PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vergi affı?

dmg
05-07-2010, 21:34
arkadaslar bu ara vergı affı(tam af degıl borcu taksıtlı odeme seklı)cıkıcak dıye bır soylentı var.bu konuyla ılgılı duyumu veya bılgısı olan arkadaslar varmı?

Ahmetfikri
05-07-2010, 21:38
vergi dairesine dilekçe verirsen taksitlendirirler afla alakası yok onun

MeRtCaN
05-07-2010, 21:39
dılekce verınce taksıtlendıryorlar ama yarısını peşin olarak alıyorlar yuklu bir vergı varsa odemesı zor oluyo
egerkı vergı affı yapacaklarsa guzl cıdden benım ıcınde.
kesın varmı boyle bır sey

JapanVsGermany
05-07-2010, 21:43
allah mı söyletti ne :)
benim de fewkalade wergi affına ihtiyacım war, peşinatsız taksitlendiremeye de warım...

ali_utku
05-07-2010, 21:51
taksitlendirme uzun zamandır var diye biliyorum.taksitlendirme yapıldığında muayene yaptırabiliyorsunuz.

eğer vergi affı varsa çok çok iyi olur.rafa kaldırdığım bir projeye start verebilirim :)

saygın86
05-07-2010, 21:56
öle bir şey umarım vardır.cunkı ke70 corolla projem var su an

dmg
05-07-2010, 21:58
gelır vergılerınde;k.d.v ve kdv gecıkme faizlerını odedıkten sonra geri kalanına taksıtlendırme yapıyorlar..
araclarda ıse;ceza ve gecıkme faızlerını odedıkten sonra kalan arac vergılerını taksıt yapıyorlar..
bu kadar enterasan bı zıhnıyet olamaz.anlamıs degılım..

ali_utku
05-07-2010, 22:00
öle bir şey umarım vardır.cunkı ke70 corolla projem var su an

benimde jip le alakalı bir projem var vergi borcu elimi ayağımı bağlıyo araba yatıyor şuan.

yarın muhasebecime sordurup sonucu buraya yazarım.

ali_utku
05-07-2010, 22:01
gelır vergılerınde;k.d.v ve kdv gecıkme faizlerını odedıkten sonra geri kalanına taksıtlendırme yapıyorlar..
araclarda ıse;ceza ve gecıkme faızlerını odedıkten sonra kalan arac vergılerını taksıt yapıyorlar..

birde taksitin birini biraz geciktirdiğiniz an herşey sil baştan oluyor bu daha tuhaf.

melih
05-07-2010, 22:01
acaba taksitlendirip veya belli bi miktarını ödeyip araçı muayene yaptırma şansı oluyomu acaba ?

ali_utku
05-07-2010, 22:06
acaba taksitlendirip veya belli bi miktarını ödeyip araçı muayene yaptırma şansı oluyomu acaba ?

evet oluyor.taksitlendirme yaparsınız ilk taksiti öder muayene kağıdını alırsınız.muayenenizi yaptırabilirsiniz.

melih
05-07-2010, 22:12
evet oluyor.taksitlendirme yaparsınız ilk taksiti öder muayene kağıdını alırsınız.muayenenizi yaptırabilirsiniz.

yarın gidelim bi vergi dairese bakalım ne çıkacak verdiğin bilgi için tşkr.

ali_utku
05-07-2010, 22:13
yarın gidelim bi vergi dairese bakalım ne çıkacak verdiğin bilgi için tşkr.

rica ederim ne demek.ben 3 tane aracımızın muayenesini bu şekilde halletmiştim :D

bende yarın muaf mevzusunu araştırayım.

Ferhat_V
05-07-2010, 22:19
temmuz ayında taksitlendirme olacak diyorlardı oldu demekki banada lazım bu borcu yoktur temiz kağıdı filan taksitlenme yapınca veriliyormuş herhalde.

MeRtCaN
05-07-2010, 22:24
Bu konuda Tam detaylı ve kesin bilgisi olan olursa konu altına yazarsa sevinirim.

dmg
05-07-2010, 22:25

arkadaslar su anda taksıtlendırme var ama yukarıda yazdıgım gb.yapıyor vergı daırelerı.benım sordugum ıse kısmı af bu da nedır gecıkme faizlerının sılınıp ana borca 18 esıt taksıtle odeme.

MKT
06-07-2010, 07:52
çalıştığım dairede muhasebecilere sordurdum az önce gecikme faizini silmiyorlarmış.zaten şu an temmuz pulu vs ödeme zamanı olduğu için bu 1-2 ayda öyle bişe söz konusu olmazmış.ama her isteyen birtek dilekce ile 18aya kadar borcunu taksitlendirebiliyor(faizini peşin ödemek şartı ile)

ali_utku
06-07-2010, 10:47
çalıştığım dairede muhasebecilere sordurdum az önce gecikme faizini silmiyorlarmış.zaten şu an temmuz pulu vs ödeme zamanı olduğu için bu 1-2 ayda öyle bişe söz konusu olmazmış.ama her isteyen birtek dilekce ile 18aya kadar borcunu taksitlendirebiliyor(faizini peşin ödemek şartı ile)

bende az önce muhasebecime sordum.dediğiniz gibi şuanda öyle bişey olmaz dedi.şayet olsa bile faizleri silebilirler gerisini taksitlendirirler dedi.yani ortada kesin bişey yok.

Tuning055
06-07-2010, 11:20
ahh ahh yapslar öyle bişe beni büyük bir yükten kurtarırlar..

tunceR
06-07-2010, 11:24
biriken faizleri nakit alırlar.. kalan ana parayı taksit yaparlar.. direk miktarı taksitlendirmezler. hatta süre aşımına uğrayınca banka hesaplarınıza bile el koyarlar.

SekoLive
06-07-2010, 11:25
biriken faizleri nakit alırlar.. kalan ana parayı taksit yaparlar.. direk miktarı taksitlendirmezler. hatta süre aşımına uğrayınca banka hesaplarınıza bile el koyarlar.

aynısını yaptık araba deil ama iş vergisiyle ilgili sıkıntı vardı faizlerini nakit ödettiler ana parayı taksite böldüler.

svtec
06-07-2010, 11:41
bu ogs kaçışlar çıkıyormu temiz kağıdı alırken.. :S

MKT
06-07-2010, 11:57
bu ogs kaçışlar çıkıyormu temiz kağıdı alırken.. :S

:D eğer hemen işlenmişse çıkar kana

svtec
06-07-2010, 12:07
hemen işlemişmi bilmiyourm da köprüde ogs sorguya girdim plakayı :) 570 tl borç çıkıyor..

SekoLive
06-07-2010, 12:08
hemen işlemişmi bilmiyourm da köprüde ogs sorguya girdim plakayı :) 570 tl borç çıkıyor..

19 kez kaçak geçmemi olmus? çok para ya...

svtec
06-07-2010, 12:11
benden once geçilmiş hiç dikkat etmemiştim gecen gece öle gözüme takıldı gittim yazdım plakayı :) bu sonuç çıktı ama ben aracı alırken temiz kağıdı aldık :S hiç bişi çıkmadı 2006 da olmuş hepsi he bide ben geçtim bir kere :) ama onu yazmamışlar tarih hep aynı kaçış yeride izmit gişeler hep gidiş dönüş .. ve hep körfez draglarıın olduğu tarihler.. bu metin abinin işi hep.. merttuning metin araç onundu ilk sahibi o.. :)