PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor koltuk-muayene

hazar
20-07-2010, 23:20
Bu jsv-monza vs. koltuk ile muayneye giren-geçen biri varmı? sıkıntı oluyomu? araç tek kapı, sabit yarış koltuğu sıkıntı olur heralde? yatabilen herhangi bi spor koltuk (jsv vs..) ile muayneden geçilebilirmi?

clioGT
21-07-2010, 08:58
1 ay kadar evvel arkadaşın arabayı götürdük muayeneye

sıkıntı çıkartmadı

monza var onda da

hazar
21-07-2010, 17:52
tek kapımıydı? emniyet kemeri falan nasıldı?

Göki,ZD
21-07-2010, 17:53
benimde merak ettiğim bi soru sabit koltuk tek kapı araçlarda sıkıntı oluyor mu ?

hazar
21-07-2010, 18:00
oluyomuş, öyle duydumda işte aslı astarı varmı. tek kapı araçta yatan veya sabit koltukla muayeneden geçen varmı acaba?

Göki,ZD
21-07-2010, 18:02
arka koltukdaki kemere kadar kontrol ediyorlar ama, adam arkaya nasıl geçicek had, geçti kaza durumunda nasıl çıkıcak o durumda diye ağır kusur yazmaları gayet ılımlı karşılarım açıkcası, hoş benim arkada koltuk yok ama herşeyden takabilirler, tek kapı sabit koltuk giren varsa aydınlatır bizi.

alihan_27
02-08-2013, 15:37
Üç yıl geçmiş ama işime yarar bu konuyu bulabildim.

Yatarsız spor koltuk, 4 nokta statik yarış kemeri ve harness bar olan araba muayeneden geçebilirmi?
Otomatik 3 noktalı oem kemerlerin olması zorunlumu? Zorunluysa yatarsız koltuk ve 4 nokta kemeri sökmek zorundamıyız?

Arabayı topladım sayılır ama muayene prosedürü nedir, bu konuda görevli inisiyatifimi geçerli bilmiyorum.

(Not:Araba 4 kapı, dışı orjinalden farksız yani göze batan bir araba değil)

driftboy
02-08-2013, 15:40
kemerler ve koltuk sıkıntı çıkarmaz ama harness bar yüzünden kalabilirsiniz. Bildigim kadarıyla trafikte kullanmak yasak..

uygar
02-08-2013, 18:57
Mart ayında 2 adet yatarlı yarış koltuklu, orjinal emniyet kemerli aracımla sorunsuz olarak muayeneden geçtim. Araç 98 hb vtec'dir. Bir problem yaşamadım. Bilginiz olsun

alihan_27
03-08-2013, 14:46
kemerler ve koltuk sıkıntı çıkarmaz ama harness bar yüzünden kalabilirsiniz. Bildigim kadarıyla trafikte kullanmak yasak..
Harness barı kaldırınca yarış kemerlerini tabana sabitlemek zorunda kalacağım, bu seferde böyle montaj olurmu, hatalı montaj diye sorun çıkar gibi geliyor.

Mart ayında 2 adet yatarlı yarış koltuklu, orjinal emniyet kemerli aracımla sorunsuz olarak muayeneden geçtim. Araç 98 hb vtec'dir. Bir problem yaşamadım. Bilginiz olsun
Aslında daha önce ben ve arkadaşım iki ayrı arabayla, yatarlı monza ile sorunsuz muayeneden geçtik ama bu araçlar tamamen orj. sadece koltuk vardı.
Ama sabit emniyet kemeri ve koltukların yatarsız oluşu aklımı çok karıştırıyor. Aksi gibi bunları sök, orj koltuklarını tak gel derse, orj koltuklar yok.

aliergun
03-08-2013, 16:44
bence bu şekilde muayeneye girin. kusur yazarlarsa çıkartırsınız

EfeTorunu
04-08-2013, 14:03
1 ay kadar evvel arkadaşın arabayı götürdük muayeneye

sıkıntı çıkartmadı

monza var onda da

bende vizeye gireceğim yed marka koltuk var fakat air bag lambası yanıyor sizde air bag lambası yanıyormuydu nasıl geçiridiniz sıkıntı cıkarma ihtimalleri yüksek diye düşünüyorum

alihan_27
04-08-2013, 17:13
bence bu şekilde muayeneye girin. kusur yazarlarsa çıkartırsınız
Bu gidişle öyle yapacağım gibi. Ayrıca burada yatarsız koltuk,sabit kemer kullanan bir ben değilim. Bir kişide ne olduğunu yazmamış, sır gibi saklıyorlar :)

bende vizeye gireceğim yed marka koltuk var fakat air bag lambası yanıyor sizde air bag lambası yanıyormuydu nasıl geçiridiniz sıkıntı cıkarma ihtimalleri yüksek diye düşünüyorum
Alıntı baya eski ben cevap vereyim. Lamba sıkıntı olur. Elektrik işleri elinden geliyorsa kendin halledebilirsin. Fişlerin ucunu ölçüp uygun değerde direnç eklersen söndürebilirsin. Ancak airbag ecusunda patladı, açıldı mesajı varsa bu yöntem işe yaramaz.

qatrio
04-08-2013, 17:40
harness bar sorun çıkartmayabilir. rollbar gibi bir sistem değil.
Rollbarın yasak olmasının temel nedeni kaza anında karşı araca duvar etkisi yaparak darbe emme kurallarını bozmasıdır. avrupada bu şekilde en azından :)
Ancak sizdeki bar kemer baglantı noktasın iki direk arasında. sorun çıkarmayabilir.

EfeTorunu
07-08-2013, 11:42
Bu gidişle öyle yapacağım gibi. Ayrıca burada yatarsız koltuk,sabit kemer kullanan bir ben değilim. Bir kişide ne olduğunu yazmamış, sır gibi saklıyorlar :)

Alıntı baya eski ben cevap vereyim. Lamba sıkıntı olur. Elektrik işleri elinden geliyorsa kendin halledebilirsin. Fişlerin ucunu ölçüp uygun değerde direnç eklersen söndürebilirsin. Ancak airbag ecusunda patladı, açıldı mesajı varsa bu yöntem işe yaramaz.

valla ışık yanıp sönüyor ama bilmiyorum nese bakıcaz çareisne artık tşk yorum için