PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : onur air

ramo si
21-07-2010, 17:01
onur airde tanıdığı olan veya çalışan varmı?? bi kaç bilgi edinmem lazım

pnrkc
21-07-2010, 17:03
turizm acenteliğimiz var? işinize yararsa pm atın

ramo si
21-07-2010, 17:04
turizm acenteliğimiz var? işinize yararsa pm atın

teknik kısımda yanı bakım çalışan lazı çok sağol ilgilendiğin için:)

cnrsrn
21-07-2010, 17:09
ramo abi thy teknik te babam çalışıyo yardımcı olmaya çalışırımda onur airle alakamız yok

ramo si
21-07-2010, 17:10
ramo abi thy teknik te babam çalışıyo yardımcı olmaya çalışırımda onur airle alakamız yok

caner onur air olsa müthiş olur:)saol 1 2 soru sorca sadece..

ice
21-07-2010, 17:11
Buraya da üye olan nerdens nickli arkadasım onur air de teknisyen olarak çalısıyor.Ulaşamazsan bana yaz yardımcı olurum...

ramo si
21-07-2010, 17:13
Buraya da üye olan nerdens nickli arkadasım onur air de teknisyen olarak çalısıyor.Ulaşamazsan bana yaz yardımcı olurum...

sağolun:) aynen bana öle birisi lazım sadece soru sorcam:)

ice
21-07-2010, 17:13
sağolun:) aynen bana öle birisi lazım sadece soru sorcam:)

Ne demek :)

cnrsrn
21-07-2010, 17:17
caner onur air olsa müthiş olur:)saol 1 2 soru sorca sadece..

abi teknik kısım olarak zaten çogu iş aynıdır haberin olsun onur un uçaklarınında bir kısmını thy teknik yapıyo zaten :)

yavuz364
21-07-2010, 17:20
sorunuz nedir ? belki bende yardımcı olabilirim, ara ara onur air uçağı geliyo..

babanız hangi bölümde ? ben de bu aralara teknikteyim..

cnrsrn
21-07-2010, 18:55
sorunuz nedir ? belki bende yardımcı olabilirim, ara ara onur air uçağı geliyo..

thy teknikte hangarlarda uçak revizyon gövde motor bölümünde

ramo si
22-07-2010, 20:20

bana bi iş teklifi var uçak gövde teknisyenliği onun için bilgi alacaktım efem:)

yavuz364
22-07-2010, 20:25
bi mahsuru yoksa ismini ÖM atarsanız bi gitmek isterim, uçaklara hangardan sorumlu biri olmadan kolay giremiyorz :) bol bol boş vaktimiz oluyor zaten bu aralar çok boş..

eğer ben kendim birşeyler yapayım, üretelim edelim, geliştirelim flan demiyorsanız her şekilde tavsiye ederim :D (mesela ben kendim için pek tercih ediceğimi düşünmüyorum)
gövde bölümü ise eğer zaten talaşsız şekil verme işlemleri, perçin işlemleri, boyama işleri, bakım işleri, temizlik işi, biraz mekanik (sökme takma) işleri, genel olarak bu saydıklarım olur.. THY de ekstra olarak kompozit bölümü var, bunların dışında aklıma gelen başka bir bölüm yok. ama çalışmak gayet rahat ve maaşlar çok tatminkar :) tabii ben THY için konuşuyorum ancak genelde havayolu şirketleri de THY ye oldukça yakın özelliklerde..

bana bi iş teklifi var uçak gövde teknisyenliği onun için bilgi alacaktım efem:)

Günkut
22-07-2010, 20:27

gir abi 3e 5e bakma gir para vardır o işte hiç olmazsa hostesleri var :D

yavuz364
22-07-2010, 20:33
evet en kötü CV nize yazarsınız :)
hosteslerde hergün geçiyor oralardan, aynı servislere biniyoruz :)

gir abi 3e 5e bakma gir para vardır o işte hiç olmazsa hostesleri var :D

elpadre
22-07-2010, 20:49
Ramo fiberden ucakmi yapican :D

MKT
22-07-2010, 21:14
kanka bende havaalanı çalışanıyım.bazen tarkime felan gidiyorum bakıom adamların yaptığı iş hem zevkli hem parası çok iyi.adanada öyle büyük uçaklar tamir edilmiyor aama önden pervaneli eğitim uçakaları felan var onlara bakıom bazen sökülürken felan zevkli iş.güzel çevre edinirsin,hem farklı bi işte öğrenmiş olursun bence.şartlar uygunsa değerlendir derim

emresener
22-07-2010, 21:16
yarın uğrayım konuşalım var onurair de o tarz calışan bi kaç kişi ;)

cnrsrn
23-07-2010, 02:57
bi mahsuru yoksa ismini ÖM atarsanız bi gitmek isterim, uçaklara hangardan sorumlu biri olmadan kolay giremiyorz :) bol bol boş vaktimiz oluyor zaten bu aralar çok boş..

eğer ben kendim birşeyler yapayım, üretelim edelim, geliştirelim flan demiyorsanız her şekilde tavsiye ederim :D (mesela ben kendim için pek tercih ediceğimi düşünmüyorum)
gövde bölümü ise eğer zaten talaşsız şekil verme işlemleri, perçin işlemleri, boyama işleri, bakım işleri, temizlik işi, biraz mekanik (sökme takma) işleri, genel olarak bu saydıklarım olur.. THY de ekstra olarak kompozit bölümü var, bunların dışında aklıma gelen başka bir bölüm yok. ama çalışmak gayet rahat ve maaşlar çok tatminkar :) tabii ben THY için konuşuyorum ancak genelde havayolu şirketleri de THY ye oldukça yakın özelliklerde..

pm attım, nasıl giremiyorsunuz ki hangarlara özel bir giriş kapısı filan yok stajımı thy teknik makine atölyesinde yapmıştım girmedigim bölüm atölye yer kalmadı uçakları bile test ediyoduk :)

cnrsrn
23-07-2010, 03:00

ramo abi walla onur air i bilmiyorum ama thy de çok iyi maaş veriyolar 3 ayda bir çift maaş var artı bol bol mesai var girme imkanın varsa kaçırma artık terfi et uçaklara, yanına ugrarım bu hafta içi konuşuruz, 737-800 ü fiberden concorda çevirmeni bekliyorum :)

Oldschool
23-07-2010, 06:57
Thy ye girmek okadar kolay degil ing sınava giriyorsunuz artı mülakat onuda geçerseniz 4 6 ay teknik egitimden geçiyorsunuz ve 17 modülden sınava giriyorsunuz sonrasında başarılı olursanız thy size uygun yerde görev veriyor... Onur air de aynı şekilde egitim olayına agustosta başlıyacak sanırsam zaten kışa dogru teknik hangar alıcaklar MNG nin hangarını alıcaklar... Daha cok elemana ihtiyacı olucaktır. Parasal yönden dışardaki işten farkı yok 750 800 lira civarı bişeyler alırsın sosyal hakların var...Eger kendine güveniyorsan bu işi yaparım diyosan şansını dene derim...

ramo si
23-07-2010, 09:26
Thy ye girmek okadar kolay degil ing sınava giriyorsunuz artı mülakat onuda geçerseniz 4 6 ay teknik egitimden geçiyorsunuz ve 17 modülden sınava giriyorsunuz sonrasında başarılı olursanız thy size uygun yerde görev veriyor... Onur air de aynı şekilde egitim olayına agustosta başlıyacak sanırsam zaten kışa dogru teknik hangar alıcaklar MNG nin hangarını alıcaklar... Daha cok elemana ihtiyacı olucaktır. Parasal yönden dışardaki işten farkı yok 750 800 lira civarı bişeyler alırsın sosyal hakların var...Eger kendine güveniyorsan bu işi yaparım diyosan şansını dene derim...

aynen öle duydum bende ama bana sınav mınav yok:D kafadan girerim:D anlasırsak tabi:D

ramo si
23-07-2010, 09:27
ramo abi walla onur air i bilmiyorum ama thy de çok iyi maaş veriyolar 3 ayda bir çift maaş var artı bol bol mesai var girme imkanın varsa kaçırma artık terfi et uçaklara, yanına ugrarım bu hafta içi konuşuruz, 737-800 ü fiberden concorda çevirmeni bekliyorum :)

concorda 2009 civic tamponu koycam:Dzaaa sadece ön görü kafama göre yanı

ramo si
23-07-2010, 10:47
evet en kötü CV nize yazarsınız :)
hosteslerde hergün geçiyor oralardan, aynı servislere biniyoruz :)

hostesmi:D

Oldschool
23-07-2010, 11:11

hostes felan yok hiç heveslenme belki şehir dışı görevlerinde :D :D

ramo si
23-07-2010, 11:13

naptın sen yaaa:D

Low-Rider
23-07-2010, 11:18
dükkan havalanına yakın olunca girmekte kolay oluyo heralde:Daynı semtin esnafınısınız sonuçta ha onur air ha mr garage:D

ramo si
23-07-2010, 11:22
dükkan havalanına yakın olunca girmekte kolay oluyo heralde:Daynı semtin esnafınısınız sonuçta ha onur air ha mr garage:D

özgür uçaklara el atmam lazım ...far karartma ile işe başlayım jdm sislerle devam ettircem sonra az cık yere bascam:D

Low-Rider
23-07-2010, 11:24
yakışııRRRRR:)

OzanCELENK
23-07-2010, 11:31
biri uçakmı dedii ? :D

UĞUR YUMAK
23-07-2010, 11:32
Arkadaşlar yardım edebilecek varsa eğer ben de uçak firmalarının teknik bölümlerinde iş arıyorum. ( İzmir de )
İlk maaşımı bana bu iyiliğ yapacak arkadaşar hibe etmeye hazırım :)

ramo si
23-07-2010, 11:32
biri uçakmı dedii ? :D

aynen uçak dedik senle alakası yok ama vecihi göklerdedir:D

OzanCELENK
23-07-2010, 11:36
aynen uçak dedik senle alakası yok ama vecihi göklerdedir:D

heeeaaa :D:D anladmm smdiii neyse havaya gelirseniz gorusuruz :P :D

cnrsrn
23-07-2010, 12:44

700 800 mü ? walla thy de çalışıp 1600 tl maaş alan görmedim ve 3 ayda bir çift maaş :heyoo:

Kutay
23-07-2010, 14:00
mng ve onur sektörde "az para,çok iş" mantığı güden firmalar..TK nın şartları tabiki başka ama ordada farklı durumlar var..torpilsiz hiç bişi olmuyor maalesef...bende uçak teknisyeniyim. 2.5 sene TK da staj yaptım..işimi seviyorum,seversen zevkli iş :D

edit:Hostes olayı cidden rüya haberiniz olsun :o anca eğitim yada şehir dışı görev olursa :)

Oldschool
23-07-2010, 14:08
vay içimizde amma uçak teknisyeni varmış :) :): )

Ozan.E
23-07-2010, 14:19
özgür uçaklara el atmam lazım ...far karartma ile işe başlayım jdm sislerle devam ettircem sonra az cık yere bascam:D

Basmıyormuyuz uçağı .d

MELİH
25-07-2010, 22:22

okudugum bölüm bitirdim 3 senedir ugrasıyorum bi türlü giremedim thy ne tandıgım var ne torpilim o yüzden kaldım ortada :(

KuBilaYY
25-07-2010, 22:33

senin hosteslerle ne işin var abi okullar açılsın yeter :) kapının önü cıvıl cıvıl zaten :D

cnrsrn
25-07-2010, 23:33
okudugum bölüm bitirdim 3 senedir ugrasıyorum bi türlü giremedim thy ne tandıgım var ne torpilim o yüzden kaldım ortada :(

üniyi mi bitirdin liseyi mi

Shadow_Dancer
26-07-2010, 11:18

naptın sen yaaa:D

Hostes olunca noluyor onu bi söylesenize bana?

ne zannediyosunuz bu meslekte çalışanları?

MELİH
26-07-2010, 14:19
üniyi mi bitirdin liseyi mi

liseyi okudum uçak gövde motor sonra thy çok ugrastım giremedim üniv. gittim otomotiv okudum

turbo&quattro
26-07-2010, 18:27
Hostes olunca noluyor onu bi söylesenize bana?

ne zannediyosunuz bu meslekte çalışanları?

Iki hafta once NewYork;a 6 kare gelmis bir arkadasimin yanindaydim bayan hostes arkadaslari ile birlikte...Hepsi evli barkli yada bu isi meslek olarak yapan herkes gibi ekmeginin pesinde insanlardi...Millet ne saniyorsa artik....

ahmetbaha-drs
26-07-2010, 18:32

Moruk Boeing'lere amerikan park yap çok yakışır bence:D:hahaha:

Shadow_Dancer
26-07-2010, 19:18
Iki hafta once NewYork;a 6 kare gelmis bir arkadasimin yanindaydim bayan hostes arkadaslari ile birlikte...Hepsi evli barkli yada bu isi meslek olarak yapan herkes gibi ekmeginin pesinde insanlardi...Millet ne saniyorsa artik....

4 yılı aşkındır bu işi yapıyorum... etrafımda bir yıgın arkadaşım var, oldukça büyük çogunlugu evli barklı colugu cocugu olan bayanlar..Bunların içinde abimin eşide var 13 yıllık kabin amiri... bi kaç tane kendini bilmez hatun yüzünden toplumun bu meslege bakış açısı ne yazık ki bu..

Adamın açtıgı konunun 4. 5. mesajında hiç bişe olmazsa hostesler var demiş akıllının biri.. Sanki alayı bekliyor orada.. Töbe estafurullah

turbo&quattro
26-07-2010, 19:29
4 yılı aşkındır bu işi yapıyorum... etrafımda bir yıgın arkadaşım var, oldukça büyük çogunlugu evli barklı colugu cocugu olan bayanlar..Bunların içinde abimin eşide var 13 yıllık kabin amiri... bi kaç tane kendini bilmez hatun yüzünden toplumun bu meslege bakış açısı ne yazık ki bu..

Adamın açtıgı konunun 4. 5. mesajında hiç bişe olmazsa hostesler var demiş akıllının biri.. Sanki alayı bekliyor orada.. Töbe estafurullah

Eli ayagi, fizigi duzgun olduklari icin olsa gerek bu yakistirmalar...

Daha once konusmusmuydik seninle yaw Duhani taniyormuydun ? Onunda ablasi ve esi THy de ?

Shadow_Dancer
26-07-2010, 19:47
Duhan Sümerle aynı dönemim ben.. Merhabam vardır severim kendisini..

o 777'ci ben 340cıyım.. Chicagoya gidiyorum ben new york 777de maalesef.. kısmet olur gelirsem görüşürüz inşallah..