PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : donmuş silikon temizleme

karsiyakaliozi
19-07-2010, 10:19
arkadaslar merhaba aracımın marjpıyellerini yapıstırdım servisde bir tur sıyah sılıkon kullanmıslar(henkel teroxat 9200) sıcakta baloncuk seklınde kabarmalar yapmış dısarı tasmıs kurumus kalmıs bu marjpiyelden taşan sılıkon artıklarını nasıl temızlıyebılırım kapı altı ve calısma alanı cok kısıtlı ayrıca zımpara turu malzemelerle gırersem marjpıyel ustundekı boyayı sıyırma ıhtımalım yuksek gıbı marjpıyel malzemesı plastık tapon malzemesı benzeri boyanmıs malzeme önerileriniz

yavuz_ozaydin
19-07-2010, 10:21
Sıcak su ve ovalama ile çıkar

karsiyakaliozi
19-07-2010, 10:22
Sıcak su ve ovalama ile çıkar

denedik ama cıkacak gibi olmadı hic:(

mrtngn
19-07-2010, 12:13
Gecen gün arabanın kaputuna avuc içi büyüklüğünde şeffaf silikon dökülmüş artık nerden geldiyse bende anlamadım...

Baya bi ugrastım cıkmadı...En son eski bi havlu aldım,birazcık kırçıllı...Kenarına gaz damlatıp küçük hareketlerle(boyayı hırpalamadan) biraz uğrastıktan sonra cıkarabildim.

Denemekte fayda var ;)

karsiyakaliozi
19-07-2010, 12:14
Gecen gün arabanın kaputuna avuc içi büyüklüğünde şeffaf silikon dökülmüş artık nerden geldiyse bende anlamadım...

Baya bi ugrastım cıkmadı...En son eski bi havlu aldım,birazcık kırçıllı...Kenarına gaz damlatıp küçük hareketlerle(boyayı hırpalamadan) biraz uğrastıktan sonra cıkarabildim.

Denemekte fayda var ;)

tesekkurler

scream3057
19-07-2010, 12:27
gazyağının faydası olabilir arkadaşın dediği gibi...sorun gazyağını nerede bulacağın :) ...öyle her yerde her benzin istasyonunda satılan bir şey değil...

bilalMW
19-07-2010, 12:53
Bizim araçta silikonla yapıştırılmış spoiler var. Port bagaj çıtası taktırıcam orjinalinden ama orjinal civata yerlerini kapatmış onu sökerken boyayı kaldırırmı?

mrtngn
19-07-2010, 14:25
O spoileri takan yerler sölebilir diye düşünüyorum ama ilk aklıma gelen arasına misina tarzı bisey sokup cıkarmak olcak ama sonrada o kalan silikonu nasıl cıkarırsınız bilmiyorum baya zor olur cünkü

essad
19-07-2010, 21:17
Aseton veya sentetik tiner deneyin ancak tinerle temizlemeden önce silikonlu bölgenin altındaki boyanın orjinal olmasına dikkat edin, boyaya zarar verebilir..

karsiyakaliozi
20-07-2010, 08:59
Aseton veya sentetik tiner deneyin ancak tinerle temizlemeden önce silikonlu bölgenin altındaki boyanın orjinal olmasına dikkat edin, boyaya zarar verebilir..

dostum zaten sorun bırazda orda marjpıyel sonucda sonradan boyanan bı parca altında macun falan var boyaya zarar vermek ıstemıyorum

PaSHa-brk
29-07-2010, 23:40
yeni konu acıcaktım bende iyiki bakmışım,

yeni aracımın plakasını değiştiricem ama arka bagaj kapağındaki plaka resmen taş gibi silikonlanmış,hadi onu misina ile çekip aldık diyelim.Silikonlar nasıl çıkcan :S

ceskin
29-07-2010, 23:53
kardes bıson marka sılıkon sokucu var 25 tl cıvarı koctas praktıker bauhaus gıbı marketlerde var hıc urasma oje gıbı suruyosun kapagında fırcasıda var ısını gorur

karsiyakaliozi
30-07-2010, 07:48
dostum o urunu gordum ancak boyaya zarar verirmi içinde solvent varmı anlayamadım ondan cekımser kaldım bıraz

ceskin
30-07-2010, 09:07
dostum o urunu gordum ancak boyaya zarar verirmi içinde solvent varmı anlayamadım ondan cekımser kaldım bıraz

rahat ol sur kardes cok tedırgın olursan net bılgı almak ıstersen 05554680170 ersun u ara ankara sorumlusu cenk den aldım no nu de istedıgını sor:icon_tup:

ben zarar vermedıgını bılıyorum ama genede sor.

karsiyakaliozi
30-07-2010, 10:30
rahat ol sur kardes cok tedırgın olursan net bılgı almak ıstersen 05554680170 ersun u ara ankara sorumlusu cenk den aldım no nu de istedıgını sor:icon_tup:

ben zarar vermedıgını bılıyorum ama genede sor.

konusdum boyaya zarar vermeyeceğini ama benim ürünü temzilemeyeceğini söyledi ilgine teşekkür ederim

Boost Up
30-07-2010, 10:32
Silikonu koparabildiğin kadar kopar, gerisini sıcak suyla hafifletmeye çalışi en sonundada gaz kullan, hiç bir şey kalmaz:)

ceskin
30-07-2010, 10:41
konusdum boyaya zarar vermeyeceğini ama benim ürünü temzilemeyeceğini söyledi ilgine teşekkür ederim

rıca ederım.insallah sorunsuz sekılde cıkarırsın..

PaSHa-brk
01-08-2010, 16:08
Kopara bildğimi kopardım,kalanları temizleme tineri ile hallettim mis gibi oldu :)

Pug
01-08-2010, 20:11
Normal slikon kurudugunda daha kolay cikar cekersin siyrilir gelir. Ama onlarin kullandiklari muhtemelen Terosondur cok sIkI bi yapistirici ve sert genellikle soyledigin seylerde kullanilir .. Tiner'i kullanabilirsin kesinlikle arabanin boyasina zarar vermez matlik olursada pasta cila ile giderebilirsin .. Kabasini birseyle kaziyabilir geri kalani ya tiner yada gaz yagi kullanarak cikarmayi deneyebilirsin. Sonradan uzerine biraz kalin pasta gecersin yuksek numarali pasta bir nevi zimpara gorevi yapacagindan temizleyebilir. Gormedigim icin net birsey soyleyemiyorum ben hep boyle yapardim , mobilyaci oldugumdan bilimum her malzeme isyerimde bulundugundandi oda ;) Kolay gelsin

karsiyakaliozi
02-08-2010, 08:55
sorun kazıma kısmında zaten o kadar ınce bı alan kı zımpara veya el ile olmuyor el motoru denen cıhalar var dremer sanırım onlardan buldum onunla kabasını almayı planlıyorum sonra tıner herhalde basarılı olurum ilgine tesekkür ederim.