PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüv Türk vatandaşın canına tak etmiş !!!

polo_cup
29-07-2010, 17:09
BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ = http://videoizle.video75.com/NhN8cwH0-4p/tuv-turk-vatandasin-muayene-is/

http://videoizle.video75.com/NhN8cwH0-4p/tuv-turk-vatandasin-muayene-is/

ceskin
29-07-2010, 17:11
ya bunu ızlemıstım gercekmı degılmı emın olamamıstım.ama adam haklı:)

__FrK__
29-07-2010, 17:16
gayet yerinde bi paylaşım olmuş, teşekkürler

SekoLive
29-07-2010, 17:16
izleyemiyorm duruma göre bende video çekebilirim olay protesto ise :D

polo_cup
29-07-2010, 17:18
izleyemiyorm duruma göre bende video çekebilirim olay protesto ise :D

video kutuda çalışmadı o yüzden üstteki linke tıkla oradan izlersin ;)

kanashibari
29-07-2010, 17:44
Bu video bizzat tüv türk tarafından çekilmiş bir videodur arkadaşlar. Ordaki dert yanan vatandaşda bir tiyatrocudur. :) Güzel bir senaryo ve güzel hoş bir rolle süper bir karakter çıkmış ortaya ben yıkıldım gülmekten izlerken. :)

MertS
29-07-2010, 23:59
antalya dan amcamız tiyatrocudur kendisi

Low-Rider
30-07-2010, 00:09
Bu video bizzat tüv türk tarafından çekilmiş bir videodur arkadaşlar. Ordaki dert yanan vatandaşda bir tiyatrocudur. :) Güzel bir senaryo ve güzel hoş bir rolle süper bir karakter çıkmış ortaya ben yıkıldım gülmekten izlerken. :)

tüvtürk niye kötületmiş kendini bu kadar

leader_T
30-07-2010, 11:47
burda tüvtürk kendini kötületme yerine işlerine ulan hassasiyetini vurgulamak istemiş.
vatandaşın dediği gibi biz karayollarında hallediyorduk devri kalktı. araç uygun değilse çıkmasın trafiğe, uygun olana kadarda gidip gelsin.

Tugral
30-07-2010, 13:15
müfit kayacan. Antalya Belediyesi Tiyatrosunun yetkilisidir kendisi. Kültür müdürlüğüde yapmıstır ki bu süre zarfında belediye tiyatrosu gerilemeye gitmiştir. Sonra tekrar basına geldide gene izlenebilir oyunlar üretmeye basladılar.

Selcuk_RoL
30-07-2010, 13:39
ya bu muayene ile herkezin başı dertte

SekoLive
30-07-2010, 13:47
ya bu muayene ile herkezin başı dertte
Sorun muayenede değil, Sorun orda arabana denk gelen iyi niyetli yada art niyetli arkadaşda

CKN
20-07-2011, 21:11
...........

gökberk
20-07-2011, 21:21
Ufak bir tüyo vereyim...
Buhulu fardan geçirmiyormuş bazıları...Tüv'de çalısan arkadasımdan öğrendim...
2 dk da beyaz A4 kağıdıyla farı kapattı ve 10 dk uzunları yakıp bekledim... Ortada buhu muhu kalmamıştı..

Frid
20-07-2011, 21:22
ahahhahaha 1 senede canımdan bezdım 3 yaş yaşlandım ya :D

sinan-s
20-07-2011, 21:32
Adam da haklı napıcaksın..

Kadyr
20-07-2011, 21:35
Tuve destek veriyorum kim ne derse desin ayarsiz ebesine bakan farlardan gereksiz egzos seslerinden asiri rahatsiz oluyorum

poseidon
20-07-2011, 22:00
Tüv Türk on numara çalışıyor bence. Göze göze vuran farlar ayarsız frenli araçlar trafiğe zaten çıkmasın.

Günkut
20-07-2011, 22:09
Tuve destek veriyorum kim ne derse desin ayarsiz ebesine bakan farlardan gereksiz egzos seslerinden asiri rahatsiz oluyorum

Yanlıs anlama ama spor ve benzinli bir aracın olsa sen takmazmısın ?

Kadyr
20-07-2011, 22:14
Yanlıs anlama ama spor ve benzinli bir aracın olsa sen takmazmısın ?

Aciklik getireyim tabiki hava filtresi ve guzel bir egzoz sesine hastayim.ben bu sahinler kamyonetlere ufleyen ses bu tio rahatsiz edici olanlardan demek istemistim daha cok

Talih.b16
20-07-2011, 22:31
bizim neyimiz avrupalıki aracımızın muaynesi tüvlü olsun..yaşam standartı belli alınan ücretler belli.siz bi tırda veya kamyonda kaç tane lastik var biliyormusunuz?adam gitti git bütün lastikleri deiş gel dediler napıcak bu adam hee şimdi diyceksiniz zaten deişsin canımızı tehlikeye atıyo peki mazot kaç para bu adam zaten kıt kanaat geçiniyo arabasının fiyatı kadar lastikleri tutar nasıl alıcak?insanlara insan gibi muamele ederseniz insanlarda araçlarını insan gibi muayne ettirir hersey yaşam standartıyla ilgili ben niye istiyim kabak lastikle gezmek onun için tüv işini iyi yapıyo işini geçin

CKN
20-07-2011, 22:35
kalorifer cama vurmuyor diye gecemedim..

Schumi
20-07-2011, 23:08
bizim neyimiz avrupalıki aracımızın muaynesi tüvlü olsun..yaşam standartı belli alınan ücretler belli.siz bi tırda veya kamyonda kaç tane lastik var biliyormusunuz?adam gitti git bütün lastikleri deiş gel dediler napıcak bu adam hee şimdi diyceksiniz zaten deişsin canımızı tehlikeye atıyo peki mazot kaç para bu adam zaten kıt kanaat geçiniyo arabasının fiyatı kadar lastikleri tutar nasıl alıcak?insanlara insan gibi muamele ederseniz insanlarda araçlarını insan gibi muayne ettirir hersey yaşam standartıyla ilgili ben niye istiyim kabak lastikle gezmek onun için tüv işini iyi yapıyo işini geçin

Beni alaka etmez kıt kanaat mı geçiniyor mazot 10 tl mi olmuş. Hatta senide hiç alaka etmez adamın gelir durumu. Altına araba alıyorsa gerekirse ekmek teknesi olsun altında kabak lastik ile geçmeyecek o muayneyi bu kadar basit. Adamlar sanki radyosu çalışmıyor diye keyfi bırakıyor.

recky
20-07-2011, 23:13
cok sıkıyorlar bugunlerde
lastık olcusunun yanlıs olmasından agır kusur verıldı
ben katalızorden gecemedım bır suru para verdım kat aldım
abartıyorlarrr
tabı bızım guvenlıgımız ıcın yapıyorlar sorsanıza

brv
20-07-2011, 23:29
kalorifer cama vurmuyor diye gecemedim..

:confused: nasıl yani nereye vurması gerekiyomuş:beuj:

CKN
20-07-2011, 23:47
:confused: nasıl yani nereye vurması gerekiyomuş:beuj:

ön cama kalorifer üfleyecek.. havluyla sılıyoz buhuyu desekte yırtamadık :D

ethm
21-07-2011, 00:52
adam haklı ....

gurlekyasin
21-07-2011, 09:09
camda film tüvden geçiyor,polis ceza yazıyor..
araç çok basık olmamak kaydıyla tüvden geçiyor,yine polis ceza...
app plaka tüvden geçiyor polis ceza yazıyor..
bunlar gibi daha neler neler var,peki tüv arabayı neye göre inceliyor,polis cezayı neye göre yazıyor...?

berkayGLRN
22-07-2011, 12:05

aynen katılıyorum sana:)

darkred
22-07-2011, 12:24
Orjinal egzoz sistemiyle tüv den geçemedim ben...Adam git ortaya bi susturucu daha koy gel dedi.Dedim fabrika böyle yapmıs böyle koymus ben napayım dedim sen benden daha iyi bilirsin git bir susturucu daha tak gel dedi...Orjinal borular orjinal son susturucu ve orta susuturucu vardı aracımın üzerinde gittim bitane daha taktım...

aLperTunga
22-07-2011, 12:37
gecen sene şirket aracını muayeneye götürdüm motor no okunmuyor agır kusur verdıler..servide gidip belge alman geek dediler gittim setrvisede bayıldım aydım belgeyi sonra gecırdıler..gecen hafta arkadaşamın corsa gsi ını götürdük gecti sonra bi baktım motor no okunmuyor yazıyor ondada ama hafıf kusur olarak..bu nasıl iş böyle yaa..kafalarına göre hafıf agır yazıyorlar..aynı soruna bırı hafıf yazarken dıgerı nasıl agır kusur yazıp muayeneden bırakıyor??bu nasıl standardizasyon böyle..??

bg_cano
22-07-2011, 12:42
gecen sene şirket aracını muayeneye götürdüm motor no okunmuyor agır kusur verdıler..servide gidip belge alman geek dediler gittim setrvisede bayıldım aydım belgeyi sonra gecırdıler..gecen hafta arkadaşamın corsa gsi ını götürdük gecti sonra bi baktım motor no okunmuyor yazıyor ondada ama hafıf kusur olarak..bu nasıl iş böyle yaa..kafalarına göre hafıf agır yazıyorlar..aynı soruna bırı hafıf yazarken dıgerı nasıl agır kusur yazıp muayeneden bırakıyor??bu nasıl standardizasyon böyle..??

Şirket aracında ek 1 belgesiyle gittiysen muayeneye motor no okunması zorunlu diğer türlü ek 1 yoksa sıkıntı olmaz hafif kusur geçer:icon_tup:

aLperTunga
22-07-2011, 12:44
camda film tüvden geçiyor,polis ceza yazıyor..
araç çok basık olmamak kaydıyla tüvden geçiyor,yine polis ceza...
app plaka tüvden geçiyor polis ceza yazıyor..
bunlar gibi daha neler neler var,peki tüv arabayı neye göre inceliyor,polis cezayı neye göre yazıyor...?

heh ben bıde bunu anlamıyorum devlet içinde devlet kanun içinde kanunmu var kardeşim bu ülkede anlamıyorum..tüvün geçirdiği arabaya polis nasıl neye göre ceza yazıyor anlamıyorum..bu konuyu bıgun cevırmede bi polisle tartıştım adam verecek cevap bulamadı bıraktı gittim..ben bu kanunlardan hiç bi b.k anlamıyorum..

Talih.b16
22-07-2011, 13:01
Beni alaka etmez kıt kanaat mı geçiniyor mazot 10 tl mi olmuş. Hatta senide hiç alaka etmez adamın gelir durumu. Altına araba alıyorsa gerekirse ekmek teknesi olsun altında kabak lastik ile geçmeyecek o muayneyi bu kadar basit. Adamlar sanki radyosu çalışmıyor diye keyfi bırakıyor.

iyi hiç birşeye karışmayalım ozaman..benim durumum iyi bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti işte bizi bu hallere getirdi ben esnafım eşim okul müdürü durumuzuz iyi masallah babadan da geliyo ama herkes bizim gibi diil bunuda düşünün .okamyoncu calışamassa görürüm ülkenin halini 1 hafta sonra içtiğimiz sudan yediğimiz yemeye giygdiğiğmiz kıyafetten yaktığımız benzine hepsini bu insanlar taşıyo buinsanlara verin hakkını bakalım yolda bir tane eski lastikli araba bırakın eski kamyon kalıyomu bakalım

Onrcn
22-07-2011, 13:40
iyi hiç birşeye karışmayalım ozaman..benim durumum iyi bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti işte bizi bu hallere getirdi ben esnafım eşim okul müdürü durumuzuz iyi masallah babadan da geliyo ama herkes bizim gibi diil bunuda düşünün .okamyoncu calışamassa görürüm ülkenin halini 1 hafta sonra içtiğimiz sudan yediğimiz yemeye giygdiğiğmiz kıyafetten yaktığımız benzine hepsini bu insanlar taşıyo buinsanlara verin hakkını bakalım yolda bir tane eski lastikli araba bırakın eski kamyon kalıyomu bakalım

Bir gun bir tir gelir siz kirmizidayken duramaz patlar allah korusun anlarsiniz. Hadimkoy de eskiden 2-3 haftada bir kirmizi isikta milleti biciyorlardi. Yeni yeni adam olmaya basladilar.

aLperTunga
22-07-2011, 14:41
Şirket aracında ek 1 belgesiyle gittiysen muayeneye motor no okunması zorunlu diğer türlü ek 1 yoksa sıkıntı olmaz hafif kusur geçer:icon_tup:

yavv motor no okunmadıgı ıcın ek1 i sonradan ıstedı ga.at..

percussionali
22-07-2011, 22:02
kusurunda olsa olmasada oradaki bakan görevlinin pskolojik durumu ile alakalı senin geçmen eğer keyfi yoksa bi de adam senin tipini bepenmediyse geçirmiyo bu gerçek ben muaynye götrdürdüm katı da takmadım aracın altına 5 kişi girdi çıktı adam geldi dedi bunda kat yok ama orta susturucu baskılı orjinla susturucu olduğu için çözemedi dedi kat yok dedim bu 2.0l araç onunkatı üstünde halbuki katyeride boş 60 lık krom boru geçiyo:D dedi yok dedim o kat hımmm dedi geçirdi:D okadr anlıyolar dediğim gibi pskolojik durumuna bakıyo senin geçmen adam eğer bilmediği bişeysede geçirmiyo çünki bilmiyo tamamen pskolojik;)

Frid
22-07-2011, 22:53
gelin tüvde 1 ay çalışın ondan sonra bu yazdıklarınızı okuyun bol keseden herşey kolay :D

yarım yamalakta yazıp yanlış bilgi vermeyin millete boş yere

Jön Türk
22-07-2011, 23:02
Araç çalışır vaziyette olmadan Combo'larda sis farları yanmıyor.kontak açıkken sisleri kontrol etti ve bunlar yanmıyor dedi yazdı hafif kusur.Kalifiye eleman az.

percussionali
22-07-2011, 23:03
gelin tüvde 1 ay çalışın ondan sonra bu yazdıklarınızı okuyun bol keseden herşey kolay :D

yarım yamalakta yazıp yanlış bilgi vermeyin millete boş yere

kimse bol keseden atmıyo burda kendi yaşadıklarımızı dile getiriyoz kulaktan dolma değil bi işi görmek içinde orada çalışmak gerkmiyo göreceli bişy dir.

Frid
22-07-2011, 23:09
kimse bol keseden atmıyo burda kendi yaşadıklarımızı dile getiriyoz kulaktan dolma değil bi işi görmek içinde orada çalışmak gerkmiyo göreceli bişy dir.

alsana bol keseden atma bir bilgi işte :heyoo:

yavv motor no okunmadıgı ıcın ek1 i sonradan ıstedı ga.at..

percussionali
22-07-2011, 23:11
alsana bol keseden bir bilgi işte :heyoo:

burası bilgilendirme sitesi madem çok biliyosun anlat bilsin millet senin bilgilerinin faydası dokunur birilerine

Frid
22-07-2011, 23:19
gerektiginde anlatıyorum zaten sıkıntı yok işimiz bu anlatmak :D

aLperTunga
22-07-2011, 23:44
alsana bol keseden atma bir bilgi işte :heyoo:

arkadaşım ben bol keseden atmıyorum o gun o sıcakta benım cektıgımı bı ben bılırım..bi dengesiz teknısyenın yuzunden akşama kadar serviste ugrastım ve muayene ıstasyonunda sıcagın altında beynım kaynadı..adamlar kafasına göre geciriyorlar kafasına göre bırakıyorlar..aynı ıstasyonda bi araba motor no okunmadıgı ıcın kalıyor dıgerı nasıl oluyorda hafıf kusurla gecıyor????bu ıkı aracta bıze ait ikisinide ben götürdüm!!

Frid
22-07-2011, 23:57
arkadaşım ben bol keseden atmıyorum o gun o sıcakta benım cektıgımı bı ben bılırım..bi dengesiz teknısyenın yuzunden akşama kadar serviste ugrastım ve muayene ıstasyonunda sıcagın altında beynım kaynadı..adamlar kafasına göre geciriyorlar kafasına göre bırakıyorlar..aynı ıstasyonda bi araba motor no okunmadıgı ıcın kalıyor dıgerı nasıl oluyorda hafıf kusurla gecıyor????bu ıkı aracta bıze ait ikisinide ben götürdüm!!

götürdügün diger arcının ruhsatında herhangi bir degişim olmadıgından motor numrası hafif kusuru muayenenin tamamlanmasına engel teşkil etmiyor

daha sonra götürdügün araçta ise ruhsatta muayene yeri bitmiş yada yanlış bir bilgi yüzünden düzeltme işlemı yapılmış ki motor numarası okunamadıgından ruhsat çıkmasına engel teşkil etmiş oluyor muayeneden geçmeye engel degil

motor numarası kusuru hafif bu yüzden aracın geçmesini kalmasını etkilemiyor ama ruhsat degişimlerinde ruhsat çıkartılmasına engel teşkil ediyor bununda tüvle degil trafık tescil şubesi ile alakalı bir sorun oldugunu belirteyim sorunda degil asında tescil yapılacak aracın motor numarası okunmalı okunabilmeli elbette, numaranın okunabirliğigi sağlamakta araç sahibinin görevi.

Schumi
23-07-2011, 00:57

Yahu neyi savunduğunun farkında mısın? Resmen yanlışın ağababasını savunuyorsun. Bende esnafım. Eşimde okulda çalışan bir öğretmen. Müdürde değil. Babamdan birşey almıyorum. Kredi felan ödemelerimde var. Niye bu saçma şeyi yazdın diye sorarsan matematiksel olarak durumunuz benden iyi. Ama bu benim görüşümü değiştirmiyor. Yani ortada bana dokunmayan yılan durumu yok. Ancak aç ve sefil dahi olsam düşüncem değişmez. Kamyoncu esnaf evine ekmek götürecek diye kamyonunun bakımı yapmadan saatli bomba gibi trafikte dolaşmayacak bu kadar basit. Bunu kontrol eden ve engelleyen sistemde kötü değildir. O kamyoncu aldığı para ile hem geçinip hem bakımlarını yapamıyorsa kusura bakmasın satsın kamyonunu maaşlı bir işe girsin. Herkes esnaf olmak zorunda değil. Herkesin yaptığı ticarette para kazanmak zorunda değil. Bir işi denersin. Olmaz ise zararın neresinden dönersen kardır diyip bırakıp başka işe yoğunlaşırsın. İnsanların hayatını riske edicek şekilde nerden para kurtarırım hesabı yapmazsın.