PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen kapınızın önüne bir kap su koyun

Ufuk
30-07-2010, 16:17
***** sıcaklar başladı.kediler-köpekler bu beton yığınları arasında içmeye su bile bulamaz oldular.Lütfen en azından bir yoğurt kabına veya su damacanasının altını keserek su koyun .Mahallenize,sokağınıza,kapınızın önüne en azından bir kap su koyun ki o şirin varlıklarda susuzluklarını gidersinler.Bu sıcaklarda biz insanlar bile incecik tişörtlerle nasıl terliyoruz,susuyoruz.Ya onlar ne yapsınlar?Sırtlarında kürklerinin verdiği sıcak.Beton yığınlarının arasında gölge yapıcak ağaç bile kalmadı neredeyse.
Lütfen sizde kapınızın önüne bir kap su koyarak bir can kurtarın.

ceskin
30-07-2010, 16:19
tebrık ederım bu duyarlılıgını.benım kopek buldugu yere bayılıyor gercekten cok sıcak

Serhat Y.
30-07-2010, 16:21
bi tebrikte benden bu duyarlılık için,,

Xenomorph
30-07-2010, 16:26
ben koyuorum valla hep...tebrik edenlerde koymuşlardır sımdı umarım :) sadece 5dkınızı alır

merak etmeyın su ıctım dıye alısmaz kapının onune yazıktır can sonuçta...dün kedi maması aldım bi tane yawru kedıye herkes sevıyor oynatıyor bı allahın kulu su vermıyor ne öküz millet dedim kendı kendıme

SkY
30-07-2010, 16:32
bende balkonuma koydum kuşlar için bir kap su..duyarlı olmak lazım,teşekkürler herkese

cembozbey
30-07-2010, 16:33
saolunnnn:icon_tup:

ogunozcan
30-07-2010, 16:35
aynen yaptım 3 kap koydum

mcanx
hatırlatma için sağolun :)

Xenomorph
aç hayvana yemek vermek sadakadır dedi bugun camıde hoca :)

redbaron
30-07-2010, 16:36
:bravo::bravo::bravo::bravo:

Brs_eg
30-07-2010, 16:37
bizim bahce surekli olur kedi kuş ztn içiyorda.karga gelip bayat ekmegi suya sokup cikarip yumasatip ole yiyor :)

Ufuk
30-07-2010, 16:39
Önemli olan tebrik etmek değil uygulamak :) (sizlere uygulamadınız demiyorum yanlış anlaşılmasın)
Umarım forumumuzdaki herkes bu konuyu okurda şu şirin canlılara yaşamaları için kolaylık sağlar. :)
Benimde 7 tane kedim var.(aslında 1 taneydi ama doğurdu maalesef hanımefendi)
Normalde bahçede kalıyorlar.Ama çok soğukta ve çok sıcaklarda eve alıyorum.Şimdi yan odada klimayı açtım.Karşısına geçtiler uyuyorlar. :D :p

CanBasel
30-07-2010, 16:40
Çok ince bir düşünce gerçekten tebrikler.. bende koyacağım

VTec_king
mahallenin kedileri köpekleri hiç aç susuz kalmaz bizde mahalle olarak duyarlıyız :)
benimde kumrularım var aç olduklarında salon camına geliyorlar buğday veriyorum bazen camdan içeri girdikleri bile oluyor kerataların :)

Jem
tebrikler duyarlılık için.

Ufuk
30-07-2010, 16:45
mahallenin kedileri köpekleri hiç aç susuz kalmaz bizde mahalle olarak duyarlıyız :)
benimde kumrularım var aç olduklarında salon camına geliyorlar buğday veriyorum bazen camdan içeri girdikleri bile oluyor kerataların :)

Bende bulgur veriyorum :D

BoraRS
30-07-2010, 16:48
Teşekkür ederim. Evimin terasına sürekli ekmek bırakıyorum kuşlar için. Bu aklıma gelmemişti. Bunu da yaparım.

StyleALP
30-07-2010, 17:14
Daha önceden rastlamıştım bu konuya artık dahada dikkat ediyorum. En az insanlar kadar onlarında bu davranışa hakları var. Bir kap su ya fazla birşey değil koyun...

makif84
30-07-2010, 17:16
hatırlatma için teşekkürler

S.Özeren
30-07-2010, 17:25
hergün yemek veriyorum ama bazen uyuz ediyolar beni eve falan girmeye çalışıyolar

Selcuk_RoL
30-07-2010, 17:29
böyle duyarlılık tebrik edilir:icon_tup:

VTEC®
30-07-2010, 17:46
Evimde 4 adet kedim var keza işyerimde beslediğim 7-8 kedim vede semtimde beslediğim 30 ü aşkın kedim var sıra sıra su kaplarım mevcut. sürekli kuru mama ve evdeki yemeklerden takviye yaparım elim kanda olsa yine doyururum kedileri kopekleri annemde güvercin ve martıları sürekli besler. ailecek çok sıkı hayvan severiz hatta geçtiğimiz cumartesi gecesi rollingten eve döndüğümde sokaktaki kedilerimi beslerken gaspa uğradım kolumdan bile bıçaklandım. kolumdaki sıyrık dışında bi zaiyat vermedik ama biraz fazla gözü kara hayvan severiz :)

Göki,ZD
30-07-2010, 17:49
görkem var senin üstünde şu sıralar bi cenabetlik, geçmiş olsun..

Ufuk
30-07-2010, 19:24
Evimde 4 adet kedim var keza işyerimde beslediğim 7-8 kedim vede semtimde beslediğim 30 ü aşkın kedim var sıra sıra su kaplarım mevcut. sürekli kuru mama ve evdeki yemeklerden takviye yaparım elim kanda olsa yine doyururum kedileri kopekleri annemde güvercin ve martıları sürekli besler. ailecek çok sıkı hayvan severiz hatta geçtiğimiz cumartesi gecesi rollingten eve döndüğümde sokaktaki kedilerimi beslerken gaspa uğradım kolumdan bile bıçaklandım. kolumdaki sıyrık dışında bi zaiyat vermedik ama biraz fazla gözü kara hayvan severiz :)

Evet o postunuzu okumuştum.Geçmiş olsun.20cm'de az değil.Çok geçmiş olsun.
Bende kuru mama çok veriyorum ama alıştılar ev yemeğine geçen gün pırasa verdim yediler :)
Kedilerim yılda en fazla 15 günü ev içinde geçirir.Kışın çok soğuklarda alırım içeri.Zaten yatmak için kutuları var aşağıda kutu diyerek geçmeyelim.Altta temel için palet zemin kaplaması için kontrplak yan duvarlar 1 cm kalınlığında ahşap :)Tavanda ahşap+naylonla su sızdırmazlık içinde koltuk niyetine plaj havlusu ve 7 kedi :D :D :hahaha:(10 dk'da inşaatçi oldum ) :D :hahaha:
Sokaktaki kedileride besliyorum elimemi yapşır diyip.Mahallenin tüm kedileri bizim otoparka dolunca çok komik görüntüler ortaya çıkıyor :hahaha:

mitsubishi_boy
30-07-2010, 19:26
Tebrikler kardeşim, ilk işim yarın sabah bu olayı yapmak..

AşkınS.
30-07-2010, 19:27
tebrik ederim.
4 adet yavru.3 adette büyük kedi besliyorum kapımın önünde..ha unutmadan 1 tanede amcamın köpegi var,onada bakıyorum.
Mahallenin 2 köpegi daha var,onlarada yemek veriyorum.
Sürekli iletişim halindeyiz :D

Ae86
30-07-2010, 19:33
Mahallede 70 yaşında bir amca var hergün 2 koca torba yemek hazırlıyor, köpük tabakları yerlere koyup en az 20 kedi besliyor ve hayvanlar yemek yedikten sonra tabakları toplayıp gidiyor.Geçen yemek verdiği için adama saldırmışlar allahtan yoktum bu konuda zaten doluyum zor alırlardı elimden:Deli:.Ben 15 kilo kuru mama alıyorum elimden geldiğince hepsine bakıyorum,dişi kedileri maddi gücüm yettiğince kısırlaştırıyorum,kapının önünde kocaman dondurma kasesi var 2 günde bir temizlerim sularını yenilerim bunları yazmaktan hoşlanmasamda neden yazıyorum bir gün saldıraya uğramam an meselesi özellikle oturduğum apartmanda herkez bıktı bekliyorum bakalım o gün ne zaman...:ofk::Deli:

Dragger
30-07-2010, 19:35
Gercekten cok önemli bir konu, lütfen duyarlı olalım ;)

Görkem.Y
30-07-2010, 20:09
Kendi köpeğimi besledikten sonra balkon altına kuru köpek maması ve su koyuyorum.
Bir defa denk gelmişti daha sütten kesilmeyen yavru köpeği annesinden ayırmıs mahalledeki çocuklar yazık günah aldım ellerinden bir aya yakın biberonla süt verdim normal yemek yemeye başladıgında onada bir yer lazımda ve bahçeli bir arkdaşıma verdim suan sağlığı gayet iyi baya afacan bişey oldu :)

K.O.
02-08-2010, 11:14
apartmanın bodrumuna her sene yavruluyan ve genelde bizim apt.ının otoparkinda takılan bi kedi var.günlerdir bende suyunu ve yemegini hergün vermeye calisiyorum.bu konuda baya duyarlı olmamız lazım bencede.

Baran^
02-08-2010, 11:23
Kediler hakkında pek yorum yapamıyacağım cunku pek sevdiğim sölenemez onlar bir şekilde cop kutularına girip yemek bulabiliyorum fakat köpekler gercekten buyuk sıkıntı cekiyorlar.5 yıldır köpek sahibi olan biri olarak kesinlikle şunu söleyebilirimki köpekleri tanıdıkca insanlardan uzaklaştım sevgim merhametim azaldı köpeklereyse bir o kadar arttı.FAzl yemekleri ve bolca su koyuyorum mahallemde köşebaşlarına.Yazlıktaysa bakkaldan ekmek yoğurt alıp beslediğim 6-7 köpeğin olduğu sokağa bırakıyorum ve tabiki bolca su.Herkeze tavsiye ederim..

fastchild
02-08-2010, 11:26
bizin evin yanında kullanılmayan bir arazi var 1 dönümden az.orada her yıl en az 2 defa 9-8 yavru köpek doğar bizimde varil o tarafta olduğu için mangaldan et kemik ne varsa 3. kattan aşşağıya zaten apartman aile apartmanı kimsenin sesi çıkamıyo köpek beslemek istediğimde annem dahil ben ve bama herkez karşı çıkıyo la b bunun b*k laını mı temizleyecez yok şu yok bu ama her daim bizim ev yola göre giriş kat aradaki köprünün başında denizliklerde su ekmek gibi bilimum ihtiyaç malzemeleri bulunur

VTEC®
02-08-2010, 11:40
görkem var senin üstünde şu sıralar bi cenabetlik, geçmiş olsun..

Kanka var bişiyler doğru diyorsun gerekn şeyleri yaptım. Allah herşeyin hayırlısını etsin. Valla bi foto çektim geçen gün aslında onu paylaşsam çok güzel olut 19-20 kedi aynı anda yemek yerken.menü: tavuk suyuna ekmek,makarna, pilav ve aralarına serpilmiş somon balıklı kuru mama. nasıl yediklerini tahmin bile edemezsiniz.

SekoLive
02-08-2010, 11:41
Kanka var bişiyler doğru diyorsun gerekn şeyleri yaptım. Allah herşeyin hayırlısını etsin. Valla bi foto çektim geçen gün aslında onu paylaşsam çok güzel olut 19-20 kedi aynı anda yemek yerken.menü: tavuk suyuna ekmek,makarna, pilav ve aralarına serpilmiş somon balıklı kuru mama. nasıl yediklerini tahmin bile edemezsiniz.

geçen cumartesi uğrayacakdım yanına ama telefon geldi eve gitmem gerekti giderkende sword murat abiyle denk geldik senin asıl yerini söledi ben acıbadem çıkısındaki tepretoğlunda sanıyordm örenmiş oldum :D

emredağla
02-08-2010, 11:43
o gün arabayı yıkıyorum bi tane kuş uçamaz hale gelmiş indi yola su birikintisinden su içiyodu bizde komşumuz mermerciydi mermerden bi kap yaptırdık kuşlar geliyo yüzüyo içinde :D

Yigit-Y
02-08-2010, 11:48
baba restaruant işlettiğinden yemek sonunda o kadar yemek artıkları oluşuyorki ustalar 50'ye yakın kuş 25'e yakın kediye bakıyorlar.Herkesin imkanı veya zamanı olmayabilir tabii ki de.Fakat yolunuzun üstünde bitkin bir hayvan görürseniz yardımcı olmak sevaptır...

Güzel konu olmuş ;)

VTEC®
02-08-2010, 12:13
geçen cumartesi uğrayacakdım yanına ama telefon geldi eve gitmem gerekti giderkende sword murat abiyle denk geldik senin asıl yerini söledi ben acıbadem çıkısındaki tepretoğlunda sanıyordm örenmiş oldum :D

Keşke gelseydin yaw. yüzyüze tanışmış olurduk :)

serdar_07
02-08-2010, 12:16
tebrik ederim gerçekten güzel bi duyarlılık örneği..kapımın önüne koydum bile:D

SekoLive
02-08-2010, 12:17
Keşke gelseydin yaw. yüzyüze tanışmış olurduk :)

müsait olarak denk geldiği ilk an urayacağm yanına :icon_tup:

Alper_
02-08-2010, 12:29
güzel bir düşünce ve hatırlatma içinde teşekkürler :)

VTEC®
03-08-2010, 20:25
yaw çıldıracağım. koyduğum su kaplarını yürütmüşler :ofk: nasıl bir mallıktır :ofk: alt komşu görmüş bu kağıt toplayan tiplerden birisi suları boşaltıp almış:Deli::Deli::Deli:

3-5 kuruş etmeyecek kapları almışlar yaa

pnrkc
08-08-2010, 21:46
vayy bee adama bak .. bunun yaptığını hangi biriniz yapıyorsunuzz.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=129467037097762

yazıık köpeğe ya..:I

Chatin
08-08-2010, 22:00
ilk kardiyolog birgün sönmez den duymuştum. ve dank etmişti resmen. cok güzel bir hatırlatma..

teşekkürler

Ae86
08-08-2010, 23:33
vayy bee adama bak .. bunun yaptığını hangi biriniz yapıyorsunuzz.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=129467037097762

yazıık köpeğe ya..:I

Küfür etmek istiyorum hemde susmadan:Deli::Deli::Deli::Deli::Deli::Deli::Deli: :Deli:

Ae86
08-08-2010, 23:34
yaw çıldıracağım. koyduğum su kaplarını yürütmüşler :ofk: nasıl bir mallıktır :ofk: alt komşu görmüş bu kağıt toplayan tiplerden birisi suları boşaltıp almış:Deli::Deli::Deli:

3-5 kuruş etmeyecek kapları almışlar yaa

Elimde dondurma kapları var fazladan istersen göndereyim.