PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyundaı ı30 nasıl bır aractır?

Sayfa : [1] 2

paliojet
27-07-2010, 20:45
Arkadaslar 2008 bi i30 almayi dusunuyorum arac 1.6´dizel otomatik kullanilablirlik acisindan saglamlik,yakit,performans gbi ozelliklerinden ne derce memnun kalirim tskkk

Shadow_Dancer
27-07-2010, 20:46
vtec sedan nickli arkadaşımız hyundaide satış temsilcisi görürse yazar.

individual
27-07-2010, 20:52
Kırmızısını ne zaman görsem AA BMW 130i diyorum :D

gambit49
27-07-2010, 21:44
ablama 2010 modelini almistik ama 2009 ekim de benzin fabrikasyon lpg olayi ile suanda 20 bin dolayinda kmsi herhangi bir sorunu problemi yok
dizel dusunuomussun genel olarak dizel kullanicilari memnun sanzımanlari ayni saniyorum 4 ileri performanstan yiyen tip :D

Yigit-Y
27-07-2010, 22:01
kaç liraya alınacağı önemli....

toyota auris D4D lerde gündeme gelebilir ...

Vtec-SEDAN
27-07-2010, 22:01
gayet canavar bir araç keyifle binersin...

dizel 115lik motoru ve otomatik şanzımanı oldukça zevklidir, sorunsuzdur.

bilalMW
27-07-2010, 22:21
1.6 lt CRDİ (115hp)+ Oto. Seri iyi gidiyor yol tutuşundan memnunuz akabinde son 20 bin km dir bi sorun çıkarmadı. :)

Frid
27-07-2010, 22:28
full paketleri oldukça mantıklı

Fatih Kavak
27-07-2010, 22:33
Sıfır Leon ve Civic i elereyerek deri hariç fullünü aldım ve çok memnunum.

Xenomorph
28-07-2010, 12:50
Burdan Asosa Gitme İmkanım Oldu i30 Manuel Dizelle...

İç Mekan Plastiği Berbat Hele Direksiyon Resmen Elimi Mahvetti...
Yol Sesi Ciddi Alıyor İçeri...
120'den Sonra Riskliyim Ben Diye Bağırıyor..
Ben 7 Saatlik Assos Yolunu Gittim Sanki Van'a Gitmiş Gibi Yoruldum

Açıkcası Dışardan Gördüğümde Olmuş Dediğim Araba Bence Bi *** Olmamış Hayattada Para Vermem....Alıp Mutlu Olanlar Olabilir Ama Benim Görüşümce Ben Hiç Beğenmedim

O Paralara Biraz Daha Düzgün Araçlar Bakın Bence...

onursumer
28-07-2010, 13:05
hangı paketıydı yol yaptıgın arac bende syle plus olanı ıle yol yaptım tam tersı sekılde ıyıydı dıreksıyon derı degılse yaramaz zaten :)

Utku
28-07-2010, 13:11
Aynı fiyatlara auris var bilginiz olsun

Xenomorph
28-07-2010, 13:19
hangı paketıydı yol yaptıgın arac bende syle plus olanı ıle yol yaptım tam tersı sekılde ıyıydı dıreksıyon derı degılse yaramaz zaten :)

en dolu olanınıydı valla...nefret ettim yani

Aynı fiyatlara auris var bilginiz olsun

İ30 Ve Auris Anca Dergide Karşılaştırılır Bence....Kesinlikle Auris Alınmalı Aynı Paraya Varsa...

Yazarım Birşeylerde Sonra Saldırırlar Bana :D Neyse Bence Alınmaması Gereken Bir Marka Ve Araç Hyundai İ30

Yigit-Y
28-07-2010, 13:22
toyota motor,ön takım,konfor herşey var makyajlı kasasının beyazını gördüm gayet başarılı....

Xenomorph
28-07-2010, 13:23
Çok Pardon Bide 47.600'müş Fiyatı OHA...Yazıktır

Bence Auris Bakın Hem Toyota'ya Binersiniz O Paralara Yani..

__FrK__
28-07-2010, 13:34
ben yine yeni astra diyorum :D

Fatih Kavak
28-07-2010, 18:48

Açıkcası Dışardan Gördüğümde Olmuş Dediğim Araba Bence Bi *** Olmamış Hayattada Para Vermem....Alıp Mutlu Olanlar Olabilir Ama Benim Görüşümce Ben Hiç Beğenmedim

Sen bence başka bir arabaya binmişsin bu söylediklerinin hepsi corollo ve auriste mevcut gerçi sen toyotocusun o bakımdan daha fazla bişey yazmayayım herkez kendi bindiğini över şahsen bende toyotoyı kapıma koymam ;)

made ın JAPAN
28-07-2010, 19:32

aynen katılıyorum 130 dan sonra Allaha emanetsin dio :D en full arabasını denedık bes para etmez o paraya cok araba var

TolgaEsentepe
28-07-2010, 19:32
Sen bence başka bir arabaya binmişsin bu söylediklerinin hepsi corollo ve auriste mevcut gerçi sen toyotocusun o bakımdan daha fazla bişey yazmayayım herkez kendi bindiğini över şahsen bende toyotoyı kapıma koymam ;)

yapma bunu işte. Sorunsuzlukta lider markalardan.:icon_tup:

Yigit-Y
28-07-2010, 19:53

olurmu hiç toyota öcü marka...

kendi yazdığına inanmışmı diye sormak lazım...

japon her zaman koreden daha iyi mal üretir boş konuşma olmuş...

Schumi
28-07-2010, 20:07

Şimdi Assos'a eğer kaz dağlarından sonraki eski yoldan gitti isen o yola ancak BMW X5 gibi bişi ile rahat gidersin. Berbat bir yolu var.

Fatih Kavak
28-07-2010, 21:03
toyota motor,ön takım,konfor herşey var...

olurmu hiç toyota öcü marka...

kendi yazdığına inanmışmı diye sormak lazım...

japon her zaman koreden daha iyi mal üretir boş konuşma olmuş...

İnanarak yazdım hondamı satarak aldım toyotada mevcut hergün bindiğim şirket arabası sorunlu araba kapıya koymam derken yenilerini kast etmek istedim....... hyundailerde ön takım motor vb yok zaten hyundai beş para etmez rahat olun siz japonlar 10 numara ;) adamın biri yazmış yok öyle böyle en fullu plastik direksiyon bilmem ne diye ona inanarak mı yazdın diye sorucağına bana yazmışsın YAZMAK İÇİN YAZMIŞSIN ORASI AYRI..

Vtec-SEDAN
28-07-2010, 21:11
2008 toyota corolla d4d takasa alıp; i30 mode otm crdi verdik,

2006 audi a3 takasa alıp; i30 mode manuel crdi verdik,

2005 civic takasa alıp; i30 prime otm crdi verdik,

2007 c4 takasa alıp; i30 mode cvvt otm verdik,

2008 focus tdci alıp, i30 cw crdi mode verdik,

ve daha bir çoğu.. bu kullanıcıları örnek vermemdeki neden servis olarakda bizi kullanıyorlar ve halen görüştüğümüz kişiler. bir tanesinden bile en ufak şikayet yok hatta eşlerine dostlarına da aldırdılar.

Hyundai i30 130dan sonra sallıyo diyen arkadaşlar nasıl bir araba kullanış şekliniz var ona yorum yapmak istemiyorum ama 2 kere İzmir 1 kez Çanakkale birçok kez Çorlu ve İstanbul içinde her çeşit versiyonunu kullandım hiç böyle sıkıntıları yok aksine misli misli zevkli bir araçtır.

aracın genelde baz aldığımız euroncapp testlerinden 5 yıldız aldığını ve 5 sene / 100000km fabrika garantisinde olduğunu unutmayın.. servis bakım ücretleri ve artık Hyundai'nin Türkiye satış adetlerinde binek sınıfında en çok araç satan markaları arasında yer aldığını ve 2009 birincisi olduğunu göz önüne alırsanız 2.elde de büyük avantaj sağladını atlamamak lazım.

bunların dışında araç üretildiği zamandan beri satışları konusunda ciddi başarı sağlayan ve çoğu zaman bu aracı almak için sıra bekleyen bir çok müşterinin olduğunu, akranlarıyla fiyat karşılaştırması yaparken fiyatının abartı olmadığını rahatçana görebilirsiniz.. (opel corsa - renault clio - c3 vs.. ile kıyaslayanları baştan eliyorum :) )

R21TURBO 41
28-07-2010, 21:17
2010 model i30cw 1.6 diesel otm.. ten aşırı ve şaşırtıcı derecede memnun kaldım , şiddetle tavsiye ederim..

Yigit-Y
28-07-2010, 21:41
İnanarak yazdım hondamı satarak aldım toyotada mevcut hergün bindiğim şirket arabası sorunlu araba kapıya koymam derken yenilerini kast etmek istedim....... hyundailerde ön takım motor vb yok zaten hyundai beş para etmez rahat olun siz japonlar 10 numara ;) adamın biri yazmış yok öyle böyle en fullu plastik direksiyon bilmem ne diye ona inanarak mı yazdın diye sorucağına bana yazmışsın YAZMAK İÇİN YAZMIŞSIN ORASI AYRI..

ben hyundai era sahibiydim bir aralar rahat ol o konuda...

toyota ile hyundai bir tutuyorsun ya bir konu aç karşılaştırmaya bir anket yap karşına bir cevap çıkacak ama şaşırma o gerçeğin taaa kendisi olacak..

EREN34
28-07-2010, 21:43
Test amaçlı kullanmıştım 1 gün i30'u.Piyasası nedir bilmiyorum ancak o sınıfta gerek özellik gerek kalite olarak tatminkar bir araç.2008 modeli alınır.2009 son parti(emin değilim tam) 2010 modeller Kocaeli fabrika'da üretiliyor.5 ay önce Hyundai fabrika ziyaretindeydim o esnada i30 üretim bandı hazırlanıyordu fabrikada.

gambit49
28-07-2010, 22:01
yaw turkiyede uretilse ne olacak yapmayin arkadaslar montaj atolyesi gibi oluyo soncda sadece montaji burada yapılıyo
suan meganeler yeni civicler v.s cogu araba trde uretiliyo

Fatih Kavak
28-07-2010, 22:01

toyota ile hyundai bir tutuyorsun ya bir konu aç karşılaştırmaya bir anket yap karşına bir cevap çıkacak ama şaşırma o gerçeğin taaa kendisi olacak..

Bir tutmuyorum Hyundai birkaç gömlek daha üstün ;)

chaylak
28-07-2010, 22:06
Test amaçlı kullanmıştım 1 gün i30'u.Piyasası nedir bilmiyorum ancak o sınıfta gerek özellik gerek kalite olarak tatminkar bir araç.2008 modeli alınır.2009 son parti(emin değilim tam) 2010 modeller Kocaeli fabrika'da üretiliyor.5 ay önce Hyundai fabrika ziyaretindeydim o esnada i30 üretim bandı hazırlanıyordu fabrikada.

yaw turkiyede uretilse ne olacak yapmayin arkadaslar montaj atolyesi gibi oluyo soncda sadece montaji burada yapılıyo
suan meganeler yeni civicler v.s cogu araba trde uretiliyo

kocaelide montajlanmasi kötü bisey degil yaw neden öyle dediniz ki?
benim aracimda 2000 model honda civic 1.6ies kocaeli montaji

Vtec-SEDAN
28-07-2010, 22:19

Öncelikle i30 TR'de üretilmiyor, senin gördüğün hazırlık aşamasında olan ve şu anda çalışan bant i20 Troy modeline ait zaten bangır bangır heryerde reklamlarıda dönüyor.

Onun dışında bizim işçiliğimiz diğer bir çok dünya ülkeleriyle aynı kalite ve güzelliğe sahip olup belli başlı bir çok yerden de daha iyidir. Yurt dışına ithal edilen araçlardan da gayet rahat bunu anlayabilirsin. Ülken de üretim olması demek birçok insana ve iş gruplarına istihdam yaratmak demektir, kendimizi küçük görmek saçmalıktan öte değildir.

chaylak
28-07-2010, 22:21
Öncelikle i30 TR'de üretilmiyor, senin gördüğün hazırlık aşamasında olan ve şu anda çalışan bant i20 Troy modeline ait zaten bangır bangır heryerde reklamlarıda dönüyor.

Onun dışında bizim işçiliğimiz diğer bir çok dünya ülkeleriyle aynı kalite ve güzelliğe sahip olup belli başlı bir çok yerden de daha iyidir. Yurt dışına ithal edilen araçlardan da gayet rahat bunu anlayabilirsin. Ülken de üretim olması demek birçok insana ve iş gruplarına istihdam yaratmak demektir, kendimizi küçük görmek saçmalıktan öte değildir.

bu mesaja tesekkur etmek istiyorum ercan :icon_tup:

gambit49
28-07-2010, 22:26
kocaelide montajlanmasi kötü bisey degil yaw neden öyle dediniz ki?
benim aracimda 2000 model honda civic 1.6ies kocaeli montaji

turkiyede uretiliyo yaw bosver tarzi bir hava sezince dedim.
eski civiclerde trde uretilenlerin dosemeleri daha iyiydi.

gambit49
28-07-2010, 22:28

tamamen katiliyorum ama artik kendi aracimizi bi sekilde cikarmamiz lazim bugun bir hindistanin bile kendine ait firmasi var.

turbo16
28-07-2010, 22:28

sanırım toyota corolla sedan kullanıyorsunuz gerçekten berbat bende de vardı

aurisi bilemem

ama ben olsam i 30 yerine astra ve seat grubuna bakarım:icon_tup:

selcukk_61
28-07-2010, 22:29

ewet toyota gerçekten sorunsuz araç i30 130 dan sonra Alllaha emanet ya toyota gayet iyi 130 dan sonra son yeni moddellerinde gaz pedalı takılı kalıyor. ve şansınız varsa 112 yi arayıp yardım istemek zorunda kalıyorsunuz i30 öle böle duruyor gine :) karar sizin tabi saygı duymak lazım

Vtec-SEDAN
28-07-2010, 22:36
ne 130km takıntısı bu anlamadım..

Ben Mahmutbey gişelerden çıkıp Çorlu'ya kadar 160-190km arası şeklinde gidiyorum ve dediğiniz olayla hiçbir şekilde karşılaşmadım. Aynı zaman da bir çok uzun yolada gidip gelirken hiçbir savulma falan hissetmedim hatta ve hatta çok güzel şekilde canım sıkıldıkça gazladım:) 1 senede bu araçla 70000km yol yapan müşterim var adamın hayatı otobanlarda geçiyor, toyota corolladan inip buna bindi huzuru buldu.

Allah'a emanet dediğiniz arabanın benim çok hazetmediğim ama genel piyasanın baz aldığı euroncap testleri 5yıldızlı olup en baz versiyonu 6 hava yastıklı ve absli şekilde üretilirken aerodinamik sorunu falan kesinlikle yok, opsiyonel olarak ESP ekliyebiliyorsunuz.

Hepimiz din kardeşiyiz belden aşağı vurmayın beyler :D

selcukk_61
28-07-2010, 22:39
2008 toyota corolla d4d takasa alıp; i30 mode otm crdi verdik,

2006 audi a3 takasa alıp; i30 mode manuel crdi verdik,

2005 civic takasa alıp; i30 prime otm crdi verdik,

2007 c4 takasa alıp; i30 mode cvvt otm verdik,

2008 focus tdci alıp, i30 cw crdi mode verdik,

ve daha bir çoğu.. bu kullanıcıları örnek vermemdeki neden servis olarakda bizi kullanıyorlar ve halen görüştüğümüz kişiler. bir tanesinden bile en ufak şikayet yok hatta eşlerine dostlarına da aldırdılar.

Hyundai i30 130dan sonra sallıyo diyen arkadaşlar nasıl bir araba kullanış şekliniz var ona yorum yapmak istemiyorum ama 2 kere İzmir 1 kez Çanakkale birçok kez Çorlu ve İstanbul içinde her çeşit versiyonunu kullandım hiç böyle sıkıntıları yok aksine misli misli zevkli bir araçtır.

aracın genelde baz aldığımız euroncapp testlerinden 5 yıldız aldığını ve 5 sene / 100000km fabrika garantisinde olduğunu unutmayın.. servis bakım ücretleri ve artık Hyundai'nin Türkiye satış adetlerinde binek sınıfında en çok araç satan markaları arasında yer aldığını ve 2009 birincisi olduğunu göz önüne alırsanız 2.elde de büyük avantaj sağladını atlamamak lazım.

bunların dışında araç üretildiği zamandan beri satışları konusunda ciddi başarı sağlayan ve çoğu zaman bu aracı almak için sıra bekleyen bir çok müşterinin olduğunu, akranlarıyla fiyat karşılaştırması yaparken fiyatının abartı olmadığını rahatçana görebilirsiniz.. (opel corsa - renault clio - c3 vs.. ile kıyaslayanları baştan eliyorum :) )

çok haklısın aynen katılıyorum 46.700 fiyat abartı gelmiş bazı arkadaşlara onlara tavsiyem ozaman 36.700 tl ödeyerek clio dizel almaları:)

selcukk_61
28-07-2010, 22:43

yok yok sen era değilde yaris kullanmış olmalısın şaşırdın galiba

F.A.T.İ.H
28-07-2010, 22:49
İnsanlar hala Hyundai yi 10 yıl önceki gibi sanıyolar.Hyundai o kadar boktan bi marka ki o yüzden piyasadaki taksilerin yarısı Accent Era...İ30 a gelirsek Hyundai nin yaptığı atağın iyi örneklerinden birisidir...

Low-Rider
28-07-2010, 22:50
İnsanlar hala Hyundai yi 10 yıl önceki gibi sanıyolar.Hyundai o kadar boktan bi marka ki o yüzden piyasadaki taksilerin yarısı Accent Era...İ30 a gelirsek Hyundai nin yaptığı atağın iyi örneklerinden birisidir...

Firmalar kendilerini geliştiriyor ama bizim insanımız malesef.

Hala yerinde sayıyolar.

gambit49
28-07-2010, 22:59
hyundai santa fe yi yeniledikten sonra bu degisimi belli etti zaten kasa olarak ic mekan olarak

turbo16
28-07-2010, 23:19
burası fikir beyan edilen forum sırf o marka arabam veya satıcısı oldugu için toz kondurulmuyor bırakın arkadaşlar objektif olalım

i 30 kullanmadım ama opeli seatı fordu yakalayacgını hiç zanetmiyorum

hele o paralara

Fatih Kavak
28-07-2010, 23:26
burası fikir beyan edilen forum sırf o marka arabam veya satıcısı oldugu için toz kondurulmuyor bırakın arkadaşlar objektif olalım

hele o paralara

Ben daha önce opel sahibiydim daha sonra honda sahibi oldum satıp leon almaya karar verdim focus olsun civic olsun hepsine günlerce baktım ve hiç aklımda yokken İ30 aldım hiç düşünmeden kısaca bu araçlarla İ30 u aynı kefeye koymamak lazım ;)

R_Kaptan
28-07-2010, 23:37
i30 hiçdüşünmeden alınabilecek araç kullandım aracı gayet her haliyle güzel 115 ps dizel muhtesemdi.tavsiye ederim..

Vtec-SEDAN
28-07-2010, 23:42

hele o paralara

aracın satıcısıyım ama benim kadar objektif olarak yaklaşan sanırım az bu konuda.. önceki mesajlarımı okuyunca da bu sonuca varmak çok zor değil.

astra ile karşılaştırma açılsa kesinlikle onun güzelliği ve kalitesini bende teyid ederdim ama karşılaştırmaya bakınca ve bazı arkadaşların yorumlarını görünce kıçımızın altından düşmeyen araba için bırakında biraz yorum yapalım :)

Hyundai sayılan markaların geçmişlerine kıyasla geride görülsede bir çok alanda ve arge de çok fazla yatırım yapıyorlar. En azından bazı şeyleride görmezlikten gelmemek lazım.

Özgürün de dediği gibi markaların kendilerini geliştirmek için harcadığı çabayı maalesef biz kendimizi geliştirerek gösteremiyor ve bazen fanatiklik yapabiliyoruz

turbo16
29-07-2010, 00:03
piyasadaki o segment tüm araçaları kullandım alınacak en iyi araç ford focus ama oda
kasa degiştirecek alınmaz hyundai kötü araçtır demiyorum

ama aracı cok yönlü ele almalıyız yol tutuş fren donanım performans fiyat hepsi
ele alınmalı i30 hayır derken aynı paraya alınan opel seat iki ila üç sene sonra satarken
hangisi daha kolay daha az zararla satabiliriz bunu göz önüne alınmalı:)

unutmayalım biz türkler markacıyız :confused:

Vtec-SEDAN
29-07-2010, 00:08
piyasadaki o segment tüm araçaları kullandım alınacak en iyi araç ford focus ama oda

ele alınmalı i30 hayır derken aynı paraya alınan opel seat iki ila üç sene sonra satarken

2. el gerçekten çok önemli.. Hyundai gibi şu anda piyasaya bayağı hakim bir markanın 2.elini satmak gerçekten hiç zor değil, talep oldukça fazla :icon_tup: ;)

_Burak_
29-07-2010, 00:29

taksi işleticisi olarak söyleyebilirim ki hiç bir zaman taksilerin yarısı hyundai olmadı
%20-25leri geçemez multijet motor varken
amaç para kazanmak

Xenomorph
29-07-2010, 00:33
Toyota Vs Hyundai...Demişsinizya Ben Daha Yazmam Bu Konuya...i30 c serisini bile alteder derim geçerim...ben kullandım kia'da hyundai'de sorentoda ceratoda i30'da accentde...

Neyse Yazmıyorum Daha Fazla İ30 Corolla Ve Auristen iyidir peki tmm.....:)

Bu Arada Nası Araba Kullanıyosun Falan Denmiş...Onada Cevap Vermicem

Toyota Kapıma Koymam Diyen Arkadaşada Benim Diyebileceğim Allah Hyundai'a Binmeyi Cidden Nasip Etmez Bana İnşallah...Almam Binmem Daha İyi Derim

Daha Bu Konuya Cevap Yazmyacagım Çok Güldüm Çünkü...(1 Tane Yazdım Başka Yok :hahaha: )

_Burak_
29-07-2010, 00:36
2. el gerçekten çok önemli.. Hyundai gibi şu anda piyasaya bayağı hakim bir markanın 2.elini satmak gerçekten hiç zor değil, talep oldukça fazla :icon_tup: ;)

i30 hiç bir zaman herhangi bir auristen çabuk satılmaz ikinci elde

Xenomorph
29-07-2010, 00:38
ewet toyota gerçekten sorunsuz araç i30 130 dan sonra Alllaha emanet ya toyota gayet iyi 130 dan sonra son yeni moddellerinde gaz pedalı takılı kalıyor. ve şansınız varsa 112 yi arayıp yardım istemek zorunda kalıyorsunuz i30 öle böle duruyor gine :) karar sizin tabi saygı duymak lazım

i30 hiç bir zaman herhangi bir auristen çabuk satılmaz ikinci elde

Ya Toyota Kim Hyundai Kim... Başkada Yazmıcam :D

Ayrıca Nedense Ailemde 5 Adet Corolla 3 Adet Auris Var Nedense Takılı Kalmadı Hiç...Bu Kıçtan Uydurmalarda Yeni Türedi...Kıskanmayın Sorunsuz Arabayı *** Atmayın...Toyota Ciddi Bir Markadır Her Zamanda Aile Klansmanında Tercih Edilecek En Mantıklı Araçlardan Biridir

Hatta Yazayım

Corolla 2008 - 160.000 Km'de D4D...Hiçbir Sıkıntısı Olmadı
Corolla 2009 - 60.000'de 124lük Benzinli...Sıkıntı Yok
Auris 2008 - 60.000'de D4D...Ufak Tefek Tıkırtı Hariç Sıkıntı Yok
Auris 2009 - 30.000'de D4D....Tıkırtı Yine
Auris 2008 - 70.000'de D4D....Tıkırtı Ve Memati Şanzımandan Memnuniyetsizlik..Fakat Bir Kere Servise Gitmedi Şanzıman Ve Balatası Hala 0'ki Balata...Annem Çok Alışmış Resmen Akıcı Denilebilecek Bir Seviyede Kullanıyor Ona Sorsam Hayatta Satmaz
Corolla 2006 - 240.000'de D4D Tık Yok
Corolla 1997 - 220.000'de Tık Değil Tıkırtı Yok
Corolla 1999 - 190.000'de Tık Yok

Vallahi Değişecek Parçaları Değişti Bunların Hepsi Ailemde Var...Hepside Gördüğüm Bindiğim Araçlar Tarabya Plazada Yapıyoruz Bakımlarını...Ne Bileyim Ampulu Patlamıştır,Kadran Işığı Sönmüştür vs Gibi Arızalar Çıkarmışlardır...Ama Bir Gün Bile Yolda Kalmadılar Ve Gaz Pedalları Takılı Kalmadı Bazı Düz Mantık Medyaya İnanan Arkadaşların Dediği Gibi...

Neyse Bakalım İ30'ların Şanzımanları Ve Motorları Nerelere Kadar Gelicek...

Low-Rider
29-07-2010, 00:43
gaz pedalı takılı kalıyor dediği kıçtan uydurma değil abd'de yaşanan sorundan bahsetmiş

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1193832

turbo16
29-07-2010, 00:44
ama bende son toyota corolla sedanı yapan mühendise küfür ederken agzım agrıdı

berbat yol tutuş ve fren her türlü lastikle tamam motor iyide gerisi fos

Xenomorph
29-07-2010, 00:47
gaz pedalı takılı kalıyor dediği kıçtan uydurma değil abd'de yaşanan sorundan bahsetmiş

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1193832

Türkiye'deki Araçlarda Bu Sorun Yokmuşki Bizimkilerde Yok Servis Müdürü Söyledi...

Ben Şahsen Yeni Kasaların Frenlerini Çok Beğeniyorum...

Low-Rider
29-07-2010, 00:49
Evet türkiyede ki araçlarda sorun yok ama toyota sadece türkiyeden ibaret değil , kıçından uydurma dediğin vatandaş bunu belirtmeye çalışmış

Corolla sahibi 2arkadaşım da yol tutuş ve frenden memnun olmadığından bahsetmişti.

Xenomorph
29-07-2010, 00:51
Evet türkiyede ki araçlarda sorun yok ama toyota sadece türkiyeden ibaret değil , kıçından uydurma dediğin vatandaş bunu belirtmeye çalışmış

Corolla sahibi 2arkadaşım da yol tutuş ve frenden memnun olmadığından bahsetmişti.

Orta Sınıf Bir Arabadan Beklenilir Seviyesi Var Yol Tutuşun Focus,Golf Gibi Değil Ama Ben Frenlerinden Çok Memnunum...

Genelde Bu Aralar Toyota'yla İlgili Konularda Gaz Pedalı Takılıyor Diye Almayın Diye Yorumlar Oluştu Türkiye'de Böyle Bir Dünya Yok Öyle Bir Gaz Pedalı Yok Boşuna Atmasınlar Diye Söyledim

turbo16
29-07-2010, 00:52
lastik dedim değiştirdik ama nerde cok kötü yapılmış
ama şuna inanıyorum her kasanın bir talihsizliği oluyor

eger şu kasanın yol tutuşu ve fren leri iyi olsaydı ikinci toyota furyası olurdu

Xenomorph
29-07-2010, 00:53

toyoto Değil Toyota,corollo Değil Corolla...

Tabiki Önce Bilgimiz Var Diye Yazıosak Araçların Adını Markasını Bilelim Ondan Sonra Yorum Yazalım

Birde 2008 Full Lacivert Manuel İ30 Dizel'di Kullandığım Araç Daha 2000 Km'deydi...

__FrK__
29-07-2010, 00:55
ya arkadaşlar elbetteki bi koreli ile bi japon veya bi avrupalı bunlar bir olamaz ama bari fiyatlarıyla birbirlerinden ayrılsınlar bu işin aslı bu bı i30 la bi focus vs .aynı fiyat oldumu bu ne demek oluyor çok iddialı bi hareket açın netten satış rakamlarına bakın artık verdiğimiz paradan fazlasını istiyoruz onun için bazı markaların araçları eksi not alıyor...

Low-Rider
29-07-2010, 00:57
fiyatlar ayrı dünya zaten artık eskisi gibi değil

eskiden markaya modele göre fiyatlar 3-5 oynuyordu her marka model hakkettiğini alıyordu ama son 2-3senedir fiyatlar denkleşti nerdeyse ve hepsinde acaip artış var

Xenomorph
Neyse Konuya Şurdan Devam Edelimde Tartışma Çıkmasın...

C Serisi Vs İ30 :D

F.A.T.İ.H
taksi işleticisi olarak söyleyebilirim ki hiç bir zaman taksilerin yarısı hyundai olmadı
%20-25leri geçemez multijet motor varken
amaç para kazanmak
Bu mesajın üstüne balkona çıktım:) ve yaklasık 7 tane albea 6accent era 1accent 2de logan saydım...Yaklasık 7dk kaldım balkonda buda demektırkı hyundai sayısı yarıya yakın .İzmir için net konusabilirimki hyundai sayısı taksilerde %40 -45 arası.

Bu arada keşke başka milletlerin arabası hakkında değilde kendi markamızı eleştrip karşılaştırabilseydik.İnanıyorumki o kadar kısa sürede ve kalitede yapılmış olan devrim günümüze kadar gelebilmiş olsaydı dünya pazarında ciddi bir yeri olurdu...

Xenomorph
29-07-2010, 00:59
fiyatlar ayrı dünya zaten artık eskisi gibi değil

eskiden markaya modele göre fiyatlar 3-5 oynuyordu her marka model hakkettiğini alıyordu ama son 2-3senedir fiyatlar denkleşti nerdeyse ve hepsinde acaip artış var

Katılıyorum Yaris'e Kimse Bana 35 Milyar Verdiremez...
Poloya 36
Symbole 35
Fluence 40 Küsür
Corollaya 48
Astraya 47

Uçtu Gitti Bu Aralar Oda Ayrı Bir Konu

Xenomorph
29-07-2010, 01:01
Bu mesajın üstüne balkona çıktım:) ve yaklasık 7 tane albea 6accent era 1accent 2de logan saydım...Yaklasık 7dk kaldım balkonda buda demektırkı hyundai sayısı yarıya yakın .İzmir için net konusabilirimki hyundai sayısı taksilerde %40 -45 arası.

Bu arada keşke başka milletlerin arabası hakkında değilde kendi markamızı eleştrip karşılaştırabilseydik.İnanıyorumki o kadar kısa sürede ve kalitede yapılmış olan devrim günümüze kadar gelebilmiş olsaydı dünya pazarında ciddi bir yeri olurdu...

İstanbul'da Burda Bizim Evin Önünde Durak Var Taksicilerle Konuşurum...Bindiğim Taksilerlerlede Genelde Söylenenler

Abi Plakamız Bizim Olsa Corolla'dan Başka Almam
Şahin Albea Oldu Gerisi Yalan Abi Ötekiler Dökülüyor
O Clio Yokmu Bir Daha Alırsam Şerefsizim...
Accent Biraz Daha Lüks Duruyor Ama Uzun Zamanda Dökülüyor

En İyi Araç Albea Diyorlar

turbo16
29-07-2010, 01:02
devletimiz saolsun bastır ötv:ofk:

Xenomorph
29-07-2010, 01:04
devletimiz saolsun bastır ötv:ofk:

c30 1.6 D => 60k Civarı:ofk::ofk::ofk::ofk:

Low-Rider
29-07-2010, 01:04
@ Xenomorph , uzun zamandır araba arıyorsun hatta auris alıcam falan diye konu açmıştn.

Al bir toyota rahatla:D

__FrK__
29-07-2010, 01:05
abi burdan insanları ikna etmek zor en iyisi mümkün olduğu kadar araç testlerine çıkın hatta belki hediye falan kazanırsınız :D şaka bi yana burda duyduklarınızıda aklınızın bi köşesine koyun teste çıkın bi çok düşünceniz daha net bi sonuca varır bazılarının mesela hyundaı 40 K lık araba kapısını kapatınca bıle marşına basasın gelmıyor ama o araba digerlerı 40 ken 30 olsaydı o zaman dusunmek gerekırdı ... özümce kanımca :D

turbo16
29-07-2010, 01:06
gerçi sağ aynanın opsiyon olduğu günlerden buralara geldik ona şükür:D

Xenomorph
29-07-2010, 01:06
@ Xenomorph , uzun zamandır araba arıyorsun hatta auris alıcam falan diye konu açmıştn.

Al bir toyota rahatla:D

Getirseler 2.2 D4D'yi Alıcamda Sevdiğimin Toyota Türkiyesi..:ofk::ofk:

Geçende Corolla'dan Döndüm Kredileri Pahalı Geldi...

Ben Ep3 Alıcam Ya Kısmetse Kafama Uyan Bir Tane Alıcam HKA'yı 10 Günle Kaçırdım Birazda Kılım Biliyorsun...

Bu Arada Alacağım Japon Harici Tek Araç S3 :D

Low-Rider
29-07-2010, 01:07
toyota da oranlar pahalıysa hyundai tavsiye ederim oranı 0.89 :D:hehe:

Xenomorph
29-07-2010, 01:07
abi burdan insanları ikna etmek zor en iyisi mümkün olduğu kadar araç testlerine çıkın hatta belki hediye falan kazanırsınız :D şaka bi yana burda duyduklarınızıda aklınızın bi köşesine koyun teste çıkın bi çok düşünceniz daha net bi sonuca varır bazılarının mesela hyundaı 40 K lık araba kapısını kapatınca bıle marşına basasın gelmıyor ama o araba digerlerı 40 ken 30 olsaydı o zaman dusunmek gerekırdı ... özümce kanımca :D

Teşekkür Butonu...

Xenomorph
29-07-2010, 01:08
toyota da oranlar pahalıysa hyundai tavsiye ederim oranı 0.89 :D:hehe:

ahahahah yok daha çok gencim bunamadım o kadar :D:D:D :hahaha:

Bu Arada ....

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=60010

turbo16
29-07-2010, 01:11
ahahahah yok daha çok gencim bunamadım o kadar :D:D:D :hahaha:

büyük konuşma ucuz yollu bir fx coupe almayasın:D:D:D

Enes-x
29-07-2010, 01:12
gerçi sağ aynanın opsiyon olduğu günlerden buralara geldik ona şükür:D

http://wowturkey.com/tr255/k_oytun71_804f_3.jpg

Xenomorph
29-07-2010, 01:12
büyük konuşma ucuz yollu bir fx coupe almayasın:D:D:D

2.7 v6sı yürüsün sonra gelsin :D:D:D ahahahah

aslında krom jantlar ve sıralı sistem brc ile 1.6 gidermi gider piyasa yaparız...1.0 Yarislerle Kalkarız :D:D:D

__FrK__
29-07-2010, 01:13
Teşekkür Butonu...

rica...
auris düşünüyorsan 2010 bi tane vardı duruyorsa yardımcı olabilirim.

Xenomorph
29-07-2010, 01:13
rica...

yok abi bu yaşta 5 ten 3 e çekince normal 1.6 havası vericek 40 + fiyatı olan bi arabaya binmeyi düşünmüyorum :D Tabi Allah Kısmet Ederse

F.A.T.İ.H
29-07-2010, 01:14
İstanbul'da Burda Bizim Evin Önünde Durak Var Taksicilerle Konuşurum...Bindiğim Taksilerlerlede Genelde Söylenenler

Abi Plakamız Bizim Olsa Corolla'dan Başka Almam
Şahin Albea Oldu Gerisi Yalan Abi Ötekiler Dökülüyor
O Clio Yokmu Bir Daha Alırsam Şerefsizim...
Accent Biraz Daha Lüks Duruyor Ama Uzun Zamanda Dökülüyor

En İyi Araç Albea Diyorlar

Albea Accent Era ile gerçektende karşılaştırılcak bir araç değil.Model yılı daha eski olduğu için sayısı biraz daha fazla olabilir.Geçen senenin en çok satılan arabası da era.

Hyundai Accent Era
J.D: Power Sınıfının en güvenilir Otomobili
Hürriyet Otobil Sınıfnın en beğenilen otomobili 2007
Sınıfının en iyi otomobili 2008 Kanada
Sınıfının en iyi otomobili 2007 Hindistan

Bu arada Hyundai babamın değil:) ama yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım..

Xenomorph
29-07-2010, 01:15
Albea Accent Era ile gerçektende karşılaştırılcak bir araç değil.Model yılı daha eski olduğu için sayısı biraz daha fazla olabilir.Geçen senenin en çok satılan arabası da era.

Hyundai Accent Era
J.D: Power Sınıfının en güvenilir Otomobili
Hürriyet Otobil Sınıfnın en beğenilen otomobili 2007
Sınıfının en iyi otomobili 2008 Kanada
Sınıfının en iyi otomobili 2007 Hindistan

Bu arada Hyundai babamın değil:) ama yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım..

ama taksiciler öyle diyo :D

bu Arada Konu Açtım Bilginize :D

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=60010

__FrK__
29-07-2010, 01:22
yok abi bu yaşta 5 ten 3 e çekince normal 1.6 havası vericek 40 + fiyatı olan bi arabaya binmeyi düşünmüyorum :D Tabi Allah Kısmet Ederse

senın ılacın vb679 idi ama kacırdın :D:D:D

Berkan
29-07-2010, 01:25
kullanıcısı olarak söyliyim giriş donanımındaki benzinli 1.4 109 hp lik i30 a biniyorum ercandan(vtec-sedan) ın calısıtıgı bayiden aldıgım 17k km ye yeni geçti daha.120 den sonra ucucakmıs hissi nedense bir türlü uyanmıyor bende 190 da gördüm o hızdada yapmadı seninki kanatlanmıs galiba..cok yonden cogu aracın sunmadıgı özellikleri sunuyor sana .ama insanımız hala sarı sis farlı accentler gibi sanıyor hyundaiyi.kagıttan deil aksine gayet saglam benim aracım 1300+ kilo bosuna agır degil bu arac bukadar saglamlıgna kimse laf etmesin basıma gelen kazada anladm .bundan once vtec2 kullanıyodm yol tutusundan ve frenlerinden illahlah etmiştim i30da yok ole savrulma kıldı yündü tüydü kore malı diye abartmaya grek yok gidin galeride bi bakın ozellikle İ serilerine ve ix serilerine

Xenomorph
29-07-2010, 01:29
neyse anketi açtım ben ordan inceleliyim ben i30'a leş demiyorum ama corolla'dan üstün Toyota'dan Daha İyi Demekte Abartma...

Berkan
29-07-2010, 01:34
daha iyi olmayabilir ama daha kötü oldugu anlamına gelmez

birbirlerinden cok farklı degillier

Xenomorph
29-07-2010, 01:36
daha iyi olmayabilir ama daha kötü oldugu anlamına gelmez

birbirlerinden cok farklı degillier

peki kardeşim

Berkan
29-07-2010, 01:39
farklarını sole ogrenelim hep beraber

bilmemk ayıp deil

Low-Rider
29-07-2010, 01:39
rica...

senın ılacın vb679 idi ama kacırdın :D:D:D

tamam faruğun niye toyota savunduğu belli olduğu

dağılın konu kapandı:D

Xenomorph
29-07-2010, 01:41
abi o anketi düzelt harbi yani ayıp

__FrK__
29-07-2010, 01:42
tamam faruğun niye toyota savunduğu belli olduğu

dağılın konu kapandı:D

ahhhahahaa:D:D:D yok yaw ben masumum iş görülsün yüz yüze bakıyoruz :D:D:D

Xenomorph
29-07-2010, 01:43
ahhhahahaa:D:D:D yok yaw ben masumum iş görülsün yüz yüze bakıyoruz :D:D:D

vbnın motor acılmasaydı kesın yazılırdım bu arada :D

ben kız oğlan kız ıstıyorum biliyorum çok şey istiyorum ama bakalım kısmet belki düşer boyasız ellenmemiş bi ep3 :D

__FrK__
29-07-2010, 01:48
vbnın motor acılmasaydı kesın yazılırdım bu arada :D

ben kız oğlan kız ıstıyorum biliyorum çok şey istiyorum ama bakalım kısmet belki düşer boyasız ellenmemiş bi ep3 :D

yapma gözünü seviyim açıldı da ne oldu komple forget makına yapıldı ah be kardesim öyle bi niyetin vardıysa gerçekten üzüldüm gitti yaban ellere...

Xenomorph
29-07-2010, 01:49
yapma gözünü seviyim açıldı da ne oldu komple forget makına yapıldı ah be kardesim öyle bi niyetin vardıysa gerçekten üzüldüm gitti yaban ellere...

yok abi sinmezdi içime :D...

Bakalım Kısmet

Bu Arada Satıldıysa Selçuk'la Deneme Noldu İzleyemicezmi :D:hahaha:

__FrK__
29-07-2010, 01:53
yok abi sinmezdi içime :D...

Bakalım Kısmet

Bu Arada Satıldıysa Selçuk'la Deneme Noldu İzleyemicezmi :D:hahaha:

STP artık yenı sahibinin insiyatifinde :D:D

Berkan
29-07-2010, 04:10
Arkadaslar 2008 bi i30 almayi dusunuyorum arac 1.6´dizel otomatik kullanilablirlik acisindan saglamlik,yakit,performans gbi ozelliklerinden ne derce memnun kalirim tskkk

buarada cevaplıyımda ondan oncede sorim

17 jantlı falan fisman olan paketmi

1.6 90 lık dizeller gayet hoş hatta 1.6 115 ligiyse dahada güzel sınıfında iddalı performanslı bir dizel (en azından aurisden ) .otomatigi 4 ileri manueli daha zevkli olucaktır .saglamlık kasa olarak dersen haddinden fazla :D eski hyundaierle karısmasın ;) i serisi apayrı.

R_Kaptan
29-07-2010, 04:11
kullanıcısı olarak söyliyim giriş donanımındaki benzinli 1.4 109 hp lik i30 a biniyorum ercandan(vtec-sedan) ın calısıtıgı bayiden aldıgım 17k km ye yeni geçti daha.120 den sonra ucucakmıs hissi nedense bir türlü uyanmıyor bende 190 da gördüm o hızdada yapmadı seninki kanatlanmıs galiba..cok yonden cogu aracın sunmadıgı özellikleri sunuyor sana .ama insanımız hala sarı sis farlı accentler gibi sanıyor hyundaiyi.kagıttan deil aksine gayet saglam benim aracım 1300+ kilo bosuna agır degil bu arac bukadar saglamlıgna kimse laf etmesin basıma gelen kazada anladm .bundan once vtec2 kullanıyodm yol tutusundan ve frenlerinden illahlah etmiştim i30da yok ole savrulma kıldı yündü tüydü kore malı diye abartmaya grek yok gidin galeride bi bakın ozellikle İ serilerine ve ix serilerine

:icon_tup: sana katılıorum dünyada artık hyundaı kalıtesi konusuluyor.

Berkan
29-07-2010, 04:26
ayrıca hızımı alamamışım devam ediyorum :)

40-45 milyardan aşagı değil full i30 ayarındaki bir auris (adı cok gecti ondan sürekli ornegim )

eksik bişeyini göremedim ben donanımsal olarak 1-2 şeyleri belki.bence en azından 1.4 90 a degil 1.6 115 e binerim gittigni hissedersin nekadar 130 dan sonra ucsada ;)

dn: begenmediginiz hyundai genesis abd de satıs listelerinin niye tepelerinde gezinmekte ?

EMG
29-07-2010, 04:31

40-45 milyardan aşagı değil full i30 ayarındaki bir auris (adı cok gecti ondan sürekli ornegim )

eksik bişeyini göremedim ben donanımsal olarak 1-2 şeyleri belki.bence en azından 1.4 90 a degil 1.6 115 e binerim gittigni hissedersin nekadar 130 dan sonra ucsada ;)

dn: begenmediginiz hyundai genesis abd de satıs listelerinin niye tepelerinde gezinmekte ?

adam hunday fanatiği beyler

master
29-07-2010, 05:33
BMW çakmasının çakması derim.

Eriador
29-07-2010, 06:31
Beyler bu konuda birşey demek istiyorum.
BerkanOkan a fanatik manatik dedinizde , onu çocukluktan tanıyan biri olark söylüyorum zamanında e36 lar e36 iken parliment mavisi bi 316ya binmiş onu pert ettikten sonra 3.20 ye geçiş yapmış sonra civic e şimdi i30'a.Öle eline geçen ilk arabanın fanatiği olucak bir tip değil bu işlerden sitedeki çoğu kişiden daha iyi anlar.
Bağzı ön yargıları kırmak lazım .hyundai eskiden pek iyi değildi diye ömür boyu böylemi olucak ? hiç mi akıl etmicekler biraz gelişmeyi ?
Almanların en dandiği Opeldi ama şuan VW den golf u dışında ( onunda adı var ) her modeli VW ye göre daha kusursuz daha iyi yıllar geçtikce firmalar geliştirebilir kendini.
Yarın bigün Hyundai bi supersport çıkarsa Mclaren tarzı bişi olsa onun derecelerini yapsa gene mi hyundai diye çamur atılcak ?

şartlarınıza bakın arabanızı inceleyin size göre iyise alın bırakın artık marka model takıntısını ...

selcukk_61
29-07-2010, 07:36
Ya Toyota Kim Hyundai Kim... Başkada Yazmıcam :D

Ayrıca Nedense Ailemde 5 Adet Corolla 3 Adet Auris Var Nedense Takılı Kalmadı Hiç...Bu Kıçtan Uydurmalarda Yeni Türedi...Kıskanmayın Sorunsuz Arabayı *** Atmayın...Toyota Ciddi Bir Markadır Her Zamanda Aile Klansmanında Tercih Edilecek En Mantıklı Araçlardan Biridir

Hatta Yazayım

Corolla 2008 - 160.000 Km'de D4D...Hiçbir Sıkıntısı Olmadı
Corolla 2009 - 60.000'de 124lük Benzinli...Sıkıntı Yok
Auris 2008 - 60.000'de D4D...Ufak Tefek Tıkırtı Hariç Sıkıntı Yok
Auris 2009 - 30.000'de D4D....Tıkırtı Yine
Auris 2008 - 70.000'de D4D....Tıkırtı Ve Memati Şanzımandan Memnuniyetsizlik..Fakat Bir Kere Servise Gitmedi Şanzıman Ve Balatası Hala 0'ki Balata...Annem Çok Alışmış Resmen Akıcı Denilebilecek Bir Seviyede Kullanıyor Ona Sorsam Hayatta Satmaz
Corolla 2006 - 240.000'de D4D Tık Yok
Corolla 1997 - 220.000'de Tık Değil Tıkırtı Yok
Corolla 1999 - 190.000'de Tık Yok

Vallahi Değişecek Parçaları Değişti Bunların Hepsi Ailemde Var...Hepside Gördüğüm Bindiğim Araçlar Tarabya Plazada Yapıyoruz Bakımlarını...Ne Bileyim Ampulu Patlamıştır,Kadran Işığı Sönmüştür vs Gibi Arızalar Çıkarmışlardır...Ama Bir Gün Bile Yolda Kalmadılar Ve Gaz Pedalları Takılı Kalmadı Bazı Düz Mantık Medyaya İnanan Arkadaşların Dediği Gibi...

tabi sana kıçtan uydurma geliyor Allah ın sevdiği kuluymuşsunki başına gelmemiş neden toyota onca arabasını geri topladı ozaman zevk olsun diyemi medya değil kulladığımız araçta bu hata oldu servistete çok şahit oldum yeni araç alıpta bu sorunlar çıktıktan sonra alın ben bunu istemiyorum diye isyan edenleri. şunu yapmak lazım kullandığın markayı sevmen benimsemen lazım diğer yandanda x bir markaya *** atmak yerine saygı duymak lazım

selcukk_61
29-07-2010, 07:39
ama bende son toyota corolla sedanı yapan mühendise küfür ederken agzım agrıdı

berbat yol tutuş ve fren her türlü lastikle tamam motor iyide gerisi fos

bu konuda aynen katılıyorum iyi motor ama otomatik şanzıman kötü yakıt iyi gerisi kocaman bir fossssss

selcukk_61
29-07-2010, 07:43
Türkiye'deki Araçlarda Bu Sorun Yokmuşki Bizimkilerde Yok Servis Müdürü Söyledi...

Ben Şahsen Yeni Kasaların Frenlerini Çok Beğeniyorum...

TR dekilerde de var 28 adet şirket arabalarımız var tek tek servis raporları mevcut gaz pedalı takılma sorununu çözmeleri için sım kart büyüklüğünde bir parça ilave ediyorlarmış servisin yaptığı açıklamada seri üretimde unutulmuş bu parça

selcukk_61
29-07-2010, 07:48
Orta Sınıf Bir Arabadan Beklenilir Seviyesi Var Yol Tutuşun Focus,Golf Gibi Değil Ama Ben Frenlerinden Çok Memnunum...

Genelde Bu Aralar Toyota'yla İlgili Konularda Gaz Pedalı Takılıyor Diye Almayın Diye Yorumlar Oluştu Türkiye'de Böyle Bir Dünya Yok Öyle Bir Gaz Pedalı Yok Boşuna Atmasınlar Diye Söyledim

herşeyden önce ezbere konuşmamak lazım bence burada yorum yapıyoruz ve herkezin bildiği birşeyleri ortak biryerde toplayıp paylaşıyoruz bu problem var toyatanın sitesi üzerinden şase numarası ile sorgulama yapılabiliyor. ve sorunlu modeller için aracınız kampanya dahilindedir diye sonuç çıkıyor istediğin yetkili servisindede bu çıktıyla beraber ücretsiz sorunu çözebiliyorsun.

selcukk_61
29-07-2010, 07:50
lastik dedim değiştirdik ama nerde cok kötü yapılmış
ama şuna inanıyorum her kasanın bir talihsizliği oluyor

eger şu kasanın yol tutuşu ve fren leri iyi olsaydı ikinci toyota furyası olurdu

bu konuda da çok haklısın 96-modelleri hala çok sevilen bir kasa

jdmperfect
29-07-2010, 08:03
hyundai i30 la toyota auris i hatta bir arkadaş söylemiş honda civic i opel astra yı toyotayı eleyerek i30 aldım diye şimdi soruyorum o arkadaşa acaba bir daha aynı hatayı yaparmıymış
ikinci eli olsun sağlamlık olsun ne olursa olsun saydığım arabalar arasında i30 sonuncu gelir beyler

hyundai i30

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-hyundai-i30-hundai-i30-cvvt-sports-28969314/detay

honda civic

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-civic-sahibinden-acilll-ihtiyactan-28961444/detay

toyota auris

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-toyota-auris-auris-sport-1-6-elegant-5-kapili-orjinal-12-000-km-fulll-28712301/detay

opel astra

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-astra-2010-yeni-opel-astra-1-6-t-115hp-enjoy-plus-paket-28658243/detay

aynı mevlalar komedi gibi

snan1910
29-07-2010, 08:34

taksılerın yarısının era olmasının sebebı bence ucuz parça ve ticari yapıcam dıye alınca saglanılan kolaylıklar.fıyat boya vsvs. tamamen pazarlama gıbı gelıyor bana. 110binde var dayımda ticari ön düzen amortisörler vs vs değişeli yıllar oldu. gercekten cabuk dagılıyor.

yavuz_ozaydin
29-07-2010, 08:39
Çok Pardon Bide 47.600'müş Fiyatı OHA...Yazıktır

Bence Auris Bakın Hem Toyota'ya Binersiniz O Paralara Yani..

:icon_tup: Toyora veya Opel kesinlikle tavsiyem ;)

TheAce
29-07-2010, 09:07
ötv indirimi zamanında en büyük atağı yaptı hyundai, ama fiyatlarına şimdi bakıyorum artık öyle çokta cazip fiyatlar sunmuyorlar... bir zamanlar ucuzluğundan ötürü alınırdı hyundai artık onuda ortadan kaldırdılar, kaliteli araçlar üretiyo olabilirler ama o segmentte ve o fiyatta tercihim i30 kesinlikle olmazdı...

Xenomorph
29-07-2010, 11:29
Ya Allah Mesut Etsin Sizi i30'larınızla gidin c serisi 3 serisiyle kıyaslayın araçlarınızı artık...cidden hyundai toyotadan iyi diye savunuyorsunuz dicek sözüm kalmadı artık nato kafa nato mermer...

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=60010&page=2

Bu Arada Model Karşılıkları :D

Getz,İ20 Vs Yaris

İ30 vs Auris,Corolla

Sonata Vs Avensis

Genesis Vs Camry

Tucson Vs Rav4

SantaFe Vs Land Cruiser

Fatih Kavak
29-07-2010, 11:32

ya gerçekten ciddi olarak mı yazdınız be cevabı bugün hangi seat kolay kolay zarar ettirmiyor hangi opel????? ikinci eli peynir ekmek gibi bir marka olan hyundaiyi satmak zor diyorsun...

Toyota Vs Hyundai...Demişsinizya Ben Daha Yazmam Bu Konuya...i30 c serisini bile alteder derim geçerim...ben kullandım kia'da hyundai'de sorentoda ceratoda i30'da accentde...

Neyse Yazmıyorum Daha Fazla İ30 Corolla Ve Auristen iyidir peki tmm.....:)

Bu Arada Nası Araba Kullanıyosun Falan Denmiş...Onada Cevap Vermicem

Toyota Kapıma Koymam Diyen Arkadaşada Benim Diyebileceğim Allah Hyundai'a Binmeyi Cidden Nasip Etmez Bana İnşallah...Almam Binmem Daha İyi Derim

Daha Bu Konuya Cevap Yazmyacagım Çok Güldüm Çünkü...(1 Tane Yazdım Başka Yok :hahaha: )

Aslan parçası üslubuna dikkat et ben sana dedim mi kıçından başından uyduruyosun diye yok full yok plastik direksiyon dediğin zaman neyse kimse yoğurtum ekşi demez daha fazla yazmayacağım özellikle sana cevap vemeyeceğim yoksa bende üslubumu bozabilirim........... inş gaz pedalın takılmaz giderken direksiyonun kitlenmez ben yazarken kulaktan dolma gazeteden okuma yazmadım elimde servis raporları var zaten eniştemde konuya yazmış 1-2 tane yok baya bir COROLLO var sorunlu çıkan ;)

Xenomorph
29-07-2010, 11:35
ya gerçekten ciddi olarak mı yazdınız be cevabı bugün hangi seat kolay kolay zarar ettirmiyor hangi opel????? ikinci eli peynir ekmek gibi bir marka olan hyundaiyi satmak zor diyorsun...

Aslan parçası üslubuna dikkat et ben sana dedim mi kıçından başından uyduruyosun diye yok full yok plastik direksiyon dediğin zaman neyse kimse yoğurtum ekşi demez daha fazla yazmayacağım özellikle sana cevap vemeyeceğim yoksa bende üslubumu bozabilirim........... inş gaz pedalın takılmaz giderken direksiyonun kitlenmez ben yazarken kulaktan dolma gazeteden okuma yazmadım elimde servis raporları var zaten eniştemde konuya yazmış 1-2 tane yok baya bir COROLLO var sorunlu çıkan ;)

Hekimoğlu Bi tarafından uydurursan öle derler adama...

haydi siz i30larınızla meeting falan yapın Toyota Plazalara Yumurta Atın...

Bi Ben Göremedim Tarabya Plazada Sorunluları....

corollo değil Corolla

Xenomorph
29-07-2010, 11:40
Ya Birde Şu Gaz Pedalı Takılmasaymışkı Adamlar Çözdüler Bunu...Kim Nası *** Atıcakmış Toyota'ya :D:D

Adamlar Sorunsuzluğu Marka Güvenini Falan Atmışlar Kenara ...Corollamın Gaz Pedalı Takıldı İ30'inki Takılmadı Diyorlar

Ya Vallahi Artık Uğraşamıycam...Ankette açtım

Siz Aurise 5 Kuruş Vermessiniz Sonuçta Bir Toyota...S...boktan araba yani

Bende İ30'a 3 Kuruş Vermem Sonuçta Bir Hyundai....araba degıl bence

Bu Da Son Artık....

F.A.T.İ.H
29-07-2010, 11:43
Getz,İ20 Vs Yaris

İ30 vs Auris,Corolla(i30 c segmentındekı corollaya rakib olamaz biri hb biri sedan...Bu sene gelicek olan elentranın rakıbı olur corolla...B segmentindeki corolladan bahsedıyorsan onun rakıbıde era ondada sonuç belli)

Sonata Vs Avensis

Genesis Vs Camry

santafe ix35 Vs Rav4

ix55 Vs Land Cruiser

Bu karşılaştırmalar arasında bir tek Land Cruiser yorumsuz kalır ...

Xenomorph
29-07-2010, 11:46
tmm kardeşim allah mesut etsin hyundailerinizle...

istediğinizi yazın anket sonuçları ortada genel görüş ortada...bana göre araba değil :)

Yigit-Y
29-07-2010, 11:48

200.000 TL genesis TR'de buyrun almak isteyen parmak kaldırsın :)

F.A.T.İ.H
29-07-2010, 11:56
tmm kardeşim allah mesut etsin hyundailerinizle...

istediğinizi yazın anket sonuçları ortada genel görüş ortada...bana göre araba değil :)

Araba totoyadır dyosun yani oda güzel:)

Yigit-Y
29-07-2010, 11:57
Toyota > Hyundai demek istiyor bence...

Xenomorph
29-07-2010, 11:57
500.000 Binde 1.6 CRDI Makinesi Gören Parmak Kaldırsın...

Yigit-Y
29-07-2010, 11:58
500.000 Binde 1.6 CRDI Makinesi Gören Parmak Kaldırsın...

350.000 km de 1.5 CRDİ motor yaptıran taksici gördüm.

Xenomorph
29-07-2010, 12:00
350.000 km de 1.5 CRDİ motor yaptıran taksici gördüm.

Bende 600.000 Binde Turbo Değişmemiş D4D Gördüm Tarabya'da...Napalım Dandik Arabalar İşte Toyota'lar Gaz Pedalı Takılı Kalmış Herhalde Durduğu Yerde Yapmıştır 500binini Sorsak :D:D

Low-Rider
29-07-2010, 12:01
Bende 600.000 Binde Turbo Değişmemiş D4D Gördüm Tarabya'da...Napalım Dandik Arabalar İşte Toyota'lar Gaz Pedalı Takılı Kalmış Herhalde Durduğu Yerde Yapmıştır 500binini Sorsak :D:D

çok ütopik olmuş bu

Xenomorph
29-07-2010, 12:02
çok ütopik olmuş bu

çekerim fotosunu benle aynı zamanlarda geliyor yalan yok vallahi...plaka ve araç sahibi kendi taksisinde çalışan bir adamın corollası

Ayrıca Çok 400 K Üstü Araç Var Yetkili Serviste Bakım Yaptıran 0'dan Beri Ve Tık Olmayan :D

Low-Rider
29-07-2010, 12:06
en güzeli renöö ağbiiiiii

renöö otomobiller üretir

Yigit-Y
29-07-2010, 12:06
TOYOTA sıkıntısı az olan araçlar üretir...

Sıkıntı varsa araçlarını çağıran bir markadır....

TOYOTA sahibi olmadım bugüne kadar ama eş dost hep böyle söyler....

Day Walker
29-07-2010, 12:07
Bu ne şimdi hyundai ile toyota kalitesimi tartışılıyor

Xenomorph
29-07-2010, 12:07
boşverin aga yakında geely vs toyota diye konu açarlar... ben ep3 videosu ızlıcem bıraz yokmu yenı denemeler :D

Yigit-Y
29-07-2010, 12:08

renöö otomobiller üretir

Toyota bence Renöö danda iyidir ....

Birisi ahmet3425 çağırsın sever bu konuyu :hehe:

Bu ne şimdi hyundai ile toyota kalitesimi tartışılıyor

ewet :hehe:

Xenomorph
29-07-2010, 12:09
Toyota bence Renöö danda iyidir ....

Birisi ahmet3425 çağırsın sever bu konuyu :hehe:

Bencede :D:hahaha:

turbo16
29-07-2010, 12:16
en iyi araba diye bi şey yoktur olamaz....nokta

Berkan
29-07-2010, 13:09
hyundai i30 la toyota auris i hatta bir arkadaş söylemiş honda civic i opel astra yı toyotayı eleyerek i30 aldım diye şimdi soruyorum o arkadaşa acaba bir daha aynı hatayı yaparmıymış
ikinci eli olsun sağlamlık olsun ne olursa olsun saydığım arabalar arasında i30 sonuncu gelir beyler

hyundai i30

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-hyundai-i30-hundai-i30-cvvt-sports-28969314/detay

honda civic

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-civic-sahibinden-acilll-ihtiyactan-28961444/detay

toyota auris

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-toyota-auris-auris-sport-1-6-elegant-5-kapili-orjinal-12-000-km-fulll-28712301/detay

opel astra

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-astra-2010-yeni-opel-astra-1-6-t-115hp-enjoy-plus-paket-28658243/detay

aynı mevlalar komedi gibi

saglamlıgını vs ni biliomusnda yorum yaptıgnı sormak istiyorum neye gore kime gore sonuncu ?

200.000 TL genesis TR'de buyrun almak isteyen parmak kaldırsın :)

lafımı carpıtma Türkiyede alınır alınmaz bilemem o kisiye kalmıs

--- ayrıca xenomorp arkadasım adını bilmiorm kötüleyip duruyosun

arabana arkadan otobus vurdu vti nekadar dandikmiş dedin

full paket i30 un deri direksiyona plastik dedin 120 den sonra ucuyo dedin

sahipleri gücenmesin ama şahinmi arkadasm bu ya sen sürmende kullanmanda sıkıntı var yada sen harici herkesin kullandıgı i30 lar kendini bmw mercedes sanıyo

Saol kaanım tesekürler buaraada

Saro-Ş
29-07-2010, 13:09
çok yakıyo i30 bence

Xenomorph
29-07-2010, 13:19
saglamlıgını vs ni biliomusnda yorum yaptıgnı sormak istiyorum neye gore kime gore sonuncu ?

lafımı carpıtma Türkiyede alınır alınmaz bilemem o kisiye kalmıs

--- ayrıca xenomorp arkadasım adını bilmiorm kötüleyip duruyosun

arabana arkadan otobus vurdu vti nekadar dandikmiş dedin

full paket i30 un deri direksiyona plastik dedin 120 den sonra ucuyo dedin

sahipleri gücenmesin ama şahinmi arkadasm bu ya sen sürmende kullanmanda sıkıntı var yada sen harici herkesin kullandıgı i30 lar kendini bmw mercedes sanıyo

Saol kaanım tesekürler buaraada

Hemen Kazaya Vuralım...

Ben Vtı Kötü Demedim Ama Allah Korusun Kaza Cidden Yapılmazmış O Arabayla...Sağlamlık Ve Frenleri Hariç Çok Severim Hala Ama Bir Yere Tıklayınca Kaput Çamurluk Değişiyor...

Kullandım İ30 Plakasınıda Öğrenirim Birazdan Arkadaştan...

Ben Araba Kullanamıyorum Otobüste O Yuzden Vurmuştur Bana İ30 Da O Yuzden Dandık Gelmıstır....

Artık Öyle Bır Fanatıklık Boyutuna Geldınkı i30'u Ben Kullanamıyormuşum'da Benim Öküzlüğümmüş Diyorsun...

Toyota'yı Hyunda'dan Aşağı Görürsen Komik Duruma Düşersin Böyle Saçmalarsın Elle Tutulur Bir Tane Lafınız Yok Boşa Savunuyorsunuz Yok Gelişmekte Olan Firmaymışta Falanmışta

Ya Toyota Kim Hyundai Kim

Motorunuz geçsin 500.bini dedim cvp yok
2. eliniz kuvvetlimi cvp yok
sorunsuzmusunuz toyota kadar cvp yok
bir gaz pedalı takıldı ki takılmasa napacakmıssınız nasıl *** atacakmıssınız..onuda halletti toyota...
prestij kim daha üstün...
kimin motorsporlarında (rally,f1,nascar) tecrübesi var cvp verdıgınız sey f1 de basarılı olamamıs toyota,ya hyundaı fırmasında ayagına f1 pıstı asfaltı degen adammı var
rallilerde yıllarca toyota anasını aglattı ortalıgın...gt4 corolla wrc gibi
hyundai'in efsane modelı ne var bunu bana soyle barı bır tane efsane model soyle...çok tutulmuş begenılmıs :D....Toyota Dersen Ben sana söylim

Corolla,Celica,Supra,Land Cruiser,Mr2

2.7 V6 spor Araba Üretip vti kadar yürüyemiyorsa benım sucum ne :D

200 binlik arabasına hyundai'in alınır alınmaz kişisine kalmış gibi saçmalık cevaplar :D

Bir Efsane Söyliyebilirm Sana H100 Minibüs...Ama Onuda Hiace Eziyor Yine...

Banane Sizin i30'unuzdan da bilmemnenizdende ama kalkıpta boş beleş Toyota'dan İyi Derseniz ezber yapmayıp net konuşcaksınız...

Ayrıca i30 iyi benim şöförlüğüm kötü diyorsunya ben de aldıgın arabayı kapıma koymam madem kötü şöförüm zaten i30u kullanarak sevıyesını dusurmıyım ben

Kaza Yaptımya Ondan Böyleyimdir Ben....(bunu yakıştırma olarak yapanlar çok olmaya başladı burda allah aynısını başlarına verir inşallah'da bizde yakıştırma yaparız)

Xenomorph
29-07-2010, 13:35
Anket Sonuçlarınıda İnceleyin Burdan Çok Bilenler....

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?p=1589156#post1589156

Berkan
29-07-2010, 13:36
sen hala olayı nerden tuttugmun farkında degilsin benim zerre umrumda degil 2.7 üretmiş satamıs yok 15000 cc uretmiş satmıs .ben hyundaide degilim i30 diyorum sadece veyeni ix serisi eskilere lafım yok.hala omuydu bumuydudasın 2.0D 184 hp lik dizelleri var cıkartabildimi toyotan 2.0 dan bu beygiri aa ama pardon tr de 1.4 üstü yok.otopazarına git sor soruştur araştırmadm ikinceli eli zerre ilgilendirmiyor alıp satmak icin degil binmek icin alırım araçları.
2000000 lik arabası evet alırnır alınmaz kime ne insanın neye para vereceginden

ayrıca ben senin kazandan degilim otobus carpan bir arac nekadar saglam olabilir onu demek istiyorm anlamamakta direniyosn doru dürüst konuş allah belanı versin dersin deseydin daha iyidi

Xenomorph
29-07-2010, 13:39
sen hala olayı nerden tuttugmun farkında degilsin benim zerre umrumda degil 2.7 üretmiş satamıs yok 15000 cc uretmiş satmıs .ben hyundaide degilim i30 diyorum sadece veyeni ix serisi eskilere lafım yok.hala omuydu bumuydudasın 2.0D 184 hp lik dizelleri var cıkartabildimi toyotan 2.0 dan bu beygiri aa ama pardon tr de 1.4 üstü yok.otopazarına git sor soruştur araştırmadm ikinceli eli zerre ilgilendirmiyor alıp satmak icin degil binmek icin alırım araçları.
2000000 lik arabası evet alırnır alınmaz kime ne insanın neye para vereceginden

ayrıca ben senin kazandan degilim otobus carpan bir arac nekadar saglam olabilir onu demek istiyorm anlamamakta direniyosn doru dürüst konuş allah belanı versin dersin deseydin daha iyidi

kaza yaptın vti kötü dedin
ondan sonra i30a bindin kötü dedin

gibi yorum yaparsan allah belanı versin demem haşa bunu derim

Toyota Dizel Diyorsun Ya....2.2 D-Cat Kodlu Motor Auris Tek Kapı Ve Bazı Modellerde Kullanılan...200 BG Bilgine...Üstüne Birde 500.bin Gidebilme Toyota Güvencesi Var

Berkan
29-07-2010, 13:44
2.2 demedim 2.0 dedim yurt dışındada demedim Turkiyede dedim yazdıgma iyi bak
bakmıcaksanda sacma sapan konusma

ugrasamıcam hyundainizle toyotanızla arabamda memnunum boş olsada plastik olsada memnunum git kim neye biniyosa binsin isterse ferraiye binsin zerre s.kimde degil daha cok versin allah sanada boy boy toyota versin

kal saglıcakla kazasız belasız sürüşler sana taş degmesin tekerine...

Saro-Ş
29-07-2010, 13:46

renöö otomobiller üretir

özgürüm arma kötü ya () :( hiç ısınamadım şu () yeni modellerine

Xenomorph
29-07-2010, 15:44
http://www.youtube.com/watch?v=rXt9w6-7Qzk&feature=related

Utku
29-07-2010, 17:57
Taksicilerin o Toyota muhabbetini bende yaşadım.Yanlış hatırlamıyorsam 3-4 toyotaya binmişliğim var hepside kendi plakasıydı.Accent albea clio falan varken niye Toyotayı taksi olarak kullanıyosun diye sordum hepsine,hepside diğerlerine göre aşırı sağlam olduğunu bundan para kazandıkları için aradaki farkı anlatamicaklarını söyledi.Hatta bitanesi fırlama bi çocuktu 500 küsür bindeydi toyotası horda kullanıyormuş motora girmemiş hiç.

Asıl konuya dönülecek olursa körü topalı herkez Hyundai ın bir atakta bir gelişimde olduğunun farkında ama yılların Toyotası varken 30 küsür lira verip kumar demiyimde fazla güvenmediğim arabayı almak istemem hatta en iyi ihtimal testlerde çoğu yönü a3ten bile iyi çıkan ceed i tercih ederdim şahsi fikirlerimdir

Yigit-Y
29-07-2010, 18:11
Taksicilerin o Toyota muhabbetini bende yaşadım.Yanlış hatırlamıyorsam 3-4 toyotaya binmişliğim var hepside kendi plakasıydı.Accent albea clio falan varken niye Toyotayı taksi olarak kullanıyosun diye sordum hepsine,hepside diğerlerine göre aşırı sağlam olduğunu bundan para kazandıkları için aradaki farkı anlatamicaklarını söyledi.Hatta bitanesi fırlama bi çocuktu 500 küsür bindeydi toyotası horda kullanıyormuş motora girmemiş hiç.

Asıl konuya dönülecek olursa körü topalı herkez Hyundai ın bir atakta bir gelişimde olduğunun farkında ama yılların Toyotası varken 30 küsür lira verip kumar demiyimde fazla güvenmediğim arabayı almak istemem hatta en iyi ihtimal testlerde çoğu yönü a3ten bile iyi çıkan ceed i tercih ederdim şahsi fikirlerimdir

taksiciden al haberi....

200.000 TL ye genesis alıcağıma yürürüm daha iyi hem kilo veririm hem akıl sağlığım hakkında yorum yapılmaz hem de param çöğe gitmez....

200.000 TL ye neler alınır yazmaya gerek bile yok pehhh :hehe:

Vtec-SEDAN
29-07-2010, 18:58
keşke bende çocuk olsam.. :)

turbo16
29-07-2010, 19:18
keşke bende çocuk olsam.. :)

+1 ne güzel olurdu

konu ona dönmüş:)

Low-Rider
29-07-2010, 19:32
bugün e5te gidiyom sol şeritte

arkadan baktm bi corolla geliyo cayır cayır selektör atıyo adam yanımdan uçtu geçti

ilerde durabilmiş neyse trafikte yakaladım dayı ne bu acele dedim

sorma yeğen gaz pedalı takılı kaldı dedi

dedim toyota bu olur takma kafana paspasları çıkart:hehe::hehe:

Yigit-Y
29-07-2010, 19:38

arkadan baktm bi corolla geliyo cayır cayır selektör atıyo adam yanımdan uçtu geçti

şöför malsa yapacak birşey yok zaten :hehe:

Low-Rider
29-07-2010, 19:38
gaz pedalı takılmış adam napsın

bak binlerce araba geri çağrıldı bütün toyota kullanıcılarına mal diyosun yani

yakıştıramadım

Yigit-Y
29-07-2010, 19:40
gaz pedalı takılmış adam napsın

bak binlerce araba geri çağrıldı bütün toyota kullanıcılarına mal diyosun yani

yakıştıramadım

toyota çağırmış hatasını düzeltmek istemiş gidip hatayı düzeltirmezsen mal olursun 2 kere 2 4 ediyordu en son :p

Low-Rider
29-07-2010, 19:40
sonuç olarak i30-auris oylamasında i30 önde

toyota hyundai den iyidir tabi ki onda şüphe yok ama i30 nasıldır denmiş,cevabıda anket vermiş

Xenomorph
29-07-2010, 19:41
iyi ben yarın yakayım aurisi...gideyim hyundai bineyim :D

Yigit-Y
29-07-2010, 19:41
sonuç olarak i30-auris oylamasında i30 önde

toyota hyundai den iyidir tabi ki onda şüphe yok ama i30 nasıldır denmiş,cevabıda anket vermiş

inciye konu açsam bile bu anketi değiştiremem :D:D

yukarıdan el değebilir her an ankete :hehe:

Low-Rider
29-07-2010, 19:44
toyota çağırmış hatasını düzeltmek istemiş gidip hatayı düzeltirmezsen mal olursun 2 kere 2 4 ediyordu en son :p

toyota çağırdıda xenomorph tr de yok böle sorun dedi ben bilmem:p

Boost Up
29-07-2010, 19:45
2.2 demedim 2.0 dedim yurt dışındada demedim Turkiyede dedim yazdıgma iyi bak
bakmıcaksanda sacma sapan konusma

ugrasamıcam hyundainizle toyotanızla arabamda memnunum boş olsada plastik olsada memnunum git kim neye biniyosa binsin isterse ferraiye binsin zerre s.kimde degil daha cok versin allah sanada boy boy toyota versin

kal saglıcakla kazasız belasız sürüşler sana taş degmesin tekerine...

Patlamada son nokta:hehe:

F.A.T.İ.H
29-07-2010, 20:11
iyi ben yarın yakayım aurisi...gideyim hyundai bineyim :D

Sende yavaş yavaş doğru yolu buluyon:)Toyotoda ne Hyundai varken...

Bunlarda i30 un aldığı dereceler
Yılın Otomobili İspanya 2008
Yılın Dizel Otomobili Avusturalya 2007
Auto Car Yılın Otomobili Orta Doğu 2008
Sınıfının en iyi otomobili Romanya 2008
Euro NCAP

Xenomorph
29-07-2010, 20:52
Sende yavaş yavaş doğru yolu buluyon:)Toyotoda ne Hyundai varken...

Bunlarda i30 un aldığı dereceler
Yılın Otomobili İspanya 2008
Yılın Dizel Otomobili Avusturalya 2007
Auto Car Yılın Otomobili Orta Doğu 2008
Sınıfının en iyi otomobili Romanya 2008
Euro NCAP

isterse 2.abdülhamitten madalya alsın...

Low-Rider
29-07-2010, 20:55
en büyük otorite xenomorph ondan ödül almamış neye yarar

Shadow_Dancer
29-07-2010, 21:16
isterse 2.abdülhamitten madalya alsın...

Koptum valla :D

Berkan
29-07-2010, 22:54

özgür süpersin hahaha

nolur i30 alın almassanız batıcak hyundai

lethaldoze
29-07-2010, 23:48
Görüntü gerçekten güzel özellikle full paketleri taktire şayan.İstanbuldan bursaya gitmek için kiraladım.90 hp lik dizeli.Mükemmel derecede rahat huzrlu ve güvenli idi.Performansı 115 lik kadar olmasada gayet tatmin edici idi.Virajlardada çok çok relax tı araba.Hatta çok çok acele işim çıktı izmit ten bostancıya 180-190 geldim sanki 110-120 ile gidiyorum gibi geldi.Birkaç yerde o hızlarda sert haraket yapmak zorunda kaldım çok çevik haraket etti gayet zevkliydi.
(Toyota,honda kullanmadım karşılaştırma için yorum yapamam tabi.)

gambit49
30-07-2010, 00:06
olay kontrolden cıkıp farkli yerlere dogru gidio

Boost Up
30-07-2010, 00:10
Mazallah 120 den sonra uçar muçar aman neye lazım..

Mutu
30-07-2010, 00:23

Öldm gece gece :hahaha:

onursumer
30-07-2010, 00:33

benim bildiğim 430bin km de motor yaptıran i30 var

bu zamana kadarda sadece 1 kere turbo rektifiyesi ?

günümüz motorları nerdeyse sıfır toleransla uretiliyor

yani hyundai toyota honda vs vs km omur çok farketmez performans vs farkeder anca

bu arada hem hyundai hem toyota hemde hondaya sahipiz hepsini kullanıyorum şu daha iyi şu sorun yok diyebliceğim birşey yok

sadece civic 1.8 az yakıyor yaw :D

Xenomorph
30-07-2010, 00:47
Abi Hyundai İyidir Güzeldir...Ama Toyota'nın Karşısına Çıkmak İçin Biraz Gençtir Daha Toydur Demek İstediğim Adamlar Ezdi Geçti Toyota'yı Gaz Pedalı Takılıyormuş Diye...Yok Kılmış.F1 De Başarılı Olamamış...Adamlar WRC'yi Unuttu,Efsanelerini Unuttu Toyota'nın :D

Neyse

Ludacris
30-07-2010, 00:55
Abi Hyundai İyidir Güzeldir...Ama Toyota'nın Karşısına Çıkmak İçin Biraz Gençtir Daha Toydur Demek İstediğim Adamlar Ezdi Geçti Toyota'yı Gaz Pedalı Takılıyormuş Diye...Yok Kılmış.F1 De Başarılı Olamamış...Adamlar WRC'yi Unuttu,Efsanelerini Unuttu Toyota'nın :D

Neyse

ne yani şimdi hyundai toyotadan dahamı kötü ? bende 50 milyara g*t h kadar bi i30 alınır
(destek amaçlı yazdım yanlış anlama mesajımı sildiler benim :) )

gambit49
30-07-2010, 00:57
olay marka tartismasina dondu bi model karsilastirmasindan :D toyota dunyanin en koklu markalarindan biri bunu herkes kabul eder zaten
ama i30 aurisden bence daha iyi kimse kimsenin gorusune katilmak zorunda degil zaten

Low-Rider
30-07-2010, 00:59
zenomoph bak senin bildiğin 1tane 500lük auris var

onurda 430luk i30 görmüş

tel maşa değil demek:D

__FrK__
30-07-2010, 01:01
konu amma dallandı be xenom hacı sana helal hiç yılmadın :p:)

Xenomorph
30-07-2010, 01:01
aman allah mutlu etsin...ama vallahi biraz evin burda işlerim var bitsin çıkıcam yüksek km'li motor açılmamış toyotaları dizicem buraya :D bakalım 10'da biri kadar çıkıcakmı öteki markadan :D

Xenomorph
30-07-2010, 01:02
konu amma dallandı be xenom hacı sana helal hiç yılmadın :p:)

Beşikten Corollaya Atladım :D ondan :D:D:hahaha: e o zamanlar hyundai pek bilinmiyordu :D

Low-Rider
30-07-2010, 01:04
ya niye böyle yapıyosun ki şimdi

bütün gün tepindin 500luk auris var ,hyundai var mı diye

bak var demişler görmüşler

tebrik ediiceğin yerde çamur yapıyosun

Xenomorph
30-07-2010, 01:05
ya niye böyle yapıyosun ki şimdi

bütün gün tepindin 500luk auris var ,hyundai var mı diye

bak var demişler görmüşler

tebrik ediiceğin yerde çamur yapıyosun

turbosu değişmiş sayılmaz:hahaha: kitleyin şu konuyu yoruldum :D:D

onursumer
30-07-2010, 01:05
ya motor km olayına girince zaten yeni nesillerin hepsi aynı aşağı yukarı omur olarak

sıfıra yakın toleransla üretilen parçalar ile

düzgün bakım insan gibi kullanımda 500 binleri goremiyicek makine yokki artk neyini tartışıyoruz burda :D

Low-Rider
30-07-2010, 01:06
ahaha bu konuyu ben çok sevdmi

toyotada hyundai de zerre umrumda değil ama yanlış anlamada çok hararetli yazıyorsun fikirlerini karşındakine kabul ettirmeye çalışıyosun , çabuk gaza geliyosun sen(pedal takılı kaldı galiba:p) sayende konu eğlenceli hale geldi:):D 2gün eğlendik bak ne güzel:D

ama koreli yapmış 430bin görmüş adam

Xenomorph
30-07-2010, 01:06
ya motor km olayına girince zaten yeni nesillerin hepsi aynı aşağı yukarı omur olarak

sıfıra yakın toleransla üretilen parçalar ile

düzgün bakım insan gibi kullanımda 500 binleri goremiyicek makine yokki artk neyini tartışıyoruz burda :D

e yuh be kardeşim :D yoruma gel yuh vallahı :D:D

Xenomorph
30-07-2010, 01:07
ahaha bu konuyu ben çok sevdmi

toyotada hyundai de zerre umrumda değil ama yanlış anlamada çabuk gaza geliyosun sen(pedal takılı kaldı galiba:p) sayende konu eğlenceli hale geldi:):D 2gün eğlendik bak ne güzel:D

ama koreli yapmış 430bin görmüş adam

sıkılıyorum abi evde napayım vti'dan inip mmt d4d kullanıyorum banada yazık dımı :D:D tmm 20 tlye çok geziyorumda boşaltamıyorum içimi :D

onursumer
30-07-2010, 01:07
he bide bizim şirketin toyota corolla var 96 model anahtar değmedi 280bin km de ve fena kaçarı var bi gün rolle gelcem onla ahah

bide stareximiz var daha turbo rektifiyesi bile gormedi 250bin km de :) 99 model oda

Low-Rider
30-07-2010, 01:08
ayrıca konuyuda güzel saptırdın hee
konu i30-auris ti sen tabi i30un auristen iyi olduğunu kendi içinde kabullenip forum ortamında kabullenemediğin için olayı markalara vurdun çakal carlos:D:D

Xenomorph
30-07-2010, 01:09
ayrıca konuyuda güzel saptırdın hee
konu i30-auris ti sen tabi i30un auristen iyi olduğunu kendi içinde kabullenip forum ortamında kabullenemediğin için olayı markalara vurdun çakal carlos:D:D

vallahi top gear'a çıkmadan ben auristen iyi demem o arabaya...hiçte kabullenmem :D

__FrK__
30-07-2010, 01:10
güzin abla bizim era ya chip attık 40k sonra turboyu kucakladık ne yapabiliriz ?? yakıttan kar edicektik ama turbo girdi :D:D

Low-Rider
30-07-2010, 01:12
vallahi top gear'a çıkmadan ben auristen iyi demem o arabaya...hiçte kabullenmem :D

top gear test etmiş sitesinde yazısı var

özet olarak şunu yazmışlar

" Either someone’s slipped something into my drink, or this is a Korean car you actually might want to buy "

Xenomorph
30-07-2010, 01:14
karşılaşsın aurisle...herşeyden önce o bir o toyota :D 5-0 önde başlar yanı

Low-Rider
30-07-2010, 01:15
hakkıın yoktu toyotaa beni böyle üzmeyeee
çekmem artıkk kahrınııı hundayy alacağıııım

http://fizy.com/#s/1agyj4

dinlerken söyleyin baya dokunaklı

Xenomorph
30-07-2010, 01:16
hakkıın yoktu toyotaa beni böyle üzmeyeee
çekmem artıkk kahrınııı hundayy alacağıııım

http://fizy.com/#s/1agyj4

dinlerken söyleyin baya dokunaklı

ahahhahaah yeter ben ep3 videosu izlicem yeter ahahahahaha :D:D

Low-Rider
30-07-2010, 01:21

la şu 2gündür toyota savunmada ki çabanı enerjini honda için harcasaydın sana fabrikada duran kız oğlan kız ep3ü yollarlardı zaten:D

__FrK__

bırak şimdi ep3 ü al bi tane şundan göreseli ver bide büyük turbo +cooler + yazılım vs.. ep3 kovala değişiklik olsun :D:D
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/30/521.jpg (http://urlal.com/dqqf)

Xenomorph
la şu 2gündür toyota savunmada ki çabanı enerjini honda için harcasaydın sana fabrikada duran kız oğlan kız ep3ü yollarlardı zaten:D

ahahahahahahahahahahahahaha sus evdekıler uyuyo patladım ahahahahahaha :D:D:D:Dhahsdashd

bırak şimdi ep3 ü al bi tane şundan göreseli ver bide büyük turbo +cooler + yazılım vs.. ep3 kovala değişiklik olsun :D:D
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/30/521.jpg (http://urlal.com/dqqf)

abicim toyota 30'uma gelince alıcam daha gencim 1.4 d4d için :D...butun enerjımı bugunden sonra honda ve ep3 ler ıcın harcıyorum 30unda kalanını toyotaya verıcem burdan dvm ederız :D

onursumer
30-07-2010, 01:22
vay arkdaş çok iyi olmuş be :D

Xenomorph
30-07-2010, 01:23
vay arkdaş çok iyi olmuş be :D

gittim alıyordum krediler pahalı geldi almadım..resmen 48 ay kıtlemeye calısıyorlar :D...yoksa jantlarım bile hazırdı :D:D

onursumer
30-07-2010, 01:24
bende i30 alıp chipliycem aynı jantlarla ahaha :D

Xenomorph
30-07-2010, 01:25

ahahahahha lan susun ya ahahahahah uyandırcam mılletı of :D:D...Pedere Dicem Kalk Toyota'yı Taşlıyorlar Diye Birde O Yazarsa Toyota Spor Araç İthal Etmeye Başlar :D

Low-Rider

chipleme olm delimisin

130dan sora savuruyo zaten chiple iyice küheylan olur tutamazsın yolda:D

Dou
Ula 500k 430k falan yazmayın

12.000 de turbosu cortlayan arabanın sahibine bunları okutmak işkenceden ibaret :hehe:

__FrK__
alemsin dostum ya kaç gündür ortalığı toyotaydı hyundaıydı diye şenlendirdin bu geceden itibaren honda vs ... diye yeni bişey türet artık:D

Xenomorph
30-07-2010, 01:26
chipleme olm delimisin

130dan sora savuruyo zaten chiple iyice küheylan olur tutamazsın yolda:D

yalan yok benım kullandıgım oyleydı :D

Ula 500k 430k falan yazmayın

12.000 de turbosu cortlayan arabanın sahibine bunları okutmak işkenceden ibaret :hehe:

:D:D renonunkimi...boşver garanti varken bol bol değiştir yahu :D

__FrK__
30-07-2010, 01:27
chipli i30 un karşısında xenom un ep3 ünün hiç şansı yok i30 120 den sonra kanatlanıyor

Xenomorph
30-07-2010, 01:27
alemsin dostum ya kaç gündür ortalığı toyotaydı hyundaıydı diye şenlendirdin bu geceden itibaren honda vs ... diye yeni bişey türet artık:D

açarım şimdi iki konu

106 gtı vs vtı
ep3 vs m3

diye sonra evimi basarlar jitem falan diye korkuyorum :D:D

chipli i30 un karşısında xenom un ep3 ünün hiç şansı yok i30 120 den sonra kanatlanıyor

Güzel Kardeşim Uyuyolar Uyancaklar Diyorum Yeter :D:D:hahaha::hahaha::hahaha:

onursumer
30-07-2010, 01:28
chipli i30 ep3 geçer alın bakalım ahaha :D

DogukanB
30-07-2010, 01:28
araba bu cortlar patlarda ama xenom senın imza hiç olmamış:(:icon13:

onursumer
30-07-2010, 01:29
ama aklıma geldi onurk 2.0 hdi 407 ile giderken accent era sellektor yapmış arkadan :D

Low-Rider
30-07-2010, 01:29
i30 yavaş geçsinde corolla ep3 geçer

toyota ep3 geçemeyen corollalarıda toplatıyomuş

piyasada araba kalmadı arkadaş topla topla:D

Xenomorph
30-07-2010, 01:30
araba bu cortlar patlarda ama xenom senın imza hiç olmamış:(:icon13:

kardeşim ters düştüğüm bir kaç insan o konuyla taşak geçercesine yorumlar yazdı üstüne alınıcak bir imza değil bende illallah ettim yani...haklısın hoş değil ama bıktım en ufak ters düşmede kazadan sonra boyle oldun gıt araba al dıyenlerden

onursumer
30-07-2010, 01:33
arkadaşım vtecini satıyor alsamı ya :D

yaz sonu cooper s alasım var ama şu konudan sonra i30 alır chiplerim :D

Low-Rider
30-07-2010, 01:33
evet xenomorph cevap yazmayıp oyunu soğutmaya çalışıyo

yapma bunu yapma bunu:D

__FrK__
30-07-2010, 01:34
i30 yavaş geçsinde corolla ep3 geçer

toyota ep3 geçemeyen corollalarıda toplatıyomuş

piyasada araba kalmadı arkadaş topla topla:D

ya geçen bizim komşunun corolla da çekicideydi demek o yüzdenmişş

Xenomorph
30-07-2010, 01:34
behlül kaçar :D

Low-Rider
30-07-2010, 01:35
toyota " kaizen " felsefesinden sonra " topla gel " felsefesini benimsemiş

Xenomorph
30-07-2010, 01:35
ya geçen bizim komşunun corolla da çekicideydi demek o yüzdenmişş

böyle kuyruklu kolpaları atmayalım foto isterik...:D:D

sordugum cekıcıler en az toyota cekıoruz dıyorlardı bu arada (bu gercek)..:D:D

neyse ben bızım kopeklerı gezdıreyım geleyım :D

__FrK__
30-07-2010, 01:36
behlül kaçar :D

oldumu şimdi kanx yaa sana fabrikasyon chipli İ30 hediyeli corolla ile ep3 geçme yarışına yazıcaktık

mrtngn
30-07-2010, 01:42
böyle kuyruklu kolpaları atmayalım foto isterik...:D:D

sordugum cekıcıler en az toyota cekıoruz dıyorlardı bu arada (bu gercek)..:D:D

neyse ben bızım kopeklerı gezdıreyım geleyım :D

Ahahahah bu posttan sonra Toyota'yla aranızda bi ortaklık falan var diye düşünüyorum:D:D:D

Berkan
30-07-2010, 01:43
toyota " kaizen " felsefesinden sonra " topla gel " felsefesini benimsemiş

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::h ahaha::hahaha:

onursumer
30-07-2010, 01:43
yarın iş var bende yatim bare :D

Boost Up
30-07-2010, 01:44
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::h ahaha::hahaha:

İmza ne öyle :hahaha:

Berkan
30-07-2010, 01:58
İmza ne öyle :hahaha:

atalarımızın güzel sözlerinden bir tanesi ;)

Xenomorph
30-07-2010, 02:05
Ahahahah bu posttan sonra Toyota'yla aranızda bi ortaklık falan var diye düşünüyorum:D:D:D

sorun :D en az hangı marka cekıyorsunuz dıye :D

bu arada insanların başına gelen kötü olayları kendıne koz yaratanlar tınovskı seklınde olur gozumde...gökten yagan başka şeylerde var başka sözlerde ama hadi neyse...

ilkönce neyle taşak geçtiğini bilicen adamlık cercevesınde tartısıcan...
insanın başına gelen çok kötü bir olayla taşak geçersen bedduama gerek kalmaz zaten
birde imzanın başını okuycan bunu kabullenıyorsan zaten köpeğin duası sana tutar

Boost Up
30-07-2010, 02:06
sorun :D en az hangı marka cekıyorsunuz dıye :D

bu arada insanların başına gelen kötü olayları kendıne koz yaratanlar tınovskı seklınde olur gozumde...gökten yagan başka şeylerde var başka sözlerde ama hadi neyse...

ilkönce neyle taşak geçtiğini bilicen adamlık cercevesınde tartısıcan...
insanın başına gelen çok kötü bir olayla taşak geçersen bedduama gerek kalmaz zaten
birde imzanın başını okuycan bunu kabullenıyorsan zaten köpeğin duası sana tutar :D

Başına böyle birşey gelmediğini nerden biliyorsunuz:soru:

Xenomorph
30-07-2010, 02:08
Başına böyle birşey gelmediğini nerden biliyorsunuz:soru:

benım basıma gelenden ımayla bırseylerı anlatmaya calısırsa banane gelsın gelmesın...ben orda baskalarının basına gelenle demek ıstedım

Xenomorph
30-07-2010, 02:09
neyse size bu şarkıyı armağan ediyorum

http://www.youtube.com/watch?v=L3-MBhB804E

Berkan
30-07-2010, 02:12
arkadasım bak yazmim yazmim diorm yeter germe insanı

okumayı ogren ben senin kazanla taşak gecmedim bu 1 otobus carpmıs aracına saglam deil dedin ne olmasını bekliodn dedim hangi araca vursa yıkar gecer sen anlamak istememekte direniyosn

kafanı yorma sen bundan 7 sene once o 3.16 yı kaldırma ordan direge ordanda kulubeye soktum allaha sükür bmw di suan burdayım
aralıkta suanki tel masa i30 umla yaptım metrobus bariyerine girdim bana arkadan carpan biri yüzünden pert olmadı ama bi ton hasar cıktı iiki i30 laydım vtec2 le yapmadım dedim..

3. bişey basıma gelirde hala burda yazıyor olursam "...... " ( fill in the blanks ) ;)

Dou
30-07-2010, 02:13
ahanda berkan dellendi :D

Geçmiş olsun Berkan bu arada

Xenomorph
30-07-2010, 02:14
arkadasım bak yazmim yazmim diorm yeter germe insanı

okumayı ogren ben senin kazanla taşak gecmedim bu 1 otobus carpmıs aracına saglam deil dedin ne olmasını bekliodn dedim hangi araca vursa yıkar gecer sen anlamak istememekte direniyosn

kafanı yorma sen bundan 7 sene once o 3.16 yı kaldırma ordan direge ordanda kulubeye soktum allaha sükür bmw di suan burdayım
aralıkta suanki tel masa i30 umla yaptım metrobus bariyerine girdim bana arkadan carpan biri yüzünden pert olmadı ama bi ton hasar cıktı iiki i30 laydım vtec2 le yapmadım dedim..

3. bişey basıma gelirde hala burda yazıyor olursam "...... " ( fill in the blanks ) ;)

yere düşersen benden bil töbe estf...doldururuz beraber sıkıntı yok

Low-Rider
30-07-2010, 02:15
xenomorph , berkanın önceden yazdığı mesajı okudumda senin deyiminle taşak geçilmiş bir durum yok bence çok abarttın bu olayı

adam demiş ki ," arabana otobüs çarpmış.otobüs çarpan arabaya bile dandik dedin "

Eriador
30-07-2010, 02:17
yere düşersen benden bil töbe estf...doldururuz beraber sıkıntı yok

low ün söylediği msg da o kadar bişi yok amma abarttın emrah modlarına girdin be arakdaş , biraz daha dikkatli oku

Xenomorph
30-07-2010, 02:20
ters düşen herkes arabana öyle oldu tırıvırı diyor bugunlerde...

dünya ahiret zarardayım.ebem sevildi emrah modunada gırdım ama bir kerede terş düşen insan kaza yazmasın be kardeşim!

bu arada bmw volvo yada yeni toyota honda hyundai renault olsaydı o kazada ve ben kazara tek basıma ıcınde olsaydım o arabanın halınden cok cok daha ıyı sekılde cıkardı kazadan...

hersey bıcılır anlamında demeyın

Eriador
30-07-2010, 02:23
ters düşen herkes arabana öyle oldu tırıvırı diyor bugunlerde...

dünya ahiret zarardayım.ebem sevildi emrah modunada gırdım ama bir kerede terş düşen insan kaza yazmasın be kardeşim!

hala kaza modlarındasın ne kazaymış ciddi geçmiş olsun umarım bi daha olmaz . bende kaza yaptım 26 nisanda hala 2 bacagım kırık toplam 20 tane platin var bacaklarımda daha en az 3 ay yürüyemicem de tekerlekli sandalye ile yaşıyorum ama bu kadar uzatmadım

Xenomorph
30-07-2010, 02:24
hala kaza modlarındasın ne kazaymış ciddi geçmiş olsun umarım bi daha olmaz . bende kaza yaptım 26 nisanda hala 2 ayagım kırık toplam 20 tane platin var ayaklarımda daha en az 3 ay yürüyemicem de tekerlekli sandalye ile yaşıyorum ama bu kadar uzatmadım

geçmiş olsun kardeşim sanada ama bak bu laf bana bu pıskolojıde dokunuyor ıste

Xenomorph
30-07-2010, 02:25
Neyse Kardeşim Tekrar Gözden Geçirdim Doğru Söylüyorsunuz Tepkim Yerinde Ama Şiddeti Fazla Kusura Bakmasın Herkes

Bu Laf i30 Auristen İyi Demek Değildir Onuda Söylim :D

Boost Up
30-07-2010, 02:25
Volvo iyidir, 60 la gomduk bişi yok:D

Eriador
30-07-2010, 02:27
geçmiş olsun kardeşim sanada ama bak bu laf bana bu pıskolojıde dokunuyor ıste

bizim de demek istediğmiz aslında sana dokulcak manada bişi yazılmadı belki konudan gereği gerildin bi nefes le okudun öyle geldi ama eminol berkan o sebeple yazmadı yazmaz kendide ciddi kazar geçirmiş biridir.

gene klasik olcak ama 2 metal yığını içn bunca stress e degdimi ? bence daha gereksiz germeyin birbirinizi

Xenomorph
30-07-2010, 02:27
bizim de demek istediğmiz aslında sana dokulcak manada bişi yazılmadı belki konudan gereği gerildin bi nefes le okudun öyle geldi ama eminol berkan o sebeple yazmadı yazmaz kendide ciddi kazar geçirmiş biridir.

gene klasik olcak ama 2 metal yığını içn bunca stress e degdimi ? bence daha gereksiz germeyin birbirinizi

Neyse Kardeşim Tekrar Gözden Geçirdim Doğru Söylüyorsunuz Tepkim Yerinde Ama Şiddeti Fazla Kusura Bakmasın Herkes

10krktr.......

Low-Rider
30-07-2010, 02:28

hacıı sakinn yaa
yarın bi toyota servise göründe şu gaz pedalına baktır olmuyo böyle:D

Eriador
30-07-2010, 02:28
tamamdır berkan sende olayı tatlıya bagla bitsin ... low ede temizlik düşer :D

Low-Rider
30-07-2010, 02:29

kanka niye temizliyim yaa i30 aurisi ezmiş geçmiş anket sonuçları bile öyle söylüyo

bu konu gelecek nesil için büyük kaynak silmem temizlemem:D

Xenomorph
30-07-2010, 02:30
hacıı sakinn yaa
yarın bi toyota servise göründe şu gaz pedalına baktır olmuyo böyle:D

toyotayla ilgili postlarımı silme :D...

gaz pedalında sıkıntı yok türkiyedeki modellerde yine söylüyorum :D

Xenomorph
30-07-2010, 02:31
kanka niye temizliyim yaa i30 aurisi ezmiş geçmiş anket sonuçları bile öyle söylüyo

bu konu gelecek nesil için büyük kaynak silmem temizlemem:D

ya töbe :D:D

Berkan
30-07-2010, 02:32

benm bi sıkıntım yok kaan yanlıs anlasılan benim beddua edilen benim...

Eriador
30-07-2010, 02:33

ozamn sana bi Efes alsın öpüşn barışın

Xenomorph
30-07-2010, 02:35

tepkim yerinde ama şiddeti fazla oldu kardeşim tmm kusura bakma lafın içinde kazam olunca dozu ayarlayamıyorum...

Belirtiyim Hala Toyota'yı Ve Aurisi Savunuyorum:D

Eriador
30-07-2010, 02:37
en sonunda site toplancaz para biriktircez alcaz bi auris le i30 sizleri oturtucaz roll drag pist kapışcaksınız en sonra çarpışma testi olcak bitcek :D

Xenomorph
30-07-2010, 02:38
en sonunda site toplancaz para biriktircez alcaz bi auris le i30 sizleri oturtucaz roll drag pist kapışcaksınız en sonra çarpışma testi olcak bitcek :D

izmit açık olsa gelirdim mmt ile :D var bizde auris 3 tane :D

Berkan
30-07-2010, 02:39
ozamn sana bi Efes alsın öpüşn barışın

haahaha sen gel ben sana efesin gralını alacam

bknz :D

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/IMGP1904.jpg

tepkim yerinde ama şiddeti fazla oldu kardeşim tmm kusura bakma lafın içinde kazam olunca dozu ayarlayamıyorum...

:icon_tup: anlaman gec olsada saol :D istedigni savun karısan eden yok kimseye

Eriador
30-07-2010, 02:39
izmit açık olsa gelirdim mmt ile :D var bizde auris 3 tane :D

enayi olma bedeva veren varken nie kendi malını pert ediyorsun :D

Eriador
30-07-2010, 02:40

:icon_tup: anlaman gec olsada saol :D istedigni savun karısan eden yok kimseye

hasktr ya .... bak bu fena oldu gece gece şimdi . özledim ula bu meetingleri :icon_tup:

Xenomorph
30-07-2010, 02:41
enayi olma bedeva veren varken nie kendi malını pert ediyorsun :D

farketmez bir tane ettim 564 km'de takla attım :D kasko veriyor yenisini

Toyota Kasko 1 Yıla Kadar Yenisini Veriyor Soru Sormaksızın
2 Yıla Kadar Araç Değerinin %90 ını Veriyor :D:hahaha:

2009u alır gelirim :D:D:hahaha:

Berkan
30-07-2010, 02:46

hasktr ya .... bak bu fena oldu gece gece şimdi . özledim ula bu meetingleri :icon_tup:

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/IMGP1906.jpg

Eriador
30-07-2010, 02:50
lan olm belamısn ! adminlere bildir button u nerde ? adam konuyu saptırıyor biri şunu banlasın :D

F.A.T.İ.H
30-07-2010, 10:32

Bi gece girmedik başlık off topic olmuş.En iyisi bi kaç tane başlık açalım i20-yaris
accent era-corolla diye hatta Yiğit-Y açsın:)Marka Olarak Toyota 2 Markanın Güncel Modellerinden Hyundai diyorum.

TarikS
30-07-2010, 10:39
evet xenomorph cevap yazmayıp oyunu soğutmaya çalışıyo

yapma bunu yapma bunu:D

sen moderatorsun olm hic yakisiyor mu boyle mesajlar :hahaha: hic ettin konuyu ahuekuashef :hahaha: :D :D

Low-Rider
30-07-2010, 10:40
fanatiğiz kanka napiyim

bileğimi kessen kırmızı mavi beyaz akar o derece

B!Rtan
30-07-2010, 12:55
şu xenon nickli arkadaş;
zamanında çok aurisleri 1.6 lık corollo! ları kıçı kırık 1.4 dohc getzle ayıkladım
bi günde sana mı denk geldim de ondan mı sıkıntın? :D

oturdum 13 sayfa teker teker okudum,toyota kalitesine,markasına karşı söylenmiş en ufak bi ters cümleye rastlamadım.
(gaz pedalı takılma olayını dünya okudu o konuya girmeye gerek yok)

ama sen imzana toyota>hyundai yazabilcek kadar fanatikliğe götürmüşsün işi..
yok varsa bir kuyruk acın söyle bilelim.

konuyu açan arkadaş i30 almayı düşünüyorum diye açmış,herkesten görüş beklemiş.
sen yırtık fileden fırlar gibi fırlamışsın?
güney korede gemilerin mi battı?
tr de ilk kez 5 sene mekanik garantisi veren marka hyundai dir.
aracım 2006 getz,şimdiye kadar garanti kapsamında hiç bir arıza ile servise gitmedim.
ben zaten hyundai ye kaliteli çok iyi demiyorum. ama verdiğim paranın karşılığını alıyomuyum ona bakıyorum.
ve namussuz iyi kaçıyo dikkat edin diyorum ;)

Xenomorph
30-07-2010, 13:03
1.4 getze jant takan schumacher olmus :D

B!Rtan
30-07-2010, 13:09
edt. 10 krtr