PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : '88 Mercedes 300D Proje

F.TimuR
29-06-2010, 13:06
Herkese keyifli forumlar.
Arkadaşım 300D 'sini turbolamak istiyor. Yapan ya da gören varsa artılarını eksilerini yazarsa sevinirim.
Adana 'da nerede yaptırabiliriz??
Hangi parçalar kullanılmalı??
İşçilik ve parça maliyeti ortalama ne kadar olur??

Safak
29-06-2010, 14:11
w124 kasada 300TD var 273Nm 147HP gibi muazzam bir kuvette...

Teknolojiye bak kopmuş gitmiş, şimdiki 1.5 - 1.6 dizeller neredeyse aynı güçlerde oluyor bir chiple...

On3R
29-06-2010, 14:23
Orjinal egzoz manifoldu alacağınız turboya göre kesip biçeceksin.
300TD nin emme manifoldunu alabilirsin veya custom boru vs de yapabilirsin.
Zaten sistem pompa olduğundan dolayı güzelde bir ayar ile bitirebilirsin işini.
Kendi isteğine göre cooler da yapabilirsin.

Yemek tarifi gibi oldu :)

F.TimuR
29-06-2010, 14:43
Orjinal egzoz manifoldu alacağınız turboya göre kesip biçeceksin.
300TD nin emme manifoldunu alabilirsin veya custom boru vs de yapabilirsin.
Zaten sistem pompa olduğundan dolayı güzelde bir ayar ile bitirebilirsin işini.
Kendi isteğine göre cooler da yapabilirsin.

Yemek tarifi gibi oldu :)

Teşekkürler. Eğer parçalar bunlardan ibaretse fazla paramız gitmeyecek. Ben orijinalden yanayım. Öyleyse TD 'nin parçalarını kullanmalıyız. Kale marka Cooler tadından yenmez :p

F.TimuR
29-06-2010, 14:44
w124 kasada 300TD var 273Nm 147HP gibi muazzam bir kuvette...

Teknolojiye bak kopmuş gitmiş, şimdiki 1.5 - 1.6 dizeller neredeyse aynı güçlerde oluyor bir chiple...

Bu haliyle bile 2. vitese kadar güzel yanlıyorum :) Projeden sonra bahsettiğin kadar güç elde edebilirsek 3. vites beni bekler :cokgreen:

F.TimuR
29-06-2010, 22:14
Adana 'dan bir el uzansın istiyorum :D

levent
30-06-2010, 00:06
GT25 takan var youtube da videoları vardı hatta :)

güzel güçler alınabilir, güzel bi turbo manifoldu, komple egsoz sistemi, yazılım ( ayar vs ) ile :)

F.TimuR
30-06-2010, 10:16
GT25 takan var youtube da videoları vardı hatta :)

güzel güçler alınabilir, güzel bi turbo manifoldu, komple egsoz sistemi, yazılım ( ayar vs ) ile :)

Adana 'da kime yaptırabiliriz acaba?
Kafamda bir kaç yer var ama uğraşır mı bizimle düşündürür :D

kickboxer
30-06-2010, 11:56
bi ara videolarını segretmiştim baya iyi gidiyolardı

Tayfun-E30
30-06-2010, 12:01
bende 250d vardı 300dyede 300tdyede bindim om603 motor çıkması lazım onlardan bence boşuna uğraşma illa turbo arabaya biniceksende sat turbosunu al =) ama performans vadeden yatırdığını vericek daha önce yapılmış örnekleri olan bir motor değil internette bi kaç tane turbodizel öğüren mercedes bulabilirsin onların motoru seninkinden epey bi farklı hem sen 2.vitese kadar yanlıyomussunda olayı bitirmissin yani daha uğraşmanın bir mantığı yok...

ahmetbaha-drs
30-06-2010, 12:03
Bencede 300D'yi satıp 300TD-190 2.5TD v.s almak çok daha mantıklı olur,eğer ki arabanın manevi değeri yoksa tabi..Fiyatları aşağı yukarı aynı hepsinin..Ya da görsel olarak modifiye edebilir.Hayırlısı olsun..:)

F.TimuR
30-06-2010, 21:03
Yorumlar için tşk.
Araç yakın bir arkadaşımın ağabeyi 'nin bizde merakı gördü az çok kendisi de heveslendi o yüzden düşünüyoruz... Çıkmadı bi Adanalı tavsiyede bulunsun :D

vtecturbo
30-06-2010, 21:29
bence ılkonce o mazot pompasını basınca gore ayarlayabılecek bır prof pompacı bulun cunku eger basınca gore yanma odasına mazot veremessen yaptıgın ıs hıc bıseye yaramaz.onun dısında cooler turbo manıfold vs bısey dııl zaten. bu arada w124 mercedesın en saglam arabalarından bırıdır.yenılerden cook daha saglamdır.

F.TimuR
01-07-2010, 13:56
bence ılkonce o mazot pompasını basınca gore ayarlayabılecek bır prof pompacı bulun cunku eger basınca gore yanma odasına mazot veremessen yaptıgın ıs hıc bıseye yaramaz.onun dısında cooler turbo manıfold vs bısey dııl zaten. bu arada w124 mercedesın en saglam arabalarından bırıdır.yenılerden cook daha saglamdır.

Haklısın 88 model ama hala yenisiyle tek farkı görüntüsü :D

xcel
01-07-2010, 19:46
bir ara bizde çok kafa patlattık. td motorun yağlama sistemi farklı. çok detaylı yazamayacağım ama anladığımız öğrendiğimiz kadarı ile td motorların pistonların üzerine yağlama yapmasını sağlayan bir düzeni var. bu nedenle atmosferik dizelin sonradan turbolanmasında basınç altında ömrünün çabuk tükendiğini duyduk. bütün benz forumlarında bundan bahsediyorlar ancak teknik terimlerin karmaşasından direk şu şudur diye yazamıyorum. öyleki internetin altını üstüne getir sonradan turbolanıp uzun vadede sıkıntısız yürüyen bir araç yok ama td motora turbo upgrade ile rollinglerde +200lerde bile saran hatta turbo+sc uygulanan birçok araç var.

F.TimuR
02-07-2010, 16:27
bir ara bizde çok kafa patlattık. td motorun yağlama sistemi farklı. çok detaylı yazamayacağım ama anladığımız öğrendiğimiz kadarı ile td motorların pistonların üzerine yağlama yapmasını sağlayan bir düzeni var. bu nedenle atmosferik dizelin sonradan turbolanmasında basınç altında ömrünün çabuk tükendiğini duyduk. bütün benz forumlarında bundan bahsediyorlar ancak teknik terimlerin karmaşasından direk şu şudur diye yazamıyorum. öyleki internetin altını üstüne getir sonradan turbolanıp uzun vadede sıkıntısız yürüyen bir araç yok ama td motora turbo upgrade ile rollinglerde +200lerde bile saran hatta turbo+sc uygulanan birçok araç var.

O zaman hiç uğraşmayalım sattırıp TD aldıralım ...