PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Satışları hakkında Şikayet

typer46
25-07-2010, 19:13
Arkadaşlar çogu kişinin başına gelmiştir aracı çok begendim yakın zamanda gelicem yok son ne olur yok şurda bu kadar sende neden bu fiyata aracımı satıp gelicem param hazır enkısa zamanda geliyorum bide ukala olanlar var benim sorunlarım var şuan araba düşüncek durumda degilim sen degilsinde neden bizi ugraştırıyorsun ben şunu anladım kaporasız araç kesinlikle satılmaz.

Oytun
25-07-2010, 19:21
Büyük Küçük Büyük Küçük ????

Shadow_Dancer
25-07-2010, 19:23
Mükemmel bir Türkçeye sahipsin.

Ludacris
25-07-2010, 19:24
adamına göre işini bildikten sonra her şekilde satılır ;)

timucintt
25-07-2010, 19:25
Bende senin yazı stilindenden şikayetciyim gözüm yoruldu okurken...

sinan-s
25-07-2010, 19:34
kaporasız araca ok verilmez ve ilanı geri çekilmezz

typer46
25-07-2010, 19:36
biz konuyu ne için açtık ne cevaplar veriyosunuz neyse nediyeyim.

Oytun
25-07-2010, 19:38
biz konuyu ne için açtık ne cevaplar veriyosunuz neyse nediyeyim.

editlemişsin daha iyi şimdi en azından ne yazdığın anlaşılıyor.. ama ne dediğin anlaşılmıyor hala.. yazdığın şey anlaşılamayınca ne cevap almayı bekliyorsun?

Shadow_Dancer
25-07-2010, 19:43
Noktalama işaretleri diye birşey var hocam..

öz dilimiz bu bizim, düzgün yazarsan herkes ne demek istedigini anlar..

Konuya gelecek olursak.. Sahibinden.com yada türevlerine hiç ilan vermedim. Ama yakın arkadaşlarımdan biliyorum sırf muhabbet olsun diye arayan bir sürü gereksiz adam var.

H22Power
25-07-2010, 19:50
alpaslan abi onlarda suç yok suç sende :D typer da evo da çoğu kişinin hayal edip alamadığı araçlar seni arayıp rahatsız edenler ya almak isteyip alıcak parası olmayanlar ya kendini alıcam die tatmin edenler yada kız arkadaşının yada kankalarınınyanında arayıp hava atanlardır ki bu tarz oto satıcılarının başına çok gelen bişi iyi ki Allahın def ettiği yerdeki tarla ile yok doğu kilimi ile yok 1940 model gramafonla takas düşünür müsün dememişler sıkma canını her telden insan var bu ülkede burası Türkiye:D:D:D

redbaron
25-07-2010, 19:56
bende cok birsey anlamadim ama ozet olarak kaporasiz arac satilmaz demissin herhalde.acele arac satilacaksa evet, ama ben kaporasiz cok rahat sattim aracimi adam teklif etti ben kabul etmedim, aracin ilanini satilincaya kadar cekmeyeceksin ve ondan sonra niyetlenenleri sirayla telefonlari alip bir listeye sokacaksin.eger almak isteyen adam zamaninda haber gelmezse diger listedekilere ulasacaksin.ben boyle yaptim hic basim agrimadan cok cabuk sattim.

bu arada sadece tlfla muhattap olmak lazim,birde arada sacmalayanlara kisa kesip kabaca yuzune kapatacaksin,arada amcamin biri bizim butcemiz bu kadar oglanin amcaoglunun ablasinin kizina alacaktik biz bunu falan demeye basladigin zaman sozunu kesip son fiyati soyleyip kapayacaksin telefonu.bu kadar zahmette olsun artik:)

Ranthor
25-07-2010, 20:12
Ben anlayamadım. Hiç nokta kulanmadığın için cümle nerede bitiyor anlaşılmıyor. Ayrıca anlam düşüklükleri de var.
Şikayetçi olduğunuz bir satışınız mevcut ise (forum içi kullanıcılar arasında) ilgili topice mesaj atabilirsiniz. Böylelikle başkalarının canı da yanmaz.
-----------------------------
Sanıyorum böyle daha anlaşılır olur (tabi doğru anladıysam)

Arkadaşlar çogu kişinin başına gelmiştir, alıcı aracı çok begendim yakın zamanda gelicem yok son ne olur yok şurda bu kadar sende neden bu fiyata aracımı satıp gelicem param hazır enkısa zamanda geliyorum gibi sözler söyler.

Bir de ukala olanlar var şöyle diyorlar ; benim sorunlarım var şuan araba düşüncek durumda degilim, diyorlar. Tamam sen degilsin de neden bizi ugraştırıyorsun.
ben şunu anladım kaporasız araç kesinlikle satılmaz

Evrenoz
25-07-2010, 20:15
Ben anlayamadım. Hiç nokta kulanmadığın için cümle nerede bitiyor anlaşılmıyor. Ayrıca anlam düşüklükleri de var.
Şikayetçi olduğunuz bir satışınız mevcut ise (forum içi kullanıcılar arasında) ilgili topice mesaj atabilirsiniz. Böylelikle başkalarının canı da yanmaz.
-----------------------------
Sanıyorum böyle daha anlaşılır olur (tabi doğru anladıysam)

Arkadaşlar çogu kişinin başına gelmiştir, alıcı aracı çok begendim yakın zamanda gelicem yok son ne olur yok şurda bu kadar sende neden bu fiyata aracımı satıp gelicem param hazır enkısa zamanda geliyorum gibi sözler söyler.

Bir de ukala olanlar var şöyle diyorlar ; benim sorunlarım var şuan araba düşüncek durumda degilim, diyorlar. Tamam sen degilsin de neden bizi ugraştırıyorsun.
ben şunu anladım kaporasız araç kesinlikle satılmaz

:icon_tup::icon_tup:

Caesar
25-07-2010, 20:19
Yani kısaca ne diyoruz ilk öğretim herkese şart. Okuma ve yazma bilmek iyi birşey.

mmustu
25-07-2010, 20:20
yaw amma çok uzattınız adamın canına tak etmiş demek böyle bir konu açmış nedir yani hepiniz Türkçe profösörümüsünüz nedir yani bu

Göki,ZD
25-07-2010, 20:23
yaw amma çok uzattınız adamın canına tak etmiş demek böyle bir konu açmış nedir yani hepiniz Türkçe profösörümüsünüz nedir yani bu

$o$Yal M£$@j v€rm€yİ 8ıR@k ark@d@Şım..:D:D

@Lp2
25-07-2010, 20:24
gokı zd emo musun ole yazmıssın

mmustu
25-07-2010, 20:25
$o$Yal M£$@j v€rm€yİ 8ıR@k ark@d@Şım..:D:D

kanka epeydir şüpheleniyordum aslında :icon_tup:

Göki,ZD
25-07-2010, 20:27
emo değil emocuyum.. ahahaha hiç değilse senin gibi trolara sarmıyorum :D:D:D

ibooo
25-07-2010, 20:27

ShEkİL JoJuQ:scared:

Ranthor
25-07-2010, 20:28
ah mahvettik konuyu gene...

turbo16
25-07-2010, 20:29
sorun site içi mi acaba onu yazsan:)

burada tanıdık muhabeti olsada ticaret ticarettir.araba için kesinlikle kapora alacaksın

vermeyeni kale almayacaksın

cem
25-07-2010, 20:30

profösör ne ya ? Profesör o arkadaşım ! :cool:

Oytun
25-07-2010, 20:30

profösör değil anam profesör :D

profösör ne ya ? Profesör o arkadaşım ! :cool:

araya girme lan :Deli:

mmustu
25-07-2010, 20:32
na kaddan adisiniz siz yaww bi tek mikemmel Türkçeyi siz mi konuşuyorsunuz :D

VTec_king
25-07-2010, 20:50
konu iç olmuş yine
ben kapora filan anlamam burası emlakcı yada galeri değil derim paranı tamamla gel derim.
vazgeçerse kapora yanar muhabbeti filanda anlamam.
gelirsin arabaya bakarsın noterde parayı elden ele verirsin satısını alırsın bu kadar basittir.

typer46
25-07-2010, 21:08
şimdi orda yazdıklarımı kimse anlamadı öylemi bravo araç satış sitelerinde veya v.b satış sitelerinde araç satılırken nasıl msj atıyolar size merak ettim direk arabayı gelip veya sattıgınız bir ürünü tamam aldım al paranı ver ürünümü diyolar msj içeriginde enson kaça verirsiniz aracımı satıyorum satınca gelip alcam şu kadar param var gibi örnekli msj lar hiçmi gelmedi sizlere? demekki sadece bana yazıyolar böyle msjlar.

Eray Yümsel
25-07-2010, 21:11
alparslan sen orda bişey sormamışsın sadece derdini anlatmışsın pardon onuda düzgün anlatamamışsın canı sıkılan konu açıyo zaten bu aralar yakında erken boşalma problemı yaşıyorum ne yapmam lazım gibi konularda gelmeye başlicak ondan korkuyorum.

typer46
25-07-2010, 21:15
alparslan sen orda bişey sormamışsın sadece derdini anlatmışsın pardon onuda düzgün anlatamamışsın canı sıkılan konu açıyo zaten bu aralar yakında erken boşalma problemı yaşıyorum ne yapmam lazım gibi konularda gelmeye başlicak ondan korkuyorum.

ona dert demiyelimde artık saçma sapan gelen msjlardan sıkıldım diyelim dert yancak bişey yok sadece sattıgımız araçlarla ilgilenen bu tarz sitlerden bize msj çekenler azda olsa anlasınlar artık sıkıldıgımızı.

Eray Yümsel
25-07-2010, 21:16
sen bu forumdan birine laf sokuyosun sanırım anladıgım kadarıyla açık açık yaz bizde bilelim. yoksa senın buraya konu açmanla sahibinden.com daki kimse senin sıkıldığını anlamaz :)

typer46
25-07-2010, 21:18
sen bu forumdan birine laf sokuyosun sanırım anladıgım kadarıyla açık açık yaz bizde bilelim. yoksa senın buraya konu açmanla sahibinden.com daki kimse senin sıkıldığını anlamaz :)

yok laf sokma degil gercekten ben ist yaşıyorum örnek adam bana balıkesirden arsa teklif ediyo gibi.

seko
25-07-2010, 21:19
galeriye ver kurtul hocam ..
gider paranı alırsın satılınca :)

typer46
25-07-2010, 21:22
galeriye ver kurtul hocam ..
gider paranı alırsın satılınca :)

satılcak acil bi aracımda yok typer vardı sattım s2k aldım evoda keyfe keder satlık galeriye pek verme taraftarı degilim ama fikir için tesekkürler.

tool
25-07-2010, 21:25
kasıklarım agriyor diye konu acan falanda cikar yakinda..

seko
satılcak acil bi aracımda yok typer vardı sattım s2k aldım evoda keyfe keder satlık galeriye pek verme taraftarı degilim ama fikir için tesekkürler.

ciddi zaman alıyor o baglamda dedim acelesi yoksa ve gunluk kullanıyorsan, eşe dosta gitmesini bekle derim diger turlu ciddi vakit kaybı arac satmak :(

Eray Yümsel
kasıklarım agriyor diye konu acan falanda cikar yakinda..

hafıza kuvvetliymiş :hehe:

Caesar
25-07-2010, 21:26
Eee var mı bu gece bi hareketlilik ekşın?

hakotech
25-07-2010, 21:36
aracım satılınca evoya talıptım, ancak telle arıyolar gelıcem dıyolar gelmıyolar..hanı konu bıraz bızedemı degdirme yapıyo anlamadım..oleyse bıle daha yenı konustuk zaten alparslan abı senınle öle bişey varsa bi aydınlatı ver abı??

typer46
25-07-2010, 21:46
aracım satılınca evoya talıptım, ancak telle arıyolar gelıcem dıyolar gelmıyolar..hanı konu bıraz bızedemı degdirme yapıyo anlamadım..oleyse bıle daha yenı konustuk zaten alparslan abı senınle öle bişey varsa bi aydınlatı ver abı??

hakancım konu seninle ilgili nasıl olabilir konu bize saçma sapan msj atanlar .

_muhaRRem
25-07-2010, 21:49
Eee var mı bu gece bi hareketlilik ekşın?

dimi ya hareket lazım :)

ibooo
25-07-2010, 21:52
beyler ramazan geliyo sahura kadar roll

hakotech
25-07-2010, 21:52
yaa bosver abı, coluk cocukla ugrasıyoruz.. nerde eski reel satışlar otopazarları delikanlı musteriler..alem *** olmuş gecen konustukya adam gelıcem dıyo beklıyosun gününü adama ayırıyosun lavuk pıyasada yok tel acıyosun telini acmıyo!! ulan ben mecburmuyum sana bütün günümü ayırmaya !! planlarımı ıptal edipte senın mıkının keyfıni beklemeye..alıcı ve satıcı iyi anlaşmalı telefonda ok ama 3-5 pezevenk yuzunden arıyanlara kayıyom sımdı..

Oytun
25-07-2010, 21:57
yaa bosver abı, coluk cocukla ugrasıyoruz.. nerde eski reel satışlar otopazarları delikanlı musteriler..alem *** olmuş gecen konustukya adam gelıcem dıyo beklıyosun gününü adama ayırıyosun lavuk pıyasada yok tel acıyosun telini acmıyo!! ulan ben mecburmuyum sana bütün günümü ayırmaya !! planlarımı ıptal edipte senın mıkının keyfıni beklemeye..alıcı ve satıcı iyi anlaşmalı telefonda ok ama 3-5 pezevenk yuzunden arıyanlara kayıyom sımdı..

aynen. 1-2 serseri yüzünden ciddiyeti olan adamlarda arada kaynıyor..

typer46
25-07-2010, 21:59

demekki anlaşılmma için bu tarz yazmam gerekiyomuş :)

Eray Yümsel
25-07-2010, 22:00
aynen. 1-2 serseri yüzünden ciddiyeti olan adamlarda arada kaynıyor..

adam haplı beyler

hakotech
25-07-2010, 22:00
konu açık olmamış dıyelım abi açıldı şimdi :D :D

Oytun
25-07-2010, 22:01
adam haplı beyler

teşekkür yok kusura bakma edemiyorum şimdi borcum olsun

Eray Yümsel
25-07-2010, 22:02
teşekkür yok kusura bakma edemiyorum şimdi borcum olsun

kanka yarın güneşten 09 1000rr alıcam sende gel istersen :D alıcı satıcı ilişkisi görmüş olursun :hehe:

Ranthor
25-07-2010, 22:02
ben cliomu oto pazarında sattım. Pazara araba götürülür mü abi filan dediler ama iyi oldu.
Evom olursa bir gün ( ki inşallah olur ) pazara götürmezdim heralde

hakotech
25-07-2010, 22:04
yaa bide su muhabbet var hepiniz bilirsiniz.. '' ya usta aynı araba aynı renk aynı sıtede bilmem ne kadar,onun fıyatına ver senınkını alayım !! ulan be yawsak madem aynı araba sıktır gıt onu al ozaman ne benı arayıp fırca kayarmıs gıbı konusuyosun !! bıde mal boklama vardırkı ona hiç gırmıyorum :)

Oytun
25-07-2010, 22:04
kanka yarın güneşten 09 1000rr alıcam sende gel istersen :D alıcı satıcı ilişkisi görmüş olursun :hehe:

gücün güneşemi yetiyo benden alsana sıkıyosa o motoru satıcı alıcıyla nasıl ilişkiye giriyo görmüş olursun
msn

typer46
25-07-2010, 22:06
ben cliomu oto pazarında sattım. Pazara araba götürülür mü abi filan dediler ama iyi oldu.
Evom olursa bir gün ( ki inşallah olur ) pazara götürmezdim heralde

ben eskiden çok giderdim gezerdim oto pazarlarını ama şuan eskisi gibimi bilmiyorum.

MRC
25-07-2010, 22:11
oto pazarında da bir sürü enayi var belli alıcı değil ama aracın heryerini kurcalıyo çalıştırıyor gaz veriyo falan eee diyosun sonuç? valla param olsa alırdım diyor birazdan gelicem diyor yok biraz ilerde şu para biri gelir sorar iki saat yakıtı nasıl falan ulan madem almıcan ne bakıyorsun ne soruyorsun..

Jam da Joker
25-07-2010, 22:13
Sahibinden.com eskiden çok güzeldi 1 gün içinde fotoğrafsız araba sattığımı bilirim..
Aynı şekilde motosikletimide oradan satın alıp yine oradan satmıştım.
Fakat artık okadar çok fake ilan, fake veya küçük yaşta kullanıcı varki gelen mesajlara bende şaşırıyorum.. Birde şu gerçek varki ekonomik kriz sonrasında insanlarda ciddi nakit para sıkıntısı olduğundan herkes elindekini takas yaparak değerlendirmek istiyor.. Eskiden nakit para ile pazarlık yapan çok olurdu, şimdi anormal şekilde takas teklifi oluyor.
Hele o tarla, daire, kuaför, bar takas teklif edenleri aklım almıyor.
Artık arkadaş dost çevresinde araç satmak en mantıklısı öbür türlü sahibinden.com üzerinden ancak emsallerinden çok daha düşük fiyat olursa ilan rağbet görüyor hatta onuda dahada öldürmeye çalışıyorlar..
Ben kuzenimin Ankaradaki galerisi için sahibinden.com da mağaza oluşturdum hem ikinci el hem sıfır satış yapıyor, gelen mesajları buraya koysam inanamazsınız.. Arada girip bakıyorum 300 tane mesaj var 1 tane ciddi veya alıcı mesajı yok.
Niyeti olan zaten direk kalkıp geliyor beğenirse alıyor..

hakotech
25-07-2010, 22:13
34000 TL nakit ve üzeri barter ile satmayı dusunur musunuz? Barter'da ağırlıklı olarak insaat ve dekorasyon malzemesi mevcut ama arabadan bilgisayara, saglık hizmetlerinden mermere kadar diger urunler de var. Ve kabulunuz halinde bartera verilecek komisyonlarınızı da (%5 oranlı) karsılayabilirim. Barterda bakiye devirinde teminat mevcuttur ve devrettigim bakiye hesap cüzdanınıza hemen gecmektedir. Barter firması, Yatırım Barter'dır. İsterseniz havuzdaki alınabilenlerin listesini mail atabilirim.

Saygılar.

2 dakıka önce geldi bu mesaj abi bartır nedır yaaa :D :D

_muhaRRem
25-07-2010, 22:15
34000 TL nakit ve üzeri barter ile satmayı dusunur musunuz? Barter'da ağırlıklı olarak insaat ve dekorasyon malzemesi mevcut ama arabadan bilgisayara, saglık hizmetlerinden mermere kadar diger urunler de var. Ve kabulunuz halinde bartera verilecek komisyonlarınızı da (%5 oranlı) karsılayabilirim. Barterda bakiye devirinde teminat mevcuttur ve devrettigim bakiye hesap cüzdanınıza hemen gecmektedir. Barter firması, Yatırım Barter'dır. İsterseniz havuzdaki alınabilenlerin listesini mail atabilirim.

Saygılar.

2 dakıka önce geldi bu mesaj abi bartır nedır yaaa :D :D

dur bende bizim köydeki çaylığın 1 dönümünü takas teklif edim sana .az sonra msj geliyor :D

hakotech
25-07-2010, 22:18
dur bende bizim köydeki çaylığın 1 dönümünü takas teklif edim sana .az sonra msj geliyor :D

yaa bir allahın kulu seker kamısı ayıklama makinesi ile takas teklifinde bulunmuyo ulan hemen verecem onunla kafa kafaya :D :D :D