PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ETC ( Elektronik Gaz Kontrol Cihazı )

muratcantona
07-07-2010, 19:50
Öncelikle arkadaşlar bir cihaz buldum 4 aydır mailleşiyorum üretici firma ile şuanda ürünü Türkiyeye getirdim test aşamasındayım . Benim sizlere bunu tanıtmamdakı amaç şuanda satış değil ihtiyaç duyarmısınız veya duymazmısınız gereksizmi ? vb. konular ürünün satıp satmamakta değil .. Her kullanıcıya hitap ettiğini düşünüyorum . Nasıl derseniz . Ürün yakıt ekonomisi ve performans arttırmaya yönelik bi ürün . Tamamen kullanıcının isteğine baglıdır asagıda diagramlar açıklamaları vercem tamamı ingilizce fakat cevirebildiğim kadarıylaçevircem . Ürün tayvan menşeli bi urundur tahmını satış fiyatı 130-160$ arası olcak bellı degıl .. muadili ürünlerden 1 firma yapıyor oda çok meşhur olan sprint booster dır fiyatlarını bilen bilir ...Her aracada uyar .

Aracın gaz pedalına ara bi kablo ile baglanıp bir beyin bir gösterge oda ayar yapmaya gaza % kac bastıgınızı gosterıor . bi adette ana beyine baglı kablo oda OBD söketine baglanıyor araçta kesinlikle kesme biçme yapmaya gerek yok . Sadece elektronik gaz pedalı olan tüm araçlara uyar... spor modu gaz tepkımesını arttırarak daha az gaza bastıgınızda daha cok gaz algılamasını saglı***** daha ıyı kalkıslar zaman kayıplarını azaltmada cok ıse yarıyor kendı ıcınde 7 programı var . normal mod cihaz hiç yokmus gıbı calısıor . ekonomi moduda gazın tepkımesını azaltarak gaza ne kadar cok bassanızda daha az algıtarak ekonomı yapmasını saglıyor asagıdakı resımlerdede gorunuyor ...anlatcak baska bırsey kalmadı bu sekılde bı cıhaz kesınlıkle zararı yok araca

NOT: Kesinlikle satış amacı yoktur şu araca varmı uyarmı gibi sorular boşuna sormayın arkadaşlar tamamen araştırma amaçlıdır .

http://img810.imageshack.us/img810/6187/sprotdragmotorz.jpg

vtecturbo
07-07-2010, 20:36
guzelmıs....

Schumi
07-07-2010, 21:55
Hmm. Güzel bişimiş. Ama OBD portuna nie bağlandığını anlamadım.

Maxi
07-07-2010, 22:34
bende bundan yapsammı yapmasammı? diye düşünüyordum tam
ama işe yarayabilitesi hakkında şüphelerim var biraz.

_Burak_
07-07-2010, 22:38
alette farklı modlar olması gerçekten çok hoşmuş

bilalMW
07-07-2010, 22:58
Gaz tepkilerini Telli sistem kadar keskinleştiriyormu? Önemli olan bu bence.Yakıt tüketimi ffalan hikaye Allah sana beyin vermiş sağ ayak bileği vermiş.Basarsan yakar basmazsan yakmaz denklem basit 100 yıllardır olugu gibi :D

cembozbey
07-07-2010, 23:00
fabrikasyon elektronik gaz kelebeginden daha hızlı sinyal gönderebildigini ispat edebiliyorsa satar yoksa hiçbir manası yok

Ahmet_28
07-07-2010, 23:01
çeyrek gaz yapacağıma yarım gaz yaparım yada yarım gaz yerine dip gaz yaparım.sonuçta ben tepkimeyi telli gaz kelebeği gibi yapacağını düşünmüyorum bence gereksiz bi cihaz

muratcantona
07-07-2010, 23:10
Laguna II 1.6 motora sahıp aracta denıyoruz guzel gıdıor ozellıkle sp7 modunda mukemmel degısıor arac ... kesın bırseyler dıyemem suanda bızde test edıyoruz ama işe yaradıgını goruorum ...yaramasa zaten kandırmak amaclı getırtmem bu urunu ole bı nıyetım olmaz basta kendı aracımda kullancam zaten

cembozbey
07-07-2010, 23:11
Laguna II 1.6 motora sahıp aracta denıyoruz guzel gıdıor ozellıkle sp7 modunda mukemmel degısıor arac ... kesın bırseyler dıyemem suanda bızde test edıyoruz ama işe yaradıgını goruorum ...yaramasa zaten kandırmak amaclı getırtmem bu urunu ole bı nıyetım olmaz basta kendı aracımda kullancam zaten

sen ceyrek bastıgında bekledigin tepki çeyrek tepki ama aracın verdigi tepki tam gaz psikolojik olarak etkilenmişte olabilirsin buna dikat et

Ahmet_28
07-07-2010, 23:13
sen ceyrek bastıgında bekledigin tepki çeyrek tepki ama aracın verdigi tepki tam gaz psikolojik olarak etkilenmişte olabilirsin buna dikat et

+1

160 dolar sağ cebimde dursun sağ ayak o işi görür :D

Schumi
07-07-2010, 23:17
+1

160 dolar sağ cebimde dursun sağ ayak o işi görür :D

Ahmet olayın çalışma şekli biraz farklı. Elektronik gaz kelebeğinde sinyaller beyine yavaş gitmiyorki zaten salak beyin kendince bazı durumlarda farklı davranıyo elektronik kelebeği farklı şekillerde farklı hızlarda kontrol ediyo. Misal şimdi %20 gaz ile giderken az yada çok değil tam gaz bile yapsan araba tepkiyi hemen vermiyor gecikiyo. Bu cihaz eğer gerçekten işini iyi yapıyorsa sabit giderken yada bir fren sonrası tekrar gaza oturduğunda yani tam bastığında anında tepki almanı sağlayacaktır.

Ahmet_28
07-07-2010, 23:19
Ahmet olayın çalışma şekli biraz farklı. Elektronik gaz kelebeğinde sinyaller beyine yavaş gitmiyorki zaten salak beyin kendince bazı durumlarda farklı davranıyo elektronik kelebeği farklı şekillerde farklı hızlarda kontrol ediyo. Misal şimdi %20 gaz ile giderken az yada çok değil tam gaz bile yapsan araba tepkiyi hemen vermiyor gecikiyo. Bu cihaz eğer gerçekten işini iyi yapıyorsa sabit giderken yada bir fren sonrası tekrar gaza oturduğunda yani tam bastığında anında tepki almanı sağlayacaktır.

valla şumi ben inancımı yitirdim bu tür şeylere karşı :D

Schumi
07-07-2010, 23:21
valla şumi ben inancımı yitirdim bu tür şeylere karşı :D

Ya aslında benim aklım hala Yiit'in C2VTS'nin gaz yemesinde. Ben öyle gaz yiyen elektronik kelebek görmedim. Onun beyin yazılımını Özgün yapmıştı. Aslında 160 dolar buna vericeğine çok iyi bir yazılım yaptırsan aynı etkiyi hatta daha iyisini alırsın.

Ahmet_28
07-07-2010, 23:28
Ya aslında benim aklım hala Yiit'in C2VTS'nin gaz yemesinde. Ben öyle gaz yiyen elektronik kelebek görmedim. Onun beyin yazılımını Özgün yapmıştı. Aslında 160 dolar buna vericeğine çok iyi bir yazılım yaptırsan aynı etkiyi hatta daha iyisini alırsın.

aynen öyle anlatmak istediğim o aslında.bende c2 ye yazılım yaptığımda tepkime iyileşmişti.olabileceği kadar iyileşmişti yani onun üzerinde bişeyler bekleyip boşa para vermeye gerek yok yazılımla olduğu kadar olmadığı yerde 2.kornada bas o 3 te alır :D

kurtbil
07-07-2010, 23:29
tepkı olayını yazılımlada ıyılestıryolar,eskı leonumda da tellı degıldı gaz kelebegı yazılım sonrasında tepkı hızı cok daha ıyı olmustu,gaz tepkısı degıssın dıe bu parayı vermek cok gereksız,ekonomı denılen olayı zaten ayagını kullanan herkes yapabılır

borina57
01-09-2010, 03:52
konuyu hortlatim.murat nedir son durum.

yavuz364
01-09-2010, 13:10
ya bu cihazla Cruise control yapma imkanı var mı acaba :) çok güzel olur...