PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : güneş sigorta kaza olmadıgını iddia ediyor !

olcay_bora
14-07-2010, 10:30
geçen ay volvo muza kamyon girmişti. sonra polis molis tutanak cart curt. neyse yapıldı fln haklı oldgmuz için kamyonun sigortasından ödenecekti. sigorta şirketı bugun arıyor ve 2300 TL lik masrafı karşılamayacagını söylüyor.
gerekçeleri de böyle bir kaza olmadı die kamyonun firma sahibinin sigorta şirketine bildirmesi. şöförü arıyorlar sigorta şirketi. onun ifadesi de bana para vereceklerini söyledi bazı şahıslar bende tutanagı onun için doldurdum.
bunun neticesinde de bize vuran kamyonun sigorta sirketi güneş sigorta bizi bu şekilde magdur durumda bırakıyor.
şu an için ne yapabilirim ?

Safak
14-07-2010, 10:35
Ağır vasıtanın şöförü, patronuna söyleyememiş kaza yaptığını...

Günkut
14-07-2010, 10:37
elinizde tutanak yokmu o güne dair yada olayı net olarak gösterebilek somut bi kanıtla gerekli heryere basvurabilirsin bence

makif84
14-07-2010, 10:39
polis tutanağı işini çözer.ayrıca resim filan yokmu?

barutçu
14-07-2010, 10:40
Sigorta şirketinin bir suçu yok.
Anladığım kadarıyla adamın yerine sen kaza tutanağı doldurmuşsun.
Tek yapacağın firma sahibini aramak ve durumu anlatmak ya da şöförü bulup konuşturmak.
Geçmiş olsun.

Absinthé
14-07-2010, 10:40
imzası yok mu? Dolandırıcılıkdan ver polise onlar uğraşsın.

mmustu
14-07-2010, 10:42
senin elinde polisin tuttuğu kaza raporu yok mu olcay ?

polisin tuttuğu rapora rağmen sigorta şirketi nasıl diğer tarafın beyanına göre hareket edebilir ki ?

Günkut
14-07-2010, 10:42
sana sadece somut bir kanıt lazım ben burda bu şekilde kaza yaptım bunlarda bunlar gerekirse güvenlik kamera kayıtları duruyodur bir benzinlik banka veya atm olabilir ve ciddi bir şekilde tazminat davası acabilirsin şirkete kesin konusmak istemiyorum tam bir bilgim yok ama bu şekilde güzel para alan bir arkadasım var. :)

Killah
14-07-2010, 10:44

polisin tuttuğu rapora rağmen sigorta şirketi nasıl diğer tarafın beyanına göre hareket edebilir ki ?

aynen oyle

crazydog
14-07-2010, 10:52
elindeki tutanakta karşı tarafın imzası varmı?
kaza yerinde mobese falanda warsa tamam zaten

MKT
14-07-2010, 11:04
senin elinde polis tutanağı var sanırım.polis tutanağının olduğu bi olayda trafik sigortası itiraz edemez eğer sen haklıysan.veya tutanağı göz ardı edip şöförü arayıp bişe sormaya haklaır yok.şöför ne derse desin,polis tutanağı resmi ve geçerli tek evraktır.şöförün ve sigortacının şerefsizliği bu.güneş sigorta herkse böyle sorunlar yaşatıyor sanırım.

EfeTopcu
14-07-2010, 11:07
senin elinde polis tutanağı var sanırım.polis tutanağının olduğu bi olayda trafik sigortası itiraz edemez eğer sen haklıysan.veya tutanağı göz ardı edip şöförü arayıp bişe sormaya haklaır yok.şöför ne derse desin,polis tutanağı resmi ve geçerli tek evraktır.şöförün ve sigortacının şerefsizliği bu.güneş sigorta herkse böyle sorunlar yaşatıyor sanırım.

adam haklı beyler

pnrkc
14-07-2010, 11:13
arkadaşlar ,abiler gerekli bilgileri sormuş. cevabına göre yönlendirme yaparız.

olcay_bora
14-07-2010, 11:20
tutanakta imzası var olayın fotoları tramer raporu fln herşey var ve tum evraklarda bizim haklı oldgumuza dair. peki bu durumda ben yani polise mi basvurmam gerekiyor

mmustu
14-07-2010, 11:22
ya bütün bu evrakların var ve hala sigorta şirketi karşı tarafın biz kaza yapmadık sözüne istinaden para vermiyor öylemi ?

git o acentaya mahkemeye vereceğini söyle

SekoLive
14-07-2010, 11:22
tutanakta imzası var olayın fotoları tramer raporu fln herşey var ve tum evraklarda bizim haklı oldgumuza dair. peki bu durumda ben yani polise mi basvurmam gerekiyor

olcay herşeyi hallet baktn olmuyo kamyonun aynısıyla güneş sigortadan içeri dal kamyondan inip kaza olmadı diyip pis pis sırıt :)

şaka bi yana elindekiler varsa güneş sigortayı öttürüceğini düşünüyorum

Günkut
14-07-2010, 11:34

sen bence bastan sigortaya git yoklama cek makhemeye vericem görürsünüz tarzı baktın gördün tık yok ver mahkemeye yeni kamyon al :D

pnrkc
14-07-2010, 11:39
geçmiş olsun.. mahkemeye başvurmak en doğrusu olacaktır

Day Walker
14-07-2010, 11:45
geçen ay volvo muza kamyon girmişti. sonra polis molis tutanak cart curt. neyse yapıldı fln haklı oldgmuz için kamyonun sigortasından ödenecekti. sigorta şirketı bugun arıyor ve 2300 TL lik masrafı karşılamayacagını söylüyor.
gerekçeleri de böyle bir kaza olmadı die kamyonun firma sahibinin sigorta şirketine bildirmesi. şöförü arıyorlar sigorta şirketi. onun ifadesi de bana para vereceklerini söyledi bazı şahıslar bende tutanagı onun için doldurdum.
bunun neticesinde de bize vuran kamyonun sigorta sirketi güneş sigorta bizi bu şekilde magdur durumda bırakıyor.
şu an için ne yapabilirim ?

Güneş sigorta tutanaklı hiç bir hasarı ödememe gibi bir karar almış sadece sen değilsin madur olan herkese bunu yapıyorlar.Hakkını mahkemede aramak zorundasın hasar resimleri ve hasar evraklarının örneklerini hemen temin et.

mertacar
14-07-2010, 11:45
eğer dediğin gibiyse hiç sigorta şirketinede ayar çekmeye çalışma. Direk git mahkemeye tazminat davası aç. haklısın zaten kazanırsın muhtmelen.

mmustu
14-07-2010, 11:46
öyle saçmalıkmı olur yaa :D

eskiden beyanla iş yapmazlar tutanak isterlerdi :D şimdi tutanak var ödeme yapmıyolar

peki nasıl hasar olursa ödeyeceklermiş ?

Day Walker
14-07-2010, 11:48
öyle saçmalıkmı olur yaa :D

eskiden beyanla iş yapmazlar tutanak isterlerdi :D şimdi tutanak var ödeme yapmıyolar

peki nasıl hasar olursa ödeyeceklermiş ?

ödemeyeceklermiş :D

mmustu
14-07-2010, 11:48
heeee öperler öyle işi :D kan çıkar :D

Day Walker
14-07-2010, 11:50
heeee öperler öyle işi :D kan çıkar :D

öpte geçsin o zaman :D

adamlar böyle yaparak yıldırma politikası uyguluyorlar anladınızmı

mmustu
14-07-2010, 11:51
ya ben andizci olsam bu politikayla yılarmıyım sence :hehe:

Day Walker
14-07-2010, 11:52
ya ben andizci olsam bu politikayla yılarmıyım sence :hehe:

herkes sen ben değil biz fukara takımıyız yüz lira için 2 ay kapıda yatarız :D

focus musty35
14-07-2010, 12:00
gecmıs olsun umarm sorunuz cozulur gunes sıgorta olusu olayı bıraz zorlastırıyor anadolu vs olsa asla bole olmazdı

RottingChrist
14-07-2010, 12:41
memlekette o kadar çok prosedür var ki insanı bezdiriyor remsen. teknoloji geliştikçe prosedürler ve uygulamalar bizim takip edemeyeceğimiz hale geliyor. haklısın haklı olduğunu herkes biliyor ama sonuç almak hiç te kolay değil.

Dino®
14-07-2010, 12:52
Arkadaşlar sigorta şirketinin bir suçu yok. Maddi hasarlı kaza tutanağı doldurulmuş anladığım kadarıyla. Fakat şoför saklıyor kaza yaptığını muhtemelen. Olay burdan patlıyor öncelikle o aracın kayıtlı olduğu şirket ile görüşmekte fayda var. Mahkeme yoluyla da olur ama süreç uzar.

CallMeInsane
14-07-2010, 12:55

sigorta şirketleri nasıl daha az para ödiyceklerse o tarafı tutarlar
:D

kanka resim filan cekseydiniz birde yaralamasız kaza deilmi polis ne alaka ??

__FrK__
14-07-2010, 12:58
güneş sigortaya lanet olsun ben S class pert ettıgım zaman 4 ay parasını vermedıler hala dayı derken zorla aldık, Olcay geçmiş olsun allah sabır versin ....

cery
14-07-2010, 13:02
anlaşmalı tutanak var elinizde sanırım.
bütün pislik de kamyoncudan çıkıyor anladığım kadarıyla. şirkete kaza yaptığını bildirmemiş.
ama sonuçta tutanak varsa elinizde resimlerle birlikte yeterli kanıt oluşturur. sigortada şansınızı deneyin. olmazsa mahkemeye başvurun. geç olsun güç olmasın bizim olsun düşüncesiyle en ufak vidasına kadar temin edin.

bu arada geçmiş olsun allah tekrar yaşatmasın

olcay_bora
14-07-2010, 13:37
sigortadaki o şahsa ulaşmaya çalışıyorum bi türlü ulaşamadım yarın ilk iş oraya gitmek olacak. önce bi yuzyuze bi görüşiim bakalım. ikna olmazlarsa direk mahkeme işlemlerini başlatırız o zmn. peki mahkeme sürecinde aracı yapan servis bu tutarı bizden istemeye devam edecek onu ne şekilde çözümleyebilriim?

__FrK__
14-07-2010, 13:41
iyide olcay bu servis arabayı sigortadan onay almadan mı yaptı ?

pnrkc
14-07-2010, 13:42
szin aracın kaskosu var mıydı?

kaskonuz yoksa o süreci donduramazsınız servis beklemez yani.siz ödemeyi yaparsınız daha sonrasında mahkemenin kararına göre ödeme sizin hesabınıza çıkar

olcay_bora
14-07-2010, 13:42
iyide olcay bu servis arabayı sigortadan onay almadan mı yaptı ?

tramer raporu geldi öle yaptı

__FrK__
14-07-2010, 13:44
eksper onay vermiş rapor hazırlanmış onay verilmiş araç yapılmış servisin senle daha ne işi var ben onu anlayamadım ...

olcay_bora
14-07-2010, 13:49
eksper onay vermiş rapor hazırlanmış onay verilmiş araç yapılmış servisin senle daha ne işi var ben onu anlayamadım ...

inan bana sabahtan beri bende bi *** anlamadım yaşım kadar sigortadan araba yaptırdım bugune kadr ne pislik şeymiş bu güneş sigorta yaa

__FrK__
14-07-2010, 13:53
inan bana sabahtan beri bende bi *** anlamadım yaşım kadar sigortadan araba yaptırdım bugune kadr ne pislik şeymiş bu güneş sigorta yaa

:icon_wack allah yardımcın olsun moruk acı bi deneyim daha...

MKT
14-07-2010, 13:55
bu işte bi gariplik var.o aracı oraya sigorta firması yönlendiriyor.servisin muhattap olacğaı kişi sigorta firması.sonuçta sigorta expertiz raporu arızalı tramer raporu vs gibi evrakları servise vermese servis bu işe başlamaz.sonuçta serviste kendini garantiye alacak.bu yüzden şahısla iletişime geçmez servis sigortadan parasını alır ve sigortaya bırakır mağdur olan kişi ile sigorta arasındaki para olaylarını.sanki danışıklı dövüş olmuş da san ayıkılmaya çalışıyor bu güneş sigorta.ara genel müdürlüklerini.sizi mahkemeye veriyorum de tehdit et kapat suratıan telefonu.zaten2dk sonra onlar arayacaktır.

Kağan Celep
14-07-2010, 13:56
kamyoncunun veya şirketin iletişim bilgileri yok mu bir direk onlarla görüşseniz durumu. Baktınız çakallık yapıyorlar direk karakola bildirin durumu.

__FrK__
14-07-2010, 14:02
kamyoncunun veya şirketin iletişim bilgileri yok mu bir direk onlarla görüşseniz durumu. Baktınız çakallık yapıyorlar direk karakola bildirin durumu.

bence bu durumda kamyoncuyla vs olucak iş değil servisle sigortanın çözemediği bi durum var hem arabayı yaptırıyorlar onay verıyorlar ondan sonra hasar ıtıraz edıyorlar ama araba yapılmış servis bide adamlardan aracın parasını ıstıyor sıgorta hasarloarında senın servısle para konusunda hıç bi muhataplığın olmaması gerekıyor, ortada bı alı cengız oyunu var ama genel mudurlukle gorusulunce cıkar inş...

scream3057
14-07-2010, 14:10
garip bir karmaşaya dönmüş senin olayın...kaza yapılmış,tutanak tutulmuş,servis sigortadan onayı alıp tamirata başlamış,tamirat bitince sigorta yan çizmiş...yani konuda seni bağlayıcı bir şey yok ama sanırım aracını servisten çıkartamıyorsun sigorta masrafları ödemediği için...

bu kamyonculara,tırcılara,topyekün şirket araçlarına kıl oluyorum...bu tarz araçlarla kazaya karıştığınızda ilk kontrol etmeniz gereken kesinlikle karşı tarafın sigortası olmalı...çoğu sigortasız geziyor,başlarına bir hal gelince yapıyorlar sigortalarını...sonra bir de abi ben ekmeğimin derdindeyim işimden etme beni tripleri falan...banane kardeşim, dikkatsizliğinin ceremesini sen çekeceksin ki belki bir daha yapmana da mani olur...her defasında abi ekmeğimle oynama abi şöyle yok böyle...

sonucu merak ediyorum...

Dragger
14-07-2010, 14:14
Günes sigorta genel müdürlügüne araba ile girerdim herhalde :D

Sonra o sigortayı yapan acenteyi basar adamın agzını burnunu düz ederdim.

Böyle bir is mi var, dallamalara bak.

Adam evin önünde arabama vurdular diyip servise cektirip tüm hasarını yaptırırken trafik tutanagı olan kazanın ödemesini yapmıyor, böyle sacmalık mı var?

Dragger
14-07-2010, 14:21
Mahkeme falan yazmıs birkac arkadas da o sürec uzun sürer.

Ben olsam önce Günes Sigorta genel müdürlügüne giderdim.

Sonra o kamyonun baglı oldugu sirketten yetkili birinin getirilmesini saglardım vs.

Gerekirse trafik şubeye gidip polisin tuttugu tutanagı kabul etmiyorlar diyerek tutanagı tutan polis memurunun da katılımını talep ederdim.

Hakkınızı arayın ;)

se®k@n
14-07-2010, 14:23
Ben olsam sigorta vs hiç ugrasmazdım.. Verirdim direk mahkemeye..

Gerci mahkemeye verirsen de olası yasanacaklar:

Mahkemeyi kazanırsın.. Bu vesileyle kamyoncunun sirketi kazadan haberdar olur, bütün masrafları kamyon söförüne yüklerler, kamyoncu seni arar "Abi su kadar cocugum var, aylık gelirim su kadar.. Ben nasıl öderim, etme eyleme..." vs vs....

Ama dedigim gibi elinde hersey varsa acıma kimseye, böyle böyle milleti sömürüyo adamlar..

makif84
14-07-2010, 15:54
tutanağin ve resimler elinde bu belgelerle sigorta şirketinin genel müdürlüğüne git konuş olmadı.mahkemeye başvur.

ygtrn
14-07-2010, 16:09
olcay herşeyi hallet baktn olmuyo kamyonun aynısıyla güneş sigortadan içeri dal kamyondan inip kaza olmadı diyip pis pis sırıt :)

:hahaha::hahaha::hahaha:

snan1910
14-07-2010, 17:20
güneş sigorta böyle ya. resmen soyguncu adamlar. cok yakın arkadasım 1000 km de civicle kızılcahamam yolunda onune düşen kayaya vurdu. şansına ordan gecen bı polis arabası hemen tutanak tutmus bızımkındede alkol varmıs. ama yasal sınırın altında cıkmıs alkol. kazayla tutanak arasında 15dk var ama sigorta şirketi o 15dk da alkol belkıde yasal sınırdan fazlaydı ayağı yapıyor. servis arabada 28000 lik hasar çıkarttı. 1 ay ugrastıktan sonra bızımkılere demişler yarısını verırız bunlarda napsınlar yarı parasına tav oldular mecburen. güneş sigortamı bidaha asla dıyorlar bunları görüncede uzak durmak şart oluyor güneşten..

cagri-35
14-07-2010, 21:18
Benimde Güneş sigortadan çok acı deneyımım var kurtardım gerçi kurtardım mı denir bilmiyorum kötünün iyisi belkide. Aracım pert oldu 2bucuk hafta yattı serviste eksper gelmedi geldi onay vermedi sonra pert dedi daha sonra çıkma parça ile toplarım dedi. Sonrasında piyasadaki rayiç bedelinin %60 civarını teklif ettiler baya baya tartıştık olay çok uzadı genel merkezlerine gittim ordada bağırış çağırış en son kasko rayiç bedelinin altındada olsa lanet olsun dedik kabul ettik. Ama kasko poliçesinde yazan rakam yaklaşık %30 u kadar aşağıydı ödedikleri rakam bir dahada büyük konuşmamak lazım ama Güneş sigortanın yakınından bile geçmem.

s2k
14-07-2010, 21:44
Güneş sigortadan hasar dosya numarasınıda içeren hasar dosyasına ödeme yapılmayacağına dair antetli kağıda rresmi yazı talebinde bulunun eminim ki vermezler sorunu çözmeye çalışırlar :D verirlersede tek yapacağınız bir dilekçe ile mahkeme ;) deneyin pişman olmazsınız :icon_tup:

overblack
14-07-2010, 21:48
bi ara kaskoyu güneşten yaptırmıştım.rezil bir sigorta şirketi.

atilla54
14-07-2010, 21:51
Otobanda yaptığımız kazaya sahte diyen bir sigortaya ne desek az yani...

CallMeInsane
14-07-2010, 22:05
kanka sen bana tramer dosya nımarasını ver pm dendurumunu öreniyim ben bu işin formülü neymiş onu da öreniyim

caglarcb
14-07-2010, 22:29
Güneş sigortamı? Aman aman. Birdaha hiçbir aracıma yaptırmam.