PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun yolda taş, kum vslerden korunmak

Vtec-SEDAN
01-07-2010, 23:02
Yakın zamanda uzun yola çıkacağım için aracın kaput ve tamponlarına zarar gelmemesi için maske yada benzeri bişiler yapmak istiyorum. Döndüğümde çıkartıp söktüğümde boyaya herhangi bir zarar vermemeside lazım tabiiki..

Daha önce aramızda yaptıranlar varsa Streç, Film vs.. ne gibi önlemler alıyorsunuz ve maliyeti ne kadar oluyor ??

örnek olarak aşağıdaki gibi Deri maske buldum kendime;

http://image5.sahibinden.com/photos/22/84/05/13228405_tkx.jpg

PROMINENT
01-07-2010, 23:07
şeffaf folyo pahalımı olur ercan iyi değilmi o ? yada çok yararlı değilmi ?

som306
01-07-2010, 23:08
şeffaf folyo pahalımı olur ercan iyi değilmi o ? yada çok yararlı değilmi ?

aynen öyle.şeffaf folyo kaplattırmanı tavsiye ederim.kendimiz uyguladık harika oluyor.maaliyeti yok gibi bişey ama kalitelisini almanda yara var:icon_tup:

barutçu
01-07-2010, 23:10
Kaput koruma film...

http://images.gittigidiyor.com/2446/Elgard-BOYA-Koruma-KAPUT-Filmi-7623__24469588_0.jpg
Sadece uzun yol vs... içinde değil ömür boyu koruma...

3M, ziebart, llumar...

Hepsinde mevcut.

TolgaEsentepe
01-07-2010, 23:10
folyoyla sonuçta o taş boyaya kadar inicek folyo incecik birşey. çatlatmaz mı boyayı ? folyo tutuyormu o kadar ?

Vtec-SEDAN
01-07-2010, 23:11
Kaya şeffaf folyo bana sanki biraz basit gibi geliyor ama gerçekten etkili mi ? daha önce yapmadığım için çok bilgim yok.. sahibinden de araştırdım yapanlar var.. yapanların yorumları gelirse şeffaf en güzeli sanırım, sonuç olarak görselliğe de etki etmiyor. En önemlisi söküldüğü zaman zarar vermemesi. ancak folyo sanki bana biraz ince bir malzeme gibi geliyor???

mesela ;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-arac-kaplama-seffaf-koruma/detay

barutçu
01-07-2010, 23:19
Ben 3m den kaput koruma film yaptırdım aynı şekilde arka kapı altlarınada yaptılar taş vurukları için. (arka tarafa kullandıkları biraz daha kalın zaten. gözle fark edilebiliyor)

Ön taraf gayet şeffaf dediğin gibi. Ön tarafa bir taş gelmedi ama arka kapıya gelmişti. Gittim yenisini taktılar. Ve gelen taş epey büyüktü (kaya) :) ve gayet emmişti darbeyi. Düzletme vs.. olmadan direk yenisini yapıştırıdk =)

serhat306
01-07-2010, 23:19
kaput koruma folyoları senın sandıgın kadar ınce dııl oyle tas ıcı alta falan gecmez baya kalın folyo kalıtelısını yaptır sıkıntı olmaz...

deniz
01-07-2010, 23:20
lan olum mezaramı goturcen :D:D:D transıtler gıbı olcan ne derısı :Dyapıcaksan folyo yap seffaf : )

Göki,ZD
01-07-2010, 23:22
kanka git kumaş deri al oto döşemecisinde diktir :D şimdi geldi aklıma ahaha daha ucuz olur

kaput koruma tamam iyide uzun yolda tampon en çok zarar gören parça onu kaplıyabilceklermi ? hayır
ama genel anlamda kaput koruma güzel bişey

Vtec-SEDAN
01-07-2010, 23:22
saol serhat

lan olum mezaramı goturcen :D:D:D transıtler gıbı olcan ne derısı :Dyapıcaksan folyo yap seffaf : )

arızalıyız :hihih:

bahsedilen adam gibi folyolardan geliyimde senin orda yaptırırız herhalde denizim. :) esnaf adamsın yönlendir bizi :D taştan dolayı vukuat olursa kapısına dayanacak biri olsun :hahaha:

Vtec-SEDAN
01-07-2010, 23:24
kanka git kumaş deri al oto döşemecisinde diktir :D şimdi geldi aklıma ahaha daha ucuz olur

kaput koruma tamam iyide uzun yolda tampon en çok zarar gören parça onu kaplıyabilceklermi ? hayır
ama genel anlamda kaput koruma güzel bişey

beraber yaptıralım o zaman uygun yollu olur.. :D

abartıp şu deri maskelerden tampona, komple en kalınından folyoyuda kaputa çektirmek lazım miss gibi bişi olmaz daha :)

Göki,ZD
01-07-2010, 23:25
kanka ben yaptırıcam uzun yol için, şehir içinde takıp gezmicez nasılsa onunda çözümü kaput koruma, ben aracı yeni boyattıgım için üstünde duruyorum bu işin, ben şimdi yatırmıcam ama araba çıkmadı daha :D ama yarın kumaş derilerin metresi ne kadar sorayım, ben zaten valideye diktiricem acelen olmasa onuda aradan çıkartırdık :D:D:D

deniz
01-07-2010, 23:33
kanka tanıdık folyocular var dusunursen gıder konusuruz ayıpsın : )
dosemecıde var var oglu var :D:D:D:D aklıma geldı sımdı en ıyısı cıkma kaputla tampon alalım kanka orjınlerı bagaja koy gıdecegın yerde tak :Dahahaha

tool
01-07-2010, 23:33
doseme korumada ekleyin
http://farm3.static.flickr.com/2268/2051968100_3bfc2d25b9.jpg

Vtec-SEDAN
01-07-2010, 23:35
dosemecıde var var oglu var :D:D:D:D aklıma geldı sımdı en ıyısı cıkma kaputla tampon alalım kanka orjınlerı bagaja koy gıdecegın yerde tak :Dahahaha

argfgkldjahuuh :D çıkma muhabbeti aklıma gelmedi ama sonra sökülmüş takılmış bu parçalar muhabbetleri olur kanka :D uymaz bize :hahaha:

gelcem yanına bi darliyim seni yaptıralım :)

Göki,ZD
01-07-2010, 23:36

çıkma kaput tampon fiyatlarından haberin varmı :D:D

Vtec-SEDAN
01-07-2010, 23:36
doseme korumada ekleyin
http://farm3.static.flickr.com/2268/2051968100_3bfc2d25b9.jpg

o işlemi daha evvel hallettim ben başkan :D

deniz
01-07-2010, 23:40
çıkma kaput tampon fiyatlarından haberin varmı :D:D

espırı canım ahahhah:D
ama tahmın edebılıyorum elektrıklı ayna kontrol yerı cıkma 80 kagıt :D:D:D tavan lambasının yanındakı sıyah kumanda camı 25 kagıt :D