PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uyku problemi

enz0
10-07-2010, 16:34
arkadaşlar kaç gündür uyku problemi çekmekteyim allah rızası için bir öneride bulunun doktor a gidiyorum çare olmuyor lütfen dalga geçmeyin 5 gündür toplam 3 saat uyumusumdur çok ciddi problemlerim var allah kimseye uyku problemi vermesin.

tavsiye edebileceğiniz koca karı ilacı diye hitap edebileceğimiz birşeyler varmı

Kakus
10-07-2010, 16:36
İnsomnia falan mısın acaba? Doktor ne dedi bu konu hakkında?

EMRE-5843
10-07-2010, 16:36
allah yardımcın olsun kardeş uzman yardımı dışında hiç bir çaren yok senin

enz0
10-07-2010, 16:38
İnsomnia falan mısın acaba? Doktor ne dedi bu konu hakkında?

vala bilmiyorum uyumaya çalışınca sıkıntı basıyor karabasan tarzı bişiyler oluyor bedenim kuruyor apzım yüzüm falan çok feci iş güç streessli bilmiyorum doktorda tam teşhis koyamadı 5 gündür allah sizi inandırsın 3 saat uyudum uyumadım çok zor gerçekten.

SekoLive
10-07-2010, 16:38
herşey normal giderken mi oldu uyuyamamalar ? yoksa üzüntü sıkıntı stres korkma gibi şeyler mi oldu 3gün öncesinde uykunu kaçırıcak

allah kimseye göstermesin böyle şeyler tez zamanda düzelirsin inş...

VTEC®
10-07-2010, 16:40
Yaw bende söyleyeyim bari konu açılmışken bendede uyuma problemi hiç yok yastığa kafayı koyarkoymaz uyuyorum ama 10-12-15 saatte uyusam uyanamıyorum çok zor kalkıyorum. buda bende 1 aydan beri devam ediyor.

enz0
10-07-2010, 16:41
herşey normal giderken mi oldu uyuyamamalar ? yoksa üzüntü sıkıntı stres korkma gibi şeyler mi oldu 3gün öncesinde uykunu kaçırıcak

allah kimseye göstermesin böyle şeyler tez zamanda düzelirsin inş...

herşey normaldi birden oldu gelişmeler çok garip hastalıklar v.s ruh sağlığım gitmek üzere allaha sığınmaktan başka yapabileceğim bişey kalmadı diyebilirim abdestimi alıp namazımı kılıyorum tanrıya sığınıyorum artık elimden hiç birşey gelmiyor..

EMRE-5843
10-07-2010, 16:43
Yaw bende söyleyeyim bari konu açılmışken bendede uyuma problemi hiç yok yastığa kafayı koyarkoymaz uyuyorum ama 10-12-15 saatte uyusam uyanamıyorum çok zor kalkıyorum. buda bende 1 aydan beri devam ediyor.

abi seninki dönemsel olabilir belli dönemlerde olabiliyor erkeklerde..

VTEC®
10-07-2010, 16:50
abi seninki dönemsel olabilir belli dönemlerde olabiliyor erkeklerde..

Yaw dönemine tükürücem zaten hatunda annemde ölü gibi uyuyorsun gece korkuyoruz diyorlar 1 aydır. hatun gece başımda bana bakıyormuş hatta. bunlarıda duyunca tedirgin oldum. alarm malarm hakketire sabahları. işe falanda geç kalmalar başladı.

SekoLive
10-07-2010, 16:53
Yaw dönemine tükürücem zaten hatunda annemde ölü gibi uyuyorsun gece korkuyoruz diyorlar 1 aydır. hatun gece başımda bana bakıyormuş hatta. bunlarıda duyunca tedirgin oldum. alarm malarm hakketire sabahları. işe falanda geç kalmalar başladı.

burunda kemik, genizde et v.s. varsa bunlarda tetikler ve aşırı bi yorgunluğun oluyorsa normalden fazla buda yol açar ara ara bende oldugu gibi :)
edit: gökinin dediğini yazıcakdm kiloda varsa artış v.s. buda fena etkiler tecrübeyle sabittir :)

Göki,ZD
10-07-2010, 16:55
görkem kilodan dolayı olabilirmi ?

burunda kemik, genizde et v.s. varsa bunlarda tetikler ve aşırı bi yorgunluğun oluyorsa normalden fazla buda yol açar ara ara bende oldugu gibi :)

katılıyorum...

enz0
10-07-2010, 17:03
görkem kilodan dolayı olabilirmi ?

katılıyorum...

kilo bendede var =? kilo ile nasıl bir alaka olabilirki?

Dragger
10-07-2010, 17:05
Nefes alma zorlukları vs yol acabilir.

Bende de burunda et var, kemik egri vs. + kulaklarım sürekli catırdıyor.

Erken de yatsam sabahlara kadar uyuyamıyorum.

ibooo
10-07-2010, 17:07
Cezo üzüldüm be bilader,konu netliğe kavuşunca bana pm at

Göki,ZD
10-07-2010, 17:08
çevremdeki kilolu insanlar genelde uyku sorunu çekerler, ya uyuyamazlar yada görkem gibi manda gibi uyurlar :D
Doktora gözük fiziki bi sorun yoksa bi psikologa gözük, ilaç yazar kuzu gibi olursun. :)

Germanian
10-07-2010, 17:10
Bende bi ara çok fazla uykusuzluk çekiyodum sonrasında gayet bilinçsiz bi şekilde eczaneye gidip yolculuk için bi hap verebilirmisnz dedim hafif dozda bi uyku hapı sanırım yada sakinleştirici ilk gece 1 tane yuttum bi işe yaramadı sonrasında 2 3 5 die uzadı gitti :D miktar ne kadar fazlalaşırsa o kadar uyuttu gerçekten fakat kimseye tavsiye etmiyorum robot ediyo adamı hatta LÜTFEN DENEMEYİNİZ !! notunuda düşiyim buraya :D

ahmet3425
10-07-2010, 17:10
doktora gitmissin burda sorun yok tavsiyem birde ilim adamlarını dene bakalım onlar ne dicek...

ibooo
10-07-2010, 17:11
Cezo,alptuya sor o aynı problem ondada vardı sixsülin kullandı geçti problemi;)

enz0
10-07-2010, 17:13
boy 1.90 kilo 118 falan benim nefesde sıkıntı oluyor bazen ama önceden uyurdum :S

Germanian
10-07-2010, 17:16
Bnde 1.90 140 kiloyum genizde et burunda kemik herbişey war fakat ne fazla uyku nede uyuyamama gibi bi problemim war şu 1 senedir bence tamamı psikolojiyle alakalı bi psikoloğa görünün derim bence yada bi aktara uğrayın sakinleştirici bitki çayları var onlardan deniyebilirsinz

5500
10-07-2010, 17:21
kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun..stress falan çok etkiler, doktorlarda çare bulamadı demişsin.

attığım linkteki dualara bi bak. Allah yardımcın olsun acil şifalar.

http://www.zamanbitiyor.com/haber_detay.asp?haberID=2122

ömerve
10-07-2010, 17:24
Geçmiş olsun..psikoloğa git derim.

enz0
10-07-2010, 17:28
gece bitki çayı içeyim varmı önerdiğiniz bişey yeşil çay uygun olurmu?

Day Walker
10-07-2010, 17:47
arkadaşlar kaç gündür uyku problemi çekmekteyim allah rızası için bir öneride bulunun doktor a gidiyorum çare olmuyor lütfen dalga geçmeyin 5 gündür toplam 3 saat uyumusumdur çok ciddi problemlerim var allah kimseye uyku problemi vermesin.

tavsiye edebileceğiniz koca karı ilacı diye hitap edebileceğimiz birşeyler varmı

inancın nasıl önce bunu sorıyım sonra hastalığına çare bulabiliriz sanırım

enz0
10-07-2010, 17:53
inancın nasıl önce bunu sorıyım sonra hastalığına çare bulabiliriz sanırım

gayet iyi namazında niyazında adamım.

hotsauce
10-07-2010, 17:54
Tıp fakultelerınde uyku problemlerıyle ılgılı merkezler var orda kalıyosun senı uyurken ıncelıyolar veya uyuyamazken bence onlara bır gıt

Day Walker
10-07-2010, 17:54
gayet iyi namazında niyazında adamım.

p.m atıyorum

enz0
10-07-2010, 17:55
tmm bakayım

Yasin Y.
10-07-2010, 17:58
bendede aynı şeyler vardı ama işten dolayı sağlığım baya bi kötüydü astım vardı zaten geceleri anlık uyku apnesi diyebileceğimiz kesilmeler oluyodu sigarayı vs. bırakamadım ama azıltınca bile farketti. hemen hemen şimdi yok gibi
Stres beslenme solunum bunların hepsi büyük etken.

Avcılardasın sanırım uzak gelicek belki ama anadolu yakasında Altunizadede Bosphorus adında sadece kulak burun boğazla ilgilenen bi poliklinik var buraya yada bu tarz bi yere sorunu anlatırsan yardımcı olucaklardır mutlaka.
Arkadaşımda yine uyuma problemleri yaşıyordu. Bir gece kendi odalarından birisinde misafir ediyolar. Sorun olabilcek yerlere cihaz bağlıyorlar o gece boyunca tamamen seni dinliyolar ve büyük olasılıkla sorunu teşhis ediyolar. Gitmeni tavsiye ederim. Yardımı mutlaka olucaktır.

Tabi bu tarz şeyler için dualarda mevcut.
Geçmiş olsun...

enz0
10-07-2010, 18:01
bendede aynı şeyler vardı ama işten dolayı sağlığım baya bi kötüydü astım vardı zaten geceleri anlık uyku apnesi diyebileceğimiz kesilmeler oluyodu sigarayı vs. bırakamadım ama azıltınca bile farketti. hemen hemen şimdi yok gibi
Stres beslenme solunum bunların hepsi büyük etken.

Avcılardasın sanırım uzak gelicek belki ama anadolu yakasında Altunizadede Bosphorus adında sadece kulak burun boğazla ilgilenen bi poliklinik var buraya yada bu tarz bi yere sorunu anlatırsan yardımcı olucaklardır mutlaka.
Arkadaşımda yine uyuma problemleri yaşıyordu. Bir gece kendi odalarından birisinde misafir ediyolar. Sorun olabilcek yerlere cihaz bağlıyorlar o gece boyunca tamamen seni dinliyolar ve büyük olasılıkla sorunu teşhis ediyolar. Gitmeni tavsiye ederim. Yardımı mutlaka olucaktır.

Tabi bu tarz şeyler için dualarda mevcut.
Geçmiş olsun...

allaha şükür sigara ve alkolden tiksinen bir insanım düzensiz beslenme ve iş streesi mevcut. artık yürüyüş falanda yapıcam salı birdaha doktora gidicem bakalım inşallah düzelir problemim bunun yanında altarnatif tıp olarak bişiyler denemek istiyorum bakalım.

hak_on
10-07-2010, 18:05
bence ilk tercih psikiatrist olmalı.tek cagre orda olucaktır.bir arkadasımda senn sorunn soz konusuydu.okulun asırı stresli ve yogun olmasından kaynaklı.psikologa gitti ve sakinlestiricyle bu durumu cozduler.su an dozuda cok azaldı yakında bırakır tahmnm ama butun sorunları gecti.

benim onerileri bu sekilde.allah yardımcınız olsun.cok gecmiş olsun.....

ÇALIŞKAN
10-07-2010, 18:05
( zanax ) iç sabaha kadar kesseler haberin olmaz

hak_on
10-07-2010, 18:06

kafasına gore ilac icmesi sakıncalı olabilir.artı o tarz ilaclar receteyle satılıyor...

enz0
10-07-2010, 18:06
bence ilk tercih psikiatrist olmalı.tek cagre orda olucaktır.bir arkadasımda senn sorunn soz konusuydu.okulun asırı stresli ve yogun olmasından kaynaklı.psikologa gitti ve sakinlestiricyle bu durumu cozduler.su an dozuda cok azaldı yakında bırakır tahmnm ama butun sorunları gecti.

benim onerileri bu sekilde.allah yardımcınız olsun.cok gecmiş olsun.....

bu akşam yemek yemiycem akşam yemekleri falan sıkıntı verebiliyormus en geç çarşambadan sonra bu iş çözülmesse psikolojik destek alabilirim.

Day Walker
10-07-2010, 18:07

çok ağır bir ilaçdır ağır olduğu için yanında bide hafifletici bi ilaç verir doktorlar bence doktor vermeden böyle ilaç ları kullanmamalı

bilalMW
10-07-2010, 18:11
uykuyla ilgili benimde sorunlarım var geceleri 3-4 saat uyuyorum sonra kabus karabasan bana laf diyenmi dersin metafizik varlıklarmı dersin anca sabah ezanından sonra uyuyorum onda da aynısı sorunn nedir arkadaşlar sizce?

enz0
10-07-2010, 18:12
beyler konu biraz değişik boyutlara sarıyor güzel düşünelim güzel olsun. lütfen

ÇALIŞKAN
10-07-2010, 18:14
çok ağır bir ilaçdır ağır olduğu için yanında bide hafifletici bi ilaç verir doktorlar bence doktor vermeden böyle ilaç ları kullanmamalı

ben 2 yıldır kullanıyorum hemde günde 3 defa 2 kez ewlenip boşandgm için sorun çok heralde denizli de gitmedgm doktor kalmadı en son geçen ay istanbul a geldim memory hastanesi ne gidyorum ALLAH hepimizin yardımcısı olsun geçmiş olsun arkadaşım

bilalMW
10-07-2010, 18:15
beyler konu biraz değişik boyutlara sarıyor güzel düşünelim güzel olsun. lütfen

bana diyorsan abi tekrar konu açmimde yazdım. Dalga geçiyorum sanma sakın üstad.

enz0
10-07-2010, 18:15
ben 2 yıldır kullanıyorum hemde günde 3 defa 2 kez ewlenip boşandgm için sorun çok heralde denizli de gitmedgm doktor kalmadı en son geçen ay istanbul a geldim memory hastanesi ne gidyorum ALLAH hepimizin yardımcısı olsun geçmiş olsun arkadaşım

sorunlar psikolojik genelde inş herkez istediği gibi düzelir birde ben kulak burun boğaza gidicem boğazda ağrı burun tıkanıklığı var onada göriniyim düzelir inşallah.

ÇALIŞKAN
10-07-2010, 18:17
sorunlar psikolojik genelde inş herkez istediği gibi düzelir birde ben kulak burun boğaza gidicem boğazda ağrı burun tıkanıklığı var onada göriniyim düzelir inşallah.

inşallah kardeşim ALLAH her hastalıgın şifasını werr aramak lazım şifayı tekrr geçmiş olsun

JenGoO
10-07-2010, 18:17
Senin derdin stres arkadaşım, çevrenden uzaklaş herşeyi bi köşeye bırak ve tatil yap; 1 hafta düzenli yuzme ve yediğini içtiğini düzene koymaya çalış sevdiğin ve yapmak istediğin herşeyi yap "sorgulamadan kendini".. Sağlık= spor ve bedensel rahatlık...

enz0
10-07-2010, 18:24
Senin derdin stres arkadaşım, çevrenden uzaklaş herşeyi bi köşeye bırak ve tatil yap; 1 hafta düzenli yuzme ve yediğini içtiğini düzene koymaya çalış sevdiğin ve yapmak istediğin herşeyi yap "sorgulamadan kendini".. Sağlık= spor ve bedensel rahatlık...

allahın izni ile ağustosda ramazana kadar tatil yapacağım ***** mütehaitlik meslek olarak çok streesli bu işin içinde olanlar beni daha iyi anlıyacaklarını umuyorum inşallah her şey düzelecek.

H22Power
10-07-2010, 18:26
öncelikle burda çözüm araman yanlış tıp bu konuya rahatlıkla çözüm bulabilir bulamazsada alternatif tıbba yönelmede olabilir bizim sana vericeğimiz bilgiler yada tavsiyeler senin bu durumunu dahada tetikleyebilir şöyle ki: şuanki durumun dahiliye hariciye yada psikiyatr bölümlerinden hangisini içerdiğini bilmiyoruz eğer ki şuanki durumun iş aşk maddiyat maneviyat vs den dolayı ise psikiyatr a başvurman gerekli onlarda sana uyku veya mutluluk hormonu sağlıyacak ilaçlar veya geçmişinle alakalı bir sıkıntı ise ikili conversation (sohbet) tavsiye edebilirler ,eğer ki şuanki durumunu oluşturan durum dahili yada hariciye ile ilgili ise sana misal kulak burun boğaz problemi ise burunda et varsa misal yada solunum sorunları varsa ki bunlar diğer arkadaşların dediği gibi uykusuzluğa yol açan etkenlerden ameliyat önerebilir aynlıyacağın senin doktor kontrolünde şuanki durumuna sebep olan sıkıntıyı çözmeden burdan yardım istemen sana sadece negatif etki yaratır çünkü insanlar sana yardımcı olmak için akıllarına gelen her yöntemi söyleyebilir ben mesela derin uyku çekmek için geç saat yemek yerim bu kendine yapabileceğin en kötü şeylerden biri çünkü metabolizma saat 8 itibari ile sindirimi yavaşlatıyor ayrıca yemek yiyerek yatmak reflü (mide kapakçığının istemdışı açık kalması) hastalığına yol açıyor...demek istediğimi anlatabildim mi?.. eğer ki doktor biz sana çare bulamıyoruz alternatif tıp (koca karı ilacı) kullan derse ki demez çünkü o iş kurşun dökmeye kadar gider ki sonsuz bir yoldur çareden çaresizliğe sürükler o zaman birşeyler söyleyebiliriz bizde yapacak birşey kalmıyor çünkü...

tool
10-07-2010, 18:26
http://www.eczanemizde.com/pinfo.asp?pid=1427

uyku sorunu ceken arkadasim kullanmisti, doktora danisip deneyebilirsin

cem
10-07-2010, 18:40
Ne durumda oldugun belli olmadigi icin ilac tavsiye etmek yanlis olur .
Doktorun ne oneriyorsa onu kullan.

Benim tavsiyelerim;
-Yatmadan once agır spor yap , vucudun iyce yorulsun
-Yatmadan once loş ışıkta kitap okumayı dene.
-Kafanda stres vs. varsa uyurken dusunmemeye calis.

enz0
10-07-2010, 18:46
Ne durumda oldugun belli olmadigi icin ilac tavsiye etmek yanlis olur .
Doktorun ne oneriyorsa onu kullan.

Benim tavsiyelerim;
-Yatmadan once agır spor yap , vucudun iyce yorulsun
-Yatmadan once loş ışıkta kitap okumayı dene.
-Kafanda stres vs. varsa uyurken dusunmemeye calis.

spor yarından itibaren ufak ufak başlıyacağım allahın izni ile

bakalım salı günüde uzman doktordan randevu aldım kulak burun boğaz için son olarak onlada görüşeyim vucudumdaki hastalık geçtiğindede bu problem devam ederse psikolojik destek şart.

herşey için teşekkür ederim allah sizlerden razı olsun inşallah

fa'R'uk
10-07-2010, 18:50
koca karı ilacı sayılırmı bilmem reyhan çayı al aktardan demle iç strese birebirdir
ilaç dersende cipram al yarım yut uykun düzeldiğinde ilacı bırak çayı istediğin zaman içebilirsin

fa'R'uk
10-07-2010, 18:52
aynı uykusuzluk sorununu yaşadığım için ilaç ismi verdim yanlış anlaşılma olmasın

pureal
10-07-2010, 19:01
geçmiş olsun..... doktor en son uyku hapı verir en nihayetinde...benim migren haplarımda uyku yapıyor hem öyle böyle değil.....hafta içi toplam günde 5 saat uyuyorum...hafta sonları toplam günde 7 saat uyuyorrum ilaç aldım mı 3 saat ekliyor(frenliyorum) rutinin üzerinde :)

VTEC®
10-07-2010, 19:37
edit: gökinin dediğini yazıcakdm kiloda varsa artış v.s. buda fena etkiler tecrübeyle sabittir :)

130 dum, 114e düştüm 1.5 ay aöncesine kadar, şuan 119-120 seyrediyorum. geniz etinden bi 7 yaşında bi 15 yaşında ameliyat oldum aldırdım hatta 7 yaşında bademciklerimde alınmıştı. bi süre önce gereksiz bi check up tan geçmiştim o zamanda doktorla muhabbeti geçti geniz etinin bi problemim yoktu. fakat kilo problem tabiki
amam uyanamama çok farklı bir durum tamamen deliksiz uyuyorum nadiren benim kediler uykumun arasına dalarlar ama nadiren. yorgunluk had safhada 5-6 kişilik çalışıyorum ama daha öncedende böle bir durum yoktu 3-4 saat bile uyusam zımba gibi kalkardım. yaşlanıyruz herhalde :(

Caesar
10-07-2010, 19:42
Alkolle aram kötü demişsin dememiş olsaydın 2 bira çak öyle uyumayı dene diyecektim. Çok işe yarıyor.

VTEC®
10-07-2010, 19:47
Bu büyük şehirler bitiriyor adamı haftada 6 gün ve her gün 11 saat çalışıyorum. hesapta masa başıymış gibi görünen işimde sürekli fiziksel güç gerektiriyor. misal kiralamadan 30-40 araba gelir. hava sıcak soğuk fark etmez bi arabada 11 parça var aç kapa bak motor şanzuman yok servis kayıtları evrakları diz düzenle yap bitir aaaa akşam olmuş. daha mideye bbi lokma girmemiş 1 bardak çay bile içmemişsin. ne o 26 senelik kurumsal bir firmada 2.EL SATIŞ SORUMLUSU titri ile çalışıyorum. kesinlikle çok düzensiz yiyorum ve bazen yiyemiyorum bile keza bugünde öyleydi. kafam dolu bişekilde evime geliyorum amam yemek-tv-pc-yatak gibi sıralamayı bile max yrım saat yapabliyorum. yani dinlenmeye vakit yok. bi pazar günüm var ondada kafayı yiyorum kendimemi vakit ayırayım uyuyayımmı, evemi bakayım çıldırıyorum o günümde p.ç oluyo :ofk:

Psiyatr a gitmek istiyorum ona bile zamanım yok lanet olsun yaa robot gibiyim.

deniz
10-07-2010, 20:32
saat 10 gıbı 2 tane ayran patlat ben bır kac gundur oyle yapıyorum dırek sızıyorum : = )
bırde sıcak ortamda yatma bır vantrator fılan ac serın yerde yat

enz0
10-07-2010, 20:47
saat 10 gıbı 2 tane ayran patlat ben bır kac gundur oyle yapıyorum dırek sızıyorum : = )
bırde sıcak ortamda yatma bır vantrator fılan ac serın yerde yat

ayranmı sütmü? =)

Göki,ZD
10-07-2010, 20:48
ayran ayran :) çocukmusun sütle ne işin var :D ha aslan sütü var o ayrı ondan da içmiyorum diyosun:)

deniz
10-07-2010, 20:51
ayranmı sütmü? =)

ayran : ) dene : )
süt eskıdı artık :D

HarunToprak
10-07-2010, 21:09
Kesinlikle ayran,yoğurt işe yarıyor.

deniz
10-07-2010, 21:15
yemın ederım canım cektı actım bı tane bıraz sonra gıderım :D

Alper_
10-07-2010, 21:55
sarımsaklı yoğurt yiyin üstünede ayran için biraz daha etkili olur..birde bunu kafanıza takmayın taktıkça uyuyamazsınız rahat olun biraz herşeyin başı sağlık..geçmiş olsun.

SekoLive
10-07-2010, 21:56
bu arada enzo kardesim telefon varsa kapat buda uykunu getirebilir ve herşeyden kurtulmus olursun :D

scream3057
10-07-2010, 21:57
kafan da milyon tane dert varsa uyuyamazsın,uyusan da bişey anlamazsın uyku kaliten düşük olur...ben de günlerce uyumadığım zamanlarımı biliyorum...ayran-yoğurt vesaire denemeiğim hiçbirşey kalmıyordu...kafa rahat olunca mışıl mışıl mode on :) ...

cery
10-07-2010, 22:01
akşam yatmadan evvel 1 kase yoğurda 1 2 diş sarmısak ince ince kıyarak ekleyin. karıştırın. yiyin.

sarmısağın tansiyon düzenleyici etkisi ve yoğurttaki laktik asit uyumanızı kolaylaştırır

redlinemst
10-07-2010, 22:08
Allah Acil şifalar versin kardeş herkez hemen hemen bütün yolları demiş zatende benimde önerim kafanı rahat tut stress atacilceğin aktiviteler yap bişelerle uğraş yani canının sıkılmıyacağı şeyler yap tekrardan Allah yardımcın olsun

tLq
10-07-2010, 22:52
doktora mutlaka ama mutlaka görünün tekrar uyku problemi ilerde kronik hastalıklara yol açabilir.

serdar_07
10-07-2010, 23:12
bendede aynı sorun vardı annem atarax diye hap verdi nasıl uyuduğumu bende bilmiorum ama doktora danışmakta tabiki yarar var ...

semprimena
10-07-2010, 23:22
Bir çok hastanenin uyuma bozukluklarının tedavi edildiği uyku kilinikleri var orada yatırdıkları süre içierisinde devamlı kontrol ve takipte oluyorsunuz.

CasabLanca
11-07-2010, 00:17
bende de uyku problemi var
sanki uykuya yattığım zaman çok kötü şeyler olacakmış gibi oluyor içimi sıkıntı alıyor uyku gözümden aksada uyumak istemiyorum

Ertug_T.
11-07-2010, 00:26
Nefes alma zorlukları vs yol acabilir.

Bende de burunda et var, kemik egri vs. + kulaklarım sürekli catırdıyor.

Erken de yatsam sabahlara kadar uyuyamıyorum.

abi bu kulaktaki çatırdama olayları bendede var sebebi nedir bilemedim bi türlü??

Emir_b16a
11-07-2010, 00:33
tansiyonunuz olabilir özellikle baş ağrısı we kulak çınlaması çeken arkadaşlarda yada panik atak başlangıcı

ilk başta bi genel cerraha gözükmekte fayda war nefes alma problemleri alerjik astımda bu tip sorunlara yol açabilir

daha sonra iyi bi psikoloğa gitmekte fayda war onun tawsiyesiyle psikeatır (nası yazılıo bulamadım :D) a baş wurabilirsin ilaç tedawisi için o snin problemine göre göre ya sakinleştirici yada tedawi amaçlı bi ilaç yazıcaktır

yada sağlık problemin yoksa 1 kadeh wiski 2 duble rakı belki sorununu çzüp sni rahatlatabilir son dönemlerde kafana fazla takıyosan bazı şeyleri

yada düzenli spor hayatnını nispeten düzene sokucaktır

TricksTeR
11-07-2010, 00:33

ohhh miss işte daha ne istiyosun bende yıllardır var bu hastalıkk. rahat ol böyle geniş geniş son anına kadar hiç kaldırma kafanı kendine bi mazaret bul öyle kalk :D temizzzz

darkred
11-07-2010, 02:01
okul vs varsa ders çalışmayı dene :) bir öğrenci için en iyi uyku ilacıdır ders çalışmak :D

Tuning055
11-07-2010, 02:15
bendede uyku problemı var suankı saaattende belli oluordur 2 gun uyumuyorum 1 gun full aksama kadar uyuyorum:D öle dengeliyorum kendimi..

Ludacris
11-07-2010, 02:32
bende saat 3 ten önce yatmıyorum uzun süredir
acaba bndemi problemliyim ?

Tuning055
11-07-2010, 02:34

olabılır ben cogunlukla gun ısıgını gormeden yatmam:D:D hatta saat 9 10 da yatarım:D

Yigit-Y
11-07-2010, 02:34
bende de uyku problemi var....

gökberk
11-07-2010, 02:39

Ben de öyleyim...Gözüm saate takılıyor 3ü geçince uyuma isteği geliyor anca...

Safak
11-07-2010, 02:39
Bir dönem böyle uyku problemi çekiyorum... Bir gece laptopa su döküldü yengen oldu...

1-2 gün sonra baktım, akşam 11 de uyuyorum sabah 7-8 uyanıyorum...

2 hafta sonra Laptop yengen oldu diye gidip yeni makina aldım... Baktım sabah 5 olmuş...

Ludacris
11-07-2010, 02:45
Ben de öyleyim...Gözüm saate takılıyor 3ü geçince uyuma isteği geliyor anca...

aynen bende genellikle Bmw modellerine göre yatıyorum :D
330-520-540 :)

Tuning055
11-07-2010, 02:47
aynen bende genellikle Bmw modellerine göre yatıyorum :D
330-520-540 :)

850 favorim:D:D:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

TommiMakinen
11-07-2010, 02:48

slm
ac karnına ınsomın 50 mg al mışıl mışıl uyu
ama nescafe içme redbull içme

_Burak_
11-07-2010, 02:49
konuyu okumaya korkuyorum
uyku problemim had safhada
panik atak var bende
iskemik atak belirtisi var ( araç kullanırken oldu bir kez 1 ay önce , inmenin aynısı)
sinir ilacı ve uyku ilacı kullanıyorum
bugün ilaçlarım bitti bi kaç tek atmazsam hayatta uyuyamam
ki şekil a uyuyamıyorum tekleride sıraya dizmekle meşgulüm
gitmediğim nöroloji psikyatri osu busu kalmadı benimde...

Tuning055
11-07-2010, 02:52
panik atak var bende
iskemik atak belirtisi var ( araç kullanırken oldu bir kez 1 ay önce , inmenin aynısı)

1 bucuk saat once sahılden geldık 2 bıra ıctım fazlasına gerek yok dıe hala banamısın demedı nabcam bılmıorum:)

Ludacris
11-07-2010, 02:53
panik atak var bende

Allah acil şifalar versin Burak tedavisi yokmu

emre yeşil
11-07-2010, 05:25
120 saat uyumaya çalışıpta uyuyamadığım oldu ve sonunda 17 saat kesintisiz uyudum normalde xanax kullanıyorum sakin kalmak için ve uyku yapıyor ama ona rağmen uyuyamadığım oluyor ya uyku ilacı ile destek al yada vaktin bolsa rameron hap al güzelce uyursun ve vücut kendini toparlar uyku ciddi bir piskolojik sorundur şakaya gelmez.

ıcetea günde 2litre içenler kafein olduğu içinde uyuyamaz onada dikkat.

turbo&quattro
11-07-2010, 05:37
Birkac ay ondesine kadar en gec 1 de yatardim ama bu aralar 3-4 ten asagi yatmiyorum..Buna en az 1 saat uyuyamama eklenince sabahi yapip oyle uyuyorum ve 10 gibide kalkiyorum...Uykusuzlugun en onemli sebebi stres ve surekli birseyleri kafaya takmak...

ReßeL
11-07-2010, 06:22
Kafa doluysa eger, bir dert varsa surekli kurcalayan, onu cozmeden veya yerine dikkatinizi daha cok vereceginiz bir sey bulmadan uyku duzene oturmuyor. Cok cektim zamaninda, ilac almaya da son derece karsiyim. Ilaclar insanin vucudunu bagimlilastiriyor kimyasala. Bence goturusu uzun vadede cok fazla olur. Simdi dertlerimi cozemesemde tamamen en azindan alistim biraz daha bu duruma. Ilac yerine de daha "dogal" bir yontem uyguluyorum. Her turlu uykumu getiriyor :)

Bir dönem böyle uyku problemi çekiyorum... Bir gece laptopa su döküldü yengen oldu...

1-2 gün sonra baktım, akşam 11 de uyuyorum sabah 7-8 uyanıyorum...

2 hafta sonra Laptop yengen oldu diye gidip yeni makina aldım... Baktım sabah 5 olmuş...

Bu da cok onemli. Hepimiz deli divane pc kullanan insanlariz. Aramizda pc basinda gunde 3-4 saatten az zaman geciren yoktur sanirim. Ama bunun en kotusu yatmadan once olan. Yani yatmadan once pc de 1+ saat mesela takilmak, bir seylere dalip gitmek insani yoruyor. Yani mental manada yoruyor.

Benim size ilk etapta tavsiyem (doktor onerilerinden sonra tabii) duzenli beslenme, spor ve pc harici hobiler. Ardindan yatmadan once pc kullanma zamanini cok cok cok dusururseniz yatmadan once daha huzurlu olacaginiza inaniyorum. Bana faydasi oldu cunku...

Eriador
11-07-2010, 06:25
baştan söylim beni yanlış anlama .

içki yi seviyorsan hayatında hiç içmediğin bi alkolü dene ... mesela rakıcıysan viski ters gelir fena carpar bayılırsın hemen .. wiskici isen cin i dene ... cin ci isen wodka ... wodkacı ise konyak.

alkol her türlü sızdırır insanı

enz0
11-07-2010, 09:39
evet arkadaşlar dün yatmadan önce BOL SARIMSAKLI AYRAN İÇTİM ve saat 2 gibi uyudum sabah kalktığımda saat 10 du =) inanamadım ama hiç rüya görmedim ve uyurken hiç bişeyi kafaya takmadım. ve artık ice tea içmeyi de kesiceğim. salı günüde kurun burun boğaz a baktırıcam o rahatsızlığımda geçer inş.

gökan
11-07-2010, 09:50
baştan söylim beni yanlış anlama .

içki yi seviyorsan hayatında hiç içmediğin bi alkolü dene ... mesela rakıcıysan viski ters gelir fena carpar bayılırsın hemen .. wiskici isen cin i dene ... cin ci isen wodka ... wodkacı ise konyak.

alkol her türlü sızdırır insanı

aynen uykum glmedıgı zaman bıkac bıra hızlı ıcıyorum dırek zıbarıyırum:)

TheAce
11-07-2010, 10:19
kendimden bilirim ülser başlangıcı reflü gül hastalığı gibi birçok sebebiyetin yanında uykusuzluğada sebep olmuştu sinir stres... önce bundan arınmak lazım ilaç vs.vs. kullanmadan önce, birşey kullanma derim önce kendini dinle sorunlarını çöz baktın çözülmüyor o zaman ilaca başvur... yediğine içtiğine dikkat et, seni oyalayan şeylerden uzak dur (bilgisayar, tv vs.vs.) yorulacağın fiziki işler yapmaya çalış, insanın hayatını mahfedebiliyor dikkat etmen gerek.. geçmiş olsun...

BurakCengizhanoğlu
11-07-2010, 12:31

hmm oda iyiymiş :)