PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır araç seçimi yardım..

akucukdogan
02-07-2010, 15:00
Merhaba arkadaşlar. Çok samimi bir arkadaşıma 30.000 tl ila 40.000 TL arasında değişen kesinlikle sıfır dizel araç bakmaktayız.

Ilk tercihlerimiz TOYOTA COROLLA ve FORD FOCUS. Sizlerinde tercihlerini fikirlerini almak isterdim.

Tercih ettiğiniz araçlarını artıları ve eksileri ile yazarsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Berkan
02-07-2010, 15:02
sadece bu iki secenek arasındamı kaldınız

fokusun kasası değişti değişicek yazık 0 alıncak sora küt kasa degişti

__FrK__
02-07-2010, 15:06
yeni astra ;)

Tuning055
02-07-2010, 15:31
yeni astra:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup:

R_Kaptan
02-07-2010, 15:33
Hyundai i30 derim

By_HaNNibaLL
02-07-2010, 15:36
yeni astra olabilir bide bravolarda güzel neden kimse almak istemiyor :D

MuratGürakan
02-07-2010, 15:37
bravonun motoru başarılı ama fiat işte :D Düşünülebilir eğer fiat takıntısı yoksa.
İkinci el alsada golf gt falan alsa 40000 e bence daha güzel olur Ahh ahh dertlendim :D
ama illede dizel dersede yeni kasalardan seçsin. Astra corolla gibi mesela.

By_HaNNibaLL
02-07-2010, 15:53
bravonun motoru başarılı ama fiat işte :D Düşünülebilir eğer fiat takıntısı yoksa.
İkinci el alsada golf gt falan alsa 40000 e bence daha güzel olur Ahh ahh dertlendim :D
ama illede dizel dersede yeni kasalardan seçsin. Astra corolla gibi mesela.

Sende mi memnun değilsin bravodan:D

orhansah
02-07-2010, 15:55
30-40 arasına yeni astra dizel var mı?

orhansah
02-07-2010, 16:00
Model Motor Tip Anahtar Teslim Kampanyalı Anahtar Teslim
Yeni Astra HB 1.3 Dizel 95 HP Enjoy 47.136 45.136
Yeni Astra HB 1.3 Dizel 95 HP Enjoy Plus Paketi 49.132 47.132

akucukdogan
02-07-2010, 16:04
sadece bu iki secenek arasındamı kaldınız

fokusun kasası değişti değişicek yazık 0 alıncak sora küt kasa degişti

Sadece bu iki seçenek değil tabiki bu 2 seçenek kafamızı en çok meşgul eden seçenekler arasında. Bu arada Astra'nın fiyatları çok uçuk geldi bana ama kafamızı karıştırmıyor değil.

Fatih Kavak
02-07-2010, 16:45
Hyundai İ30..

akucukdogan
02-07-2010, 16:49
Arkadaşlar araçların artı ve eksi yönlerinide yazarsanız sevinirim.

Ludacris
02-07-2010, 17:00
08 corolla 4d-4 class ve 06 focus ghia tdci kullanma şansım oldu 1 ay kadar manuel 2side
corolla fokusa göre az yakıyor bide işte TOYOOtoyota misali sağlam düzgün.
focus tipik alman işte araba olduğunu hissettiriyor. ses sistemi bile şaşırtıcı güzel
ikisi arasında seçim yapmak gerekirse Focus neden dersen 3 kuruş fazla yaksın ama araba olduğunu hissettirsin

akucukdogan
02-07-2010, 17:17
08 corolla 4d-4 class ve 06 focus ghia tdci kullanma şansım oldu 1 ay kadar manuel 2side
corolla fokusa göre az yakıyor bide işte TOYOOtoyota misali sağlam düzgün.
focus tipik alman işte araba olduğunu hissettiriyor. ses sistemi bile şaşırtıcı güzel
ikisi arasında seçim yapmak gerekirse Focus neden dersen 3 kuruş fazla yaksın ama araba olduğunu hissettirsin

Zaten kafamızı en çok kurcalayan 2 seçenek corolla ve focus. Siteden bi arkadaşımızda var onun arabasına binme şansım oldu geçenlerde gerçekten içi falan çok kaliteli çok güzel. Yol tutuşunun çok iyi olduğu zaten aşikar.. Kararsız kalıyoruz ama bakalım.

halilkarakas
02-07-2010, 17:24
tabiki corolla

Günkut
02-07-2010, 17:36
Corolla diyorum :)

özcan07
02-07-2010, 17:42
kıa cerato bi bakmakta fayda var

SONE-R
02-07-2010, 17:43
tabiki yeni astra..
veya corolla...
focustan satış temsilcileri hiç memnun değil.. ***** focuslar filo arabası olarak kiralanır.. bizzat kullanan eleman söyledi..

ömerve
02-07-2010, 18:19
2010 sedan dizel focus kullandım geçenlerde,mükemmel araç..vites geçişleri,gidişi,iç malzeme kalitesi kusursuzdu.
corollayı bilmiyorum birşey diyemeyeceğim.

BlackEmperor
02-07-2010, 18:20
Reklam gibi olmasın ama 2. el düşünürsen yardımcı olurum :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-corolla-sifir-masraf-sifir-boya-sifir-degisen50-binde-dizel-corolla/detay

ReßeL
02-07-2010, 18:23
toyotaspor gucu ve cimnastik.

Kullanimi cok rahat. suspansiyon sert, yol tutus iyi, iceriye az ses aliyor ama cukura girince biraz dan dun durumu var. Direksiyonu cok hafif. Gorus acisi cok iyi.

Kadyr
02-07-2010, 18:39
kia ceed:D

akucukdogan
02-07-2010, 18:50
Reklam gibi olmasın ama 2. el düşünürsen yardımcı olurum :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-corolla-sifir-masraf-sifir-boya-sifir-degisen50-binde-dizel-corolla/detay

Sıfır düşünüyoruz + olarakta kesinlikle sedan olmalı. Genede aklımda olacak ilanınız teşekkür ederim.

_FrKn_
02-07-2010, 18:53
Chevrolet Cruze konuda geçmemiş ama iyi bir seçenek olabilir.

akucukdogan
02-07-2010, 18:55
Chevrolet Cruze konuda geçmemiş ama iyi bir seçenek olabilir.

***** benzin fiyatları benzinli araç düşünmüyoruz :)

_FrKn_
02-07-2010, 19:03
:) corolla yla focus arasında corolla derim ben...

Xenomorph
02-07-2010, 23:31
corolla candır :D corolla güldür :D

Kısacası Toyota İyidir

Tarabya Plazaya Gelen Çok 300k Üstü D4-D Motorlar Var Daha Hiç Sıkıntıları Yok..Hatta İyi bakılıp Turbo Değişmeyenler Bile Var

Motor Bakımları Genelde Yarı Sentetik 10w40 Mobil Yağ İle Yapılıyor Siz İsterseniz 0w-40 Koyuyorlar Araca Ben Geçen 30.000'de Farketmiştim Şimdi Tam Sentetiğe Çevirdim Umuyorum 400K+ları...0 Alıncaksa Istanbuldan Alırsan Yardımcı Olurum..Ama Toyota Servisleri Araçlara Fazla Güveniyorlar Ve Yetkili Servis'te Devamlı Çıkan Fiyat Tartışmaları Yüzünden Neredeyse Bazı Araçlara 20.000'kmde bir Hava Filtresi Vs Değişimi Yapıyorlar..Özellikle Belirtip Başında Durmak Gerekiyor..Silecek Suyu'na 3 Ytl Yazmışlar Diye Cıngar Çıkaran Avensis Sahibi Görünce Adamlarda Haklı Dedim :D

Memati Şanzımanlı Auris Şehir İçi 6 Litre Altına Düşmedi Ama 7'yide Kesinlikle Geçmedi...Klima Açık Devamlı Yoğun Trafikte 180 - 210 Binlira Yakış Aralığını Hiç Bozmadı

Auris Var Bizdede Bir Kaç Ufak Tıkırtı Ve Çok Çukur Olan Yollarda Lak Luk Sesinden Başka Hiçbir Sıkıntımız Yok Birde Çok Sıkıntı Çıkarıyor Denilen Memati Şanzıman Yani MMT Allah'a Şükür Hık Demedi

Xenomorph
02-07-2010, 23:36
He Birde Unutmadan

Frenler Gayet Başarılıdır...

Yol Tutuş Normal Seviyede Fazla Güvenirsen Tedirgin Edebilir...

Performans Olarak 180+ Gidemessiz Gitsende Zar Zor Ama 160 170 Aralığında Rahat Rahat Gidersin...

Klima Başarılıdır..Şanzıman Geçişleri Vs Gayet Yumuşak,Bagaj ve Koltuk Mesafeleri Gayet İyidir

oğuzk
02-07-2010, 23:36
Fokuss corollaya binmedim ama.

O nasıl bir vitestir yumuşacık,müzik sistemi,dizayn ...... corollodanda güçlü heralde

DR059
03-07-2010, 00:08
Haliyle Focus diyorum Can. :) Bu ikilem arasında yaklaşık 2 ay önce ben de kalmıştım, tercihimi Focus'tan yana oldu. toyotam.com gibi forumları da takip etmeni öneririm. Sadık corolla kullanıcıları bir eski nesil corolla kadar beğenmiyorlar gibi.

Gidişini, yol tutuşunu, yalıtımını vs kısa da olsa görme fırsatın oldu. Bugünü depoyu fulledim. Tam Depoyla 900 küsür yol gitmişim, geçenlerde Adana'ya otobandan biraz hızlı gittim yoksa rahatlıkla 1000 km'ye devirebilirim şehir içinde. Depoyu doldurduktan sonra yaklaşık 100 km'lik ortalamam 4,3 lt.

Ama yine de bütçeyi zorlama imkanı varsa 109 hp'lik versiyonu düşünülmeli. :)

Fatih Kavak
03-07-2010, 00:09
Corollayı alıpta başına bela alma bence gaz takılma direksiyonda problem fren problemi vs. vs. geri çağrılırsın hızla giderken gaz pedalının takılmasını istemessin heralde nerdeyse hepsinde var mualefet olmak için benim corollamda yok diyenler olsa bile..

akucukdogan
03-07-2010, 00:49
corolla candır :D corolla güldür :D

Kısacası Toyota İyidir

Tarabya Plazaya Gelen Çok 300k Üstü D4-D Motorlar Var Daha Hiç Sıkıntıları Yok..Hatta İyi bakılıp Turbo Değişmeyenler Bile Var

Motor Bakımları Genelde Yarı Sentetik 10w40 Mobil Yağ İle Yapılıyor Siz İsterseniz 0w-40 Koyuyorlar Araca Ben Geçen 30.000'de Farketmiştim Şimdi Tam Sentetiğe Çevirdim Umuyorum 400K+ları...0 Alıncaksa Istanbuldan Alırsan Yardımcı Olurum..Ama Toyota Servisleri Araçlara Fazla Güveniyorlar Ve Yetkili Servis'te Devamlı Çıkan Fiyat Tartışmaları Yüzünden Neredeyse Bazı Araçlara 20.000'kmde bir Hava Filtresi Vs Değişimi Yapıyorlar..Özellikle Belirtip Başında Durmak Gerekiyor..Silecek Suyu'na 3 Ytl Yazmışlar Diye Cıngar Çıkaran Avensis Sahibi Görünce Adamlarda Haklı Dedim :D

Memati Şanzımanlı Auris Şehir İçi 6 Litre Altına Düşmedi Ama 7'yide Kesinlikle Geçmedi...Klima Açık Devamlı Yoğun Trafikte 180 - 210 Binlira Yakış Aralığını Hiç Bozmadı

Auris Var Bizdede Bir Kaç Ufak Tıkırtı Ve Çok Çukur Olan Yollarda Lak Luk Sesinden Başka Hiçbir Sıkıntımız Yok Birde Çok Sıkıntı Çıkarıyor Denilen Memati Şanzıman Yani MMT Allah'a Şükür Hık Demedi

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Bunları göz önünde bulunduracağım. Çok teşekkürler tekrar.

Haliyle Focus diyorum Can. :) Bu ikilem arasında yaklaşık 2 ay önce ben de kalmıştım, tercihimi Focus'tan yana oldu. toyotam.com gibi forumları da takip etmeni öneririm. Sadık corolla kullanıcıları bir eski nesil corolla kadar beğenmiyorlar gibi.

Gidişini, yol tutuşunu, yalıtımını vs kısa da olsa görme fırsatın oldu. Bugünü depoyu fulledim. Tam Depoyla 900 küsür yol gitmişim, geçenlerde Adana'ya otobandan biraz hızlı gittim yoksa rahatlıkla 1000 km'ye devirebilirim şehir içinde. Depoyu doldurduktan sonra yaklaşık 100 km'lik ortalamam 4,3 lt.

Ama yine de bütçeyi zorlama imkanı varsa 109 hp'lik versiyonu düşünülmeli. :)

Uğur seninle oturup bu 2 aracı konuşuruz :) Fakat aklımız hep corollada. Focusunda beni çeken birçok yanı var ama bakalım işte hayırlısı.

Corollayı alıpta başına bela alma bence gaz takılma direksiyonda problem fren problemi vs. vs. geri çağrılırsın hızla giderken gaz pedalının takılmasını istemessin heralde nerdeyse hepsinde var mualefet olmak için benim corollamda yok diyenler olsa bile..

Halamın arabası bir eski kasa toyota corolla onuda sürekli kullanıyorum hiç böyle bi sorunla karşılaşmadım ama dikkate alacağım. ;)

__FrK__
03-07-2010, 00:59
corolla ile focusu test et ne kadar alakasız ıkı araç oldugunu daha ıyı anlıyacaksın.corolla çok vasat bi araba focus ona gore her anlamda çok çok iyi ama tek dezavantajı corolla makyajlandı ama focus komple yenı kasa beklıyor o nedenle bıraz zorlayıp astra 3 alın derim.

Fatih Kavak
03-07-2010, 01:00
Halamın arabası bir eski kasa toyota corolla onuda sürekli kullanıyorum hiç böyle bi sorunla karşılaşmadım ama dikkate alacağım. ;)

Eski kasasında problem yok zaten ne varsa yeni kasada var yoksa toyota arabası güzeldir ama yeni corolla kötü eniştemin ne çektiğini bilirim ;)

cnrsrn
03-07-2010, 01:17
astra classic diyorum

akucukdogan
03-07-2010, 01:31
corolla ile focusu test et ne kadar alakasız ıkı araç oldugunu daha ıyı anlıyacaksın.corolla çok vasat bi araba focus ona gore her anlamda çok çok iyi ama tek dezavantajı corolla makyajlandı ama focus komple yenı kasa beklıyor o nedenle bıraz zorlayıp astra 3 alın derim.

Mersinden arkadaşta var zaten focus. Gerçekten güzel araba. Içi falan gidişi güzel yani.

Astra'yıda bu aralar bi test edeceğiz bakalım hoşumuza gidecek mi. Fakat dizelli 47000 olması biraz düşündürüyor.

*Astra classic'lerin dizelleri var mı ?

MuratT
03-07-2010, 01:41
Corolla bakıyorsanız Multi-Mode şanzımanı aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Çok hantal, tam anlamıyla rezalet bir şanzıman. :icon13: Özellikle performanslı kullanmak istediğimde vites geçişlerinde inip arabayı kırbaçlayasım geliyor. :D
Onun dışında sorunsuz bir araç, dizeli çok az yakıyor zaten, alınabilir yani.

turbo16
03-07-2010, 02:17
bu ikisi arasında acık ara focus olur ama kasa durumu var onun için astra diyorum:)

Enes-x
03-07-2010, 03:18
Corolla bakıyorsanız Multi-Mode şanzımanı aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Çok hantal, tam anlamıyla rezalet bir şanzıman. :icon13: Özellikle performanslı kullanmak istediğimde vites geçişlerinde inip arabayı kırbaçlayasım geliyor. :D
Onun dışında sorunsuz bir araç, dizeli çok az yakıyor zaten, alınabilir yani.

Aynen katılıyorum..Corolla çok güzel bi seçim olur fakat otomatik şanzımandan uzak durulduğu takdirde bizim sitede bi komşumuz yanlış hatırlamıyorsam 45 bin kmde yaklaşık 3 defa debriyaj değiştirmek zorunda kaldı.Toyotaya açtığı davayı kazanarak aracı geri vermeyi başardı :)

buda haberi

http://www.ttkd.org.tr/ayipli_toyota_auris_icin_mahkemeden_degisim_karari _cikarttik.html

Ludacris
03-07-2010, 16:04
sedan alıcaksan fokus almıcaksın o seçeneği eliyoruz. HB fokus olursa olur. hb olursa focus olsun
sedan focus olmaz. korolla alalım dizel 27-30 liraya çiceğim bebeğim bulunur.
grisinden alın

Xenomorph
03-07-2010, 18:19

vay be arkadaş 14 yıldır aılemde 8 toyota var ne problemlerı varmıs...,

boş beleş atıp tutmayın sen gazete okuya okuya tutulmussun...

bu kadarda desteksız sallanmaz gerı cagrılırsın vs dıye vallahı bu kadar atılmaz!

Ben Yıllardır Ne Cagrıldım Nede Yolda Kaldım...

Shadow_Dancer
03-07-2010, 18:42
110luk focus tdci diyorum bende..

Astra saçma sapan pahalı, corollo güzel araba ama focustaki motor bence çok çok daha iyi.. Dizeldeki en önemli şeyin hacim oldugunu düşünürsek ;)

se®k@n
03-07-2010, 19:17
İkisi arasında Corolla bence.. Ama imkan varsa Astra kesinlikle..

devil_berk22
03-07-2010, 19:30
focus bence. nedeni yol tutuş, güçlü motoru ve alman oluşu.

Xenomorph
06-07-2010, 01:59
Al Corollayı Yağını Suyunu Koy Yetkili Serviste Bakımlarını Yaptır..500.bin devam et :D

ZaMaZiNGo
06-07-2010, 07:38
Dayım corolla aldı sıfır 1.4 Dizel full model. Yakıtından çok memnun 0.150-160 arası yakıyor diyor ama 47 000 verilecek araba değil bence diyor.

Fatih Kavak
06-07-2010, 10:35
vay be arkadaş 14 yıldır aılemde 8 toyota var ne problemlerı varmıs...,

boş beleş atıp tutmayın sen gazete okuya okuya tutulmussun...

bu kadarda desteksız sallanmaz gerı cagrılırsın vs dıye vallahı bu kadar atılmaz!

Ben Yıllardır Ne Cagrıldım Nede Yolda Kaldım...

Eski kasasında problem yok zaten ne varsa yeni kasada var yoksa toyota arabası güzeldir ama yeni corolla kötü eniştemin ne çektiğini bilirim ;)

Yazmak için yazma iyice bir oku ondan sonra yaz ben eski kasalarında problem var dedim mi?Yeni kasalarında problem var eniştemin şirket araçları corolla dizel hepsi çağırıldı gaz pedalı takılı kalması frenler direksiyon kutusu vs vs.