PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1)

nosmemos
20-12-2005, 17:04
arkadaslar benim astra turbo boyle bi hata veriyor ve servise belki 100 sefer gitmeme ragmen cozulemedi.en son servise gittigimde yakit deposunda az miktarda benzin kalinca boyle bi hata verebilecegini soylediler depoyu fulledim yalniz 40km sonra tekrara yandi.aracin gidisinde calisisinda hic bi sorun yok bilgisayara baglattigimda yakit/hava karisimi,motor sicakligi,eksoz gazi,vs. referans araliklarinda cikiyor.daha once arabasi bu hatayi vermis olan varsa yardimlarinizi bekliyorum..

Oz`
20-12-2005, 21:04
çip varmı arabanda ?

nosmemos
20-12-2005, 21:08
hersey std.

sami_z01
20-12-2005, 22:35
selam

1 oksijen sensor gidik olabilir
2 emme manifoltunda vakum kacak
3 enjektorler
4 benzin regulator veya pompa
5 oksijen sensorunun oturdugu yerde 1 kacak olabilir
ve buradan hava aliyodur
6 maf sensoru duzgunmu

olaya soyle bakalim....

1- eger motor fakir karisimda kalmis ise o2 yuksek oksijen degeri okiyacaktir
ve bunu onlemek icin benzin verdirecektir

2- eger motor cok zengin calisiyorsa,oksijen sensoru benzini azalt komutu verecek

bunlar icin en uygun test yontemi short ve long trim degerlerini okumak

saygilar
sami

nosmemos
21-12-2005, 10:48
okudugum cogu forumda bunun afm den kaynaklandigini soyluyorlar ama afm den ecu ya kadar degistirip bi sonuc alamayanda cok serviste temizlettim afm i tekrar yandi emin olmadan da bisey degistirmek istemiyorum.sami abi senin bahsettigin bu short/long trim degerlerini nasi test edebiliriz?

baska bi forumda da "EVAP canister purge valve" diye biseyden bahsediliyor da ne oldugunu anlayamadim.

sami_z01
21-12-2005, 21:27
selam

servisde test aleti var onla.....

afm ? ne

Yuregi-R
21-12-2005, 22:50
Evap cansiter, depodaki buharlaşan benzini sıvı hale getirerek tekrar depoya veren sistemdir.vakumla çalışır, vakım kaçağı yada arıza olabilir.

Yuregi-R
21-12-2005, 22:52
bank1 dediği 2. oksijen sensörü demek şimdi aklıma geldi
bank0 1. sensör demek, ozaman sanırım arabanda hala katalitik varsa tıkanmış yada dağılmış olabilir, eğer ondansa kolay merak etme, katalitiği sökeriz, bi yanıltıcı takarız 2. sensore problem kalmaz.
Saygılar

nosmemos
22-12-2005, 12:34
sami abi afm air flow meter diye bisey air mass meter da diyolar forumda,yuregir alev eksozda yaptirabilirmiyim bu yaniltici olayini bide bunu yaptirinca sensor ne okuyacak..yakit karisiminda problem yaratmazmi?

sami_z01
22-12-2005, 13:34
selam
maf iste ..kontrol ettirdinmi ..yazilanlari hersey hata yok mu
ok ....

saygilar
sami

nosmemos
22-12-2005, 21:32
sami abi afm yi temizlediler,bi ara sen beni peugeot servisine gondermistin bilgisayara baglattirmak icin ordada butun degerler referans araliginda cikti usta o2 sensoru olabilir dedi ama kesin emin olmadan da degistirmek istemiyorum 2 o2 sensoru 400ytl civari,senin yukarida yazdiklarindan bilgisayarin kontrol etmedigi varmi?yada yuregirin dedigi gibimi yaptirsam?

Yuregi-R
25-12-2005, 10:29
Sen alev egzoza gel orda yaptırırız merak etme.