PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmirde Garajına Çırak Arıyan?

By_KA
06-07-2010, 16:26
Belki saçma bi konudur lüzumsuz gibiyse silinebilir ama bana göre çok önemli ve ciddi bi konu hep haylimde bi işti ama yaşımdan dolayı almazlar neyapsınlar benim gibi elemanı dedim ama bi arkadaşım başarmış garajlardan birisinde iş bulmuş.El ayak işi olsada olur yeterki otomobillere daha yakın olup onlarla ilgili daha çok şey öğreneyim,parası önemli değil zarara uğratmadıkca yaşımda 15,otomobilden anlıyomusun diyicekseniz enazından pixellerim bişiy anlatıyodur,mekanik olayındada yaşıtlarıma göre fena sayılmam.Dediğim gibi belki saçmadır konum veya gereksiz size öyle gelmişse silebilirsiniz.:o

JumboAli
06-07-2010, 16:32
:) Öz güvenınden dolayı senı tebrık edıyorum . 3.sanayı ikiler honda çırak arıyordu istersen bır gıt konus :)

yusufcan_k
06-07-2010, 16:40
ankarada olsan yardımcı olabilirdimde izmir biraz zor :) ama yardımcı olacaklardır illaki

Kaan
06-07-2010, 16:42
çırak kalfa usta derken bi bakmışız bir gün dükkan açmışsın işi kapmışsın hiç belli olmaz ;) özgüvenin için seni tebrik ederim başarılar dilerim

YavuzNaz
06-07-2010, 16:43
bu tavrından dolayı seni tebrik ediyorum kardeşim allah herdaim yolunu açık etsin.

By_KA
06-07-2010, 16:44
Sağolun Honda servisi çok iyi olabilir abimle filan görüşüp oraya gidicez.Bu arada Buca'da oturuyorum...

Tugral
06-07-2010, 16:46
Kesinlikle eğer bu işle ilgileniyorsan güzelini yapıyorsun. Üniversitenide oku ama ben mesela şimdiye dükkan açmış olsam cok daha mutlu birisi olurdum. Sanayide yaşadığım mutluluğu hiçbiyerde yasayamıorum arkadas :)

Kakus
06-07-2010, 16:47
Bu azimle bu istekle zaten değil çıraklığa, çokta güzel yerlere gelirsin sen kardeşim. İstediğin şeyin peşini sonuna kadar bırakma. Seni canı gönülden takdir ediyorum.

G.S.İ_07
06-07-2010, 16:49
kardeşim mutlaka üniverste 2 yıllıkta olsa acıktan flaan oku bi diploman olsun dışardan olunca kolay br bölüm seçmeye bak yoksa acık ogretım normalden daha zor olabılıyor tecrubeyle sabıt ;)

Kesinlikle eğer bu işle ilgileniyorsan güzelini yapıyorsun. Üniversitenide oku ama ben mesela şimdiye dükkan açmış olsam cok daha mutlu birisi olurdum. Sanayide yaşadığım mutluluğu hiçbiyerde yasayamıorum arkadas :)

eski sanayi mi yeni sanayi mi :D

By_KA
06-07-2010, 16:49

Üniversiteyi kesinlike düşünüyorum umarım istediğim bi bölümü filanda kazanırım...

Melih-Ö
06-07-2010, 16:51
bende tebrik ediyorum kardeşim seni helal olsun umarım bulursun gönlüne göre

Tugral
06-07-2010, 16:54
kardeşim mutlaka üniverste 2 yıllıkta olsa acıktan flaan oku bi diploman olsun dışardan olunca kolay br bölüm seçmeye bak yoksa acık ogretım normalden daha zor olabılıyor tecrubeyle sabıt ;)

eski sanayi mi yeni sanayi mi :D

Eski açmıyor beni Yeni sanayi güzel. Geçen gün R35 indiriyolardı gıcır gıcır

SekoLive
06-07-2010, 16:57
konu gereksiz değil aferin sana bu yaşta çalışma , öğrenme hırsı olan kardeşlerimizi görünce çok seviniyorum çünki çok kötü bi gençlik geliyor bizlerden sonrası bi çoğunuzun ufağıyım ama lafım meclisden dışarı bizden ufaklarda gördüğüm ya emoculuk ya sokak serseriliği ,internetlerden çıkmayp boş beleş işler kovalamak tv de izlediğmiz taş atan çocuklar.... bizim yeğen var çalıs diyorm ilerde işne yarar adam okuyom ben yaa edalarında :)

StyleALP
06-07-2010, 17:00
konu gereksiz değil aferin sana bu yaşta çalışma , öğrenme hırsı olan kardeşlerimizi görünce çok seviniyorum çünki çok kötü bi gençlik geliyor bizlerden sonrası bi çoğunuzun ufağıyım ama lafım meclisden dışarı bizden ufaklarda gördüğüm ya emoculuk ya sokak serseriliği ,internetlerden çıkmayp boş beleş işler kovalamak tv de izlediğmiz taş atan çocuklar.... bizim yeğen var çalıs diyorm ilerde işne yarar adam okuyom ben yaa edalarında :)

Kesinlikle haklısın Abi. Çok yanlış bir davranışa sahip yeni nesiller. İğrenç özentilik ve davranışlar... ALLAH sonumuzu hayır etsin...

Bu güzel davranışın için seni Tebrik Ediyorum. Umarım gönlünce yaşarsın. :icon_tup:

ReßeL
06-07-2010, 17:18
Birak calismayi, artik sokakta top oynayan, birbirini kovalayan cocuklar bile gormek cok zor. "Television Rules The Nation" hesabi medyanin ve sanal alemin kolesi olmuslar sanki. Hic arkadaslik denilen bir sey de kalmamis akranlarim ve benden daha ufak olanlarin ortamlarinda. Bizim zamanimizda en azindan samimiyet vardi, baskasinin tavuguna kis demez, efendi efendi takilirdik ama eglenmesini de bilirdik. Artik her turlu itligi, serseriligi yapiyorlar. Cocuk daha hayatinda konusma nedir ogrenmeden gunde en az 3-5 saat TV onune konuyor, onunla buyuyor ve biraz serpildiginde de Internetin dozunu kaciriyor. He biz de bu sekilde yetistik ama hayat nedir, emek-calismak nedir ogretilmisti bize. Ben ilk 13 yasimda calismaya basladim, marangozhanede. Simdiki 13 yasinda cocuklara bakiyorum, tek bildikleri pc, tv, magazin, kotu aliskanliklar...

Kitap okumak zaten eski kafalilik oldu.

pnrkc
06-07-2010, 17:20
Birak calismayi, artik sokakta top oynayan, birbirini kovalayan cocuklar bile gormek cok zor. "Television Rules The Nation" hesabi medyanin ve sanal alemin kolesi olmuslar sanki. Hic arkadaslik denilen bir sey de kalmamis akranlarim ve benden daha ufak olanlarin ortamlarinda. Bizim zamanimizda en azindan samimiyet vardi, baskasinin tavuguna kis demez, efendi efendi takilirdik ama eglenmesini de bilirdik. Artik her turlu itligi, serseriligi yapiyorlar. Cocuk daha hayatinda konusma nedir ogrenmeden gunde en az 3-5 saat TV onune konuyor, onunla buyuyor ve biraz serpildiginde de Internetin dozunu kaciriyor. He biz de bu sekilde yetistik ama hayat nedir, emek-calismak nedir ogretilmisti bize. Ben ilk 13 yasimda calismaya basladim, marangozhanede. Simdiki 13 yasinda cocuklara bakiyorum, tek bildikleri pc, tv, magazin, kotu aliskanliklar...

çok doğru :icon_tup:

MeMo
06-07-2010, 17:27

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:: bravo:

gökan
06-07-2010, 17:28
tebrıkler bazı seylerın bılıncınde ve sorumlulugunda olman cok hos ısallah ıyı yerlere gelırsın ...

athem
06-07-2010, 17:32
Konu gereksiz degil cok dogru bi davranıs bnce özgüvenin iicn tebrik ediyorum seni ins.istedigin isi bulursn.konuyu biraz korkarak acmıssn ama yorumlar tam tersi gelmis basarılar:D

gökan
06-07-2010, 17:33
Sadece sanayıdemı calısmak ıstyrsun....

dragonflydesing
06-07-2010, 17:33
Kadir tebrik ederim seni,istanbulda olsaydın yardımcı olabilirdim,artık parasal olarakta bağımsızlığını koparıcaksın hafif hafif,iyi yaptın en azından bizim gibi evde boş boş oturmazsın :)

Bu arada Rebel'in yorumuda malesef çok doğru,metropol yaşamı çocuklarıda ister istemez etkiliyor,internet cafede GTA 4'e açıp bakim 2dk nasıl oyunmuş dedim,çocun biri yanıma gelip oyunun anatomisini çıkardı bana :D

By_KA
06-07-2010, 17:35
Sadece sanayıdemı calısmak ıstyrsun....

Sadece sanayi değil olursa sanayi,garaj,sana dışı bu tarz yerler olmadı başka işlerde olabilir neden olmasın bu devirde iş bulmak kolay değil çıraklıkta olsa...Bu arada yorumlarının için sağolun arkadaşlar...:)

ali_utku
06-07-2010, 17:42

size katılıyorum.mesela şuanda sanayiye gidiyorum gece yarısına kadarda orda olurum muhtemelen.

kardeşim çok iyi düşünmüşsün kutluyorum seni.bir şeyler öğrenebilirsen ne mutlu sana.heleki bu sektörü seviyorsan ileride hobi olarak dahi aracına bişeyler yaptığında aldığın zevk çok başka olacaktır.

ulasstoprak
06-07-2010, 17:47
Bence bu sonax 3m ziebart gibi yerlere başvur bence gelecekte sanayilerin yerini yetkili servisler alıyor ve hepsi teker teker bünyesinde detaylı teemizlik bölümü açıyor ileride referansla daha kolayca iş bulabilirsin.. ;)

By_KA
06-07-2010, 17:48
Bence bu sonax 3m ziebart gibi yerlere başvur bence gelecekte sanayilerin yerini yetkili servisler alıyor ve hepsi teker teker bünyesinde detaylı teemizlik bölümü açıyor ileride referansla daha kolayca iş bulabilirsin.. ;)

Sonaxda bi tanıdık vardı sordum ama bizde iş olmaz sana göre dedi.

ulasstoprak
06-07-2010, 17:52
O seni sallamak için söylemiş biz meguiars markasının hizmetini veriyoruz bu konuyu biraz daha erken açsaydın şu an yanımızda çalışan üç çıraktan (stajyer) birisi sen olurdun senin yaşındaki çalışanlara herzaman iş ve alan var demek istiyorum .. ;)

By_KA
06-07-2010, 17:55
O seni sallamak için söylemiş biz meguiars markasının hizmetini veriyoruz bu konuyu biraz daha erken açsaydın şu an yanımızda çalışan üç çıraktan (stajyer) birisi sen olurdun senin yaşındaki çalışanlara herzaman iş ve alan var demek istiyorum .. ;)

Daha önceden açıcaktım ama sınavlarım vardı onları vermekle uğraşıyodum...:o

CGTY
06-07-2010, 18:59
Bravo Kadir, Ankara´da olsan çok güzel yerlere yerleştirirdim seni, hem de güzel ücretlerle.

Ama İzmir´e kadar uzanmıyor elimiz,kolumuz. :)

Öğren herşeyi ama okulunu da bırakma. Üniversite´de de yine otomobille ilgili bi bölüm okursun daha iyi yerlere gelirsin.

İzmir´li arkadaşların yardımcı olacağından eminim.

tuner faruk
06-07-2010, 19:08
Tebrik ederim kardeşim seni bu arada sadece yazı geçirmek içinmi istiyorsun yoksa sürekli olarakmı düşünüyosun?

-batu-
06-07-2010, 19:12
sanayide çalışmaya başladıktan sonra

eski ucuz kötü durumda bir araç alıp, onu toplayarak. Custom parçalar vs. üreterekte epey tecrübe kazanabilirsin. Gerek mekanik gerek elektirik konusunda.

İbrahim Erdem
06-07-2010, 19:13
Konuyu açan arkadaşa tebrikler öncelikle

Fazladan konu açmamak adına ben de yazayım. Konyada birkaç aylığına çalışabileceğim yetkili servis-tamirhane arıyorum. Tercihen Toyota servisi olabilir. Ücret önemli değil. Elim iş tutsun.

kadir jdm civic
06-07-2010, 21:52
kadir kardeş adaşız , bende eskiden senın gibiydım aama hiç fırsatım olmuyordu babamda arabalarla fazla ilgilenmediginden benım hayalımse senın gibi bir garajda çalışıp birseyler ögrenmekti arabaları sökeyım arabalrı takayım turbolayım modifiye edeyım hep isterdım senın durumundaydım ve yaş 24 kimin yanına gidip iş isteyeyım ve bu yaşta ezilmeye gelmem bilirsin çırak işini hep uhteydı ama gecen sene antalya da seybada takıldım yardım etım ücret almadım fiberi ögrendim civic ex sedanımı yaptım çok güzeldi tekdi beyaz bu sene de antalyada piyan garaj sagolsun umit piyan abımle iyi bir bag kurduk turbo ef yaptık turbo sierra turbo integra suan bende civic si var onun motoruyla oynuyorum ediyorum herseyını yapıyorum mustafa genç abımle sagolsun onunlada iyiyiz aracımın kaporta ve mekanık aksamın ı her sekılde yaparım motorunu daha var az daha ögrenecegim püf noktalar var ve suan aracım boyanıyor ve boyacı salıh abımızla konuştum boya atmayı macun yapmanın inceliklerini göstercekler düşün 25 yaşındayım hala burdayım ve antalya akdenız unıversitesi çevre muhendisligi bölümünü bu sene bitirdim istanulluyum antalyadan hiç gidesim yok burdakı ortamım çok güzel ve hala herseyı ögrenmeye devam ediyorum daah bilmedigim çok sey var.
etrafındakılare abılarıne saygılı ve sevecen olursan her kapıyı acarsın kardeşim yeterki dogru insanlarla dogru yerlerde tanış iyi ilişkiler kur her istedıgın zamanla olur merak etme kalbını ferah tut..............

dragonflydesing
06-07-2010, 22:37
Yağız nerdesin el at şu çocuğa :D

oğuzk
06-07-2010, 22:48
Helal olsun valla senle yaşıt kardeşim var şuan arkamda ayı gibi yatıyor mesajlaşıyor elinden telefon düşmüyor yok pes cafe yok o park bu park gezmeler, boş boş tatil geçiriyor.. :)

By_HaNNibaLL
06-07-2010, 22:48
bende ayni düşünce ile motor bölümü okudum ve bitirdim bu sene 2 yıllık üniversite düşünüyorum.
Fiat yetkili servisinde caliştim amacim hep motorlari öğrenmek ve custom bişeyler yapmakti şuan bi fiat aracim var dizel olduğu için pek bişey yapamasamda neyin ne oldugunu biliyorum ve sürekli bişeyler öğreniyorum.
Bence bi an once atin su işe inş bi arkadaşimiz seni işe alir ve calişip öğrenmeye başlarsin zevkle calişacağin bi iş imkani bu senin için

ömerve
06-07-2010, 23:02
Aferin kardeşim..senin yaşındakiler nelerin peşinde iş bulursun bulmazsın o ayrı,ama sırf niyetlenmen bile çok güzel.
inş istediğin gibi olur herşey.

Ludacris
07-07-2010, 01:44
eyerki kafana göre bulamassan haber ver bana yımaka işi var 6.site ve pınarbaşında
senin adına konuşayım

lucky Jackal
07-07-2010, 08:32
Kesinlikle eğer bu işle ilgileniyorsan güzelini yapıyorsun. Üniversitenide oku ama ben mesela şimdiye dükkan açmış olsam cok daha mutlu birisi olurdum. Sanayide yaşadığım mutluluğu hiçbiyerde yasayamıorum arkadas :)sanayi candır ya,sanayiye takılmaktan üniversiteyi 7 senede bitirdim.bi ara ciddi ciddi arabayı satıp falan ortaklaşa dükkan açmayı bile düşündük ev arkadaşımla.benim şahsen sanayi lafını duyunca ağzım kulaklarıma varıyor,bu işle uğraşmasaydım banko sanayide bi yedek parçacı tamirci falan tarzı bi yer açmıştım.

ERkut 205
07-07-2010, 10:03
Yeni birşeyler öğrenmek herzaman çok faydalıdır. Bazı kesim çevrendekiler boşa vakit gibi söyleseler bile öğrenilen hiç birşey boşa değildir.
Tamirin,motor sökümünün inidirip kaldırmanın yada daha çeşitli işler yapımının üstüne yorgunluk çöküşünün ve öğlen hernekadar yıkasanda derinin arasına işliyen yağ lekesiyle oturup güzel bir melemen yemenin ve ertesi gün tekrardan kapıyı açıp işlerine devam etmenin hazzı çok farklıdır.
Umarım aradığın işi bulursun bunu hobin olarak birleştirirsen daha çok güzel vakit geçirip hoşnut olucaksındır.

StyleALP
07-07-2010, 10:23
Eğer daha liseye geçmediysen Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 'nde motor bölümü mevcut. Ayrıca birçok marka hizmet veriyor. Honda, Toyota, Volkswagen, Fiat vs...

Ben Honda 'ya girmek için uğraşmıştım ancak girememiştim. Lanet olası puanlar yüzünden. :icon13:

By_KA
07-07-2010, 11:53
Eğer daha liseye geçmediysen Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 'nde motor bölümü mevcut. Ayrıca birçok marka hizmet veriyor. Honda, Toyota, Volkswagen, Fiat vs...

Ben Honda 'ya girmek için uğraşmıştım ancak girememiştim. Lanet olası puanlar yüzünden. :icon13:

Yok liseye geçtim şuan 2 ye geçtim...