PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : açık öğretim lisesi bilgisi olan_????

106arts
11-07-2010, 20:24
arkadaslar acık ögretım lisesinde kredi nasıl hesaplanıyor şimdi benım girdiğim derslerden başarılı olduklarımın toplamı 77 kredi yapıyor ama kendı sayfamda 105 olarak gözukuyor kredim bu neye göre hesaplanıyor bilen varmı aceba?????

devilboy
11-07-2010, 22:26
meslek lisesimi düz lisemi ?düz lise için önemli olan alan kredinin hesaplanması seçmeli derslerinki değil

doush
11-07-2010, 23:40
sitede sohbet bölümünde birisi açık öğretimle ilgili bi soru sormuş.. ona cevap yazmanı şiddetle istiyorum..

3 kredilik bir ders seçip 77 alan kredisini 80e tamamlarsa ve 105 olan kredisine 90 kredilik seçmeli ders ya da ortak ders seçip 195 e tamamlarsa mezun oluyor

Dedi bir arkadaşım.

fevzi
12-07-2010, 10:44
195 degıl 192 dıye bılıyorum genel kutlur alanında 195 olabılır ama onu bılmıyorum

aldıgın kredıler de sectıgın derslerın haftalık saatıne gore hesaplanıyor

106arts
12-07-2010, 17:17
şimdi benım başarılı oldugum derslerden toplam 77 kredi almışım ama kredi bilgileri diye bölum var orada kredim 105 olarak gözüküyor alan kredim ise 55 olarak gözukuyor .
77 nasıl 105 oluyor dıye merak etmıstım

zübeyir
12-07-2010, 17:54
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MEZUNİYET ŞARTLARI
Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,

Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,

Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması (ortak derslerden 3 kez sınava girdiği halde başarılı olunamamışsa bunun yerine seçmeli derslerden gerekli kredi miktarında ders seçilir). Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,

Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Genel Kültür alanı hariç),

Alan derslerinin tamamından en az bir defa sınava girilmiş olunması,

Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması,
Genel Kültür alanındaki öğrencilerin ortak derslerden 80 veya üzerinde kredi almaları gerekmektedir.

Not: Yukarıda sözü edilen mezuniyet şartları 4 Yıllık Sistem içindir.

http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=143

omR35
12-07-2010, 18:08
bende bu ortak alan seçmeli dersleri anlayamadm
geçen gün derslerimi seçtim çoğu seçmeli ders kitapları almaya gittiğimde bayan geri göderdi ortak dersleri seç dedi ama son dakikalarda seçmişim derslerimi şansa deiştiremedim.Seçmeli dersler bi işe yaramıomuş öle dedi bayan bana bende böle olunca bu dönem hiç sınava girmesemmi diye düşünüorm napmam lazım varmı bilgisi olan?

devilboy
12-07-2010, 22:40
sen sınavına gir dönemin boşa uzamanasın ortak dersleri seçmen lazımki alan kredin yükselsin seçmeli derslerinde kredisini tamamlaman lazım. gerçi ben 2003 girişliyim ozaman yönetmelik farklıydı 4 senelik durumları gelişti yeni yöntem nedir pek bilgim yok

zübeyir
12-07-2010, 22:41
kredınızı doldurdunuzmu zorunlu veya ortak derslerın tamamını vermek zorundasın yada muaf olmak zorundasın..kredın bıtse bıle onları vermeden mezun olamıyorsun.hem kredının toplamı 192 olucak hem alan kredın 80 olucak hem butun zorunlu ve ortak derslerını vermek zorundasın. oyuzden sana ortak yada zorunluları sec demıstır.secmelıler boş extra gıbı bırsey :)

chaylak
12-07-2010, 22:51
kredınızı doldurdunuzmu zorunlu veya ortak derslerın tamamını vermek zorundasın yada muaf olmak zorundasın..kredın bıtse bıle onları vermeden mezun olamıyorsun.hem kredının toplamı 192 olucak hem alan kredın 80 olucak hem butun zorunlu ve ortak derslerını vermek zorundasın. oyuzden sana ortak yada zorunluları sec demıstır.secmelıler boş extra gıbı bırsey :)

tamamen dogru :)

omR35
13-07-2010, 08:35
sen sınavına gir dönemin boşa uzamanasın ortak dersleri seçmen lazımki alan kredin yükselsin seçmeli derslerinde kredisini tamamlaman lazım. gerçi ben 2003 girişliyim ozaman yönetmelik farklıydı 4 senelik durumları gelişti yeni yöntem nedir pek bilgim yok

Teşekkürler.Gireyim bu dönem böylede artık diğer dönemlere seçerim ortakları.:)

106arts
14-07-2010, 16:41
tam olarak anlatamadım galiba ben nasıl mezun olunacagını bılıyorum fakat kredının nasıl hesaplandıgını soruyorum. şimdi ben 77 kredi almışım ama 105 kredım gozukuyor nasıl hesaplandıgını merak edıyorum