PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ep3 sorunsalı

vtc mania
28-06-2010, 11:23
Arkadaslar 2002 model ep3 typer sahıbıyım aracımda kaynaklan sıkıntıyı sızınle paylasmak ıstedım.degerlı yorumlarınızı beklıorum.
Arac sabah ılk marta calıstıktan bı sure sonra yanı 30 sn gıbı bı zaman dılımınde bı kasılma meydana gelıo yanı tıkanma söz konusu oluo gaza bastıımda ufak bı patlama sesı gelıo aracı kendı halıne rolantıye bırakttımda devır saatı dusuo ve normale bınıo.gun ıcerısınde motor cok sogukken aynı hatayı tekrarlıo.ne gıbı sıkıntılar olabılır degerlı yorumlarınızı beklıorum sımdıden.
yaptıım ve denedım seyler:
1) bujıler degıstı orj.ıle
2) cıhaz ıle bakıldıında herhangı bı dtc vermedı.
3)bobınler tekrr kontrol edıldı.
yanı baska nerlere bakmam yada baktırmam gerekır degerlı yorumlarınızı beklıorum.
şimdıden tesskr ederım.

vtc mania
28-06-2010, 12:10
yokmu bılen kımsecıkler

8.000rpm
28-06-2010, 12:11
oksijen sensörlerine bakıldı mı?

vtc mania
28-06-2010, 12:18
bakıldı arada bır verıo arıza

YavuzNaz
28-06-2010, 12:26
aynı arızayı megane coupede yasamıstım hatta yokus cıkarken bıle yıgılıyordu arac oksıjen sensorunu değiştirdik serviste problem çözüldü banada sorun ordan kaynaklı gibi geliyor.

vtc mania
28-06-2010, 12:30
bunda yıgılma yok tek sabh ılk marsta yapıo 30 sn kadar suruo.arada bırde vıtes gecıslerınde hıssdeıorum.
Benım oksıjen sensoru ucunda yanıltıcı var arıza lambasını yakamyı onluo acaba bundan dolayımı yapıokı

türker42
28-06-2010, 12:31
aynı sıkıntıyı bende yasadım,çözümüde bulamadım,son çare motoru komple indirip bakacaklardı, son bi umut bi ustaya gösteriyim dedim, oda allah razı olsun buldu sıkıntıyı, sorunda piston yataklarından 1 tanesi pislikten dolayı tortu mu ne yapmış diyordu. subab delikleri tıkanmış fln demişti. Depoyu fulldetikten sonra deponun içine bi tane tablet attı, 1 hafta yüksek devirde kullanmıştım. Bu şekilde düzelmiş oldu.

vtc mania
28-06-2010, 14:33
?????????:soru::soru:

vtc mania
28-06-2010, 15:32
yokmu baska cvp vercek kımse guncelııı

orcuns
28-06-2010, 17:25
sorun ıkıcı oksıjen sensoru ama dert edılıcek bır sorun degıl sadece gaza tam oturudugunda alt devırde bır sılkeler bellı belırsız sonra duzelır sana bır sıkıntı cıkarmaz

fıd type r
28-06-2010, 18:01
evet sorun ikinci sensörden kaynaklanıyor bir arkadaşın başına gelmişti aracında kpro beyin varsa sensörü iptal edip yoluna devam edebilirsin.

vtc mania
29-06-2010, 09:37
sorun ıkıcı oksıjen sensoru ama dert edılıcek bır sorun degıl sadece gaza tam oturudugunda alt devırde bır sılkeler bellı belırsız sonra duzelır sana bır sıkıntı cıkarmaz

orcun kardesım aynen söledıın gıbıde oluo zaten.pekı sensor degırtırdımde bu sıkıntı gıdecekmıdır sızce.?bu arada kardesım kulak ve dolgular ıcın tesskr ederım tekrr söledıın gıbı dolguları takınca inceden bi titreme meydana geldı..

vtc mania
29-06-2010, 09:39
evet sorun ikinci sensörden kaynaklanıyor bir arkadaşın başına gelmişti aracında kpro beyin varsa sensörü iptal edip yoluna devam edebilirsin.

hayır aracımda kpro yok dun benımde aklıma bu fıkır geldı fişlerı cektım aynı sorun devam edıo..

mechanıcer
29-06-2010, 09:41
yanıltıcı koydugun ıcın mevcut arızayı goremıyor olabılır pc. 2 ox sensorunu degıssen hallolur gıbı sıkıntıın

vtc mania
29-06-2010, 09:43
yanıltıcı koydugun ıcın mevcut arızayı goremıyor olabılır pc. 2 ox sensorunu degıssen hallolur gıbı sıkıntıın

sorunun herkes bu yönde oldugunu söluo denıcem bu söledıklerınızi tskkr ederım..

selim bayrak
29-06-2010, 09:45
oksijen sensöründen kaynaklanıor şuan benım aracımdada aynı sorun var çalışınca ve alt devirlerde sorun oluor.

emrah type-r
29-06-2010, 10:44
halıt alcaklsın kpro yu ne tıtreme kalcak ne de baska bısey...

orcuns
29-06-2010, 23:49
orcun kardesım aynen söledıın gıbıde oluo zaten.pekı sensor degırtırdımde bu sıkıntı gıdecekmıdır sızce.?bu arada kardesım kulak ve dolgular ıcın tesskr ederım tekrr söledıın gıbı dolguları takınca inceden bi titreme meydana geldı..

sensorler degıstıgınde bu sıkıntı gıder sensor bu en nihayetınde bozuluabılıor zamanla ama sana sunu solıyım senın kafana takmana degmez bende ıkı sensorde calısır vazıyette ama bırınde wideand var bırınde yanıltıcı yanıltıcı bozuldu arıza ısıgını yakıyor kprodan goruyoruz arıza bır tek onden verıyo gereksız bır para vermıs olursun sensore degmez cunku ıkı sensor fıyatı 700 tl cıvarı servıste pahalı yanı amerıkadada 200 $ cıvarı bende kpro var ama o tıtretmeyı yapıyo sen ona takılma benım fıkrım bole kullanmaya devam et sana bır zarar vermez