PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 400 küsür TL elektrik faturası !

Maxi
01-07-2010, 16:20
geçen sene (2009) 5. ayda eski mekanik saati değiştirttim ,
çünkü son bir kaç ay (belki 3 ay) sıfır fatura geldi ve anladıkki saat bozulmuş.

günümüze gönelim:
şu an itibari ile 400 küsür liralık fatura geldi ve itirazım sonucunda ,
eski saatimin üzerinde yapılan incelemelerde ve benim aylık ortalama elektrik tüketimim dikkate alındığında , eski satimin 2008 9. aydan beri eksik yazdığı ortaya çıkmış ve yapılan hesaplamalar sonucunda böyle bir fatura gönderilmiş .

kaba bir hesap ile
2008 9. ay ile 2009 5. ay arası sorun var gözüküyormuş ,
genelde 50-60 TL elektrik faturası geliyor bana, (güncel tarifelere göre)
bu adamlar sanki ben hiç bu tarihler arasında fatura ödememişim gibi hesap yapmışlar

400 / 50 = 8 ay yapar kabaca

böyle bir konuda tecrübesi olan varmı ?

VeNoM_35
01-07-2010, 17:17
ödediğiniz faturalar ile birlikte itiraz edin ve itirazınızdan vazgeçmeyin sonuç buluyorsunuz. 2 gün önceye kadar benim de böyle bir sorun vardı, boş evimize 850 lira fatura yolladılar:) ilk itirazda 550 liraya düşürdüler, tekrar itiraz ettim hafif gürültülü:) 164 liraya düştü. ne koparırsak kardır amacıyla çalıştıkları için pazarlık yapar gibi fatura kestirdim.

barutçu
01-07-2010, 22:28
Bende ofise bağlattım geçen ay 15 gün kullandım elektirik faturası geldi 80TL. Pano vs hiçbişey yanmıyordu. Herhalde bağlantı ücreti vs. aldılar die ses çıkarmadım bilsem itiraz ederdim :(

gfb01
01-07-2010, 22:49
ayni sekilde arkadasima geldi 500 civari odemesini yapti saat bozukmus

kellepaca
02-07-2010, 10:42
Babamın yöneticilik yaptığı dönemde apartmanın saati bozukmuş, yeni saat taktılar. Yalnız taktıkları saat çıkma olduğu için iki okuma arasında çok büyük fark oluştu ve çok yüksek bir fatura geldi. Gidip durumu anlatınca düzeltmişlerdi.

dragstar
02-07-2010, 10:50
700 lira gelmişti elektr,k saati değiştiğinde dilekçe ile itirazda bulunduk halloldu öyle

SekoLive
02-07-2010, 10:51
aynısı oldu bende dilekce yazdım ve cidden çok mantıklı bi dilekceydi bizim ev normalde 8-9 ay 3 kişiyiz ve sabah çıkıp aksam geliriz çalısıyoruz ama yaz aylarında 3-4 ay kardesimle babannem okuldan döndüklerinden ev mevcudu artıyor ve onlar bi yere çıkmadıklarından genelde televizyon v.s. bütün elektrikli aletler çalısıyor haliyle 4 ayın elektrk faturası daha fazla geliyor. bunu anlatan dilekce yazdım fakat yine saat bozuk ayağına değişen bişi olmadı ödettiler 300 civarı bi faturayı bence buda bi yöntem olmus ek gelir sağlıyorlar müdüre kendimde dilekceyle birlikde doğru düzgün anlattım olayı hiç bi sonç çıkmadı :Deli: :Deli: :Deli:

kifanhom
02-07-2010, 10:52
doğalgaz da aynı durum başıma gelmişti
sonra gidip durumu anlatınca ekip geldi ve saati değiştirdiler, sökme takma parası ödemedim. saatin bozuk olup olmadığının sorumluluğu kullandırıcının.
geriye dönük olarak bozulma gününden sonrası için ortalama tüketimden ( apartmanda aynı sıradaki diğer 5 dairenin ortalaması ) anlaşmaya çağırdılar.
gittim, çıkan rakamın toplamından 100 TL indirim istedim, ok dediler :)
sonra toplam rakamı da 5 taksitte ödeyebilirim demiştim, ona da ok demişlerdi :)

sizinki ile aradaki fark ; benim saat hiç çalışmıyordu bozuk olduğu dönemde , fakat siz eksik yazıyor demişsiniz eski saatiniz için ve sonra da sanki o dönem hiç yazmamış gibi hesap yapmışlar.

8.000rpm
02-07-2010, 14:43
sen hangi kifanhom'sun acep?
:D

kifanhom
02-07-2010, 15:03
sen hangi kifanhom'sun acep?
:D

bildiğin işte :heyoo:

R_Kaptan
02-07-2010, 15:38
geçen sene (2009) 5. ayda eski mekanik saati değiştirttim ,
çünkü son bir kaç ay (belki 3 ay) sıfır fatura geldi ve anladıkki saat bozulmuş.

günümüze gönelim:
şu an itibari ile 400 küsür liralık fatura geldi ve itirazım sonucunda ,
eski saatimin üzerinde yapılan incelemelerde ve benim aylık ortalama elektrik tüketimim dikkate alındığında , eski satimin 2008 9. aydan beri eksik yazdığı ortaya çıkmış ve yapılan hesaplamalar sonucunda böyle bir fatura gönderilmiş .

kaba bir hesap ile
2008 9. ay ile 2009 5. ay arası sorun var gözüküyormuş ,
genelde 50-60 TL elektrik faturası geliyor bana, (güncel tarifelere göre)
bu adamlar sanki ben hiç bu tarihler arasında fatura ödememişim gibi hesap yapmışlar

400 / 50 = 8 ay yapar kabaca

böyle bir konuda tecrübesi olan varmı ?
aynı şey benım basımada geldi gecen kış evde yoktuk ben yurt dısındaydım saat bozulmuş sonra bı fatura geldi acaip 300 falandı ve ben tek'e gittim evde olmadığımı dile getirince birazda sert bi şekilde ileriki faturalarımdan düştüler bence sende git itiraz et saati okumaya gelen ukala adamlar iyi baksınlar saate itiraz etmezsen paran gider yazık günah para nasıl kazanılyor:) bence hemen git derim kardeşim..

SekoLive
02-07-2010, 15:39
aynı şey benım basımada geldi gecen kış evde yoktuk ben yurt dısındaydım saat bozulmuş sonra bı fatura geldi acaip 300 falandı ve ben tek'e gittim evde olmadığımı dile getirince birazda sert bi şekilde ileriki faturalarımdan düştüler bence sende git itiraz et saati okumaya gelen ukala adamlar iyi baksınlar saate itiraz etmezsen paran gider yazık günah para nasıl kazanılyor:) bence hemen git derim kardeşim..

çok şanslısın bize ödetti adamlar...

8.000rpm
02-07-2010, 15:42
bildiğin işte :heyoo:

hobaaaaa :D:D:D
hoşgeldin :D:D:D

olcay_bora
02-07-2010, 17:54
kaçak en güzeli :D

Kaan
02-07-2010, 18:00
benzer olay bizim başımıza geldi.
bizim iş hanına 1000 tl ile 1.500 TL arası su faturası geliyordu hep itiraz ettik saat değişti hiç bişey bulamadılar 3ay sonra su faturamız bize göre normal olan seviyelere 600 tl ye fln indi ama bakımın ertesi ayki faturada saat değişim ücret ve 150 lirada işçilik ücreti benzeri bişey alındı resmen geçiriyolar farkında olmadan kisme farkında değil malesef