PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taşıt Satış Sözleşmesi sorunu

Muvaffak
28-07-2010, 13:37
14 ekim2008 de satışını aldığım bir araç vardı kısa bir süre kullandıktan sonra bozuldu ve otoparkta kaldı geçen sene (2009) memlemekete dönmeden önce kuzenime braktım o da bazı sebeplerden hiç ilgilenmedi (bu arada ruhsat hala eski sahibinin üzerinde) ve otoparktan bu aracı 30-07-2009 de trafik ekipleri el koydu otoparka çekildi sonra bana ulaşamamışlar askere gittim o arada derken döndüm ve dün elimize bir dosya geldi icra müdürlüğünden 20.7.10 tarihinden düzenlenmiş üstünde yazan avukat ile görüştüm 3970tl dosya ödemesi oldugunu ve bu ödeme sonunda hacizin kalkacağını belirtti onun dısında otopark masrafı var 1960tl bu fiyat ayrı mı anlamadım ayrıca askerden yeni geldiğim için mağdur olmayayım diye aniden ödemem gereken miktar dan 1000tl düştü fln filan bu konuyla ilgili bilgisi olan yol gösterebilecek birileri varsa memmun olurum 1 liralik arabaya 4 lira masraf çıktı komik bir durum... ve şöyle birşey var aracı ben istemiyorum amacım aracı ordan kurtamak fln değil yani.. şimdiden teşekkürler

mmustu
28-07-2010, 13:41
dostum icra aldı ise aracı bırak gitsin zaten icra satar parasını alır

ama benim anlamadığım kimin borcuna istinaden arabayı almış bunlar senin mi ruhsat sahibininmi

Muvaffak
28-07-2010, 13:43
dostum icra aldı ise aracı bırak gitsin zaten icra satar parasını alır

ama benim anlamadığım kimin borcuna istinaden arabayı almış bunlar senin mi ruhsat sahibininmi

valla benim adım geçiyor benim adreslerimi araştırmışlar en sonunda bu evraklar da benim evime geldi satışı ben aldım ve sonraki işlemleri yapmadım diye sanırım başka bir borcum harcım yok

baretta
28-07-2010, 13:43
Otopark için olan ücret o belgede yazan 3970 tl ye dahil değildir , aracı almak istemiyorsanız bildiğim kadarıyla bir süre sonra da icradan satışa çıkacaktır , siz sorumlu olmayabilirsiniz o saaten sonra. Araç nedir bu arada ?

Muvaffak
28-07-2010, 13:44
Otopark için olan ücret o belgede yazan 3970 tl ye dahil değildir , aracı almak istemiyorsanız bildiğim kadarıyla bir süre sonra da icradan satışa çıkacaktır , siz sorumlu olmayabilirsiniz o saaten sonra. Araç nedir bu arada ?

126 bis :D

Xenomorph
28-07-2010, 13:45
bırak at gıtsın

mmustu
28-07-2010, 13:45

:hehe::hehe::hehe::hehe:

bro 0535 970 80 43 ailemizin trafik muamelecisi Nazmi :D bi sor kesin cevap verir sana :D

Muvaffak
28-07-2010, 13:46
valla benimde umrumda değil umrumda olan adıma bir icra kağıdının olması

baretta
28-07-2010, 13:47

O zaman bırakın gitsin , avukata bir sorun yine ödemeyeceğim hiçbirşeyi diye sonra o icradan satışa çıkacaktır. Ama sonrasında alacak tahsil edilemezse tam olarak devamında yine sorumlu olabilirsiniz. Avukatla iyice konuşmakta fayda var.

Muvaffak
28-07-2010, 13:47
:hehe::hehe::hehe::hehe:

bro 0535 970 80 43 ailemizin trafik muamelecisi Nazmi :D bi sor kesin cevap verir sana :D

adamlar üşenmemiş yok icra yok takip fln açmışlar 1 liralık mal için alın sizin olsun yani derdim bu icra fln neymış adamın öle 4000 diip 3000 e duşmesi fln garip geldi normal bir rakam mı yani bu

baretta
28-07-2010, 13:50
adamlar üşenmemiş yok icra yok takip fln açmışlar 1 liralık mal için alın sizin olsun yani derdim bu icra fln neymış adamın öle 4000 diip 3000 e duşmesi fln garip geldi normal bir rakam mı yani bu

Muhtemelen ödenmediği için faizleridir o kadar yükselmesinin nedeni. Tabi borç ne borcu onu bilmiyorum :)

KSK-VTEC
İyide icradan satılsın diyorsunuzda ,diyelimki borç şuan 5000 tl, araç icrada 2000 tl ye satıldı, 3000 lira için yine üzerine gelmiyeceklermi gelecekler bence sen ilk önce borcun nerden kaynaklandığını öğren yoksa 126 bisle kurtaramayabilirsin

mmustu
bro şimdi ne borcu için icra çıkmış kaç paralık borç bu rakama gelmiş bilmek lazım

adamlarda işin farkında sizi korkutup paranın peşine düşecektir oda biliyo o malın o kadar etmeyeceğini

o yüzden işi bilin biri ile görüşmek mantıklı madem o borca istinaden haciz ettiniz bu arabayı o zaman ne haliniz varsa göründe diyebilirsin amaaaa buradada şu çıkıyor ortaya atıyorum 3000 lira borcun var gittiler arabayı 1000 liraya sattılar geri kalan borcu senden talep edebilirler hukuki açıdan ;)

Muvaffak
28-07-2010, 13:55
Muhtemelen ödenmediği için faizleridir o kadar yükselmesinin nedeni. Tabi borç ne borcu onu bilmiyorum :)

İyide icradan satılsın diyorsunuzda ,diyelimki borç şuan 5000 tl, araç icrada 2000 tl ye satıldı, 3000 lira için yine üzerine gelmiyeceklermi gelecekler bence sen ilk önce borcun nerden kaynaklandığını öğren yoksa 126 bisle kurtaramayabilirsin

bro şimdi ne borcu için icra çıkmış kaç paralık borç bu rakama gelmiş bilmek lazım

adamlarda işin farkında sizi korkutup paranın peşine düşecektir oda biliyo o malın o kadar etmeyeceğini

o yüzden işi bilin biri ile görüşmek mantıklı madem o borca istinaden haciz ettiniz bu arabayı o zaman ne haliniz varsa göründe diyebilirsin amaaaa buradada şu çıkıyor ortaya atıyorum 3000 lira borcun var gittiler arabayı 1000 liraya sattılar geri kalan borcu senden talep edebilirler hukuki açıdan ;)

valla bende anlamadım aracın ruhsatını satış sözleşmesi yapıldıktan 1 ay sonra üzerime almadıgımdan dolayı oldugunu dusunuyorum avukat da boyle soyledı

bakalım haber bekliyorum bugun tanıdık bir avukattan o nederse öyle olacak aldık bisi unuttuk başımıza bela oldu valla : ) neyse herkese teşekkürler

baretta
28-07-2010, 14:01
valla bende anlamadım aracın ruhsatını satış sözleşmesi yapıldıktan 1 ay sonra üzerime almadıgımdan dolayı oldugunu dusunuyorum avukat da boyle soyledı

bakalım haber bekliyorum bugun tanıdık bir avukattan o nederse öyle olacak aldık bisi unuttuk başımıza bela oldu valla : ) neyse herkese teşekkürler

Dikkatli ol yalnız , mutlaka ilgilen , icraya kadar giderse üzerine ne varsa o da icraya düşebilir.