PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : immo anahtar sorunsalı

ruudvan
08-07-2010, 21:23
beyler kusura bakmayın mesgukl etmek ıstemem ama
bugun talıhsız bıolay yasadık
abımler tekneyle bıraz acıldılar snr tekne battı cantanın ıcınde kıralık arabanın anahtarı gıttı cıtroen berlıngo her neyse canlarını kurtardılar kımsede bısey yok ama.
rent a cardan yedek anahtarı ıstedım 250 tl odıceksınız vs deıdler anahtar cıkması ıcın.

yrn teknenın battıgı yere dalgıc sokucaz cantayı cıkarmaya calısıcaz.
anahtarda acma kapamada vardı cıksa calısırmıs yada sıfır anahtar cıkarmak kaca patlar yada akıl verıcek olan bırılerı varmı..

saygılar..

onursumer
08-07-2010, 21:25
bu tarz şeyler aracnı kaskosuna girmiyormu ?

pnrkc
08-07-2010, 21:28
rent a car anahtarın ödemesini kaskodan talep edebilir ancak hasarsızlık indirimi etkileneceği için dosya açtırmayabilirler.kiralık araçlar da araç kaskosu olsa dahi hasar verirseniz siz ödemek zorundasınızdır..

servislerden anahtar işini hallederseniz 250 300tl civarıdır diye biliyorum tabi aracın markasına göre değişkenlik gösteriyordur..

mturhat
08-07-2010, 21:36
öncelikle geçmiş olsun. bende peugeotdayım fiyatlar ortalama aynı tahmini anhtar yapma max 150 tl yi geçmez. serviste kendin yaptırabilirsin. boşuna rentacar a 250 tl bayılma.

ruudvan
08-07-2010, 21:45
öncelikle geçmiş olsun. bende peugeotdayım fiyatlar ortalama aynı tahmini anhtar yapma max 150 tl yi geçmez. serviste kendin yaptırabilirsin. boşuna rentacar a 250 tl bayılma.

pekı bana yardımcı olabılırmısın yrn eger cantayı denızden cıkartmazsak yada cıkardık dıelım anahtar calısmaz vs ıse anahtarı yaptırma sansın varmıdır?
acma kapama uzaktan kumandalı sekılde?

Ahmet Saraçoğlu
08-07-2010, 21:52
kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun , size bişe olmaması en önemlisi.Bu arada tekneyle alakalı bi zarar oldumu?yani aynı durumda ben olsam yekne daha can sıkıcı olurdu benim için.

lnd_samet
08-07-2010, 21:57
calısır calısır
immoya zaten bişey olmazda iç devresi yanii kumanda kısmı sorun cıkartabilir
araç kaç modeldi?
ona göre fiyatını söylüyeyim

oğuzk
08-07-2010, 22:03
Geçmiş olsun ..

rent a car anahtarın ödemesini kaskodan talep edebilir ancak hasarsızlık indirimi etkileneceği için dosya açtırmayabilirler.kiralık araçlar da araç kaskosu olsa dahi hasar verirseniz siz ödemek zorundasınızdır..

servislerden anahtar işini hallederseniz 250 300tl civarıdır diye biliyorum tabi aracın markasına göre değişkenlik gösteriyordur..

niye kasko yaptırıyorlar ki o zaman :)

ruudvan
08-07-2010, 22:05
Geçmiş olsun ..

niye kasko yaptırıyorlar ki o zaman :)

ah bi bilsem zaten ne diye yaptıklarını..

Ahmet Saraçoğlu
08-07-2010, 22:05

aynen bende onu sorucaktım.Kiralık araçta yaşanan herhanbi bi sorunda (anahtar kayvetme şekilnde değilde ufak hasar veya büyük bi kaza şeklinde) böyle bi sıkıntı yaşarmıyız?

ruudvan
08-07-2010, 22:06
calısır calısır
immoya zaten bişey olmazda iç devresi yanii kumanda kısmı sorun cıkartabilir
araç kaç modeldi?
ona göre fiyatını söylüyeyim

valla modelını bılmıorum ama sanırım 2007 model bısey olması lazım sımdı kıbrısa bıze kıtlemesınler 300 500 die sen bi guzel fıyat cıkarda bakalım durum neymıs..

kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun , size bişe olmaması en önemlisi.Bu arada tekneyle alakalı bi zarar oldumu?yani aynı durumda ben olsam yekne daha can sıkıcı olurdu benim için.
ah ahmet tekne zaten dandıkten bısey daha ıısı yapılır teknede bısey yok denızın dıbınde beklıo :D

mturhat
08-07-2010, 22:14
pekı bana yardımcı olabılırmısın yrn eger cantayı denızden cıkartmazsak yada cıkardık dıelım anahtar calısmaz vs ıse anahtarı yaptırma sansın varmıdır?
acma kapama uzaktan kumandalı sekılde?

aynen uzaktan kumandalı yapyırma şansın var. kumandalı max 150 tl kumandasız max 70 tl ye yaparlar serviste

lnd_samet
08-07-2010, 22:18
servis fiyatı aynen o şekilde
kumandalı birebir orj 150
yok sadece anahtar 70
max değil fiyatı öyle
yanii 250 filan vermeyin
yedeğini alın götürün ya anahtarcıya yada servise yaptırın;)

ruudvan
08-07-2010, 22:18
tamam tesekkur ederım bakalım duruma gore olmadı haber verırım sana sen ordan bana yollarsın.

ruudvan
08-07-2010, 22:20
servis fiyatı aynen o şekilde
kumandalı birebir orj 150
yok sadece anahtar 70
max değil fiyatı öyle
yanii 250 filan vermeyin
yedeğini alın götürün ya anahtarcıya yada servise yaptırın;)

ya bn o cantayı bı cıkartıyım denızden o anahtarı once rent a carcının musanıp bıyerıne montelıcem snr da yenı yapılanı kı ınsallah gerek kalmaz onuda kurdeleyle hedıye edıcem..

onursumer
08-07-2010, 22:21
şu kasko olayını gerçekten anlamıyorum madem kendi cebinden veriyor neden kaskolanıyorki araçlar :)

elpadre
08-07-2010, 22:22
200 tl ye yapıyorlar ama nırmalınıı daha ucuza yaparlar benım verdıgın fıyat kumandalı anahtarlık
sefakoyde 0532 332 68 41

lnd_samet
08-07-2010, 22:22
dur yaa anahtarı bulun immo calısacaktır sen onu iyi bir elektronikciye yada bu tip işlerle uğraşan anahtarcı varsa ona götür temizlesin
yada sen bile temizlesen olur içini kurut güzelce
kontaga tak cevir 5 kere kitlemeye bas cok büyük sıkıntı yoksa oksitlenme yoksa kii zannetmiyorum bu kadar kısa zamanda olacagı calısır

ruudvan
08-07-2010, 22:23
şu kasko olayını gerçekten anlamıyorum madem kendi cebinden veriyor neden kaskolanıyorki araçlar :)

ya arkadas kaskocular eksperler bır trıp bır trıp zaten onlarada ayar oluorum o konuyu hıc acma once senden 1 -2 mılyar kasko parası alıo snrda dıokı yok yan sanayı cam takalım yok yan sanayı tampon takalım ıslerı guclerı duzenbazlık uckagıtcılık ...

ruudvan
08-07-2010, 22:26
dur yaa anahtarı bulun immo calısacaktır sen onu iyi bir elektronikciye yada bu tip işlerle uğraşan anahtarcı varsa ona götür temizlesin
yada sen bile temizlesen olur içini kurut güzelce
kontaga tak cevir 5 kere kitlemeye bas cok büyük sıkıntı yoksa oksitlenme yoksa kii zannetmiyorum bu kadar kısa zamanda olacagı calısır

ya bugune kadar ne kıralıkla nede emanet arabayla hıc bır atraksıyonum olmadı ama yrn su anahtarı buluyım o kumandayıda calıstırmayan rıdvan yasamasın olsun yanı az cok elımden gelır ole seyler.
ama o anahtarı bulım o kıralıgıda bak ansıl teslım edıcem o sırkete bellı deıl onlar bnm bugun canım burnumdayken telefonlarını acmadılar bana bı anahtar ıcın 120 km yol yaptırdılar yok anahtar gıttı camura battı vs vs yaptılar bnde guzel seyler yapıcam onlara bıktım kıbrıstan zaten 5 senedır burdayım son 1 ayda basıma gelmeyen kalmadı...

pnrkc
08-07-2010, 22:34
rent a car ların çalışma prensiplerini tam olarak bilmiyorum ama araç kiralıyorsanız kiraladığınız süre zarfında herhangi bir hasar ya da kaza durumunda sorumlu siz oluyorsunuz ve hasarı sizden talep ediyorlar.Aracı kiralarken aranızda imzaladığınız sözleşmede zaten belirtilmiştir bunlar.

sizden hasarı alıyorlar daha sonra kaskoya başvurup hasarı oradan karşılıyorlar.yani sizden aldıkları para + gelir olmuş oluyor.tabi bu hasarla indirimi olan poliçeler etkilendiği için ona istinaden alındığını da varsayabiliriz.

onursumer
08-07-2010, 22:36
rent a car ların çalışma prensiplerini tam olarak bilmiyorum ama araç kiralıyorsanız kiraladığınız süre zarfında herhangi bir hasar ya da kaza durumunda sorumlu siz oluyorsunuz ve hasarı sizden talep ediyorlar.Aracı kiralarken aranızda imzaladığınız sözleşmede zaten belirtilmiştir bunlar.

sizden hasarı alıyorlar daha sonra kaskoya başvurup hasarı oradan karşılıyorlar.yani sizden aldıkları para + gelir olmuş oluyor.tabi bu hasarla indirimi olan poliçeler etkilendiği için ona istinaden alındığını da varsayabiliriz.

bunu oğrendiğim iyi oldu araç kiralarken okumak lazım tam detayları bu şarlarda araba mı kiralanır ya :D

ruudvan
08-07-2010, 22:46
bunu oğrendiğim iyi oldu araç kiralarken okumak lazım tam detayları bu şarlarda araba mı kiralanır ya :D

ya ne kıralamsı mumkun oldugunca kıralamyın tr de hıc arac kıralamadım ama kıralıcaksanızda tanıdıgınızdan bı yerden alın bısey oldumu sahıbıyle muhttap olun.

redbaron
09-07-2010, 00:41
dalgic sokup arastirmak 250tl yi bulmaz mi?:) ustelik calismama olasiligida cabasi.cok daha ucuza anatarcilar kopyalama yapiyorlardi eger chipsiz ise.chiplilerde 250yi bulacagini zannetmiyorum

ruudvan
09-07-2010, 01:39
dalgic sokup arastirmak 250tl yi bulmaz mi?:) ustelik calismama olasiligida cabasi.cok daha ucuza anatarcilar kopyalama yapiyorlardi eger chipsiz ise.chiplilerde 250yi bulacagini zannetmiyorum

chipli dediler ama bılmıorum tam.

dalgıc pahalı olabılıo evet ama yrn okulumuzun dalgıc klubude o cıvarlarda dalcakmıs bı kac telefon buldum sagdan soldan tesaduf eskı arkadasım cıktı rıca edıcez artık en kotu bı yemek ısmarlarım maksat rent a cardakılere anahtarı vermek ..

despe
09-07-2010, 09:04
bende ayrı konu açmayayım dedim. hazı konusu gelmişken sorayım.

bu e-bay dan bu anahtarlardan aldığımızda bunların içinde chip oluyor mu bilen var mı ?

sadece anahtarcıda anahtara göre yaptırıp kodlatıyor muyuz ?

çeviri yaptım ama saçma salak çevirdi :D

misal

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2003-2004-2005-Honda-Civic-Transponder-Key-1-13-/190415361582?cmd=ViewItem&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2c55a3d62e

clioGT
09-07-2010, 09:08
kestirip proglatman gerek bu anahtarı... içinde chip var ama, ID13/001pt bu imiş chipi..

SekoLive
09-07-2010, 09:10
çok geçmiş olsn anahtarda parada bi türlü halledilir abinlere bişi olmaması sevindirici.

despe
09-07-2010, 09:12
kestirip proglatman gerek bu anahtarı... içinde chip var ama, ID13/001pt bu imiş chipi..

hımm

anlamadığım bi husus var, bilmediğimden soruyorum. bunların içindeki chip boş olmuyor mu

yani bu çipe beyindeki kod yada anahtardaki kod koplayalnıyor mu ?

orjinal olsun istiyorum. 145 tl serviste sadece anahtar fiyatı :)

lnd_samet
09-07-2010, 10:13
ebay da satılan anahtarların içinde chip lmuyor genelde
ama özellikle chip var deniliyorsa boş olsa bile kodlama cihazıyla kodlanması gerekirki zaten ona para alıyoruz asıll;)
chip büyük paralar depğil ama makinası programları cok büyük maliyetler tuttugu için programlamaya para alınır gene

despe
09-07-2010, 10:16
ebay da satılan anahtarların içinde chip lmuyor genelde
ama özellikle chip var deniliyorsa boş olsa bile kodlama cihazıyla kodlanması gerekirki zaten ona para alıyoruz asıll;)
chip büyük paralar depğil ama makinası programları cok büyük maliyetler tuttugu için programlamaya para alınır gene

valla anahtarın şekli o olacak şekilde bana bi fiyat verebilirsen iyi olur :)

yani anahtar orj görünsün istiyorum bu mümkün müdür ?

olcay_bora
09-07-2010, 10:16

benim kiraladıgım şirkette kaskodan yaptırıolardı ama arac cıkana kadar daha gun parası veriyordum

despe
09-07-2010, 10:17
benim kiraladıgım şirkette kaskodan yaptırıolardı ama arac cıkana kadar daha gun parası veriyordum

evet doğrusu bu şekilde.

pnrkc
09-07-2010, 10:18

her firmanın sözleşme şartları farklı olabiliyor demekki.

bi arkadaşım yaşamıştı ve dediğim gibi işlemleri yapıldı..

ruudvan
09-07-2010, 11:29
kazamız mubarek olsun denize dalmaya gidiyoruz.inşallah cıkartırız..

ruudvan
12-07-2010, 20:28
allaha sukurler olsun kı bugun 4-5 gunluk aramamız sonuclandı tekneyı bulduk denızın altında cantamızı blamadık ama sahıle cıkardıgımızda cantanın dumene takıldıgını ve emnıyette oldugunu gorduk allaha sukurler olsun herseyımızı bulduk.

anahtar bulundu araba calısmada sorun yok ama suan acma kapama uzaktan kumanda calısmıo yardımlarınızı beklıorum..

onursumer
12-07-2010, 20:34
allaha sukurler olsun kı bugun 4-5 gunluk aramamız sonuclandı tekneyı bulduk denızın altında cantamızı blamadık ama sahıle cıkardıgımızda cantanın dumene takıldıgını ve emnıyette oldugunu gorduk allaha sukurler olsun herseyımızı bulduk.

anahtar bulundu araba calısmada sorun yok ama suan acma kapama uzaktan kumanda calısmıo yardımlarınızı beklıorum..

elektronikten anlayan biri çozebilir belki bu sorunu 1-2 yer oksitlenmiş se eğer ;)

ruudvan
12-07-2010, 20:38
aynen bn ıcını bı acıcam suan kurumaya bıraktım mangalın altında ;)

CasabLanca
12-07-2010, 20:47
aynen bn ıcını bı acıcam suan kurumaya bıraktım mangalın altında ;)

bir kavanoza pirinci koy arasında 1-2 gün beklet anahtarı ;)

mrtngn
12-07-2010, 22:03
Bence hiç sudan cıkarmadan hemn kavanozun icine bi cesme suyu ve dogru bi elektronikciye yada sudan cıktıgı gibi komple saf alkolle temizlemek gerekir..Aksi taktirde oksitlenmenin önüne asla gecilemez...

ruudvan
12-07-2010, 22:16
bir kavanoza pirinci koy arasında 1-2 gün beklet anahtarı ;)

:D
bn snr prıncten pılav seklı.

suan zaten tuzlu sudan arınsın dıe temız suyun ıcınde..

ruudvan
12-07-2010, 22:17
Bence hiç sudan cıkarmadan hemn kavanozun icine bi cesme suyu ve dogru bi elektronikciye yada sudan cıktıgı gibi komple saf alkolle temizlemek gerekir..Aksi taktirde oksitlenmenin önüne asla gecilemez...

ya oksıtlensın umrumdamı
rent a carın arabası.
bak bu cumleyı kurmayı sevmem rent a car oldugu ıcın.
o p.venklere anahtarı kaybettım yedegı verın deıdgımde bana 100 km yol yaptırdılar anahrtar ıcın almaya gıttım bıde 250 tl paranı alıcaz dedıler ulan bn bı anahtarı bulucakmıyım bulamıcakmıyım ı bekle dımı.cok kızdım onlara o yuzden oksıtlenme umrumda deıl olay calısmasında..

ruudvan
13-07-2010, 15:46
beyler yardımlarınıza ıhtıyacım var kumanda calısmıyor pilini değiştirdim alkollefırcayla temızlemeye calıstım ama calısmıo...nasıl tamır olur kım yapabılır??yada alternatıf nedır..

lnd_samet
13-07-2010, 17:46
immo saglammı?

ruudvan
13-07-2010, 19:02
araba calısıyor sorun yok.anahtar gorevını goruyor sıkıntı acma kapama uzaktan kumandada o calısmıo ne onerırısın.??

mad_max1978
14-07-2010, 02:35
iyi bir elektronikçi kesinlikle çözer problemi

ruudvan
14-07-2010, 12:46
beyler dun bı bu ıslerle ugrasan kendı 206 sının anahtarınıda tamır eden bırıne rasladım anahtarı ona verdım.bn aksama haber verıcem dedı bu anahtarda immo yok dedi..

ruudvan
15-07-2010, 14:41
anahtar sorunsuz calısıyor ıcını temızleyıp devreyı tek tek kontrol etmıs arkadas bı sorun gozukmuo dedı ıcındekı kode kacmıssa kodlatırız dedı ama denedık calıstır ..sonunda ısler yoluna gırmeye basladı ılgılenenlere tesekkur ederım..