PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vtec 2 manuel, otomatik vites..?

rcpyldz
26-06-2010, 16:18
Merhaba arkadaslar forumda arattım ama bulamadım boyle bır konu, bazılarımızın dikkatini çekmiştir honda civic vtec2 araçların fiyatları abartılı şekilde yükseldi özellikle manuel vites beyaz renk bulmak gerçekten zor, otomatik vites vtec2 ler manuele çevirmek mümkünmüdür yapan bilen araştıran arkadaşların bilgilerinden, fikirlerinden bilgi edinmek istiyorum

timucintt
26-06-2010, 16:37
yapan varmıdır bilemiyorum ama illaki çevirilir... sonuçta çok zor bir mekanizma ve bulunamayan parçası yok.. ben 91 integrayı bile komple orijinalde olduğu gibi düze çevirdim otomatikten... sadece maddiyata bakıyor gerisi kolay yapmak için... vtec 2 yide düze çevirmek ortalama parçaları 2000 lirayı bulur veya azda olsa geçebilir takmasınada 500 isterler yani nereden baksan temiz bir işcilikle 3000 lirayı bulabilir bu işler... tabi eski parçaları kaça satabilirsin yada kaça alırlar orasını bilemiyorum...

daredevil
26-06-2010, 17:02
şanzıman + beyin değişmesi lazım sorun olmaz değişir

timucintt
26-06-2010, 17:10
şanzıman + beyin değişmesi lazım sorun olmaz değişir

Sadece şanzıman ve beyinle bitmiyor işte... vites kolu tertibatı, vites kolu tertibat halatları, volan, baskı balata, marş, gösterge, akslar, geri vites ışığı tesisatı, alt üst debriyaj merkezi, pedal takımı, motor kullakları....

rcpyldz
26-06-2010, 21:15
liste düşündüğümden de kalabalıkmıs yapan arkadas varmı acaba rakam konusunda gercek degerlere ıhtıyacım var

initial-D
26-06-2010, 21:33
amaç daha ucuza satılan otomatik alıp manuele çevirmekse astarı yüzünü geçer,,değmez..

Evrenoz
26-06-2010, 21:35
Ben de otomatik alıp manuele çevirmenin mantıklı olmadığını düşünüyorum. Amaç düz ve beyaz bulmaksa herhangi bir düz civic alınıp beyaza kaplanabilir. Otomatiğe çevirmekten daha ucuz, zahmetsiz ve sağlıklı olur.

despe
26-06-2010, 21:56
liste düşündüğümden de kalabalıkmıs yapan arkadas varmı acaba rakam konusunda gercek degerlere ıhtıyacım var

yapan olduğunu hiç düşünmüyorum. akı bokunu kurtarmaz :)

şanzımana zaten deli para isterler. birsürüde parça değiştirirsin ki ecuda değişecek bu ikisine çok para isterler.

evreninde dediği gibi beyaza kaplatmak en mantıklısı :)

timucintt
26-06-2010, 22:42

Herhangi bir japon çıkmacısını aramalısın... dediğim fiyatlarıda bulur ve geçerde :) tabi bu işi yapacak ustada bu işten anlamalı :D

rcpyldz
27-06-2010, 23:42
tsk ederım fikirlerini yardımlarını paylasan arkadaslara...:)

onn_dear
28-06-2010, 00:09
Sadece şanzıman ve beyinle bitmiyor işte... vites kolu tertibatı, vites kolu tertibat halatları, volan, baskı balata, marş, gösterge, akslar, geri vites ışığı tesisatı, alt üst debriyaj merkezi, pedal takımı, motor kullakları....

onun adı timu o her şeyi yapar :D :D
selamlar