PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaşlar tuhaf bir sıkıntım var

01ASU
28-07-2010, 18:23
bir çoğunuzun bildiği üzere annem 1 ay önce vefat etti :( sıkıntımsa evim 3 katlı ve tek yaşıyorum hangi odaya girsem annemi görüyorum gece uyandırıyor gibi oluyor veya hangi odaya girsem sanki arkamda nefesini hissediyorum artık resmen korkmaya başladım bunu nasıl çözebilirim daha önce bu tarz bir sıkıntı yaşayan oldumu doktoru varmıdır bu işin piskoloğum var 2 haftadır gidiyorum ama hep aynı zırva konuşmaya çalış içini rahatlatacak şeyler yap onun sevdiği şeyler yap vs vs bunlar aksine gördüklerimi arttırıyor

ceskin
28-07-2010, 18:25
basın saolsun allah yardımcın olsun mutlaka bunu ceken bılır ama en kısa surede bı destek almanı tavsıye ederım

AşkınS.
28-07-2010, 18:26
Başın sağolsun.Bi Hocaya Gözük derim.

StyleALP
28-07-2010, 18:28
Öncelikle acınız çok büyük:(, ALLAH Rahmet Eylesin, Mekanını Cennet Etsin Abi.

Tanıdığım bir Psikolojik Danışman Pınar TOKER var. Eski lisemde rehberlik öğretmeniydi ve oldukça sıcak kanlıydı. Zaten araştırırsan ünlü kişilerede yardım etmiş, bayağı ünlü birisi yani. Umarım ufakta olsa yardımcı olabilir.

ceskin
28-07-2010, 18:28

hoca derken pskolojk destek veren hoca demek ıstedın heralde

Boost Up
28-07-2010, 18:29
Psikologa gidin en güzeli, ülkemizde gidene deli gözüyle bakıyorlar gerçi ama yalnış tabii:). Bu arada tekrar başınız sağolsun..

Enes-x
28-07-2010, 18:29
Öncelikle başın sağolsun..Ruh sağlığına önem vermeyen bi toplumda yaşıyoruz.Bence bedensel sağlıktan çok daha önemli ruhsal sağlık..Kolay kabullenilebilcek birşey değil birinci dereceden yakınını kaybetmek.. piskolojik desteğin çok faydasını görürsün şu durumda,mutluka göz ardı etmeden en kısa zamanda bir piskoloktan destek alman yararına olacaktır..

01ASU
28-07-2010, 18:30

baba o tarz şeylere pek inancım yok inan arabada bile sanki sürerken arkada oturuo gibi kaç defa dalıp kaza yapıyordum sıkıntı oldu artık

levent--
28-07-2010, 18:30
Başın sağolsun arkadaşım.

Yukarıdaki arkadaşın hocaya gözük derken doktor demek istediğini umuyorum..

Sana tavsiyem psikolojik destek almandır. Yaşadığın herkesi yaşayabileceği bir durum. Sonuçta en sevdiğin insanı kaybetmek kolay değil. Psikolojik destek ile bu sorunu aşacağına inanıyorum.

Artık heralde psikolojik destek alanlara deli gözüyle bakan insanlar kalmamıştır.. Gerek ünlüler, gerek siyasetçiler, gerek sporcular hayatlarının çoğu döneminde yardım alıyorlar..

Eriador
28-07-2010, 18:32
Başın sağolsun çok zor bi durum gerçeketen :(.Bencede bi psikoloğa gözük

01ASU
piskoloğum var 2 haftadır gidiyorum ama hep aynı zırva konuşmaya çalış içini rahatlatacak şeyler yap onun sevdiği şeyler yap vs vs bunlar aksine gördüklerimi arttırıyor

AşkınS.
Evet Doktor Demek istedim,ki Psikolojik Destekle bu işler Çok rahat halledilebilir.
Yanlş anlama olmasın.

CGTY
28-07-2010, 18:33
Başınız sağolsun. Psikolojik yardım alırsanız, zamanın da etkisiyle atlatacağınızı umuyorum.

__FrK__
28-07-2010, 18:34
başınız sağolsun, piskolog ve zaman başkada bişey gelmiyor aklıma allah sabır versin...

BlackEmperor
28-07-2010, 18:37
kardeşim başın sağolsun, benim tavsiyem maneviyatla ilgili olur. Ölüm her canlının bir gün karşılacağı sondur muhakkak bunun bilincide olup ona göre yaşamamız ve hayatımızı bu kurala göre şekillendirmemiz lazım. Vaaz vermek gibi olmasın ama içine düşen ve seni yanlızlığa iten bu düşünceden kurtulmanın en mantıklı yolu maneviyatını kuvvetlendrimekten geçer. Seni sıkıntıdan kurtaracakta ,seni hayatın zorluklarıyla başbaşa bırakacakta daha doğrusu seni sınayacak Cenabı Allaha sığınmanı ,bu yönde biraz daha çaba sarfederk içinde bulunduğun durumu atlatmanı tavsiye ederim. Artık Kuran okuyarak namaz kılarak dua ederek bir şekilde içindeki vesveseden kurtulabilirsin. unutmayalım ki yaşadığımız herşey bizim sınavımız, önemli olan doğru düşünüp doğru eylemleri yaparak bu sınavı geçmektir. Cenabı Allah cümlemizin sıkıntılarına derman olur,seninde inşallah tez zamanda için rahat eder.

Melih-Ö
28-07-2010, 18:44
Başın sağolsun gerçekten çok zor bir durum. Yapabilecek en iyi şey psikologa gitmek.

said_
28-07-2010, 18:48
üfürükçü şeklinde anlaşılmasın kesinlikle manevi yönden belki içinizi rahatlatıcak birileriyle konuşabilirsiniz bu konuda bilgi sahibi eğer problemi piskolog çözemiyosa

Type-R
28-07-2010, 18:49
kardeşim başın sağolsun, benim tavsiyem maneviyatla ilgili olur. Ölüm her canlının bir gün karşılacağı sondur muhakkak bunun bilincide olup ona göre yaşamamız ve hayatımızı bu kurala göre şekillendirmemiz lazım. Vaaz vermek gibi olmasın ama içine düşen ve seni yanlızlığa iten bu düşünceden kurtulmanın en mantıklı yolu maneviyatını kuvvetlendrimekten geçer. Seni sıkıntıdan kurtaracakta ,seni hayatın zorluklarıyla başbaşa bırakacakta daha doğrusu seni sınayacak Cenabı Allaha sığınmanı ,bu yönde biraz daha çaba sarfederk içinde bulunduğun durumu atlatmanı tavsiye ederim. Artık Kuran okuyarak namaz kılarak dua ederek bir şekilde içindeki vesveseden kurtulabilirsin. unutmayalım ki yaşadığımız herşey bizim sınavımız, önemli olan doğru düşünüp doğru eylemleri yaparak bu sınavı geçmektir. Cenabı Allah cümlemizin sıkıntılarına derman olur,seninde inşallah tez zamanda için rahat eder.+1:icon_tup: amin.

focus musty35
28-07-2010, 18:51
basın saolsun en kısa zamanda cozulur umarım uzman bırınden yardım alman en ıyısı

Emre06
28-07-2010, 18:52
İlk önce başın saolsun bu durumu atlatmak gerçekten çokzor ama piskolok dışnda yapabilcegin yanında birilerinin olması yanlız kalmaman belki senin açından daha iyi olur

Boost Up
28-07-2010, 18:53
Psikolojik tedavi+ olarak hobilerinize iyice yönelin, bi nebze rahatlatabilir:). Gerçi insanın başına gelmeden böyle birşeyi anlaması zordur ama..

01ASU
28-07-2010, 18:56
Psikolojik tedavi+ olarak hobilerinize iyice yönelin, bi nebze rahatlatabilir:). Gerçi insanın başına gelmeden böyle birşeyi anlaması zordur ama..

yönele yönele sıkıntı oldu oda araba ne hale geldi sıkıntıdan ... evdede artık arkadaşlar kala kala kendi ailesini göremez oldu son 1 haftadır tek başımayım hiç hoş olmuyor özellikle geceleri

KingoAtmo
28-07-2010, 18:57
kardesim annenin mekanı cennet olsun , Allah sanada sabır versin, :(

cembozbey
28-07-2010, 19:01
basınız saolsun ilk önce sunu söyelemeyim kesinlikle zamanla gececektir cok taze henuz acınız.
ikincisi gece veya gunduz annenizi görmeniz özleminizden kaynaklanıyor olabilir dusuncelerinizi ve duygularınızı yönlendirmeye calısın sonuc itibariyle sevdiginiz insandan bu dunyada veya değilken korkmanız gereken herhangi birşey yoktur,heleki annenizden:) burdanda sizin annenizden değilde vefat etmiş kişilerdende korkuyor olabilme ihtimaliniz aklıma geliyor ,bunuda gecin dirilerden korkun diğer aleme göc etmiş olanlardan size zarar gelmez heleki annenizden :)
tekrardan basınız saolsun ve gecmiş olsun...

Ufuk
28-07-2010, 19:03
Başınız sağolsun.Allah sabır versin.Bir önerim var, psikolog işe yaramıyorsa sizin için hayatınızda önemli yeri olan,bazen başınız sıkıştığında ,ne yapacağınızı bilemediğinizde size yol gösteren , çözüm üreten,Öğütlerinin işe yaradığı birileri varsa onlarla konuşun.Belki onlar sizi biraz rahatlatabilir.Psikolog konuşulanlar aramızda , açık olun ,rahatlayın desede daha 2 hafta önce tanışdığınız birine güvenemeyebilirsiniz,ona herşeyinizi anlatamayabilirsiniz.

kado
28-07-2010, 19:15
başınız sağolsun , çok zor bir durum psikolog derdinize çare bulamıyorsa uzman bir psikiyatr'a danışmanızda fayda var

TolgaEsentepe
28-07-2010, 19:24
Tekra başın sağolsun dostum. Arkadaşın birinin de yazdığı gibi namaz kılarak dua okuyarak kuran ın türkcesini okuyarak rahatlayabilirsin. Manevi rahatlık ve huzur seni rahatlatacaktır.

ulasoztas1
28-07-2010, 19:38
öncelikle başın sağolsun, Allah mekanını cennet etsin... İnsanın annesini kaybetmesi hiç kolay birşey değil hemde daha yeni tarihte olmasının etkisi büyüktür. ilk aklıma gelen psikoloğunu değiştirmen daha iyi bir uzmana danışman. Bence herşey insanın kendi bilinç altında yatıyor kimi arkadaşların dediği gibi maneviyatını güçlendirerek,hobilerinize yönelerek, kafanı başka şeylerle dağıtarak vs... yöntemlerle annenizin yokluğuna alışana kadar olan süreci geçirmeniz.

by_BuRoCk
28-07-2010, 20:37
umut cum başın saolsun kardeşim
Mekanı cennet olur işallah
arkadaşlarında dedigi gibi manevi duygularını biraz daha öne çıkarıp
kendini kuvvetlendirebilirsin. Kuran-ı Kerim in Türkçe mealini oku namaz kıl
bol bol dua et Rabbim sana yardımcı olacaktır. Allah sabır versin

01ASU
28-07-2010, 20:50
hepinize tşk ederimde en iisi dediklerinizin dışında bu evi satmak

said_
28-07-2010, 20:52

eğer zamanınız ve şartlar mümkünse tatile çıkabilirsiniz belki rahatlamanıza yardımcı olur

TolgaEsentepe
28-07-2010, 20:54
bence evi satmak çözüm getirmez daha da üzer seni. Manevi açıdan biryerden sonra o ev içinde yaşanan anılar seni mutlu edicektir. Çok yakınımı kaybettiğim için biliyorum bu olayı. Birde alkol kullanıyorsan sakın kullanma 1 2 ay boyunca. Alkol insanı daha çok sıkıntıya sürüklüyor..

BaDCaT
28-07-2010, 20:56
Allah(C.C)rahmet eylesin..bol sabırlar diliyorum sana..Kurban'ın bir şarkısında söylediği söz gibi can dolaşıyor dönüyor geldiği yere..can emanet ruh misafir bu dünyada..Herkesin gideceği yer belli kimisi önce kimisi sonra gidiyor oraya.Acın taze normal zamanla düzeleceksin inşallah

aqustic
28-07-2010, 20:56
İmkanın varsa degiştirmende fayda var.Degiştirmesen bile kısa bir süre sonra alışırsın...

Ufuk
28-07-2010, 21:00
Bencede satmayın gelecekte üzülürsünüz.Hatırası,maneviyatı vardır.

kv661
28-07-2010, 21:06
piskoloğum var 2 haftadır gidiyorum ama hep aynı zırva konuşmaya çalış içini rahatlatacak şeyler yap onun sevdiği şeyler yap vs vs bunlar aksine gördüklerimi arttırıyor

Hiç sevmediğim birşey ama psikiyatrist'e gidip bir süre ilaç kullanabilirsin ama dediğim gibi hiç tavsiye etmiyorum zamanında kullandım çok zor kurtuldum uyuşturucudan beter

MiaMi
28-07-2010, 21:06
Onur yazdım kafam karıştı Umut acını ilk paylaştığın insanlardanım biliyorsun ki bende 7 yaşında annesini kaybetmiş bi insanım.

Evde Bismillah de duanı oku yat uyu, dünya üzerinde böyle bir gerçek yok. UNUTMA.
Zihninin sonu yok bak açık söylüyorum zor olur senin için büyütme.

Rahmetlinin git mezarına duanı et acını bende çok iyi anlıyorum. Mekanı cennet olsun.

Tavsiyelerimde
1- Sakın içki içme kafam dağılsın diye veya aşırıya sakın kaçma
2- Gündüzleri çok çalış bir süre sonra zaten bayılırsın uykusuzluktan
3- Ben 3 sene uyuyamadım sabahlara kadar sezen aksu dinlerdim bir süre sonra herşey yoluna giriyor.

01ASU
28-07-2010, 21:10
Hiç sevmediğim birşey ama psikiyatrist'e gidip bir süre ilaç kullanabilirsin ama dediğim gibi hiç tavsiye etmiyorum zamanında kullandım çok zor kurtuldum uyuşturucudan beter

zanax die bir ilaç var ona başlamışlardı oda beter kafa yapıyor adamda

MiaMi
28-07-2010, 21:10
Onur yazdırıyorsunuz bana Umut yazacağıma .

01ASU
28-07-2010, 21:11
Onur yazdım kafam karıştı Umut acını ilk paylaştığın insanlardanım biliyorsun ki bende 7 yaşında annesini kaybetmiş bi insanım.

Evde Bismillah de duanı oku yat uyu, dünya üzerinde böyle bir gerçek yok. UNUTMA.
Zihninin sonu yok bak açık söylüyorum zor olur senin için büyütme.

Rahmetlinin git mezarına duanı et acını bende çok iyi anlıyorum. Mekanı cennet olsun.

Tavsiyelerimde
1- Sakın içki içme kafam dağılsın diye veya aşırıya sakın kaçma
2- Gündüzleri çok çalış bir süre sonra zaten bayılırsın uykusuzluktan
3- Ben 3 sene uyuyamadım sabahlara kadar sezen aksu dinlerdim bir süre sonra herşey yoluna giriyor.

saol tayfun abi umarım geçer zamanla

aliis
28-07-2010, 21:13
öncelikle başınız sağolsun,
1.5 yıl süren bir ilişkim vardı ve kız arkadasımın babası vefat etmişti. Arkadasım sizinle aynı sorunları yaşamıstı, yanınızda ne kadar size yakın sevdiğiniz insanlar olsada onların yardımı bir noktaya kadar faydalı oluyordur, yatarken gözlerinizi kapadığınızda her an sıkıntı cektiğinizi anlayabiliyorum... Psikoloğa gitmeniz cok güzel faydasını göremediğinizi düşünüyorsanız psikoloğunuzla konusup psikiyatıra geçmenizde fayda var ilaçlı tedavi takınıtılarınızdan kurtulmanıza daha yardımcı olucaktır diye düşünüyorum -biz öyle yapmıştık-.. Ama en büyük tedavi "ZAMAN"...
Herkes birşeylerle sınanıyor bu dünyada sizinkide bu sekildeymiş mevlam daha kötüleriden korusun Annemizin mekanı cennet olsun..

MiaMi
28-07-2010, 21:14
Aklın yolu birdir kardeşim duanı et bismillah de sıkılırsanda çık 2 gazla yat uyu. Trafik yapma sakın he. :)

01ASU
28-07-2010, 21:19
Aklın yolu birdir kardeşim duanı et bismillah de sıkılırsanda çık 2 gazla yat uyu. Trafik yapma sakın he. :)

saoalsın abicim öle yapıorum şuan sanırım benim suriyeye gitme zamanım geldi

JDM VTİ
28-07-2010, 21:21
başınız sağolsun. bende 3.5 ay önce babamı kaybettim. bana göre yapmanız gereken duanızı edip,ölüm gerçeğini kabullenip onun mekanının cennet olması için dua etmeniz. tabi ki her gece düşüneceksiniz,her an içinizde olucak,seni anlıyabiliyorum! ama unutmamak lazım ki hepimiz birgün mutlaka ahirete göçeceğiz bizimde çocuklarımız olacak. ben babamdan ölümün aslında yeni bi başlangıç olduğunu öğrendim. Allah nur içinde yatırsın cümlemizinkini.
dediğim gibi bence yapmanız gereken sadece onun için dua etmeniz ve onun adına bol bol hayırlar işlemeniz.kabir ziyaretide çok önemli,unutma gittiğinde ba ucunda durma o zaman göremezmiş.ayak ucunda durduğumuzda bizi görebilirlermiş ;)

01ASU
28-07-2010, 21:24
başınız sağolsun. bende 3.5 ay önce babamı kaybettim. bana göre yapmanız gereken duanızı edip,ölüm gerçeğini kabullenip onun mekanının cennet olması için dua etmeniz. tabi ki her gece düşüneceksiniz,her an içinizde olucak,seni anlıyabiliyorum! ama unutmamak lazım ki hepimiz birgün mutlaka ahirete göçeceğiz bizimde çocuklarımız olacak. ben babamdan ölümün aslında yeni bi başlangıç olduğunu öğrendim. Allah nur içinde yatırsın cümlemizinkini.
dediğim gibi bence yapmanız gereken sadece onun için dua etmeniz ve onun adına bol bol hayırlar işlemeniz.kabir ziyaretide çok önemli,unutma gittiğinde ba ucunda durma o zaman göremezmiş.ayak ucunda durduğumuzda bizi görebilirlermiş ;)

ben hergün baş ucuna oturuyordum sölediğin için tşk yarın ayağının yanına oturucam tşk ederm

JDM VTİ
28-07-2010, 21:26
ben hergün baş ucuna oturuyordum sölediğin için tşk yarın ayağının yanına oturucam tşk ederm

bende öyle yapıyordum sonradan öğrendim. önemli değil! tekrar başın sağolsun.

deniz
28-07-2010, 21:35
off yaaa Allah sabır versın okudukca gercekten cok kotu oluyorum..
bendede bu tarz seylerı gecelerı yatarken dusunme hastalıgı var aklımdan cıkaramıyorum tırlatcak gıbı oluyorum bazı gecelerı sızıyorum gıdıyorum..cok zor seyler tahmın etmeye calsıyorum ...Mekanı cennet olsun annecıgının : (
sanıyorum en dogru karar evı satmak olur heralde..

metinalan
28-07-2010, 21:40
Arkadasın biri hoca dedi 50 kisi zipladi umarım phiskologdur diye , kardesim genlenek görenek var iyi bı hocaya git be yapman gerektiğini soylecektir , eminim ki phiskologin yerindedir

scream3057
28-07-2010, 21:45
allah rahmet eylesin annenizin mekanı cennet olur inşallah...

içinde bulunduğunuz durumu ben de az çok tahmin edebiliyorum 2002 senesinde babasını ebedi yolculuğuna uğurlamış biri olarak...

annenizin ruhuna hitaben bildiğiniz duaları okuyun,durumu kabullenmeye çalışın ve annenizin sizi olmasını istediği gibi biri olmaya çalışın kalan yaşantınızda...bir arkadaş demiş çareyi alkolde falan aramayın diye,ben de aynen buna katılıyorum...bir de konununen başında bir arkadaş hocaya git demiş,diğer arkadaşlarda inşallah doktor kastetmiştir falan diyerekten mesajlar yazmışlar...asıl anlamı ile hoca olsa ne olacaktı ki,büyücü dememiş,üfürükçü dememiş,kocakarı dememiş...vardır hocaların da ilmine mukabil bildikleri birşeyler muhakkak...

tekrardan başınız sağolsun...

Ahmet Saraçoğlu
28-07-2010, 21:46
kardeşim başın sağolsun tekrardan , ana baba kaybı çok daha farklı , bişey diyemem tabi ama 5 sene önce bende dedemi kaybetmiştim , aynen senin gibi düşündüm zamanla , anne baba çalıştığı için ilk okula kadar elinde büyüdüğüm dedemden korkar oldum , annanemin evine tek giremedim bi süre.Uyuyamadım..İlk sayfada bi arkadaşın söylediği gibi kişiden değilde ölümden korkuyo insan belkide.
Bikaç arkadaş sat evi demiş ama sana daha farklı bi ihtimal sunucam.Şimdi bu düşünceyle satsan , elden çıkardığın için , anıların olduğu için üzüleceksin zamanla.Bence üstesinden gelemiyosan evi kiraya ver , başka bi eve kiraya geç.Biz bi süre dedemin evini satmaya kıyamadığımız için kiraya vermiştik.O günden beridir de annanemin hem bizde hem teyzemde birer odası vardır , hiç yanlız bırakmadık.

Ölüm hepimizin başında gelicek , yapman gereken; aklına sokman gereken tek şey var , dinimiz gereği ölülerimizin bizden haber alabilecekleri ; bizim onlara ulaşabileceğimiz tek yol dua.Bi yasin , herhangi bi sure veya fatiha okuyup annene bağışlasan bile o adınla birlikte annene ulaşır.Dunaı eksik etme , en kısa zamanda atlatırsın inşallah.

berkred
28-07-2010, 21:48
başın sağolsun.yaşamayan bilemez tabi ama zaman en iyi ilaç.allah sabır versin

scream3057
28-07-2010, 21:55
dinimiz gereği ölülerimizin bizden haber alabilecekleri ; bizim onlara ulaşabileceğimiz tek yol dua.Bi yasin , herhangi bi sure veya fatiha okuyup annene bağışlasan bile o adınla birlikte annene ulaşır.

:bravo::bravo::bravo: ...

Thracian
28-07-2010, 21:55
Arkadaşım başın sağolsun, annenin yerini hiç bir şey tutmaz.

ilk önce psikoloğa git.
imkanın varsa başka eve talın ( en azından bir kaç aylığına) eğer evden taşınarak annene ihanet edeceğini düşünüyorsan. etmezsin inan ki bu dünyada senn kendini iyi hissetmeni isteyecek yegane kişi annen.

Acın daha taze ve hafifletmek ve olayı kabullenmeyi çalış.

ömerve
28-07-2010, 22:07
Başın sağolsun çok zor bir durum,allah yardımcın olsun..İmkanın varsa eğer bir süre uzaklaş herşeyden;işinden gücünden memleketinden.
git biryerlere kafanı dinle 3-5 gün,seni meşgul edecek bir uğraş bul derim.

Alper_
28-07-2010, 22:26
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun..zor bir dönem geçiriyorsun seni anlıyorum kardeşim bu ayrılık geçici bir ayrılık unutma..sen ne kadar iyi olursan bil ki o da o kadar mutlu olacaktır..zamanla daha da iyi olacaksın.

makif84
28-07-2010, 22:37
Başın saolsun.ALLAH yardımcın olsun.

Fatih Kavak
28-07-2010, 22:42
Başın sağolsun psikolok sadece seninle konuşur veya dinler senin psikiyatriye gidip ihtiyacın varsa ilaç tedavisine başlaman gerekebilir psikolok bir çözüm olmaz belki evini bile değiştir diyebilir.

turbo16
28-07-2010, 23:09
doktorunu degiştir eşim için gittik ilk doktor daha kötü yaptı panik atağını ikinci doktor
sorunu tamamen çözdü ikiside piskolog ama....

olcay_bora
28-07-2010, 23:11
mekan değişikliği en iyisi psikolog psikliyatrist fln da bir yere kadar mekan değişikligi en önemlisi

PNR05
28-07-2010, 23:14
Allah rahmet eylesin, Başın sağolsun kardeşim.. Maalesef tavsiyem yok çünkü naparsan yap unutulmuyor :(

_Burak_
28-07-2010, 23:16
doktorunu degiştir eşim için gittik ilk doktor daha kötü yaptı panik atağını ikinci doktor
sorunu tamamen çözdü ikiside piskolog ama....

ağır seviyede mi bilmiyorum ama aynı hastalık ileri boyutta bende var
iskemik atak(inme belirtisi)
kalp krizi
nefes alamama v.b gibi her şekilde gelebiliyor
en son araç kullanırken geldi mecburen nöroloji desteğide almak zorunda kaldım

ufuck
28-07-2010, 23:33
zaman en güzel ilaç.. basın saolsuunnn :(:(:(

bahadırtelli
28-07-2010, 23:47
başın sağolsun bende gecen sene babamı kaybettim elim bir hastalıktan. sonucu belli olsada uzun süre acabalarla yaşadık. hergün düşünmen görmen gayet normal 1 yıl oluyor cuma günü. Babamı hayal etmediğim gün kendimi kötü hissediyorum. zamanla o acıya yad onsuzluğua alışamıyorsun sadece acıyla ve özlemle yaşamaya alışıyorsun. Ne yaparsan yap 1 kişi eksiksin ama o eksikliğide alışıyosun.

Mutu
28-07-2010, 23:49
Öncelikle başınız sağolsun . Belli bir süreliğine başka bir yerde kalmayı deneseniz bir de . Belki bir faydası olur , eğer iş durumunuz uygunsa uzun süreli bir tatil ya da ev değişkliği olabilir . Çünkü ne kadar zaman geçse size annenizi hatırlatacaktır , her anınızı hatırladıgınızda da acı çekeceksiniz . :(

Ertug_T.
28-07-2010, 23:57
öncelikle başınız sağolsun..bana kalırsada bu gördükleriniz ona olan özleminizden,alışkanlıklarınızdan ibaret,zihnin size oynadığı ufak oyunlar..o çatı altında o arabada onunla vakit geçirdiğinizden alışkanlıklar sebebiyle gözünüzde canlanıyor olabilir..farklı uğraşlar bularak,başka şeyler düşünerek zamanla geçeceğini düşünüyorum..allah sabır versin..güçlü olmak dik durmak hayata + yönde devam etmek bunlara en büyük çözüm bence..

master
29-07-2010, 05:03
kardeşim başın sağolsun, benim tavsiyem maneviyatla ilgili olur. Ölüm her canlının bir gün karşılacağı sondur muhakkak bunun bilincide olup ona göre yaşamamız ve hayatımızı bu kurala göre şekillendirmemiz lazım. Vaaz vermek gibi olmasın ama içine düşen ve seni yanlızlığa iten bu düşünceden kurtulmanın en mantıklı yolu maneviyatını kuvvetlendrimekten geçer. Seni sıkıntıdan kurtaracakta ,seni hayatın zorluklarıyla başbaşa bırakacakta daha doğrusu seni sınayacak Cenabı Allaha sığınmanı ,bu yönde biraz daha çaba sarfederk içinde bulunduğun durumu atlatmanı tavsiye ederim. Artık Kuran okuyarak namaz kılarak dua ederek bir şekilde içindeki vesveseden kurtulabilirsin. unutmayalım ki yaşadığımız herşey bizim sınavımız, önemli olan doğru düşünüp doğru eylemleri yaparak bu sınavı geçmektir. Cenabı Allah cümlemizin sıkıntılarına derman olur,seninde inşallah tez zamanda için rahat eder.

Mantıklı .

master
29-07-2010, 05:04
KArdeşim psikologlar ilaç verip uyutuyor. Bence birebir konuşup terapi alabileceğin bir tedavi yöntemine bak derim.

İlaç kullanma sakın.

master
29-07-2010, 05:06
saoalsın abicim öle yapıorum şuan sanırım benim suriyeye gitme zamanım geldi

Hayırdır Suriye neiş ?
Arap mısın , hemşeri miyiz yoksa :) ?

Çık gel laflayalım :)

01ASU
29-07-2010, 05:20
piskolğu değişip az tatil yapmak lazım ozman tşk ederm desteğiniz için

01ASU
29-07-2010, 05:21
Hayırdır Suriye neiş ?
Arap mısın , hemşeri miyiz yoksa :) ?

Çık gel laflayalım :)

yok abim ya arada girip araba parçası topluyorum

master
29-07-2010, 05:23
yok abim ya arada girip araba parçası topluyorum

Suzuki için bi kaç parça getirmiştim en son. Fiyatlar mantıklı. Askerlik sebebiyle gidemiyorum şuan.

Neyse konu dağılmasın kardeşim.

34btr1907
29-07-2010, 05:39
ALLAH Rahmet Eylesin başın sağolsun öncelikle...ilaç konusuna hiç girme arkadaşın dediği gibi uyutmaktan başka işe yaramıyor ha alkol ha ilaç onu geç...dediklerine bakılırsa senın psikolog verdiği tavsiyeler ile baya baya saçmalamış ki sende söylüyorusn daha beter oldum.
nacizane fikrim biraz evden ayrı gürültülü yerlerde bulun
(eğlence anlamında demiyorum)kal tatil yap sen arkadaşlarında kal onlar sende değil.
daha uzman bi pskiyatr a git onunlada konuş, sen de bence hergün değilde 2 haftada 1 mezarlığa git kendinle kaldığın zaman anne için yine et dua nı ama hergün mezarlık sana iyi gelmiyor anlaşılan...baktın evden ayrı kalmak iyi geliyor işe yaradı satarsın...

Günkut
29-07-2010, 06:44

Öncelikle basın sagolsun.İlk olarak bence psikologunu degiştir biraz eve girme bence benım görüşüm arkadaslarınla vakit gecir arkadaslarında kal suanda devamlı eve girmen daima anneni hatırlatacaktır cok kötü bir durum yakın bir durumu bende yasamıstım ama anne baba olunca olay büyük tekrar tekrar basın sagolsun :(

Günkut
29-07-2010, 06:45
ALLAH Rahmet Eylesin başın sağolsun öncelikle...ilaç konusuna hiç girme arkadaşın dediği gibi uyutmaktan başka işe yaramıyor ha alkol ha ilaç onu geç...dediklerine bakılırsa senın psikolog verdiği tavsiyeler ile baya baya saçmalamış ki sende söylüyorusn daha beter oldum.
nacizane fikrim biraz evden ayrı gürültülü yerlerde bulun
(eğlence anlamında demiyorum)kal tatil yap sen arkadaşlarında kal onlar sende değil.
daha uzman bi pskiyatr a git onunlada konuş, sen de bence hergün değilde 2 haftada 1 mezarlığa git kendinle kaldığın zaman anne için yine et dua nı ama hergün mezarlık sana iyi gelmiyor anlaşılan...baktın evden ayrı kalmak iyi geliyor işe yaradı satarsın...

aynısını söylemişiz dısarda vakit gecirmen lazım :(

sakin
29-07-2010, 07:13
başınız sağolsun ilaç ve pisikolojik destek almak olayı sürekli olarak beyinde canlı tutup tekrar yapacaktır buda Allah korusun ilerde panik atak yapar

vtecburhan
29-07-2010, 07:26
başın sagolsun arkadsım allah kımseye genc yasta yasatmasın bu acıyı
ben annem vefaat ettıkten sonra 2 yıl boyunca hergun sabah mezarı başına gıttım zor bı durum allah yardımcın olsun
ama sana tavsıyem akrabalardan bıraz uzak dur bu aralar ve arkadas ortamına at kendını baska seylere yogunlaş eve yorgun gel

imparatoR
29-07-2010, 07:31

öncelikle başın saolsun arkadaşım;
çok yeni daha çokta normal bu kadar tazeyken bu denli etkilenmen bana göre biraz uzak kalmak adına çıkar yol bulman ne biliim bi tatil bi dost bi arkadaş yanı biraz uzak olması psikolojini farklı tutabileceğin bi atmosfer.

evi satman bana göre ileride sana daha çok zarar verir pişman olursun diye düşünüyorum.

(korku,kaygı,üzüntü)zarar verenin üstüne gitmektir bazen çözüm destek alarak döndüğünde..

Bestsi
29-07-2010, 09:56
yaşadıklarınıo cok iyi anlıyorum ben iki yıl once kaybettim annemi ve bende eve ehr geldigimde onunlaydım zamanla gecior ama bu alışkanlık gitmedi benden bazen evde salonda annemle dertleşiyorum cok iyi gelior yani bunu bir problem gibi görmessen eminim daha iyi olucaktır bir not daha asla kendini aksma ve aglamk istediginde nerdeysen agla kimseyi umursama unutma aglamakta gulmek kadar insanı bir refleks

merve
29-07-2010, 10:41
baba o tarz şeylere pek inancım yok inan arabada bile sanki sürerken arkada oturuo gibi kaç defa dalıp kaza yapıyordum sıkıntı oldu artık

bu benimde başıma geldi. başta başınız sağolsun. ben birinin ölümüne şahit olmuştum, yakınım, hatta tanıdığım biri değildi. sizin olayınızla kıyaslanmaz gibi ama anlamadan fazla etkilenmişim sanırım.o olaydan sonra kaç kez kaza atlattım, aynı şekilde arka koltuktan biri bana dokuncak gibi hissedip direksiyonu kırıyodum. bisüre yalnız araba kullanma, hatta yalnız kalma evde. ben genelde yalnız kalmak zorundaydım o dönemlerde ama öyle bir hal almıştıki gündüz bile tek başıma tuvalete gidemiyorum öyleydi halim. en çok korktuğum şey aklımı kaybetmekti. geceleri aniden kalkıp çığlık atıyomuşum, ben hatırlmıyodum gece yaptıklarımı ama içim hep çok kötüydü, çok korkuyodum. sonra zamanla düzeldim, hala ara ara uykumda korktuğumu söylüyolar ama çok iyim şimdi. yalnız kalıyorum evimde. ve ben bunu çok basit gelebilir ama bir kediyle atlattım. küçük bir kedi aldı arkadaşım bana, geceleri yanımda hep o yatıyor bilincini taşıyarak uyudum, korkmamak için, unutup bana dokunduğunda yine çıldırmicam, yanımda o var biliyorum çünkü. böyle böyle alıştım, geçti, günlük yaşamdaki panikliğimde geçti. bana bıraktığı tek şey uykularım hep uykuyla uyanıklık arasında artık, bu sebeple pek dinlenemiyorum, ama o delirmiş hallerimi düşününce şimdi çok iyim.
umarım en kısa zamanda atlatırsın, bir evcil hayvanın var mı bilmiyorum ama belki deneyebilirsin psikolojik yardımın yanında

BoraRS
29-07-2010, 10:42
Yalnızlığını alacak birşeyler yap. Bunun iki tane yolu var. Birincisi kendine bir ev arkadaşı, bir kız arkadaş veya bir hayvan bul. Bir kedi bir köpek. Seni oyalasın yalnızlığını alsınlar.

İkincisi, mutlaka ama mutlaka kendine bir hobi bul. Seni rahatlatacak, kafanı boşalttıracak bir hobi olsun bu. Bu balık tutmak olabilir, bu arabanla haşır neşir olman olabilir, bu bir etkinlik olabilir. Mesela dalış, scuba, dövüş sporları, zıpkınla balık avı, futbol vs vs.

Başın sağolsun ve Allah' ım c.c. kolaylık versin güzel kardeşim. Sıkma canını.

ekmekarası
29-07-2010, 10:46
başın sağolsun allahım sabırlar versin.ben böyle bi acıyı yaşamadım ama ruh halimin bozulduğu zamanlarda hep maneviyata yönelmişimdir ve çok iyi gelmişti.daraldığın bunaldığın anlarda al eline kutsal kitabımız oku emin ol iyi gelcektir.bunu dışında denildiği gibi bi meşgale bul kendine.

wekoo
29-07-2010, 11:00
arkadaşımm başın saogolsun zor bi durum allah sabır wersin ailenize sana.... benimde annem vefat etti 1 yıl önce tabi zor bir durum ama allahın taktiri... bende geceleri uyuyamıyordum eşimle daha 1 aylık ewliydim o zaman dügünden yaklaşık 2 hafta snra annemi kaybettim eşim hele hiç uyuyamıyordu uyku ilacı kullanıyorduk genelde ama sana tavsiyem yakın arkadaşın warsa kız veya erkek bir müddük beraber kalın veya işin nedir durumun nedir bilemem ama bi tatilde iyi gelir.... ama dedigin gibi korkuyu zamanla üzerinden atıcaksın emin ol.. tekrar başın sagolsunn durunmun müsayitse eger ihmal etme her cuma ziyaret et ruhen ve bedenende faydasını göreceksin emin ol..

c@n
29-07-2010, 11:27
arkadaşlar yapılması gereken herşeyi yazmışlar.ALLAH yardımcın olsun.mekanı cennet olsun

01ASU
29-07-2010, 12:50
bu benimde başıma geldi. başta başınız sağolsun. ben birinin ölümüne şahit olmuştum, yakınım, hatta tanıdığım biri değildi. sizin olayınızla kıyaslanmaz gibi ama anlamadan fazla etkilenmişim sanırım.o olaydan sonra kaç kez kaza atlattım, aynı şekilde arka koltuktan biri bana dokuncak gibi hissedip direksiyonu kırıyodum. bisüre yalnız araba kullanma, hatta yalnız kalma evde. ben genelde yalnız kalmak zorundaydım o dönemlerde ama öyle bir hal almıştıki gündüz bile tek başıma tuvalete gidemiyorum öyleydi halim. en çok korktuğum şey aklımı kaybetmekti. geceleri aniden kalkıp çığlık atıyomuşum, ben hatırlmıyodum gece yaptıklarımı ama içim hep çok kötüydü, çok korkuyodum. sonra zamanla düzeldim, hala ara ara uykumda korktuğumu söylüyolar ama çok iyim şimdi. yalnız kalıyorum evimde. ve ben bunu çok basit gelebilir ama bir kediyle atlattım. küçük bir kedi aldı arkadaşım bana, geceleri yanımda hep o yatıyor bilincini taşıyarak uyudum, korkmamak için, unutup bana dokunduğunda yine çıldırmicam, yanımda o var biliyorum çünkü. böyle böyle alıştım, geçti, günlük yaşamdaki panikliğimde geçti. bana bıraktığı tek şey uykularım hep uykuyla uyanıklık arasında artık, bu sebeple pek dinlenemiyorum, ama o delirmiş hallerimi düşününce şimdi çok iyim.
umarım en kısa zamanda atlatırsın, bir evcil hayvanın var mı bilmiyorum ama belki deneyebilirsin psikolojik yardımın yanında

düşüncen için çok tşk ederim 4 tane köpişim var hepimiz aynı yatağa yatmaya kalksak çift kişilik yatak doluyor :)

306gti
29-07-2010, 13:08
basın sagolsun.arkadsaslar bicok mantikli sey yazmis bende maneviyata onem ver diyorum kediyle kopekle olmaz bu isler.

mmustu
29-07-2010, 13:10
Umutum Öncelikle tekrardan Başın sağolsun gülüm

Arkadaşlarında dediği gibi ufak bir tatil dönüşündede yine kafanı dağıtacak seni oyalayacak bir kaç hoby ve evde tek kalıyorsan güzel bir dost ( evcil hayvan ) :D birazda olsa seni rahatlatacaktır.

Ama bunun yanında bu aralar biraz manevi tarafınında icraata geçmesi lazım gülüm ;)

01ASU
29-07-2010, 13:20
Umutum Öncelikle tekrardan Başın sağolsun gülüm

Arkadaşlarında dediği gibi ufak bir tatil dönüşündede yine kafanı dağıtacak seni oyalayacak bir kaç hoby ve evde tek kalıyorsan güzel bir dost ( evcil hayvan ) :D birazda olsa seni rahatlatacaktır.

Ama bunun yanında bu aralar biraz manevi tarafınında icraata geçmesi lazım gülüm ;)

abi evcil hayvanda kesmez oldu beni

mcanx
29-07-2010, 13:47
Allah rahmet eylesin Allah herkese gecinden versin bu acıyı söylenecek bişey yok ama en iyi ilaç zaman gibi :(

başın sağolsun allahım sabırlar versin.ben böyle bi acıyı yaşamadım ama ruh halimin bozulduğu zamanlarda hep maneviyata yönelmişimdir ve çok iyi gelmişti.daraldığın bunaldığın anlarda al eline kutsal kitabımız oku emin ol iyi gelcektir.bunu dışında denildiği gibi bi meşgale bul kendine.

:icon_tup:

RIDVAN
29-07-2010, 13:50
Öncelikle Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun.
Sevdiğin Bir Arkadaşınla Ufak Bir Tatil Kaçamağı Sana Bir Nebzede Olsa. İyi Geleceğini Düşünüyorum