PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mk2 clio sport...top gear...

scream3057
15-07-2010, 10:05
http://www.streetfire.net/video/top-gear-renault-clio-182-car-review_694262.htm

daha önceden yayınlandıysa affola...asıl yayınlama amacım hem videoyu beğendiğimden hem de ingilizce bilen arkadaşların, konuşulanları ufak bir özet olarak geçmesini rica etmemdendir...çok az bildiğim ingilizcemden anladığım kadarıyla elemanlar giydirdiler, giydirdiler clio ya(yok orası plastik, yok burası uyduruk,yok şurası kıytırık) ama programın sonunda oldukça iyi bir pist derecesi yaptı,kapak oldu :) ...

mur_84
15-07-2010, 10:21
RS seviyrum ama içi bana dar geliyor genel olarak renaultların.. :(

8.000rpm
15-07-2010, 10:40
seviyorum bu 182 likleri :):)

scream3057
15-07-2010, 11:21
aracı kullanan arkadaşın neler söylediğini özetle de olsa yazabilecek biri yok mu :) ...

::ZaFeR::
15-07-2010, 12:25
Hatırladığım kadarıyla iç döşemesini beğenmemişti sanırsam.Bir de virajlarda 3 teker üstünde gitmesi vardı :)

R-SPEC
15-07-2010, 13:20
Arabanın boyuna 3 teker gitmesine takılmış.. Tripod diyo:) Onun haricinde Laguna'nın, Megane'nın Ncap'ten 5 yıldızı var ama bunun yok dedi bir ara..
İçindeki malzeme kalitesini beğenmedi, çok gürültülü dedi, ufak dedi, önceki 172'nin üstüne 10 hp koyup çıkarmışlar dedi vs. Ancak bütün bunlara rağmen bu paraya yani bu kadar ucuza bundan daha hızlısını almak mümkün değil dedi. Kullanım sonucunda yüzünüzde bir gülümseme yaratacağı garanti gibi birşeyler söyledi. Yani özetle, evet herşey kötü ama bu gitmesi için yapılmış bir araba ve gidiyor sonucu çıkıyor dediklerinden.

scream3057
15-07-2010, 13:29
tam tahmin ettiğim gibi demiş :) teşekkürler R-SPEC ;) ...videonun sonundaki listede altındaki ve üstündeki araçlara bakıldığında gerçekten fena bir derece yaptığı ortada ;) ...

mar1lyn
15-07-2010, 14:10
çabuk hızlanıyo hafif kolay kontrol ediliyo vs
bunun dışında inanılmaz kalitesiz bagaj bakalitleri ortalıkta kamufle edilmemiş cıvatalar
bagaj pazdotu kalitesiz hatta bagaj kapağıda kaıttan yapılmış
içeri girince kaliteli gibi gozukuyo oo aluminyum kaplama vs diosunuz ama dokununca ole olmadığının farkına varıosunuz kalitesiz malzeme ve işçilik vs
clio ucuz hissettiriyo çunku zaten ucuz yerin dibine sokmuş işte
bence anlamamak daha iyi
:)

ama performans kontrol vs konusundada övmüş çıkardığı zamanda bunun kanıtı

Agent
15-07-2010, 14:12
Malzeme kalitesi konusuna ben pek katılmıyorum arkadaşlar buda Mk2 RS sahip olduğumdan değil, o adamlar hergün okadar kaliteli ve üst segment araçları test ediyolarki bu araç onlara kalitesiz geliyor yoksa, TR de bulunan ve segmenti olan birçok arabadan çok daha kalite bir malzemesi var.

R-SPEC
15-07-2010, 14:14
Malzeme kalitesi konusuna ben pek katılmıyorum arkadaşlar buda Mk2 RS sahip olduğumdan değil, o adamlar hergün okadar kaliteli ve üst segment araçları test ediyolarki bu araç onlara kalitesiz geliyor yoksa, TR de bulunan ve segmenti olan birçok arabadan çok daha kalite bir malzemesi var.

Zaten bizim yorumumuz değil videodaki yorum..
Dediğin gibi, spor özellikle donatılmış bir arabada ille de tüm malzemelerin üst kalite olması gereksiz olurdu zaten. Donanım olarak bakıldığında zaten yeterli.. Yol bilgisayarı, esp, cruise control vs. Ama yine de açıkta bırakılan cıvatalar ya da o kadar kalitesiz pandizot hoş değil :)

Agent
15-07-2010, 14:18
Zaten bizim yorumumuz değil videodaki yorum..
Dediğin gibi, spor özellikle donatılmış bir arabada ille de tüm malzemelerin üst kalite olması gereksiz olurdu zaten. Donanım olarak bakıldığında zaten yeterli.. Yol bilgisayarı, esp, cruise control vs. Ama yine de açıkta bırakılan cıvatalar ya da o kadar kalitesiz pandizot hoş değil :)

Zaten bende adamların soyledıklerıne katılmıyorum dedim :) Araç TR de sayılı adette bulundugundan ben size izlenimlerimi paylaşıyorum. Yakşalık 3 aydır kullanıyorum ama hala her bindiğimde gerçekten o gülümsemeyi bana yaşatıyor :) 1 kere bile o pandizota elimi sürmemiş olabilirim, o gelmiyor bile insanın aklına :)

YUSUF
15-07-2010, 15:05
vtec'in konsolu direksiyonu bunu ezerbe :D pandizotu'da öyle :D

Agent
15-07-2010, 15:58
vtec'in konsolu direksiyonu bunu ezerbe :D pandizotu'da öyle :D

Oyuzdenmı değiştin hepsini :D ahsahshas

seko
15-07-2010, 16:00
TR de yuruyen Clio 182 gormek istiyoruz ..
Guzel arac fiyat/performans/modeline gore ..

YUSUF
15-07-2010, 16:16
Oyuzdenmı değiştin hepsini :D ahsahshas

len tipitip konsol kadran direksiyon hepsi ek9 çakma çükme bişi yokki alayı höndæ :D

Agent
15-07-2010, 16:18
TR de yuruyen Clio 182 gormek istiyoruz ..
Guzel arac fiyat/performans/modeline gore ..

Güzelmi değilmi biliyoruz ama bitane var, az kaldı inş SEBO yu bi yakalasak egzozdan sonra denicem seninle.

Ama körfez açıldığında herkesi timetrial e beklerim :D

ukku
15-07-2010, 16:30
Güzelmi değilmi biliyoruz ama bitane var, az kaldı inş SEBO yu bi yakalasak egzozdan sonra denicem seninle.

herkesi mi kanka, emin misin :D

seko
15-07-2010, 18:33

gecen gece tursu ile denedik gelseydin buyuk ihtimal gecerdin seboya gerenk yok :D

Agent
16-07-2010, 08:05
herkesi mi kanka, emin misin :D

Eminim Kanka, thanks for ESP :)

Agent
16-07-2010, 08:09
gecen gece tursu ile denedik gelseydin buyuk ihtimal gecerdin seboya gerenk yok :D

Amacım geçmek geçilmek değil Seko, amacım sonradan işte o olsaydı bu olsaydı demektense kafamdaki şekle getirmek. Sonrası okadar dert değil ;)

seko
20-07-2010, 15:14
Amacım geçmek geçilmek değil Seko, amacım sonradan işte o olsaydı bu olsaydı demektense kafamdaki şekle getirmek. Sonrası okadar dert değil ;)

Aslında haklısın rs e mevcut imkanlar ile yapacak cok birsey yok filtre-eksoz -yazılım game over :D

Agent
20-07-2010, 15:56
Aslında haklısın rs e mevcut imkanlar ile yapacak cok birsey yok filtre-eksoz -yazılım game over :D

Egzantrik, Kasnak, şanzuman, hafifletme vs.. :D Okadarda yapma be :D

TaGo
20-07-2010, 15:58
yalnız 3 tekrde olsa araç süper yol tutuomuş. Arka lastikler daha genişle değişirse lastik yanağına oturmasınıda engelleyebilirsin. Yada arç biraz daha basılırsa 3 tekere kalkmada önlenir bu şekilde dhada kral olur.

seko
20-07-2010, 16:07

Bunu nasıl gormem :)
sadece cai , eibach 5 cm ve kpro yeterli diyorum yeterki lastikler duzgun olsun:icon_tup:

Agent
20-07-2010, 16:11
Bunu nasıl gormem :)
sadece cai , eibach 5 cm ve kpro yeterli diyorum yeterki lastikler duzgun olsun:icon_tup:

İşte böyle bir duelloya asla hayır demem :D