PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tatil için öneri?

maceren
20-07-2010, 22:34
arkadaşlar tatil için antalya bodrum kuşadası çeşme haricinde bir alternatif arıyoruz ? yine sahilde tavsiye edeceğiniz yerler varmı ? varsa nasıldır eylenebilirmiyiz? kız arkadaşımla gideceğiz, neler yapabiliriz böyle bir paylaşımın bir çoğumuz için faydalı olacağını düşünüyorum.. şimdiden teşekkürler..

ekmekarası
20-07-2010, 22:36
assos ve ayvalık cunda derim ben.eğer gece hayatı olsun diyorsan buaralar biraz kısırdır ha ama ben keyfime düşkünüm hem sessiz sakin olsun hem doğası ve denizi muhteşem olsun diyorsan o zaman bu dediklerim olabilir.son 3 senedir ege kıyılarında gezmediğim girip çıkmadığım tatil mekanı kalmamıştır.

maceren
20-07-2010, 22:43
assos ve ayvalık cunda derim ben.eğer gece hayatı olsun diyorsan buaralar biraz kısırdır ha ama ben keyfime düşkünüm hem sessiz sakin olsun hem doğası ve denizi muhteşem olsun diyorsan o zaman bu dediklerim olabilir.son 3 senedir ege kıyılarında gezmediğim girip çıkmadığım tatil mekanı kalmamıştır.

ya gece hayatı yetecek kadar vardır herhalde ama, aktivite olarak neler var ? yat turu falan vardır herhalde, ama başka neler var bilgi verebilirmisin ? yardımın için teşekkür ederim..

ozzi41
20-07-2010, 22:47
bu yıl alanyadaydım kız arkadaşımla İNCEKUM BEAC HOTEL kesinlikle tavsiye ederim aktivide full yat turu disco turu geziler falan...

ekmekarası
20-07-2010, 22:52
assos da kaldığın otellerin bi çok tekneleri var ve yat turu yapabilirsin hemen üstündeki behramkale köyüyle içiçe bi antik kent var falan filan denizi muhteşemdir.ayvalık cundaya 2-3 saat mesafededir ben mutlaka hersene uğrarım.cunda ise eskiden rum köyüymüş taş binalı sokaklarında kaybolmak harikadır günbatımı çok güzeldir koyları ve adaları çok güzeldir cunda bi yarımadadır zaten etrafındaki koylarda çok rahatca denize girebilirsin yat turları enfesdir şiddetle tavsiye ederim.akşam meydandaki balık restoranlarında rakı balık yapmak ayrı bir tattır.çok güzel balık yaparlar.gece hayatı ve aktivite olarak sarımsaklı plajı ayvalığın arkasındadır bikaç club'ı vardır.bu iki yere kaz dağları çok yakındır arabayla çıkaıp şelalelerde serinleyebilrisin türkiyede ender oksijenli yerlerin başında gelir doğası harikadır.

maceren
20-07-2010, 22:58
assos da kaldığın otellerin bi çok tekneleri var ve yat turu yapabilirsin hemen üstündeki behramkale köyüyle içiçe bi antik kent var falan filan denizi muhteşemdir.ayvalık cundaya 2-3 saat mesafededir ben mutlaka hersene uğrarım.cunda ise eskiden rum köyüymüş taş binalı sokaklarında kaybolmak harikadır günbatımı çok güzeldir koyları ve adaları çok güzeldir cunda bi yarımadadır zaten etrafındaki koylarda çok rahatca denize girebilirsin yat turları enfesdir şiddetle tavsiye ederim.akşam meydandaki balık restoranlarında rakı balık yapmak ayrı bir tattır.çok güzel balık yaparlar.gece hayatı ve aktivite olarak sarımsaklı plajı ayvalığın arkasındadır bikaç club'ı vardır.bu iki yere kaz dağları çok yakındır arabayla çıkaıp şelalelerde serinleyebilrisin türkiyede ender oksijenli yerlerin başında gelir doğası harikadır.

ya hiç aklımda yoktu ama o kadar güzel anlattınki açıkcası.. listede ilk sıralara geldi benim için

ekmekarası
20-07-2010, 23:08
ya hiç aklımda yoktu ama o kadar güzel anlattınki açıkcası.. listede ilk sıralara geldi benim için

internetten kısa bi araştırmayla bunların hepsine ulaşabilirsin.dediğim gibi ege de girip çıkmadığım delik kalmadı denebilir.sen zaten diğer yerleri elemişsin onların dışında kalan yerlerde aklıma gelen buaralar.benim tatil anlayışım bi otele çakılıp kalmak değil o yüzden çok gezdim çok tattım çok gördüm bu konuda da kendime çok güvenirim emin ol pişman olmazsın.

gambit49
20-07-2010, 23:14
sessiz sakin ve bunaltici olmayan bir hava istiosaniz datca da olabilir.
marmarise 1.30 saat bodruma feribotla 1 saat

ekmekarası
20-07-2010, 23:16
sessiz sakin ve bunaltici olmayan bir hava istiosaniz datca da olabilir.
marmarise 1.30 saat bodruma feribotla 1 saat

+1 de benden ama çok rüzgarlıdır dikkat derim.hatta datca yolu üzerinde amazon koyu vardır bi orayı da araştırın derim.

maceren
20-07-2010, 23:22
aklımda datça dalyan ve asos var, ama ölüdenizide görmedim orayıda merak ediyorum aslında 10 günlük bir program yapıp gezmekmi iyi olur diye düşünüyorum ama böyle yaparsam tatilden sonra bir tatil daha lazım..:D

gambit49
20-07-2010, 23:24
gezerek tatil olayi daha guzel oluyo bir seridi onerim fethiyeden dogusu baya yorar yol olarak :) datcada ruzgar esmezse durulmaz :D sicakdan
edit: datcanin yolu baya duzeltildi yapıldı eskisi gibi rezil degil yol

ekmekarası
20-07-2010, 23:31
aklımda datça dalyan ve asos var, ama ölüdenizide görmedim orayıda merak ediyorum aslında 10 günlük bir program yapıp gezmekmi iyi olur diye düşünüyorum ama böyle yaparsam tatilden sonra bir tatil daha lazım..:D

heeee fethiye/ölüdeniz dersen dur orda derim daha 3 gün önce ordan geldim.evet muhteşem bi doğa aktivite bol ama esnafı .oktan (alırsan al almazsan banane) fiyatlar uçuk (3 portakal suyu 1 tost=39tl) eğlence anlayışı berbat (clubleri karaoke barlardan ibaret ve nargile içilio) hanzo apachi memleketi (tahmin edebilirsin).ama yok arkadaş ben aktivite istiyorum dersen ölüdeniz için 1 hafta yetmez.şöleki tekne turları, yamaç paraşütü, kanyon gezileri, antik şehir turları, kelebkler vadisi, patara kumsalı, koy gezileri, atv veya jeep safari falan filan say say bitmez aktivite bol anlıyacağın ama bence eksi yönü daha bol.

maceren
20-07-2010, 23:33
gezerek tatil olayi daha guzel oluyo bir seridi onerim fethiyeden dogusu baya yorar yol olarak :) datcada ruzgar esmezse durulmaz :D sicakdan
edit: datcanin yolu baya duzeltildi yapıldı eskisi gibi rezil degil yol

nasıl bir şetrit izleyim varmı bir tavsiyeniz?

maceren
20-07-2010, 23:34
heeee fethiye/ölüdeniz dersen dur orda derim daha 3 gün önce ordan geldim.evet muhteşem bi doğa aktivite bol ama esnafı .oktan fiyatlar uçuk eğlence anlayışı berbat hanzo apachi memleketi.ama yok arkadaş ben aktivite istiyorum dersen ölüdeniz için 1 hafta yetmez.şöleki tekne turları, yamaç paraşütü, kanyon gezileri, antik şehir turları, kelebkler vadisi, atv veya jeep safari falan filan say say bitmez aktivite bol anlıyacağın ama bence eksi yönü daha bol.

hadi ya kız arkadaşımla gideceğim apachiler başımı belaya sokarlarmı diyorsun ?

ekmekarası
20-07-2010, 23:35
hadi ya kız arkadaşımla gideceğim apachiler başımı belaya sokarlarmı diyorsun ?
valla bizim yanımızda da bayan vardı ama öle salça olan olmadı ama karşılaştığın görüntülerden irite olabilirsiniz.

gambit49
20-07-2010, 23:37
caretta caretta lar hala gelio mu dalamana :D onlarda izlenebilir

ekmekarası
20-07-2010, 23:40
nasıl bir şetrit izleyim varmı bir tavsiyeniz?

valla ben her sene tur usulü tatil yaparım öncelikle tek şöför olduğun için yol hesabını çok iyi yapıp zamanını tatilden çalıp yola vermemen gerekiyor.ben şöle söliim en fazla 4 saatlik yol yaparım onun içinden öğleden önce otelden ayrılıp yola çıkarım ve kalacağım yerde de 2 gece konaklarım bu süreleri en iyi sen ayarlayabilrsin.rota için ise bence orta egeyi yani çeşme bodrum izmir kuşadası gibi yerleri gördüysen bide kuzey egeyi dene derim.zaten marmaris datcanın hemen aşağısında bi fethye/ölüdeniz ve datça kalıo ona göre ayarlamayı en iyi sen yapabilrsin.

ekmekarası
20-07-2010, 23:41
caretta caretta lar hala gelio mu dalamana :D onlarda izlenebilir

belli dönemleri varmış o dönemlerde zaten kumsala girmek yasaklanıomuş diye biliorum.(dalyan)

seko
20-07-2010, 23:47
kaş-kalkan-kekova-patara - oludeniz derim.

ekmekarası
20-07-2010, 23:49
kaş-kalkan-kekova-patara - oludeniz derim.
buraya da +1 derim.tarihi likya yolu bi nevi.

gambit49
20-07-2010, 23:50
belli dönemleri varmış o dönemlerde zaten kumsala girmek yasaklanıomuş diye biliorum.(dalyan)

dalaman yanlis oldu dalyandi. :D aslinda dönemine denk getirip izleme firsati olsa inanilmaz güzel olur doğa mucizesi

seko
20-07-2010, 23:55
buraya da +1 derim.tarihi likya yolu bi nevi.

kaş ta kalacan kekova tekne turu bir iki oglen kaputas biraz olu deniz , patara aksamları kalkanda yemek yicen arp esliginde yenilenirsin vallahi :D

ekmekarası
21-07-2010, 00:01
kaş ta kalacan kekova tekne turu bir iki oglen kaputas biraz olu deniz , patara aksamları kalkanda yemek yicen arp esliginde yenilenirsin vallahi :D

kekovadaki antik şeyir kalıntıları içinde denize giriceksin oh derim kalkan da enfes balıklardan yiyeceksin gençleşirsin yeminle.

kifanhom
21-07-2010, 10:08
egeye doğru gideceksen 1 yada 2 gece de akyaka da konakla
tekne turu gökova körfezinde ve gece de azmak kenarında rakı balık keyfini kaçırma