PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meşhur Yaşlı Amca Görüntülendi

hddsheriff
10-07-2010, 09:43
Türkiye de ki temiz vti, ae86, s13, s14, s15 lerin sahibi olan amca sonunda yakayı ele verdi. Üzerinden 20 Bin tl çıkan amcanın tertemiz bir vti sattığından şüpheleniyor :D

http://www.haberoku.net/upload/resimler/haber/77201030903PM013226213.jpg

vcıların Namık Kemal Caddesi'de üzerine "Allah rızası için" yazısı asarak dilencilik yapan Kadir Yiğit'in üzerinden 14 bin 400 Türk Lirası ile 2 bin 280 Euro olmak üzere toplam 20 bin lira para çıktı.

Avcılar Belediyesi Zabıta ekiplerinin dilencilere yönelik düzenlediği operasyonda, üzerine "Allah Rızası için" yazılı bir afiş asarak dilenen Kadir Yiğit yakalandı. Dilencinin üzerinden 20 bin liralık döviz ve Türk parası çıkması zabıta ekiplerini şaşkına çevirdi. Parayı bankadan çektiğini öne süren Yiğit'in üzerinden dekont çıkmaması üzerine tüm parasına el konuldu. Dilenciden çıkan paraları şaşkın bakışlarla sayan zabıtalar, "Bugüne kadar yakaladığımız dilenciler arasında ilk kez böyle bir manzara ile karşılaştık. Bu dilenci herkesi hayrete düşürdü. İstanbul'da dilencilere para verenler dilencilerin durumu görsün" diye konuştu.

http://www.haberoku.net/haber/6763-dilencinin-uzerinden-20-bin-tl-cikti.html

EfeTopcu
10-07-2010, 09:45
hayat bunlara güzel :D

The Jackal*
10-07-2010, 10:06
Bi vti parası :D

Günkut
10-07-2010, 10:09
Bi vti parası :D

temiz hemde :D

OmeR-FE
10-07-2010, 10:12
İlk Paragrafı Okudumda Dedim Noluyor :D:D

By_HaNNibaLL
10-07-2010, 10:16
Demek ki adam 1 hafta calişsa turbo vti parasi cıkacak be memlekete bak ake

pnrkc
10-07-2010, 10:17
adamlar devletin gizli hazinesi yaa :)

Alper_
10-07-2010, 10:18
ne güzel istanbul beee..iyi kazanıyorlar..hakikaten vti parası :D

B.Koçer
10-07-2010, 10:18
adamlar devletin gizli hazinesi yaa :)

kara borsa bunların sayesinde var abla :D

tuner faruk
10-07-2010, 10:19
Hiçbirine para vermem verdirmemde..

ulasstoprak
10-07-2010, 10:22
bence dilencilik yasal olsun fiş kessinler vergi ödesinler ....................şerefsizi benim yıllarca çalışıp biriktiremeyecegim para ..

onursumer
10-07-2010, 10:24
biz boşuna çalışıyoruz ya adamın uzerindeki nakite bak ...

EfeTopcu
10-07-2010, 10:25
bence dilencilik yasal olsun fiş kessinler vergi ödesinler ....................şerefsizi benim yıllarca çalışıp biriktiremeyecegim para ..

kart da geçsin hatta taksit yapsınlar abi :D

se®k@n
10-07-2010, 10:29
Ankara Kızılayda bi tane vardı, bi taksiyle anlasmıs herhalde.. Her gün belli saatlerde taksi bırakıp alıyodu.. Bi çok kere denk gelmiştim..

Öyle böyle para gecmiyo ellerine..

pnrkc
10-07-2010, 10:34
tvlerde de görüyoruz son model araçları 10katlı binaları var..

dilencilere hiç bir zaman para vermedim.5 6 aylık bebeklerini yerlerde süründürüp duygu sömürüsü yapıyorlar.bizim milletimiz hala yardım etme çabasında.

elpadre
10-07-2010, 10:40
sırket bunlar yaaa :D

floryada ısıklarda var bebek aynı 4 ayrı kadın sırtında tasıyor bebegıı :D

pnrkc
10-07-2010, 10:43
sırket bunlar yaaa :D

floryada ısıklarda var bebek aynı 4 ayrı kadın sırtında tasıyor bebegıı :D

:D:D bebek ne çok annem var çok şanslıyım diye düşünyor mudur acaba :D:D

nitrO_Oxide
10-07-2010, 10:48
Kuruş vermem şerefsizlere..

elpadre
10-07-2010, 10:48
:D:D bebek ne çok annem var çok şanslıyım diye düşünyor mudur acaba :D:D

olabılır her gectıgımde derım kadına gel sırket yaa 3 saat once cocugu baska bırı tasıyordu dıyourmm olurmu yaaa dıyor coocuk bneım cocugum dıyor :D

onursumer
10-07-2010, 10:57
olabılır her gectıgımde derım kadına gel sırket yaa 3 saat once cocugu baska bırı tasıyordu dıyourmm olurmu yaaa dıyor coocuk bneım cocugum dıyor :D

hep aynı yalan bide floryadan çıkışta goruyorum 2 saat sonra donuyorum donuş yolunda bekliyor yerdeğiştirmiş neresi yoğunsa artık :D

elpadre
10-07-2010, 11:04
hep aynı yalan bide floryadan çıkışta goruyorum 2 saat sonra donuyorum donuş yolunda bekliyor yerdeğiştirmiş neresi yoğunsa artık :D

aynı yerden bahsedıyoruzz sırket olmuslar yakında holdıng olucaklar :D beledıyenın adamları gelıyor dıyurm hemen uzaklasıyorlar :D

pnrkc
10-07-2010, 11:06
aynı yerden bahsedıyoruzz sırket olmuslar yakında holdıng olucaklar :D beledıyenın adamları gelıyor dıyurm hemen uzaklasıyorlar :D

sen de de şirket çalışanı edası var :D şirketin denetleme müdürü müsün :D

devil_berk22
10-07-2010, 11:10
ne kadar dolandırıcı olduklarını bilsemde sadakadır diye veriyorum. istanbulda yaşıyoruz sonuçta belkide şuanda verilen sadakaların yüzü suyu hurmetine hayattayız bi çoğumuz ben bu düşünceyle veriyorum gerisi Allah ile onun arasında.

34btr1907
10-07-2010, 11:12
ne kadar dolandırıcı olduklarını bilsemde sadakadır diye veriyorum. istanbulda yaşıyoruz sonuçta belkide şuanda verilen sadakaların yüzü suyu hurmetine hayattayız bi çoğumuz ben bu düşünceyle veriyorum gerisi Allah ile onun arasında.
:icon_tup: kimseye koymaz 3 5 tl sen ver için huzurlu olsun gerısıne koy ver o düşünsün allahla arasına dediği gbi sen huzurlu oluyormusun bıttı geri döner zaten o para sana 40 kat

_FrKn_
10-07-2010, 11:15
meşhur yaşlı amca deyince gözlerim artizi aradı :)

elpadre
10-07-2010, 11:16
sen de de şirket çalışanı edası var :D şirketin denetleme müdürü müsün :D

eee genel mudur olmak kolay deyıll bazen ıster ıstemez dıkkat edıyorsun suratlaraa :D o zaman cıkıor meydana hersey :D

nitrO_Oxide
10-07-2010, 11:22

O verdiğin para sadaka değil resmen onun çalışmayıp kolay yoldan para kazanmasını sağlıyorsunuz.Görmüyormusun 20 milyardan bahsediyorlar ne sadakası hepsi aynı :)
Elbet sağında solunda maddi durumu iyi olmayan insanlar vardır.Sadaka vermek istiyorsan kırmadan inciltmeden onlara yardım edebilirsin işte ozaman ''sadakaların yüzü suyu hurmetine hayattayız'' dersin.

Benim şahsi fikrim bu :icon_tup:

fastchild
10-07-2010, 11:23
a.ş olmuş bunlar hatta bizim dukkana geliyorlar takip ediyorum 2 kadın var biri caddenin sağından diğeri solundan dukkan kaçırmamak için sonrada caaddenin sonunda tavukçuda piliç yiyorlar
ACIMA DİLENCİYE YETİME GELİR KOR G*TÜNE!!!!

_FrKn_
10-07-2010, 11:26
a.ş olmuş bunlar hatta bizim dukkana geliyorlar takip ediyorum 2 kadın var biri caddenin sağından diğeri solundan dukkan kaçırmamak için sonrada caaddenin sonunda tavukçuda piliç yiyorlar
ACIMA DİLENCİYE YETİME GELİR KOR G*TÜNE!!!!

Acıma Yetime Döner Koyar G.tüne olcak :D böle daa iyi :)

_FrKn_
10-07-2010, 11:30
O verdiğin para sadaka değil resmen onun çalışmayıp kolay yoldan para kazanmasını sağlıyorsunuz.Görmüyormusun 20 milyardan bahsediyorlar ne sadakası hepsi aynı :)
Elbet sağında solunda maddi durumu iyi olmayan insanlar vardır.Sadaka vermek istiyorsan kırmadan inciltmeden onlara yardım edebilirsin işte ozaman ''sadakaların yüzü suyu hurmetine hayattayız'' dersin.

Benim şahsi fikrim bu :icon_tup:

bencede :icon_tup:. sadaka vermek istiyorsak biraz araştırmalıyız . gerçekten ihtiyacı olup olmadığını bilmemiz lazım en azından . sadece karşılılığını almak için sadaka vermek te pek doğru olmaz . hem mükâfatımızı almak için hemde sadaka verilecek kişinin işinin görülmesi daha iyi olur bence . gerçekten ihtiyacı olan varken meslek haline getirmiş(haketmeyenler,ihtiyacı olmayanlar) olanlara vermekte ihtiyacı olanlara haksızlık olur . Buda benim şahsi fikrim.

Görkem.Y
10-07-2010, 12:00
geçende buraya bırakmışlar akşam 9 - 10 gibi dileniyordu bir gurup :D

EfeTopcu
10-07-2010, 12:03
geçende buraya bırakmışlar akşam 9 - 10 gibi dileniyordu bir gurup :D

grup mu yapıolardı kanka ?

Gokhan43
10-07-2010, 12:24
Hayatta para vermem , her yerde aynılar..Bizden çok paranız var daha neyine dileniyosunuz deyince de celalleniyolar bir de utanmadan.

EfeTopcu
10-07-2010, 12:27
Hayatta para vermem , her yerde aynılar..Bizden çok paranız var daha neyine dileniyosunuz deyince de celalleniyolar bir de utanmadan.

şimdi de cafelere dadandılar , geçen gün reklam yapmıyım bi cafede oturuoruz , yola yakın masadayız , 6-7 tane geldi cingan tipli bebeler , çalışanlar göndermeye çalışıyo , abimizi çağırırız diyolar , en son polis çağırdırlar topladı gitti polis :D sülük gibi yapışıyolar yapışınca

Gokhan43
10-07-2010, 12:34
şimdi de cafelere dadandılar , geçen gün reklam yapmıyım bi cafede oturuoruz , yola yakın masadayız , 6-7 tane geldi cingan tipli bebeler , çalışanlar göndermeye çalışıyo , abimizi çağırırız diyolar , en son polis çağırdırlar topladı gitti polis :D sülük gibi yapışıyolar yapışınca

Aynen perşembe günü oturuyoruz cafede yol kenarına gibi oturalım dedik.Arka masamızda 3 kız 2 erkek oturuyor.Bebe geldi para verin hadi hadi diyo emrivaki şekilde.Masadakiler yok falan deyince sigara ver hadi vallahi vururum ha falan dedi bebe ona da yok hadi git vs. deyince bebe tokat attı kaçtı :D

Bunlar küçüklükten böyle alışıyor ya uyuz oluyorum sahip çıkan yok eden yok sürekli zarar sürekli zarar:Deli:

merve
10-07-2010, 13:04
bende önceden es geçmezdim genelde, artık gram acımıyorum.. gerçekten ihtiyacı olanın yüzü tutmaz, mahçup olur gibime geliyor. tabi yaşamadan bilinmez ama. birkez bi kadın bana küfür etmişti vermemiştim diye. bide kapıya gelip isteyenler var, allah kimseyi arsız etmesin..

ömerve
10-07-2010, 13:11
Son zamanlarda iyice çoğaldılar,hepimiz mutlaka vermişizdir 3-5 birşeyler böylelerine..bizim niyetimiz önemli,isterse gitsin type-r alsın,ben allah rızası için verdim.

scream3057
10-07-2010, 13:18
sadakamı dilencilere,hele ki çingene veletlerine vermem hiç bir zaman...giderim camiye cuma çıkışları bazen para toplanır caminin masrafları için...daha faydalı olduğunu düşünüyorum... sırf böyleleri varolduğu için tabi düşüncem bu yönde...yoksa bilsem ki gerçekten ihtiyacı var,o zaman değişir...

ecthelion
10-07-2010, 23:39
5-6 sene önce ankara kızılayda bacağı sakat olan bir dilenci önümüzde kalktı, gayet güzel yürüdü, oradaki bir okulun garajına girip bmw'sine binip çıkıp gitti.

orhansah
10-07-2010, 23:45
dilenenlere vermiyorum uzun zamandır. ama peçete-sakız falan satan ve gözüme hakkaten samimi gelenlerden bişeyler alıyorum genellikle.

5500
10-07-2010, 23:47
kaldıralım bunları bi gece operasyonuyla :D

SercanTurkoz
11-07-2010, 00:02

:icon_tup: kimseye koymaz 3 5 tl sen ver için huzurlu olsun gerısıne koy ver o düşünsün allahla arasına dediği gbi sen huzurlu oluyormusun bıttı geri döner zaten o para sana 40 kat

+1
aynı şeyi dusunerek uzerimde bozuk varsa , gerçekten samimi geliyorsa bana , bende veriyorum , istanbulda yaşıyoruz, sürekli direksiyon başındayız surekli kaza atlatıyoruz yada ufak tefek çizikler. bazı dükkanlar masalarının üzerine sadaka kutusu koyuyor, son zamanlarda ben onlara atıyorum para, dilenciye vermekten iyidir, kimin ne oldugunu bilmiyoruzki.
+ Gerçekten ihtiyacı olan bi kişi para isteyemez utancından...

Ozan.E
11-07-2010, 02:19
Anlamadığım nokta adam neden bu kadar nakitle dolaşıyor :) Ben lisedeydim kadının biri dileniyordu okul önünde mezun olana kdr 4 -6 çocuk değişmiştir kucağındaki kadın sabit ama heralde paylaşmışlar bölgeleri :D

Ozan.E
11-07-2010, 02:20
+ Gerçekten ihtiyacı olan bi kişi para isteyemez utancından...

;);) Sonuna kadar katılıyorum

Göki,ZD
11-07-2010, 02:22
adamın alınterine el koydular olmamış..

_Burak_
11-07-2010, 03:06
Geçenlerde çok büyük bir kaza atlattım bir kaç ay önce tıklatsam gidiyorum o derece
O gün kimi gördüysem yardım etmeye çalıştım maddi manevi
Dedim daha önceki yaptığım hiç bir şey karşılıksız kalmamış
ama yardım konusuna gelince ben şundan yanayım
biz bir tanıdığımıza parayı verip bizim vesilemizle bir kaç eve gitmeli o para yada erzak bizim ismimiz cismimiz anılmamalı , Allah razı olsun dese yeter

Ayrıca ihtiyacım olmasa bile , trafikte o su ya da ıslak mendil satan çocuklar akşam eve ya da patronuna gidince dayak yememesi için alıyorum aklıma hep o geliyor nedense , fazlasını bırakmaya çalışıyorum

fakat tersine örneğin bakırköy tarafında sakat takliti yapan kadın var o tarzda kişilere hayatta bir şey vermem

Ertug_T.
11-07-2010, 03:15
bunları gördükçe hiçbirine veresim gelmiyo.. adam abartmış ya :D

Melih-Ö
11-07-2010, 08:04
bizim semtteymiş vay be bende başlıyım çalışmalara iyi para varnış :D

academian97
15-07-2010, 23:56
Arkadaşlar sadaka, zekat vs... verecekseniz bir zahmet gidin de gerçek ihtiyaç sahiplerini bulup onlara verin, böyle kızılayda sağda solda dilenen suratsızlara zırnık koklatmayın, eğer ki yapacağınız hayırın gerçekten ihtiyacı olan birine gittiğini görürseniz bu sizi ve karşınızdakini kat kat mutlu eder, iyilik yapan iyilik bulur. Eğer ki bu yüzsüzlere 10 kuruş dahi verseniz enayi yerine konulursunuz ve de içiniz rahat olmaz, unutmayın; gerçekten ihtiyacı olan çıkıp da milletin için elini açmaz, o gururludur, kendisi çalışır, kazanır, yer.

Ayrıca bu gibi dilencilere rastladığınızda, zabıta-polis farketmez; şikayet ettiğinizde Kabahatler Kanununa göre işlem yapmak zorundalar, bu kanuna göre dilenen şahsın üzerindeki tüm paralara el koyarlar ve devlete geçer, ayrıca 70TL ceza kesilir (ödeyeceklerini sanmıyorum ama)...

uygarr
16-07-2010, 00:09
alsınlar bi şey olmaz..

Shekil
16-07-2010, 00:26
vay be adama baq aman allah :)

academian97
04-12-2010, 13:13
http://www.facebook.com/video/video.php?v=301648756939&oid=274314223425&comments&ref=mf

ocean0636
04-12-2010, 14:19
Ahahaha :D

otuzdört
04-12-2010, 14:27
Türkiye de ki temiz vti, ae86, s13, s14, s15 lerin sahibi olan amca sonunda yakayı ele verdi. Üzerinden 20 Bin tl çıkan amcanın tertemiz bir vti sattığından şüpheleniyor

Bunu okuyunca dedim heralde makinaları gaftilemişte yakalanmıs :D meger ahuahua :D

Ludacris
04-12-2010, 14:29

:D
5 cuma çıkışı ödeme yapana tokai çakan çakar, çakar çakmaz manyetolu ve doldurulabilir çakmak hediye. bence yakında promosyona dönerler. gelişen dünya üzerinde yerinde saymazlar Gps falan kullanırlar dedi dersiniz :D

Mutu
04-12-2010, 14:54
Ben de başlıktan yaşlı birinin vti'ye binerken fotoğrafı falan bekliyordum :D

VTec_king
04-12-2010, 15:37
atasehirde dilenelim madem ,abi vti alcam bi yardım
o ne dicekler
bende ilaç dicem hahahahah

Time-R
04-12-2010, 15:54
adamin cebindeki parayi alamazlarki aldilarsa cok kinadim.

Sh4rk
04-12-2010, 18:42
adam atm gıbıymıs
cash trınk

Ome_RS
04-12-2010, 19:25
bole adamları soyucaksın valla :D