PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 gti torpido kapağının altindan ses geliyor

drn106
18-07-2010, 11:28
Merhaba arkadaslar,

Aracim 106 gti, torpido kapağının arkasından, yolcu airbaginin altından 10-15 saniyede bir karnımızın guruldaması gibi ses geliyor :) yaklaşik 3 saniye sürüyor. sorun ne çözemedim, arabanın çalışmasına gerek yok, kontağı açar açmaz duymaya başlıyorum. torpido kapağın söküp döşemeyi kaldırdım, üstünde termostat yazan bir kutu var fakat ses ondan mi geliyor çözemedim..

sorun nedir acaba ?

serhat306
18-07-2010, 11:37
sag tarafda soket var kahverengı onun fısını cek bakalım ses yıne gelıyormu...

drn106
18-07-2010, 11:53
sağ tarafta derken nerede oluyor bu soket, bir de neyin soketi bu acaba

serhat306
18-07-2010, 12:10
torpıdo kapagını yerınden cıkart sag tarafda kahverengı soket goruceksın onu sok bakalım ses durucakmı...
kalorufer motorunun fısı olması lazım...

Dookan
18-07-2010, 12:21
klimalı dmi araba..içerdeki havay dışarı veren bi tuş varya böyle tam neye yaradgını hiç bılmedıgımız :D ona bas veya basılı tutar gıbı yap ses geçiyosa onun kucuk bi fan ı var o yuzden yapıyo...onun da deişmesi için gogsun sokulmesı lazım

mitsubishi_boy
18-07-2010, 12:25
Chipli pislik falan da düşmüş olabilir. 3 saniyeyle sınırlandırılmış:D
Fandan oluyor genelde, son devrine kavuşunca düzeliyor. Fan yatağı bozulmuş olabilir.

sinan-s
18-07-2010, 12:37
klimalı dmi araba..içerdeki havay dışarı veren bi tuş varya böyle tam neye yaradgını hiç bılmedıgımız :D ona bas veya basılı tutar gıbı yap ses geçiyosa onun kucuk bi fan ı var o yuzden yapıyo...onun da deişmesi için gogsun sokulmesı lazım

Aynen bu sebepten yapıyor..Benım araçtada yaptıydı o sesi biraz araca yüklendim gazladım ses gitti bir daha gelmedi :):):)

drn106
18-07-2010, 13:20
az once asagiya indim arabama bindim ki ne göreyim, vites cubugunun önündeki eşyalarımızı koydugumuz göz suyla dolmuş havuz olmuş teybin kumandasi suyun icinde kalip bozulmus, küllüğün oradan damliyordu su. en son geceyarısı kullanmıstım aracı böyle bişey yoktu. Bu su nereden damlıyor anlamadım motor suyuna baktım, pek eksilmemiş.

çıkan sesle bu akan suyun bağlantısı ne anlamadim. 3 yıldır araç bende ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum.

drn106
18-07-2010, 13:26
Bu arada evet araç klimalı, fakat 1 senedir klimayı çalıştırmıyorum gazı yok çünkü.

ama şöyle bi olay var; benim aracın kaloriferi sıfırdayken yani kapaliyken bile hava geliyordu kanallardan.. kalorifer motorunun sesi gelmiyordu, araç durmuşken hava gelmezken, hızlandıkça hava artıyordu. sebebini çözememiştim..

yaşadığım sıkıntı kalorifer motorundan değilse devirdaim'den kaynaklı olabilir mi acaba.

arabam neden çalışmıyor haldeyken havuza dönüyorrrrr :surucu:

Fbc
18-07-2010, 13:37
Antenden içeri su alıyor olabilirmi acaba :) gelen ses arkadaşların bahsettiği gibi fanla alakalı, hava artar, sanırım polen filktresi olmamasıyla alakalı bi durum :)

burock
18-07-2010, 13:44
diren arkadaşlarında dediği gibi kahverengi soketi sök ses kesilir benim bildiğim içerdeki havanın dolaşımını sağlayan kalorifer ıvırı zıvırı saxolarda sağdaki kalorifer ızgarasının arkasında

olcay_bora
18-07-2010, 14:12
arabam neden çalışmıyor haldeyken havuza dönüyorrrrr :surucu:

allah yardımcın olsun :)

sinan-s
18-07-2010, 14:17
Orası su olduysa eğer kalorifer radyatörün delinmiş olabilir.İçeri su akıtır..Bu demekkı o radyatörü değişrmen gerekecek ve torpidonun komple sökülmesi gerekecek.. :(:(:(

drn106
18-07-2010, 14:28
:( belliydi zaten 3 yıldır kalorifer sisteminde sıkntılar oluşuyordu servis bile çözemedi demek kalorifer motoru bozuldu radyatör delindi, yarin ilk işim baktırmak olacak... herkese tşkler yorumlar için

sinan-s
18-07-2010, 14:30
:( belliydi zaten 3 yıldır kalorifer sisteminde sıkntılar oluşuyordu servis bile çözemedi demek kalorifer motoru bozuldu radyatör delindi, yarin ilk işim baktırmak olacak... herkese tşkler yorumlar için

Sen bu arada satmadın mı o arabayı yaw..Beni hatırlamışsındır.Msn den :D

drn106
18-07-2010, 14:38
yok sinan satamadim aşık oldum birakamadim :))))

sinan-s
18-07-2010, 14:40
yok sinan satamadim aşık oldum birakamadim :))))

ahahahah:D:D:D boşver bırakma zaten