PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toz,toz,toz.

emirhan sph
05-07-2010, 12:43
2 gun once arabami yikadim mis gibi tertemizdi. Dun okuzun teki sa tarafa meyva surmus bi guzel bunun ustune saa tarafa kompresorle su tuttum gecti.
Bgun arabam cok tozlanmisti ve dun den kalan su lekeleri vardi. Bende Uqd ve mf bezle sildim ancak araba beyaz oldugu icin toz cok belli degildi megersem saglam tozlanmis. Icim hic rahat etmedi ama bol uqd li bi sekilde sildim :icon_wack.

Bunu siyah bi arabada yapsaydim muhtemelen saglam bi sekilde cizikler belli olurdu ki siyah aracimda mevcut ona yapmaya yemiyo :D. Bu tozlardan nasil kurtulucam ben. Uqd yi tozlu yuzeyde kullanabiliriz diye biliorm ama icim hic rahat etmio:soru: Yaptigim yanlismi? Yoksa bsii olmazmi? tavsiyeniz nedir? :) simdiden tesekkurler arkadaslar.

FaBeRgE
05-07-2010, 12:47
Öncelikle Body duster ile tozunu alıp ondan sonra uqd + bez yapmalısın. Setimdeki en değerli parça body duster dır kesinlike tavsiye ederim. Temin ederkende yardımcı olurum her türlü. :)

http://www.parcfermeshop.co.uk/pub/files/Meguiars/.thumbnails/1217322991_meguiars-adjustable-body-duster-2_w450_h400.jpg

emirhan sph
05-07-2010, 12:57
Ozaman bi yardima ihtiyacim olcak :D body dusteri nasil temizlioruz peki.

FaBeRgE
05-07-2010, 13:09
Aşırı kirlendiği zaman iz bırakmaya başlıyor zaten, o andan itibaren hemen makine atıyorsunuz temizleniyor bu kadar basit :)

emirhan sph
05-07-2010, 13:13
Hmm kulanimi kolaymis. Peki toz miktarina bakrmi?
Yani dielim ki camurluklarda hafif su sicramalari var araba tozlu tuzunu alioruz o camurlarin ustunden gecerken bi cizme faln yaparmi acep?

FaBeRgE
05-07-2010, 13:20
Hmm kulanimi kolaymis. Peki toz miktarina bakrmi?
Yani dielim ki camurluklarda hafif su sicramalari var araba tozlu tuzunu alioruz o camurlarin ustunden gecerken bi cizme faln yaparmi acep?

Ben genelde bel altına kullanmıyorum, çizebilir diye :) O yüzden bilemiyorum açıkcası.

emirhan sph
05-07-2010, 13:41
Yani cizilebilitesi var :D Beyazda belli olmuoda siyah arabdan korkuorm acikcasi :) kapilarina altina fasla inmemek lazim ozaman

B.Koçer
05-07-2010, 17:58
Faberge abi bu bodydusterin gelişi ne kadar bende bugün tavana bi baktım içim acıdı sırf toz :D

TarikS
05-07-2010, 22:42
ben siyah arabada kullaniyorum body duster'i, sorun yok :) az tozluyken bastirmadan alabilirsiniz, bel altinda da kullaniyorum 2-3 haftadir, arabam hala ciziksiz :D minik sekilde iz biraktigi olabiliyor o da nxt ile veya en ufak cilayla geciyor :D

100 TL'ye almistim ama satabilirim para ihtiyacim var biraz.. yurtdisindan daha ucuza temin etmek de pek mumkun olmayacaktir.. 80 TL'ye satabilirim ben, biraz kirlendi, makinada yikayip veririm 0 gibi ;)

oğuzk
05-07-2010, 22:47
Beyaz arabada ne tozu ya :)

Haftada bir yıkıyorum-yıkatıyorum yeter :D

emirhan sph
06-07-2010, 11:24
Ustu cam tavan olunca toz cok belli oluyor :)

emirhan sph
06-07-2010, 11:26
ben siyah arabada kullaniyorum body duster'i, sorun yok :) az tozluyken bastirmadan alabilirsiniz, bel altinda da kullaniyorum 2-3 haftadir, arabam hala ciziksiz :D minik sekilde iz biraktigi olabiliyor o da nxt ile veya en ufak cilayla geciyor :D

100 TL'ye almistim ama satabilirim para ihtiyacim var biraz.. yurtdisindan daha ucuza temin etmek de pek mumkun olmayacaktir.. 80 TL'ye satabilirim ben, biraz kirlendi, makinada yikayip veririm 0 gibi ;)

Alicagim zaman size danisacagim :) su an benimde parasal durumlarim fena yeni siparis verdim de :D

bilgilendirme icinde tesekkur ederim. Ilk siyah arabam oldugu icin tirsiyorum :D

Melih-Ö
06-07-2010, 11:27
Tozdan nefret ediyorum nefret ediyorum :@ arabayı yıkıyorum yazlıkta 10 dk geçmiyo leş oluyo hepsine atarım varr :D

emirhan sph
06-07-2010, 11:33
bide cim sulama fiskyeleri yuzunden gelen suyla olusan camurlar var benimde onlara atarim var :D

Melih-Ö
06-07-2010, 11:38
Özellikle o bakırköyden çalışlara geçen köprü altı varya :@ bi kere e-5den o dönemeçe girdim geri geri çıktım. 5 farkı meg uygulaması yapmışız arabaya araba ynaıyor suya giricem hadi ya :D bir kerisndede ordan geçtim araba temizdi su olunca durdum sağda sildim öyle devam ettim. Belediyeye şikayet edicem resmen yolu suluyor fiskiyeler orada

emirhan sph
06-07-2010, 11:42
:D e5 ten floryaya giristede oyle heryer les gibi su 30 kmy le faln geciorm. Cok sinir oluorm ya araba mis gibi tertemiz ama yerler lesss. Adamlar cimi sulicagina yollari suluolar sonra gelde temizle bakalim :D

FaBeRgE
06-07-2010, 11:49

80tl çok uygun ;)

emirhan sph
06-07-2010, 11:52
Onu kacirmicam :D

B.Koçer
06-07-2010, 12:08
Tozdan nefret ediyorum nefret ediyorum :@ arabayı yıkıyorum yazlıkta 10 dk geçmiyo leş oluyo hepsine atarım varr :D

hahahaha :D

KoramiraL
13-05-2011, 18:53
Konu baya eskimis ama hocam daha kolayı var uygulaya bılırsen eger bak :) bildigin gaz yagı ile iyi ce sil arabayı toz tutsa bile ruzgarda ucup gidiyor :) ***** makam soforu olunca bilmedigim bir cok sey ogrenıyorum tavsıye ederım gercekten cokta yararlı oluyor sılmekle falan cok fazla ugrasmıyorsun uflesen bile gidiyor...

<<buğra>>
16-05-2011, 00:06
madem konu hortladı bizde soralım
aracımı yıkattım pb ve nxt uyguladım ama akşama yine toz içindeydi ve siyah araçta oldukça kötü duruyor...

var mı önerisi olan arkadaşlar?

tolgakaynak
16-05-2011, 01:10
bü üsteki arakdaş gaz yağı demiş denemeli bence

ruudvan
16-05-2011, 01:25
madem konu hortladı bizde soralım
aracımı yıkattım pb ve nxt uyguladım ama akşama yine toz içindeydi ve siyah araçta oldukça kötü duruyor...

var mı önerisi olan arkadaşlar?

bü üsteki arakdaş gaz yağı demiş denemeli bence

gazyagı boyadakı tum cılayı soker alır gazyagı olmaz uqd tarzı sprey detaılerle sılınebılınır yada toz alıcı puskulle temızlenır.

<<buğra>>
16-05-2011, 10:03
gazyagı boyadakı tum cılayı soker alır gazyagı olmaz uqd tarzı sprey detaılerle sılınebılınır yada toz alıcı puskulle temızlenır.

toz alıcı püskül fena görünmüyor var mı sende?
uqd hikaye demiştin, onu sormuyorum :)

ruudvan
16-05-2011, 13:39
toz alıcı püskül fena görünmüyor var mı sende?
uqd hikaye demiştin, onu sormuyorum :)

uqd ıyıdır uqw yanında hıkayedır demısımdır.toz alıcı zımbırtı megte cok pahalı pıyasadan bulmak daha ıı olur.

fastchild
16-05-2011, 20:50
abi bizim arabada beyaz babam iki metre mavi bez almış minibüsçülerin felan kullandığı bezlerden e-5'de sağa çekip araba sildiği söylentisi dolaşıyor durakta :D

benimde bi çözüm bulmam lazım

fastchild
16-05-2011, 20:51
Konu baya eskimis ama hocam daha kolayı var uygulaya bılırsen eger bak :) bildigin gaz yagı ile iyi ce sil arabayı toz tutsa bile ruzgarda ucup gidiyor :) ***** makam soforu olunca bilmedigim bir cok sey ogrenıyorum tavsıye ederım gercekten cokta yararlı oluyor sılmekle falan cok fazla ugrasmıyorsun uflesen bile gidiyor...

gaz yağı hımm bu arada arabalarda baya hacimli gaz yağını denerim

ruudvan
16-05-2011, 20:51
abi bizim arabada beyaz babam iki metre mavi bez almış minibüsçülerin felan kullandığı bezlerden e-5'de sağa çekip araba sildiği söylentisi dolaşıyor durakta :D

benimde bi çözüm bulmam lazım

bızdede mınıbus var ama bızde 2metre bez yok kardesım demekkı sızın duraga daha ugramamısım bn.all purpose kullndırıyorum bn durakta