PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.5 dci motora turbo nasıl takılır ve sonuç nasıl olur?

ozZzy
19-12-2005, 21:05
Megane 2 dizel 1.5 dci motora turbo takılır mı? Basıncını bulamadım acaba takılırsa sonuç ne olur? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...:o

M U R A T
19-12-2005, 21:49
1.5 dci de zaten turbo var .yok bana yetmiyo daha büyüğünü istiyorum diyosan başka

ozZzy
19-12-2005, 21:59
yetmiyor... nasıl deiştirebilirim acaba? basınç ile uğraşsam nereye kadar başarılı olurum... çünkü megane nin motoruna pek güvenmiyorum...

PaRaDoX
19-12-2005, 22:08
Abi arabanın hiç kaputunu açmadın mı sen bugüne kadar çok ilginç bir konu ya bu :) Arabanda TURBO olup olmadığını daha bilmiyorsun :)

ozZzy
19-12-2005, 22:17
bakmak ister misin? bişey göreceğini mi sanıyorsun?

PaRaDoX
19-12-2005, 22:18
:)

+1

halilcakir
19-12-2005, 22:19
Abi arabanın hiç kaputunu açmadın mı sen bugüne kadar çok ilginç bir konu ya bu :) Arabanda TURBO olup olmadığını daha bilmiyorsun :)
Misal passatın kaputu açtığında herhangi bir turbo görebiliyormusun arkadaşım?

ozZzy
19-12-2005, 22:20
kardeş reno da olsa adamlar kapak yapmış motora. pejo gibi herşey açıkda deil cıscıplak... ben de 307 kullanıyordum ama sattım. kendi arabanla karıştırma.

PaRaDoX
19-12-2005, 22:20
Renault Megane 1.5 dCi HB
Megane, 1.5 litre hacminde 80 HP gibi sınırlı güç sunan bir motor taşıyor. Firma tarafından ikinci nesil common-rail teknolojisi olarak adlandırılan bir teknolojiye sahip bu motorun Avrupa pazarlarında yer alan 100 HP’lik bir kardeşi bulunuyor. Dizel motor yüksek basınçlı enjeksiyon sistemiyle dikkat çekiyor.

Teknik özellikler
Motor hacmi: 1461 cc
Maks. Güç: 80 HP – 4000 d/d
Maks. Tork: 185 Nm – 2000 d/d
Ölçüler: 4209/1777/1445 mm
0-100 hızlanma: 14.3 sn
Karma yakıt tüketimi: 4.6 lt

PaRaDoX
19-12-2005, 22:22
O lafın gelişi işte insan bindiği arabanın neyi var neyi yok mrk etmez mi LÜTFEN YA?

ozZzy
19-12-2005, 22:22
bu yazıyı 2 saat önce okudum:P

PaRaDoX
19-12-2005, 22:23
hehehehhe :)

ozZzy
19-12-2005, 22:24
paradox kardeş megane de dcı motor var tdı olmadığı için bilemiyoruz turbo olayını. öğrenecez yarın.

Oz`
19-12-2005, 22:24
sakinlik lütfen turbonu büyütmek isteme nedenin nedirki yani büyük Turbo Takıp az basınc basmakmi istiyorsun küçük turbo ile yüksek basıncmı ???

ozZzy
19-12-2005, 22:30
amacım yüksek basınç. 0-100 çok uzun... torku fazla hissedemiyorum. daha ii bir ivmelenme için ne gerekiyorsa onu yapacam ama dcı teknolojisine biraz yabancıyım...

PaRaDoX
19-12-2005, 22:32
Bu arada OZZy resimden yanlış tanımadysam 1999 Adana College mezunusun di mi ? :)

ozZzy
19-12-2005, 22:33
tebrikler. güzel tahmin ama bu eski arkadaşın kim olduğunu merak ettim.?

PaRaDoX
19-12-2005, 22:34
3 sene aynı sınıfta okuyalım sonra hatırlama beni ha ayıp sana :) 11-c

ozZzy
19-12-2005, 22:36
:D inanmam!!!! kardeş sohbete gel burayı meşgul etmeyelim. önemli bir konu bu turbo işi cvp almam lazım..

grkm
19-12-2005, 22:54
Kısa yoldan chip yapın diyeceğim ama megane2 lerin turbosu chiplendikten sonra arızalar çıkarmaya başlıyor. Büyük bir turbo daha iyi bir yazılımla gayet güçlü bir araç elde edersiniz ama sorunsuzluk garantisini kimse veremez. Bu nedenle laguna 1.9 dci alabiliyorsanız alın yoksa bence oynaya değmeyecek bir motora sahip bir araç.

ozZzy
19-12-2005, 23:02
Teşekkürler bilgiler için. Dediğin gibi sorun çıkarabilir. Motor gücü düşük ama ben genede başaracağıma inanıyorum. Yarın servisle görüşecem. Önce bi geniş teknik verileri alim. Dediğin gibi zor iş ama güzel olan da bu değil mi ;) Servis zaten taş koymaya çalılacaktır ama zaten işleri bu...

carpediem
20-12-2005, 06:32
:) Megane Motoruna Yabancıyım Bende ama Turboyu fazla kurcalama derim sana başın dertten kurtulmaz sonra mevcut turbonun üzerinde iyice araştırdıktan sonra çok az azdan kastım 0,1 yada 0,2 bar basınç arttır katalitiğini iptal ettir düzgün kaliteli bi de chip yazılımı bul başkada bişe yapma dizeli çok kurcalamaya gelmez en ufak arızası milyardan başlıyor örneğin pompa yada enjektörü yer isen işin var. Bu benim fikrim tabiki de

JenGoO
20-12-2005, 09:45
:) Megane Motoruna Yabancıyım Bende ama Turboyu fazla kurcalama derim sana başın dertten kurtulmaz sonra mevcut turbonun üzerinde iyice araştırdıktan sonra çok az azdan kastım 0,1 yada 0,2 bar basınç arttır katalitiğini iptal ettir düzgün kaliteli bi de chip yazılımı bul başkada bişe yapma dizeli çok kurcalamaya gelmez en ufak arızası milyardan başlıyor örneğin pompa yada enjektörü yer isen işin var. Bu benim fikrim tabiki de

eet kesinlikle pompa ve enjektorler cortladımı yandın (alla korusun)..tahminimce 0.5 bar basıyor turbon.basıncı komple egzoz sistemiyle (performansa yönelik) intercooler yoksa intercooler turbonun soğuması ve daha verimli çalışabilmesi için kutu içi filtre ve chip tuningle seni tatmin edebilecek bir performans kazanabilirsin..ama benimde anlamadığım bir şey var şimdi aracındaki turboyu neden laguna turbosuyla değiştiremiyosun yada ben neden aracımdaki turboyu focus un turbosuyla değiştiremiyorum arada çok az bir basınc var...yorumlar....pls.

PS=buarada bende 2002 adana college mezunuyum...tesadüfler... :)

ozZzy
20-12-2005, 19:43
eet kesinlikle pompa ve enjektorler cortladımı yandın (alla korusun)..tahminimce 0.5 bar basıyor turbon.basıncı komple egzoz sistemiyle (performansa yönelik) intercooler yoksa intercooler turbonun soğuması ve daha verimli çalışabilmesi için kutu içi filtre ve chip tuningle seni tatmin edebilecek bir performans kazanabilirsin..ama benimde anlamadığım bir şey var şimdi aracındaki turboyu neden laguna turbosuyla değiştiremiyosun yada ben neden aracımdaki turboyu focus un turbosuyla değiştiremiyorum arada çok az bir basınc var...yorumlar....pls.

PS=buarada bende 2002 adana college mezunuyum...tesadüfler... :)

ya zaten kafamı karıştıran şey de dediğiniz gibi başıma iş açabilecek olmam. bunun için iyi bir usta arıyorum. belki istanbula ya da izmire giderim.. sence beni hangi performans tatmin eder:)

bu arada adana college de arabayı sevmeyen bi tane erkek var mıdır?:)

grkm
20-12-2005, 19:52

PS=buarada bende 2002 adana college mezunuyum...tesadüfler... :)Teknik anlamda laguna turbosu takılır ama bu sefer yazılımsal sorunlar ortaya çıkacaktır. Lagunanın işletim sistemine göre aracınızı düzenlersiniz ama arada dağlar kadar fark var ve astarı yüzünden pahalıya gelecektir. Ayırca bu işleme göre ünlü firmaların yazılımı olduğunu sanmıyorum.. Bu sefer iş kendi bilgi becerinize kalacak.. Sorun oldumu çoğu kez yanıtsız kalacak, deneme yanılma ile çözüm üretmeye başlayacaksınız. Sonrasında motora , daha önemlisi bu motorun modifiyesi çok yabancı insanlarımız.. Ne yapacağınızı bilmeden bir yola girmemeniz daha iyi olur.

JenGoO
21-12-2005, 11:53
görkem konumuzla pek alakası yokta yine sormak istiyorum sana..yaw corsa 1.3 dti 1.18 bar turboya sahip ne diosun bu işe... :D sen nie benzinli corsa kullanıyosun hala :D

grkm
21-12-2005, 16:52
görkem konumuzla pek alakası yokta yine sormak istiyorum sana..yaw corsa 1.3 dti 1.18 bar turboya sahip ne diosun bu işe... :D sen nie benzinli corsa kullanıyosun hala :D
Filtre sesi :p yeni model araba olacak ve borca girmek istemiyorum şu anda o kadar nakit paramda yok .. Kısacası zaten arabamı yenilersem bir daha opel almam :)

MiaMi
21-12-2005, 21:24
TÜrkİye Pİyasasina Megane Ii Sdn. Hb. 1.9 Dcİ Gİrdİ . İstanbulda Bİr Adet Sİyah 1.9 Dcİ DolaŞiyor. Tahmİnİm Laguna Motoru Var.

grkm
21-12-2005, 21:24
TÜrkİye Pİyasasina Megane Ii Sdn. Hb. 1.9 Dcİ Gİrdİ . İstanbulda Bİr Adet Sİyah 1.9 Dcİ DolaŞiyor. Tahmİnİm Laguna Motoru Var.Bu motorla gelecek diyen birilerini hatırlıyorum adının ba$ harfi TayFundu glba :D

ozZzy
22-12-2005, 00:17
[QUOTE=MiaMi]TÜrkİye Pİyasasina Megane Ii Sdn. Hb. 1.9 Dcİ Gİrdİ . İstanbulda Bİr Adet Sİyah 1.9 Dcİ DolaŞiyor. Tahmİnİm Laguna Motoru Var.[/QUOTE
Renault Türkiye piyasasına 1.9 dci die bir motoru sokmadı. Şuan da 1.5 den başka motor seçeneği, yok olması da çok zor çünkü iş tamamen ticarete yönelik. ne de olsa dizel...

ozZzy
22-12-2005, 00:18
TÜrkİye Pİyasasina Megane Ii Sdn. Hb. 1.9 Dcİ Gİrdİ . İstanbulda Bİr Adet Sİyah 1.9 Dcİ DolaŞiyor. Tahmİnİm Laguna Motoru Var.

Renault Türkiye piyasasına 1.9 dci die bir motoru sokmadı. Şuan da 1.5 den başka motor seçeneği, yok olması da çok zor çünkü iş tamamen ticarete yönelik. ne de olsa dizel...

JenGoO
22-12-2005, 10:34
zor die bişe olmaz herşey mümkün olabilir kardeş..

ozZzy
22-12-2005, 11:29
Valla pek inanmıyorum 1.9 dizel çıkarabileceklerine.. doblo ve partner de 1900cc dizel motor kullanılmasına rağmen kango hala 1500cc dci motor kullanıyor...

grkm
22-12-2005, 16:50

Laguna 1.9dci 120hp var :heyoo:

ozZzy
22-12-2005, 17:24
evet ama o motoru megane de ya da clio da ya da kango gibi ticari bi aracda göremezsin. mecburen piyasaya sürülmüş bir motor. laguna gibi 1400kg olan bir arabada 1.5 dci motor takılı olsaydı herhalde 0-100 20 saniyenin üzerinde olurdu:)

T-MIVEC
23-12-2005, 12:11
ya okadar masraf+sorunla ugrasmak yerine Daha guclu bi dizel al sorunsuz kullan...sonucta dizel yani

ozZzy
23-12-2005, 15:38
ama araba 2005 model:( alalı 5 ay oldu...

GuiLLotin
26-12-2005, 10:24
Laguna 2.0 Dci 173 HP piyasada.
6 ileri manuel şanzıman, veya 6 ileri tiptironik şanzıman;
173 HP / 4000dd
360 Nm / 1750dd
Max hız: 225 km/h
Tuketim: 5l / 100 km (şehirdışı)
Emisyon: 159g/km
Euro4 normlarıyla uyumlu.

( Piyasanın en verimli 2.0 dizeli)
http://img364.imageshack.us/img364/7913/p10302738oq.jpg

bence gerçekten güzel bi motor :) inşallah bu motoru meganeII ve clio ya da uygularlar

ozZzy
26-12-2005, 15:01
heh işte meganeye bir taksalar rs dizel olur!!! :D:D

GuiLLotin
26-12-2005, 16:01
inşallah onu da yaparlar. aslında imza toplayıp fransaya göndermek lazım biz bu motoru megane da ve clio da görmek istiyoruz die :)

grkm
26-12-2005, 16:54
MEgane RS 2 dci var. Koray bey size bahsettim hatta benzinliyle aynı body kite sahip dıştan jant dışında herşeyi aynı fakat 5 kapı araba. Biraz sesli olsada çok iyi gidiyor.. Pistte dolanma videosu var ama 38mb :) gözümü korkutuyo açıkçası :D

grkm
26-12-2005, 16:55
hatta ve hatta araaba turuncu renk :)

GuiLLotin
26-12-2005, 17:02
allah allah. nerde bu araba? benim niye haberim yok :)

Low-Rider
26-12-2005, 17:59
MEgane RS 2 dci var. Koray bey size bahsettim hatta benzinliyle aynı body kite sahip dıştan jant dışında herşeyi aynı fakat 5 kapı araba. Biraz sesli olsada çok iyi gidiyor.. Pistte dolanma videosu var ama 38mb :) gözümü korkutuyo açıkçası :D
ben sölüorum öreniosun sora gelip burda ahkam kesiosun olmas böle şey:)

koray hatta videosu bile var:)

GuiLLotin
26-12-2005, 18:05
ee hadi özgür sen yolla bari videosunu bana :)

Low-Rider
26-12-2005, 18:06
ftp://ftp.rs-team.org/tmp/mrs_dci.zip

eheh buyrun video :)

grkm
26-12-2005, 18:13
$erefsislik yapma lem :D

ozZzy
26-12-2005, 21:04
clio ile alanda ölende çok olur. insan kıyımı olsun istemez herhalde renalut:D şaka bi yana megane da o motor çok zor kullanılır. ticaret politikası genelde laguna dışındaki modellerde dönüyor. laguna biraz gövde gösterisine dönüştü..

redline81
03-01-2006, 19:03
OzZzy, modül olayını düşünrmüsün? chip serviste anlaşılırsa garantinin gitmesine neden olabilir. Yurtdışında dizellerde modül çok yaygın olarak kullanılıyor. Harici chip olarak düşünebilirsin. Türkiye'dede kullanan bir kaç arkadaşım var ve çok memnunlar. Megane Dci (80Hp,185NmTork)'nin modül uygulanmış halini Otohaber dergisi dinamometre ölçümleriyle test etmiş. Sonuçları:
http://www.powersystem.com.tr/images/OTOHABER-DU-30-AOUT-04-ART2.jpg

Gücü 94,3Hp
Torku: 201Nm' a çıkmış.
Ayrıca modul harici bir parça olduğu için servise gitmeden önce 5 dakikadan kendin çıkartabiliyorsun. En kısa zamanda bende almayı düşünüyorum.

Megane'a uyumlu modülü ithal eden firmanın sitesi:
http://www.powersystem.com.tr

ozZzy
03-01-2006, 22:18
OzZzy, modül olayını düşünrmüsün? chip serviste anlaşılırsa garantinin gitmesine neden olabilir. Yurtdışında dizellerde modül çok yaygın olarak kullanılıyor. Harici chip olarak düşünebilirsin. Türkiye'dede kullanan bir kaç arkadaşım var ve çok memnunlar. Megane Dci (80Hp,185NmTork)'nin modül uygulanmış halini Otohaber dergisi dinamometre ölçümleriyle test etmiş. Sonuçları:
http://www.powersystem.com.tr/images/OTOHABER-DU-30-AOUT-04-ART2.jpg

Gücü 94,3Hp
Torku: 201Nm' a çıkmış.
Ayrıca modul harici bir parça olduğu için servise gitmeden önce 5 dakikadan kendin çıkartabiliyorsun. En kısa zamanda bende almayı düşünüyorum.

Megane'a uyumlu modülü ithal eden firmanın sitesi:
http://www.powersystem.com.tr

kardeşim sen gerçek misin ya!!!:) işte budur! Bunu detaylı olarak konuşalım. benim msnyi kendine eklersen herzaman haberleşebiliriz. haberlerini bekliycem. garantim gitmeden böyle bişey yapabiliyorsam daha ne olsun. bu konu ile ilgili bilgileri olanlar paylaşsın lütfen. saygılar.;)

redline81
03-01-2006, 22:55
kardeşim sen gerçek misin ya!!!:) işte budur! Bunu detaylı olarak konuşalım. benim msnyi kendine eklersen herzaman haberleşebiliriz. haberlerini bekliycem. garantim gitmeden böyle bişey yapabiliyorsam daha ne olsun. bu konu ile ilgili bilgileri olanlar paylaşsın lütfen. saygılar.;)

Gerçeğim :)
Modül olayında garantin gitmiyor çünkü misal veriyorum periyodik bakım için servise gitmeden önce kendin kaputu açıp 5 dakikada çıkartabiliyorsun. Alet aynen chipte olduğu gibi ateşleme zamanlarını, yakıt ve hava karışım miktarlarının oranları gibi parametreleri kendi yazılımına göre ayarlayıp müdahelede bulunuyor. İlk mesajdada dediğim gibi aslında harici bir chipten farkı yok. Yalnız bu modül olayı her araçta aynı sonucu vermez, özellikle dizel ve turbolu araçlarda geri kazanılan güç daha yüksek oluyor.
MSN'ede eklerim ancak diğer insanlarda öğrensin diye buraya yazıorum :)

ozZzy
03-01-2006, 22:57
tamam bu güzel işte. Fiyat olarak bi bilgin var mı?

redline81
03-01-2006, 23:02
tamam bu güzel işte. Fiyat olarak bi bilgin var mı?

Ben kendi aracım için sorduğumda 957 milyon fiyat vermişlerdi. Aslında yüksek gibi gözüküyor ama işinin ehli bir yerde adam gibi chip yazılımıda nerden baksan dizellerde 300-400€ ya maloluyor, yani bence fiyat normal.

JenGoO
04-01-2006, 15:10
siz bakarmısınız wimmer rst ye :D kaç hp verdiğine ozellikle

http://www.wimmer-rst.de/

Shadow_Dancer
06-01-2006, 04:26
Ozzzy kardeşim ilk önce kolay gelsin ama umarım istedigin verimi alabilirsin...

Çok takın bi arkadasıma şirket aracı olarak verdiler Megane II dci'yı ; o kadar fazla problem yaşadı ki anlatamam... Henüz 5k km'de olan aracın heryerinden ses geliyor. Ve bi çok elektronik hata veriyor. Freni nasıl hala çözebilmiş degiliz?

Sen memnunu musun aracından? Ya da seni kuşkulandıran herhangi bi şikayetin oldu mu? Konuyu dagıttıgımın fakındayım ama bişeler yazarsan insanları bilgilendirmiş olursun

Şimdiden teşekkürler

ozZzy
06-01-2006, 09:09
Valla ben az kaldı araca gaz döküp yakacam... Ben ses konusunda aşırı pimpirikliyim. heryerden ses geliyor! fren diyince burda gülmeye başladım:):) 10km hızda ayağın frene dokunsun ön cama yapışıyorsun!!! bi fren böylemi tutar allah allah!!! ama hız 70km yi geçti mi frene bas araba absnin çekip brakmasıyla at arabası durdurmaya çalışıyormuş gibi seke seke gidiyor:D:D ve tabe geç duruyor.. allah sonumu hayır etsin... neyse ki kasa sağlam... jengo kardeşim bu arada wimmer modül powersystem den 250€ pahalı!!!

JenGoO
06-01-2006, 13:40
wimmer rst ile powersystemi bir tutma abi.wimmer rst çok kaliteli ve unlu bir firma.incelersen anlarsın...

JenGoO
06-01-2006, 13:41
ayrıca sitede yazan fiyatlardan daha ucuza getirilir buraya bilginize...

mustafa aşık
07-01-2006, 21:37
bence yeni çıkacak clioyu bekle.dizel seçenekleri çok başarılı bi dergide şürüş özelliklerini okudum.torku çok yüksek

mustafa aşık
07-01-2006, 21:50
güç arttırıcı sistemlerle bende ilgileniyorum 307 hdi m oldugu için. yaklaşık 20 hp güç ve %30_35 tork sagladını söylediler.ayrıca sitemle güç biraz daha arttırılabiliyormuş.

ozZzy
08-01-2006, 22:19
ayrıca sitede yazan fiyatlardan daha ucuza getirilir buraya bilginize...

Adamım haklısın da zaten yaptıkları iş ve sonuçlar beygir açısından bile aynı. Bağlanma şekli bile aynı. Evet Wimmer Powersystem den kaliteliymiş ama ikisi de beyinden gelen yazılımı değiştirme prensibine dayalı. Kalite farkı olarak aklınıza gelen bişe varsa yazın.. saygılar

Guven Bircan
14-01-2006, 00:04
yeni gelecek makyajlılar 1.5 DCI 100 Hp arkadaşlar yeni megane dizel almayı düşünenlere duyurulur biraz daha beklerlerse 100 HP olandan alırlar bu arada araç zaten turbo ve intercoolerıda mevcut Blow off takabiliyor

carpediem
20-01-2006, 16:51
ArkadaŞlar Bende Corda 1.3 Cdti Var Bende Chip Var Taktim Ve Gayette Memlunum Adanadakİ ArkadaŞlar Az Da Olsa Bİlİrler Standarti 70 Hp Aracin Chİpten Sora Gayet GÜzel Old Tatmİn Edİyo Dieselden BaŞka Benzinli 1.4 Lerle GazladiĞinda Bİle BaŞ Edİyo Ama Bu Demek DeĞİl Kİ Her 1.4 U GeÇİyo. Bendekİler Sadece Chİp DeĞİl Samİ Abİnİn Garaj Da Da Bİraz Vakİt GeÇİrmİŞtİk :) Ama DuzgÜn Bİ Chİp Box Tatmİn Eder Emİn Olun. Dİzelde Jant Ebatini BÜyÜltmemek Lazim Onu YaŞarak ÖĞrendİm Kesİyor Arabayi. Selamlar..!

Streeter
20-01-2006, 16:58
bır abımızde 1.4 cont basan megane dci var custom chıplı ve HKS bovlu.. hıc sorun yasamadı taktıgından berı...

carpediem
20-01-2006, 17:05
Doğrudur. Ama dizeli çok kurcalamamak lazım ya çok masraf açar daha dizel modifiye konusunda çok bilgili değiliz araştıyoruz ama çok fazla bilgi yok açıkcası deneyerek yaşarak öğrenmek te var ama biliyorsun masrafları ağır oluyor

ozZzy
20-01-2006, 18:55
ArkadaŞlar Bende Corda 1.3 Cdti Var Bende Chip Var Taktim Ve Gayette Memlunum Adanadakİ ArkadaŞlar Az Da Olsa Bİlİrler Standarti 70 Hp Aracin Chİpten Sora Gayet GÜzel Old Tatmİn Edİyo Dieselden BaŞka Benzinli 1.4 Lerle GazladiĞinda Bİle BaŞ Edİyo Ama Bu Demek DeĞİl Kİ Her 1.4 U GeÇİyo. Bendekİler Sadece Chİp DeĞİl Samİ Abİnİn Garaj Da Da Bİraz Vakİt GeÇİrmİŞtİk :) Ama DuzgÜn Bİ Chİp Box Tatmİn Eder Emİn Olun. Dİzelde Jant Ebatini BÜyÜltmemek Lazim Onu YaŞarak ÖĞrendİm Kesİyor Arabayi. Selamlar..!

Ben bişe soracam. Opel Chip sonrası sana bişey dedi mi? Bu arada modül diyorum başka bişe demiyorum:D

mustafa aşık
20-01-2006, 20:05
ozzzy kardeş bende bu modül işine kafayı fena taktım. fakat ileride bi sorun çıkaracağından korkuyorum.ama modül taktıran bir iki kişiyle görüştüm. ara hızlanmalarda baya bi fark yaptığını söylediler.fakat son hızda fazla bi fark olmuyomuş.sadece yüzde 5 civarında bişey.

ozZzy
20-01-2006, 20:51
Evet son hızlanma işini bana da söylediler. O bana normal geldi. Ne de olsa cc si belli. Yakıt da bile tasarruf oluyormuş. Modül işini araştırıyorum. Bilgilerimi burdan yazacam. Şuanda tek sorun fiyat. saygılar...

carpediem
20-01-2006, 21:01
Evet Doğru Ara Hızlanmaların iyi oluyor son süretinde değişen bişe yok ama son sürete de çabuk çıktığı gerçeğini de atlamamak gerekir. Chip li 1.3. ile 1.5 arası bi dizeli olan olur ise adanada uzun da bi denemek istiyorum. sadece deneyenlerin arasında ve seyircisiz.
selamlar

carpediem
20-01-2006, 21:03
Hımm Bu arada Chip'i Söküyorum Servise Gider iken cihaza da bağlattım bi sorun yok. Benim Araba Arıza Işığı yakıyor zaman zaman hata kodu çıkmıyor serviste makinaya bağlattım. sorun Yok Garantiye Devam :)

mustafa aşık
22-01-2006, 15:16
Evet Doğru Ara Hızlanmaların iyi oluyor son süretinde değişen bişe yok ama son sürete de çabuk çıktığı gerçeğini de atlamamak gerekir. Chip li 1.3. ile 1.5 arası bi dizeli olan olur ise adanada uzun da bi denemek istiyorum. sadece deneyenlerin arasında ve seyircisiz.
selamlar
peki arkadaş sen çipli haliyle enson kaça kadar çıkabiliyorsun.

mustafa aşık
22-01-2006, 21:00
sana çipin maliyeti sana nekadara maloldu.bana 1.100 fiyat çıkardılar.

ozZzy
22-01-2006, 22:49
Hımm Bu arada Chip'i Söküyorum Servise Gider iken cihaza da bağlattım bi sorun yok. Benim Araba Arıza Işığı yakıyor zaman zaman hata kodu çıkmıyor serviste makinaya bağlattım. sorun Yok Garantiye Devam :)

Ooo abi tebrik ederim bu çok güzel bişey. Hadi renault da anlamaları daha zor ama Opel in anlamaması büyük bir olay. Bende 2001 de Vectra varken bi arıza lambası yanıyor diye arabanın araştırmadıkları yeri kalmamıştı. modül takılırsa şubattan sonra bi deniyelim lütfen. Bu arada modül iki çeşit. fiyatlar 700ytl ve 1000ytl. tabi bu megane için. saygılar.

mustafa aşık
23-01-2006, 21:18
Ooo abi tebrik ederim bu çok güzel bişey. Hadi renault da anlamaları daha zor ama Opel in anlamaması büyük bir olay. Bende 2001 de Vectra varken bi arıza lambası yanıyor diye arabanın araştırmadıkları yeri kalmamıştı. modül takılırsa şubattan sonra bi deniyelim lütfen. Bu arada modül iki çeşit. fiyatlar 700ytl ve 1000ytl. tabi bu megane için. saygılar.
rica etsem benim için 307 nin fiyatlarını da araştırabilirmisin? saygılar...:confused:

ozZzy
23-01-2006, 22:36
590€+kdv powersystemin fiyatı.
765€+kdv wimmerin fiyatı. Wimmerın fiyatı az da olsa değişiklik gösterebilir.

carpediem
25-01-2006, 08:31

ARKADAŞLAR FİYATLARDA O KADAR PARÇALANMAYIN ALDIĞIMIZ KUTULAR SADECE 1 İŞE YARIYOR BİLİYORSUNUZ YENİ NESİL DİZELLER ENJEKTÖR BASINCI İLE YÜRÜYO BU TAKTIĞIMIZ KUTULAR SADECE ENJEKTÖR BASINCIMI YÜKSELTİYOR TURBO BASINCI YADA BAŞKA BİŞEYİ DEĞİŞTİRMİYOR 400 İLE 450 EURO ARASI İSTANBULDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ ADANADA DA BİZİM GÖKHAN VAR O DA BU İŞİ YAPIYOR.Bİ GÖRÜŞÜN DERİM. BU ARADA DA ADANA OPEL SERVİSİ BİŞEYE YARAMAZ BİŞEDEN DE ANLAMIYORLAR. ARABADAKİ Bİ BALANSI 8 SAATTE GİDEREMEDİLER. O TARİHTEN BERİ GİTMİYORUM. MERSİN OPEL SERVİSİNE GİDİYORUM HEP FİYATARI İYİ HEMDE İŞÇİLİK ÇOK ÇOK KALİTELİ. GARANTİ İLE İLGİLİ HİÇBİ SORUN ÇIKARMADILAR. ŞİMDİYE KADAR. MIZIRDANMIYORLAR YANİ.
KOLAY GELSİN

mustafa aşık
25-01-2006, 10:30
ok.teşekkürler..:heyoo:

ozZzy
25-01-2006, 13:27
ARKADAŞLAR FİYATLARDA O KADAR PARÇALANMAYIN ALDIĞIMIZ KUTULAR SADECE 1 İŞE YARIYOR BİLİYORSUNUZ YENİ NESİL DİZELLER ENJEKTÖR BASINCI İLE YÜRÜYO BU TAKTIĞIMIZ KUTULAR SADECE ENJEKTÖR BASINCIMI YÜKSELTİYOR TURBO BASINCI YADA BAŞKA BİŞEYİ DEĞİŞTİRMİYOR 400 İLE 450 EURO ARASI İSTANBULDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ ADANADA DA BİZİM GÖKHAN VAR O DA BU İŞİ YAPIYOR.Bİ GÖRÜŞÜN DERİM. BU ARADA DA ADANA OPEL SERVİSİ BİŞEYE YARAMAZ BİŞEDEN DE ANLAMIYORLAR. ARABADAKİ Bİ BALANSI 8 SAATTE GİDEREMEDİLER. O TARİHTEN BERİ GİTMİYORUM. MERSİN OPEL SERVİSİNE GİDİYORUM HEP FİYATARI İYİ HEMDE İŞÇİLİK ÇOK ÇOK KALİTELİ. GARANTİ İLE İLGİLİ HİÇBİ SORUN ÇIKARMADILAR. ŞİMDİYE KADAR. MIZIRDANMIYORLAR YANİ.
KOLAY GELSİN

Abi hangi Gökhan ve nerde yeri? Arkadaş 307ye sorduğu için ona göre fiyat yazmıştım. Araçtan araca değişiyor. Sen hangi Gökhanı diyorsun bi de onla konuşim ben. saygılar...:heyoo:

carpediem
25-01-2006, 20:39
34hmt GÖkhan Toledo Beyaz Forma GÖrÜrsÜn Özel Mesaj At DÖner Sana

carpediem
25-01-2006, 20:40
Adanada Bir 206 Hdi Daha DoĞuyor Gİbİ Sanirim. :)

sami_z01
26-01-2006, 12:44
selam,

ruhi jantlar super olmus :)

saygilar
sami

gokhan
26-01-2006, 13:41
34hmt GÖkhan Toledo Beyaz Forma GÖrÜrsÜn Özel Mesaj At DÖner Sana

birisi 34 mht mi dedi beyaz toledomu dedi abicim benmi yanlış duydum yoksa abicim. :) benden bahsediyosun sanırım. :)

ozZzy
26-01-2006, 17:28
:) kardeş bu modül hakkında bişeyler yazarsan sevinirim.

mustafa aşık
26-01-2006, 21:07
birisi 34 mht mi dedi beyaz toledomu dedi abicim benmi yanlış duydum yoksa abicim. :) benden bahsediyosun sanırım. :)
arkadaşım yanlış anlamadıysam sen bu modül işleriyle uğraşıyormuşsun.beni ve ilgilenen arkadaşları bilgilendirirsen sevinirim.saygılar:heyoo:

gokhan
26-01-2006, 21:12
Dizel Arabalar İçin ChipBox -%20-%25 Güç,%35-%40 tork artışı

--------------------------------------------------------------------------------

dizel arabalar için chip box var elimde arkadaşlar. bütün turbo dizel (tdci - crdi - hdi ) araçlara uygundur ve montoajı 20 25 dk kadar zaman alıyor. istenildiği taktirde sökülüp başka araçlara takılabiliyor. araca %20 - %25 Güç (hp) %35 - %40 ta tork artışı sağlıyor. Denendik TEst ettik. şu anda bi tane 1.3 corsada bi tanede 1.4 206 da takılı. fiyatı 400€ - 470€ arasında değişiyor araca göre. avustulaya kökenli bir firmanın ürünüdür. ilgilenen arkadaşlar özel mesaj atabilirler yada msn den ulaşabilirler. chiptronic marka ve garantili. gokhanavcilar@hotmail.com

carpediem
27-01-2006, 20:34
Bendeki Chip Gökhandan :)
Sami Abi Jantlat da sana sanki tanıdık gibi geliyor dimi ? :)

efe-E
30-01-2006, 16:29
1,7 dti corsayada yapablrmiiz

carpediem
30-01-2006, 22:59
1.7 yede yapılabilir ya hacim var ama motor teknolojisi biraz vasat 1.7 nin.
ben 1.3 ü almadan önce inceledim biraz ama bilemicem yine de bilmeden yanlış yorum da yapmak istemem
ama chip box ve katalitik iptali öneririm.