21
havalar serinledi ankarada.geçenki sıcaklarda 248 gördüm.yol aynı.psikolojik değil 8 km lik düşme var.

Mutu
26-06-2010, 01:34
240a çıkamayanları düşün :)

onur_S
26-06-2010, 01:43

???????????? :icon_wack

SercanTurkoz
26-06-2010, 03:12
Bende bişey sandım :/
Allah yardımcın olsun..

yavuz364
26-06-2010, 09:11
Araç turbo olduğu için olabilir, nem, basınç v.b. birsürü farktör var o kadar ufak farklar yapabilecek :)
ama yinede kontrol etmek lazım, yağıdır suyudur.. veya aerodinamik olarak..

SekoLive
26-06-2010, 09:19

???????????? :icon_wack

adam haklı...

çok dert etme 8 kmhz için :)

onur_S
26-06-2010, 10:14
240 a cıkamayanları siz düşünün benim yerime..
siz hesaplayın 248 yapan araç 240 a düştü ve ara hızlanmalarda ona göre düştü.benim aracım gidiyordu neden aynı şekilde gitmesin tabikide sorun yaparım.yardımcı olcaksanız yazın lütfen..

SekoLive
26-06-2010, 10:15
siz hesaplayın 248 yapan araç 240 a düştü ve ara hızlanmalarda ona göre düştü.benim aracım gidiyordu neden aynı şekilde gitmesin tabikide sorun yaparım.yardımcı olcaksanız yazın lütfen..

kardeşim haklısın 240 a çıkamayanlardanım düşünüyorum şuan itibariyle....

yardımcı olanlar çıkcakdır illaki ....

svtec
26-06-2010, 10:27

kuru havada denediğinle rüzgarlı havada denediğin hız bir olmaz bu düşüş normaldir
mantık olarak sert ve hafifi rüzgarlı bir havada aracın sürtünme si daha fazla olacağı için araç illaki ufalta olsa hız kaybı yaşar diğer bir faktçrde arabandaki ağırlık oranı tek başına 2 kişi 3 kişi ve rüzgarlı bir hava - sıcak bir hava bunları hepsi bu küçük km kayıplarında önemli camların açık kapalı olması bile etkiler... bunları göz önünde bulundur? :icon_tup:

MuratGürakan
26-06-2010, 10:32
onur senin psikolojik problemlerinmi var yaa...
Olum rahata azcık bırak bi müddet yavaş gitsin. İşte benzinden dolayı yavaşlamış düzelmiş. Bir müddet hissettim isteksiliği şimdi yok ama top speed az diyorsun.Sanki sürekli 6. vites redline da kullanıyorsun. Sen gel bi ara buluşalımda gazını alayım senin :D:D

Ahmet Saraçoğlu
26-06-2010, 10:33
araç düzmü dgs mi?
248 i ne kadar zaman önce yaptınız?
eğer düzse o günden bu güne debriyaj balatasının bitme ihtimali varmı?

Ahmet Saraçoğlu
26-06-2010, 10:36
araç düzmü dgs mi?
248 i ne kadar zaman önce yaptınız?
eğer düzse o günden bu güne debriyaj balatasının bitme ihtimali varmı?

oha 10 000deymiş araç , kendi kendimi çürütiym olmaz öyle şey :D:D:D

fa'R'uk
26-06-2010, 10:41
rüzgardan başka bişey yoktur senin araban 244 maksimun hızı arkandan esmiş 248 yapmışsın karşından esmiş 240 yapmışsın ;)

onur_S
26-06-2010, 11:43
onur senin psikolojik problemlerinmi var yaa...
Olum rahata azcık bırak bi müddet yavaş gitsin. İşte benzinden dolayı yavaşlamış düzelmiş. Bir müddet hissettim isteksiliği şimdi yok ama top speed az diyorsun.Sanki sürekli 6. vites redline da kullanıyorsun. Sen gel bi ara buluşalımda gazını alayım senin :D:D

dün akşm msj attım ulaşamadım sana,3 gundur deniyorum araç çıkmıyor :) eskişehire gitcem uzunda perişan olmayalım :) benzinden yavaşladı da bir daha düzelmedi gibi :confused: bu hafta buluşalım deneyelim.senin aracın son denediğimizde güzel gidiyordu onun gibi gidiyor değilmi şimdide?sadece deneyelim sen kararı ver. ben azcık sorunlu olduğumu kabul ediyorum sen kararı ver denediğimizde eskisi gibi gidip gitmediği konusunda.birde nem artarsa hız düşermi?son günlerde yağmurlu da hava?
biliyorum ekstra yük rüzgar vs.etken ama.bu kadar naz yapmazdı.bakalım hayırlısı.sanki 2.3.viteste gazladığımda eskisi gibi gitmiyor gibi geliyor en iyisi muratla denemek lazım ,bi tek onunla denedik chipliyken.

VSO
26-06-2010, 11:56
Allah (c.c) yardımcın olsun, amin.

onur_S
26-06-2010, 12:08
Allah (c.c) yardımcın olsun, amin.

sağol kocum seninde.

Xenomorph
26-06-2010, 12:09
böyle şeyler okudukça bu chip işinden soguyorum...:)..

umarım ciddi birşey yoktur...

onur_S
26-06-2010, 12:10
böyle şeyler okudukça bu chip işinden soguyorum...:)..

umarım ciddi birşey yoktur...

hayırlısı ,muratla bi deneyelim de ona göre karar veririz artık :) inşallah yoktur.

Xenomorph
26-06-2010, 12:16
hayırlısı ,muratla bi deneyelim de ona göre karar veririz artık :) inşallah yoktur.

birde fazla takıntı iyi değildir...piskolojik olarak gitmiyo dersen gitmez...

fix control yap...hava filtreni vs kontrol et hava durumuna lastiklerin havasına bak

rot ayarı bile keser arabayı 200 ustunde

bunlara bak :D

xcel
26-06-2010, 17:56
kilo almış olabilir misin? :)

_FrKn_
26-06-2010, 17:58
kusra bakmayın ama aracım yavaşladı yazısını görünce frene basmışsınızdır gibi bi cevap geldi içimden kızmayı lütfen içimde kalmasın diye yazdım :D

edo typer
27-06-2010, 15:02
aracınızın koruma moduna gecmıs olabılır mı? ara hızlanmalarda hıssedılır bı fark varsa ornek verıyorum 3. vıteste saran arac artık sarmıyorsa gıbı.. bunun kontrollerını yapın.. havalar ısındıkca avans esık degerınde bır dusme olur, buda buna yol acmıs olabılır. aracınızda afr gostergesı mevcut mu? fakat ara hızlanmalarda bı eksıklık yoksa top speedtekı 8 kmh lık dusmenın bı sıkıntı yapacagını dusunmuyorum.. aracınızı bırde sabaha karsı serın havada denemenızı tavsıye ederım arada bı fark var mı?

Maxiboost
27-06-2010, 15:19

:( 248 yapan araç 240 a düştüyse durum cidden kötü.. Arkadaşlar işin ciddiyetini anlayamamış ama bence biran önce üst kapak açılıp bakılmalı ne var ne yok diye.. Filtreni en son ne zaman değiştirdin? belki filtreni tıkayan birşeyler vardır?

TünayK
27-06-2010, 15:54
bence bı acın bakın.....

MeRtCaN
27-06-2010, 16:02
motoru söküp bi bakın bi sıkıntı olmuş olabilir.

tool
27-06-2010, 16:05
filtre ve bujileri cikartip kontrol edin, burdan endoskopi zor :)

CeM öZeR
27-06-2010, 17:43
Yakıt filtresini değiş.Geçen gün aynı şikayetten 1.4 tsı leon geldi ara sıra tepki vermeme ve biraz isteksiz hızlanma gibi şikayetleri vardı.Yakıt filtresini değişip iyi bir shell istasyonundan 95 oktan alınca şikayeti kalmadı.Ayrıca aracın chipli olduğu için bir tavsiyede bulunuyum illede yap demiyorum ama yaparsan faydasını görürsün.Emiş çok olduğu için hava filtreni temizlet yada kötü durumdaysa değiştir.

JenGoO
27-06-2010, 20:24
Benzin ve filtre geliyo aklıma.

enesy
27-06-2010, 20:36
rüzgardan başka bişey yoktur senin araban 244 maksimun hızı arkandan esmiş 248 yapmışsın karşından esmiş 240 yapmışsın ;)

hahaha teşhis konulmuş :) bence de budur.

onur_S
27-06-2010, 22:38
hondacı tayfa eğleniyor :) bi akıllı sizsiniz gidin başka yerde geyik yapın,bu tutumunuz hoşuma gitmedi,hoş değil böyle dalga geçmeniz.
aracı 15 bin olan bakımına biraz erken sokacağım,benzin filtresi vs değiştimi sanırım sorun çözülür inşallah.bir dahada po dan benzin almam.shell 97 devam.

onur_S
27-06-2010, 22:43
aracınızın koruma moduna gecmıs olabılır mı? ara hızlanmalarda hıssedılır bı fark varsa ornek verıyorum 3. vıteste saran arac artık sarmıyorsa gıbı.. bunun kontrollerını yapın.. havalar ısındıkca avans esık degerınde bır dusme olur, buda buna yol acmıs olabılır. aracınızda afr gostergesı mevcut mu? fakat ara hızlanmalarda bı eksıklık yoksa top speedtekı 8 kmh lık dusmenın bı sıkıntı yapacagını dusunmuyorum.. aracınızı bırde sabaha karsı serın havada denemenızı tavsıye ederım arada bı fark var mı?

2 de ara ara sarıyordu sıcak tozlu asfaltta sarardı şimdi azaldı.afr göstergem yok.bakımdan sonra benzin filtresi değişimiyle çözülür inşallah. :)

tool
27-06-2010, 22:47
2 de ara ara sarıyordu sıcak tozlu asfaltta sarardı şimdi azaldı.afr göstergem yok.bakımdan sonra benzin filtresi değişimiyle çözülür inşallah. :)

serviste bu bujiler 60binlik diyene kulak asmayin mutlaka kontrol edilmesi lazim

onur_S
27-06-2010, 23:08
serviste bu bujiler 60binlik diyene kulak asmayin mutlaka kontrol edilmesi lazim

10 bindede buji gidermi acaba?ben po dan aldım ondan böyle oldu aklıma benzin filtresi geliyor,bir de bu araç yakıttan dolayı avansı düşürse tekrar çıkartmazmi bi gün :) yoksa tekrarmı chipli mapi yüklemek gerekiyor acaba?

edo typer
27-06-2010, 23:45
10 bindede buji gidermi acaba?ben po dan aldım ondan böyle oldu aklıma benzin filtresi geliyor,bir de bu araç yakıttan dolayı avansı düşürse tekrar çıkartmazmi bi gün :) yoksa tekrarmı chipli mapi yüklemek gerekiyor acaba?

araclarda anlık koruma modu vardır. benım suankı yenı aracımda avans vurdugu anda hmn benzın dayayıp avansı rotara cekıyor. sonra terar eskı halıne donuyor. fakat aynı araca sahıp arkadasımın aracında sahıt oldugum ust uste bu cok tekrarlanınca arac arıza ısıgını yakıp kendını safe moda alıyor. arıza kaydı sılınene kdrda o modda kalıyor. 10bınde bujı gıder,20 kmdede gıder, bujıler ıslandıktan sonra kenardan atesleme yapar. bı kontrol etmenızde fayda var. dıger arklarında dedıgı gıbı ulkemızde benzın kalıtesı tartısılır,benzın fıltresınede bakabılırsınız. fakat boyle masraflı seylere basvurmadan once sabaha karsı serın havada aracınızı denemenızı tawsıye ederım. bı yandanda bu kdr barız bı sekılde hıssedıp buraya konu acma derecesıne geldıgı ıcınde aracın sıca soguk havadan etkılenmesınden cok koruma modu yada bazı mekanık sıkıntıları oldugunu dusundum ben. mekanık derken fıltre bujı vs .. tekrardan gecmıs olsun.

onur_S
28-06-2010, 06:54
araclarda anlık koruma modu vardır. benım suankı yenı aracımda avans vurdugu anda hmn benzın dayayıp avansı rotara cekıyor. sonra terar eskı halıne donuyor. fakat aynı araca sahıp arkadasımın aracında sahıt oldugum ust uste bu cok tekrarlanınca arac arıza ısıgını yakıp kendını safe moda alıyor. arıza kaydı sılınene kdrda o modda kalıyor. 10bınde bujı gıder,20 kmdede gıder, bujıler ıslandıktan sonra kenardan atesleme yapar. bı kontrol etmenızde fayda var. dıger arklarında dedıgı gıbı ulkemızde benzın kalıtesı tartısılır,benzın fıltresınede bakabılırsınız. fakat boyle masraflı seylere basvurmadan once sabaha karsı serın havada aracınızı denemenızı tawsıye ederım. bı yandanda bu kdr barız bı sekılde hıssedıp buraya konu acma derecesıne geldıgı ıcınde aracın sıca soguk havadan etkılenmesınden cok koruma modu yada bazı mekanık sıkıntıları oldugunu dusundum ben. mekanık derken fıltre bujı vs .. tekrardan gecmıs olsun.

sonuçta 180 yapan bir aracı 190 a çıkartmak için atıyorum 15 bg fazlası yetiyorsa ,240 yapan aracın 248 e çıkması daha fazla güç ister diye düşündüm.o yüzden konu açma gereği duydum.ben pek anlamıyorum fakat serviste söylesem bujilerine filan bir bakın diye.anlarlar sanırım değilmi?

Buğra A.
28-06-2010, 07:32
Bunun bir çok sebebi olabilir;o an ki hava durumu,yol durumu,benzin,kullandığın yağ,otomobilin teknik düzeneği vs vs vs..

Danışacağın 2 kişi var;birisi servisin,ötekisi de ECU'n ile oynayan arkadaş.

onur_S
28-06-2010, 13:56
aracın herşeyi aynıydı yağı suyu vs. sadece po dan aldığım benzin ve akabinde hala bu sorunu çekiyorum.bir daha oradan almama rağmen.araç sanki chipsiz gibi.yağmur ilk yağdığı zaman bi kaygan olur yollar,2.viteste yükleniyorum asr ışığı yanardı şimdi yanmıyor.