PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 306 GTi 2.0 16v - Bravo HGT 2.0 20v

turlit
20-07-2010, 15:12
306 GTi ve Bravo HGT birbirine yakın iki araç.

Performans karşılaştırması yapabiliriz...

Sizce hangisi hangi yöneriyle ağır basıyor :)

athem
20-07-2010, 15:13
306 dha hızlı:D

JDM VTİ
20-07-2010, 15:14
nasıl birbirine iki yakın araç? gti her yönüyle üstün :) :) yol tutuş, motor, görsellik :)

turlit
20-07-2010, 15:16
kardeş ikiside hothatch die öyle yazdım aynı sınıfın araçları sonuçta çocukça yorumlara gerek yok ;)

punto_multijet
20-07-2010, 15:18
2 aracında yaslarının kmlerini dusunursek bakımlı olan alır derim

JDM VTİ
kardeş ikiside hothatch die öyle yazdım aynı sınıfın araçları sonuçta çocukça yorumlara gerek yok ;)

kardeş bende senin karşılaştırmana bi atıfta bulunmadım,hgt nin GTİ ile düşünceme göre kıyas götürmeyeceğini anlatmak istedim,sizde önce bi anlayarak yorum yapsanız :) :)

SifirinciMurat
bravo'nun sesi ve fiyatı dışında üstün bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. tip olarak da yakınlar. ayın tek günleri bravo çift günleri 306 daha güzel.

Sierra Rs
20-07-2010, 15:22
2 aracında yaslarının kmlerini dusunursek bakımlı olan alır derim

bu cok dogru..

TaGo
20-07-2010, 15:27
Bakımlı olan değil 306gti alır. Aynı şartları konuşuyorsak.

Tabi bu araçlar dragmı yapıo, rollmu yapıo bilmioruz o başka. Ancak gti ın hem hp hem vites avantajı var.

turlit
20-07-2010, 15:46
kilolar ne civarda

TaGo
20-07-2010, 15:47
306gti 1250 di galiba
HGT ise 1200

punto_multijet
20-07-2010, 15:47
bravo 1190kg

306 ise carfolio.com da 1214kg olarak geciyo

Günkut
20-07-2010, 15:55
hız konusunda videolar bölümünde konusu mevcut :D zaten geriye pek bişey kalmıyo :D

BoraRS
20-07-2010, 16:15
kardeş bende senin karşılaştırmana bi atıfta bulunmadım,hgt nin GTİ ile düşünceme göre kıyas götürmeyeceğini anlatmak istedim,sizde önce bi anlayarak yorum yapsanız :) :)

Niye kıyas götürmesin? İkisi de 2.0 ikisi de spor hothatch. İkisi de hemen hemen aynı dönemin arabaları. Kaldı ki HGT de performans olarak oldukça ciddi yürürü olan bir makinadır. Zamanında arkadaşın 306 sı ile çok denemiştik HGT leri. Kalkışta öne çıksa da 3. viteste 306 yakalayıp geçiyordu. 306 nın vşanzuman avantajı bariz öne çıkıyordu. Ama HGT 'den hiçbir zaman kopamıyordu. Sürekli ensesindeydi. Bu bahsettiğim araçlarda da sadece filtre ve egzoz vardı bu arada.

kutsal
20-07-2010, 16:21
ben kıyas bıle etmıyorum

BoraRS
20-07-2010, 16:23
Bence de derhal bu topik silinsin :) Bir daha da böyle bir kıyas yapılmasın :) Yapanın da tez kafası vurulsun :)

Arkadaşlarım kardeşlerim eğer kıyas kabul etmiyorsanız bunun nedenlerini de belirtseniz neden bukadar kesin ve kat-i olduğunuzu biz de bilsek anlasak :)

kutsal
20-07-2010, 16:25
vıdeolara gır ızle

BoraRS
20-07-2010, 16:25
Yalnız şaka bir yana adam kıyasladı ve banlandı var bu işte bir hikmet ben vazgeçiyorum ben de kıyas kabul etmiyorum :hehe:

athem
20-07-2010, 16:26
Niye kıyas götürmesin? İkisi de 2.0 ikisi de spor hothatch. İkisi de hemen hemen aynı dönemin arabaları. Kaldı ki HGT de performans olarak oldukça ciddi yürürü olan bir makinadır. Zamanında arkadaşın 306 sı ile çok denemiştik HGT leri. Kalkışta öne çıksa da 3. viteste 306 yakalayıp geçiyordu. 306 nın vşanzuman avantajı bariz öne çıkıyordu. Ama HGT 'den hiçbir zaman kopamıyordu. Sürekli ensesindeydi. Bu bahsettiğim araçlarda da sadece filtre ve egzoz vardı bu arada.

Ama her arac aynı degildr:D

306 gti herseyyle hgt'den üstündür.performans olsun görünüs olsun konforu olsun v.s

BoraRS
20-07-2010, 16:26
vıdeolara gır ızle

Emrin olur başka?

kutsal
20-07-2010, 16:28
neyse yada kıyaslayın ben okumaya devam edıcem takıpteyım :) sordun ya nıye kıyaslamıyosun dıye ıste vıdeo acıklasın nedn olduğunu...

TheAce
20-07-2010, 16:29
306 gti cevap olabilir...

ERkut 205
20-07-2010, 16:45
Ben bu tip sorularda araçların fabrikasyon yere verdiği güç + ağırlık oranı ve her vites şanzuman oranlarını kıyaslarım benim için kıstas bunlardır.

Sonuçta birisi sağlıklı diğeri yansıtması gerekeni veremiyorsa diğerinin ondan iyi yada kötülüğü gibi bir durum sözkonusu değildir.Çünkü durumlar eşit değildir. Aynı dereceyi yapan iki adamı koşturun biri hasta olsun sağlıklı olan ondan daha kısa zamanda mesafeyi kat edicektir...Bunun için ben karşılaştırmaları fabrikasyon yere verilen güç+ağırlık ve şanzuman oranları gibi ölçülerde değerlendiririm.

HGT çok zevkli bir araç motor sesi kendine has bir karakter. Bence her iki araçta vermesi gerekeni veriyor ise zaten teker (kw) gücü ve şanzuman 306 GTI performans açısından bir adım önde ;)

Günkut
20-07-2010, 16:46
neyse yada kıyaslayın ben okumaya devam edıcem takıpteyım :) sordun ya nıye kıyaslamıyosun dıye ıste vıdeo acıklasın nedn olduğunu...

Bence konustugun insanların yasına dikkat et saygıdır bu .! ;)

TaGo
20-07-2010, 17:01
Bence konustugun insanların yasına dikkat et saygıdır bu .! ;)

Tebrik ederim...

Biz bu araçlar çıktığında ehliyetli insanlardık arkadaşlar ;) Çıktığında diorum bakın... Yani 15 sene sonra değil zamanındada kıyasladık bu araçları. VTI, GTI, GSI, HGT ler ilk yola dokundukları sene bizim hayallerimizi süslerdi, bindikte allaha şükür bolca. O yüzden tecrübeye bilgiye birz daha saygı, çünkü muhtemelen siz şuan leşakilerine anca binebiliyorsunuz...

Juggernaut
20-07-2010, 17:04
Eski testlerde gti hgt den hızlı çıkıyordu.

athem
20-07-2010, 17:05
Tebrik ederim...

Biz bu araçlar çıktığında ehliyetli insanlardık arkadaşlar ;) Çıktığında diorum bakın... Yani 15 sene sonra değil zamanındada kıyasladık bu araçları. VTI, GTI, GSI, HGT ler ilk yola dokundukları sene bizim hayallerimizi süslerdi, bindikte allaha şükür bolca. O yüzden tecrübeye bilgiye birz daha saygı, çünkü muhtemelen siz şuan leşakilerine anca binebiliyorsunuz...

Peki bu 4 arac arasında en iyisi hangisi cıkıyordu?

TaGo
20-07-2010, 17:08
Tecrübelerime bakarsak, bugünü kesinlikle kıstas almıyorum. VTI lar budenli ii değildi. GSI ve GTI kafa kafayaydı, HGT bi geriden geliyordu. VTI lar HGT lere denk gidiyordu.

Eklmek isterimki bu araçlarda ne bırakın çipi, hava filtresi bile olmazdı. Bizim zamanımızda kutu içi filtre takmak için bile ONNO ustadan fetva ve destur alınırdı :D

kutsal
20-07-2010, 17:09
saygıdanmı bahsettı bırı merak etmeyın ben saygının nasıl olduğunu ıyı bılrıım saygısızlık leşakı demektır sen kendı leşakılerın hakkında yoruma sahıpsın anca arkadas...

athem
20-07-2010, 17:10
Vay be vtı'ye bak kimlerle denk geliyomus:D

Ama suan 4'ü arasında VTI bence:D

TaGo
20-07-2010, 17:13
Kardeşim ben seni hedef alan bir yazı yazmadım. Sadece yaşı olan insanlara sadece yşı var diye hürmet edilmez. Bu yaşadığı fazlalık yıllarda senin göremediğin bir şeylere tanıklık etmiştir diye de saygı gösterilir. Leşaki lafına neden alındın orasını hiç anlamadım. Ben aracın leşakide demek istemedim, ancak tekrar ediyorum, siz araçları o günlerine döndürmeye çalışıyorsunuz, biz o günlerinde bindik diorum. Ne kadar uğraşsanda fabrikadan çıktığına dönmez,, he modlarsın fabrikasyondan daha ii yürür-yol tutar başka.

kutsal
20-07-2010, 17:16
aracların leşakılerıne bınmek demek artık herkesın bu tarz araclarına bu lafı söylemektır yanlıs cumle kullanıyosun ben buna değinırım saygısızlık etmedım zaten ben kımseye bu ortamda bu ıstede hepımız bırbırımızle muhabbet sohpet edıyorsak herkes bırbırıne saygılı olacak bu yasın getırdığı saygı değil ınsalığın getırdığı saygı olması gerek hıcbırımız bırmızden ustun değiliz cunku burda

TaGo
20-07-2010, 17:18
Vay be vtı'ye bak kimlerle denk geliyomus:D

Ama suan 4'ü arasında VTI bence:D

Öyle diorsun ama; sana şöyle bir örnek vereyim. Eskiden sadece drag vardı, birde 1 geliş 1 gidiş yurdum yollarında şehirler arası kapışma. Ondada torktan dolayı ara hızlanmada VTI geride kalırdı. Dragda ise herkes 3000dd de VTI kaldırmaya çalıştığı için herkesten tokat yerlerdi. Yani, o günleri ne kadar anlatsak, siz hayal edemssiniz.

TaGo
20-07-2010, 17:24
aracların leşakılerıne bınmek demek artık herkesın bu tarz araclarına bu lafı söylemektır yanlıs cumle kullanıyosun ben buna değinırım saygısızlık etmedım zaten ben kımseye bu ortamda bu ıstede hepımız bırbırımızle muhabbet sohpet edıyorsak herkes bırbırıne saygılı olacak bu yasın getırdığı saygı değil ınsalığın getırdığı saygı olması gerek hıcbırımız bırmızden ustun değiliz cunku burda

Bak kardeşim, hala kardeşim yazıorum çünkü aramızda 10 yaş var. Yada şöyle yazayım tam bir jenerasyon var. Saygıyı ii bilirim diorsunda, kendine bunlar niçin yazılmış onu dahi anlıyamıyorsun....

Bak bakalım Bora nın yaşına. 10 yaş büyük adama, emir cümlesi yazılmaz. Madem saygıyı biliyorsun, bizlere değindirtme. Kimse tbiki kimseden üstün değil bu forumda, ne parayla, ne yaşla, ne arabayla üstünlük olur. Ama saygıyı madem biliyorsun, ozaman ona göre yazmak çizmek lazım.

Sen sen ol aynı forumda yazan herkese akranın gibi davranma. Burada 40 yaşındada insanlar var, biz hala biçok şeyi o kişilere soruyoruz ve abi diyerek hitap edioruz....

kutsal
20-07-2010, 17:24
tmm başkan sen tunıngın en eskısısın :)

athem
20-07-2010, 17:26
Öyle diorsun ama; sana şöyle bir örnek vereyim. Eskiden sadece drag vardı, birde 1 geliş 1 gidiş yurdum yollarında şehirler arası kapışma. Ondada torktan dolayı ara hızlanmada VTI geride kalırdı. Dragda ise herkes 3000dd de VTI kaldırmaya çalıştığı için herkesten tokat yerlerdi. Yani, o günleri ne kadar anlatsak, siz hayal edemssiniz.

Evet dogru eskiden hep drag vardı

Dediginiz gibi vtı geride kalır zaten

Günkut
20-07-2010, 17:40
saygıdanmı bahsettı bırı merak etmeyın ben saygının nasıl olduğunu ıyı bılrıım saygısızlık leşakı demektır sen kendı leşakılerın hakkında yoruma sahıpsın anca arkadas...

Edit:hala 30 yasnda olan insanlar nasıl konusulması gerektigini bilmiyorsun umarım hayatında bu şekilde basarılısındır basarılarının devamını dilyorum .. :)

hotsauce
20-07-2010, 17:49
Bi ara edirneye geldin galiba otobanda kaza yapmıstın bilmiyorm sen olmayabilirsin belki ama eger gelen sen isen okanın söyldegini göre ehliyetini yeni almıstın ne cabukta lesaket işlerine girdin ??

Edit:hala 30 yasnda olan insanlar nasıl konusulması gerektigini bilmiyorsun umarım hayatında bu şekilde basarılısındır basarılarının devamını dilyorum .. :)

Ne diyosun sen ya ne kazası ilk önce olayları ıyıce bır ogren ondan sonra yaz bılıp bılmeden kımseyı zan altında bırakmaya calısma oldumu guzel kardesım

kutsal
20-07-2010, 17:57
eleman bak bana ben o değilim o cocukta cok yakın bı arkadaısmın kardesı saygıyı sneın gıbı apaçılerden öğrenmıycem ben sen tak şahınıne basa göre yanıp sönen ledlerınıde ayşekadında kop

kutsal
20-07-2010, 18:04
bu arada benım şöförlüğüme yada arabama gıderı oaln varsa buyursun gelsın bız sızın gıbı araba kullanamayı ehlıyet kurslarındakı dedelerden öğrenmedık dıreksyonun arasından bakacak yastayken oturduk onun koltuğuna trakötrude ayağımızın gayza yetmedığı yerde el gazını kullnaırdık bız ona göre konusun...

Günkut
20-07-2010, 18:06
bu arada benım şöförlüğüme yada arabama gıderı oaln varsa buyursun gelsın bız sızın gıbı araba kullanamayı ehlıyet kurslarındakı dedelerden öğrenmedık dıreksyonun arasından bakacak yastayken oturduk onun koltuğuna trakötrude ayağımızın gayza yetmedığı yerde el gazını kullnaırdık bız ona göre konusun...
hepsini gördük rahat olun sahin benim 2. arabam :)

Edit: ha bide baba parası degil biliyonmu yada abimin arabasıyla gezmiyorum ben ;) ben o basstı ısıktı zamanını daha önceden cok yaptım sıra genclerde ;)
lafım sana degil sadece yarası olan gocunur kardesim :)

hotsauce
20-07-2010, 18:11
hepsini gördük rahat olun sahin benim 2. arabam :)

Edit: ha bide baba parası degil biliyonmu yada abimin arabasıyla gezmiyorum ben ;) ben o basstı ısıktı zamanını daha önceden cok yaptım sıra genclerde ;)
lafım sana degil sadece yarası olan gocunur kardesim :)

Ne baba parası 21-22 yasında kendı parasıyla gti-vts-vti yada o kategorida bır araba alan varmı neden bahsedıyosun

kutsal
20-07-2010, 18:14
buraya tek kelıme daha yazarsan bırbırımıze daha farklı yaklasmak zorunda kalıcaz sen suan neyı savunduğunu yada kımı ne ıcın savunğunu bılerek yazmıyosun oyuzden konuyukıtledın

Günkut
20-07-2010, 18:15
Ne baba parası 21-22 yasında kendı parasıyla gti-vts-vti yada o kategorida bır araba alan varmı neden bahsedıyosun

sana ne oluyor hemserım sen niye atlıyosun sana kım ne diyor .. ? :)

hotsauce
20-07-2010, 18:16
sana ne oluyor hemserım sen niye atlıyosun sana kım ne diyor .. ? :)

Saygıdan bahseden kısının de halı farklı oluyor cok saygılısın

Günkut
20-07-2010, 18:17
buraya tek kelıme daha yazarsan bırbırımıze daha farklı yaklasmak zorunda kalıcaz sen suan neyı savunduğunu yada kımı ne ıcın savunğunu bılerek yazmıyosun oyuzden konuyukıtledın

Dostum attıgın pm dede söyledim kimseyi savundugum yok ..:)

Günkut
20-07-2010, 18:34

.............

hotsauce
20-07-2010, 18:38
he bu arada dostum benım yasım 22 06 hyundai matrix ve 97 sahınım var +kendi paramla aldım halada oduyorum ;) mesajını editle 2.sayfa

Ne mutlu sana almısın.Biz baba parası yemeyı tercıh edıyoruz

kutsal
20-07-2010, 18:39
dayı sneın zorun ne cık su konudan artık alah alahhhhhh

hotsauce
20-07-2010, 18:40
dayı sneın zorun ne cık su konudan artık alah alahhhhhh

Olum cıkıpta nabıcak baba parasıyla gtı almıs bırı sokakta havamı atsın ona ne guzel burda takılıyo ıste bosver:D

BoraRS
20-07-2010, 23:02
Bak kardeşim, hala kardeşim yazıorum çünkü aramızda 10 yaş var. Yada şöyle yazayım tam bir jenerasyon var. Saygıyı ii bilirim diorsunda, kendine bunlar niçin yazılmış onu dahi anlıyamıyorsun....

Bak bakalım Bora nın yaşına. 10 yaş büyük adama, emir cümlesi yazılmaz. Madem saygıyı biliyorsun, bizlere değindirtme. Kimse tbiki kimseden üstün değil bu forumda, ne parayla, ne yaşla, ne arabayla üstünlük olur. Ama saygıyı madem biliyorsun, ozaman ona göre yazmak çizmek lazım.

Sen sen ol aynı forumda yazan herkese akranın gibi davranma. Burada 40 yaşındada insanlar var, biz hala biçok şeyi o kişilere soruyoruz ve abi diyerek hitap edioruz....

Boşver Tarık gerek yok. Yukarıda bahsettiğin şeyler insanın ailesinden aldığı terbiye ile içinden gelir dışardan iteklemeyle olmaz :) Bu kardeşlerim benim elimde büyüyen yeğenlerimden bile 5 yaş küçükler :) Şimdi ters bir yorum yaparım bana yakışmaz.

He de gitsin...

Schumi
20-07-2010, 23:08
Tıgandım ha!

kutsal
21-07-2010, 00:27
... neyse akıl yasta değil basta;)

E0041
21-07-2010, 00:57
karşılaştırma bi acaip şekil almış

Rover rahat bir şekilde alır :D:D

CGR328
22-07-2010, 23:01
bir fiat cı olarak en sevmediğim en pis motor hgt motorudur 306 gti ile kıyas bile edilemez

Schumi
23-07-2010, 16:54
bir fiat cı olarak en sevmediğim en pis motor hgt motorudur 306 gti ile kıyas bile edilemez

HGT'nin ne bilim tipini sevmeyebilirsin yada ne bilim konforunu felan olabilir de motorunu nie sevmiyorsun mis gibi sesi var 5 silindir 20v 2000cc makina.