PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doberman Hakkında

Buğra A.
01-08-2010, 03:36
Yeni evime çıkacağımdan dolayı yaklaşık 2 haftadır köpek arıyorum.Rottweiler,Pitbull,Chow Chow derken Doberman'da karar kıldım.Pek fazla bir bilgim yok.Piyasada satılık olan doberman yavrularınıda güvenip alamıyorum bilgisizliğimden ötürü.Birde;dişi için aileye sadık,erkek için ise saldırgan diyorlar.Doğru mudur?

Köpekler hakkında bilgisi olan ve yavru alınırken nelere dikkat edilmesi ve nelerin sorulmasını gerektiğini bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum :)

Ayrıca,kuyruk kesimi hakkında bilgi ve bir doberman yavrusuna fiyat olarak ne kadar vermemiz gerektiğinide belirtebilirseniz sevinirim.

Xenomorph
01-08-2010, 04:30
Benım Fıyat Olarak Bılgım Yok..

Veterınerde Ve Mahallede Doberman Yawrusu Yok...Rot Yawrusu Var Su an Bakılan 7 Tane..

2 Tane English Pointer Besliyorum..Bunlar Olmasaydı Besleyeceğim Öteki Hayvanda Dobermandır...

Dobermanların Türleri Var Secereli Bakman Lazım Tanıdık Vs Şart...Boyu Kocaman Dobermanda Oluyor...Pointer Kadarda

Hızlı,Akıllı Ve Çok Ciddi Anlamda Kuvvetli Hayvanlar...Evini Kendini Hırsızdan Ugursuzdan Korumak Icın Bırebır...

Dişiler Genelde Sakin Olurlar..Erkekler Haşarı..Öyle Çok Bir Fark Yok Eğitimini Güzel Verdikten Sonra...

Kuyruk Kestirme İşine Gelince Tamamen Moda..Bence Yazık Kestirmessen Hayvan Daha Guzel Koşup Daha Guzel Dengesını Saglayabılır..

Tekrardan Sorarım Buralara Varsa Yazarım Güzel Bir Doberman

Buğra A.
01-08-2010, 04:32
Bilgiler için teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-evcil-hayvanlar-kopek-doberman-doberman-yavrulari-28478777/detay?

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-evcil-hayvanlar-kopek-doberman-yavru-dobermanlar-2/detay

Ben bu iki köpek yavrularınada gidip bakmak istiyorum.

Xenomorph
01-08-2010, 04:35
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-evcil-hayvanlar-kopek-doberman-yavru-dobermanlar-2/detay

Bu Taraftaymıs Konus Bence Anne Babayı Gorebılırsen Iyı Olur..Bu Taraflara Yakın Oldugu Icın Bızım Veterınerede Gosterebılırız Alırken Yada Onuda Gotururz 30 40 Lıra Bırsey Alır..Emın Oluruz Alırsın Istersen Pm'den Gelıcegın Gunu Vs Konusabılırız

Buğra A.
01-08-2010, 04:36

Bu Taraftaymıs Konus Bence Anne Babayı Gorebılırsen Iyı Olur..Bu Taraflara Yakın Oldugu Icın Bızım Veterınerede Gosterebılırız Alırken Yada Onuda Gotururz 30 40 Lıra Bırsey Alır..Emın Oluruz Alırsın Istersen Pm'den Gelıcegın Gunu Vs Konusabılırız

Valla sevinirim ya.Babası ile annesinin fotoları var.Babasını biliyorum.Babası bu hatta;

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-evcil-hayvanlar-kopek-doberman-dizi-reklam-klip-cekimlerine-verilir/detay?

Xenomorph
01-08-2010, 04:39
Valla Fotolardan Çok Güzele Benziyor....Dediğim Gibi Sen Ara Konuş Adamlarla Bana Pm'den Yaz Istersen Gıderız Baktırırz Icın Rahat Olur Bende Anlarım Az Çok Köpek'ten 15 Yıldır Besliyorum...Cep Telefonum Kırıldı Yazamıyorum Numaramı :D

Buğra A.
01-08-2010, 04:44
Tamam sorun değil ben numaramı yollarım sana gideceğimiz zaman,bilgilendiririm :) Sahiplerine saldırmıyor değil mi bu itler :D

Xenomorph
01-08-2010, 04:46
Hurafe Onlar.....Dedıgım Gıbı Benım Icın Sıkıntı Olmaz Seve Seve Yardımcı Olurum Ama Bir Ömür Boyunca Bırakmaman Lazım İyi Düşün...3 Yıl Sonra Verıyorum Deme :D...Ben Yatar Iyı Sabahlar

AhmetKadir
01-08-2010, 06:14
calıstııgım klinigin otelınde bi tane erkek doberman kalıyor, egitimini guzel almıs bi hayvan.
sahibi tut derse vay o kişinin haline :eek: onun haricinde cok oyuncu kerata:D

sadece asıları ilk 2 aylık periyotta 300 civarı bi rakam tutar hazırlıklı ol. istersen aşı takvimini yazarım. egitiminide 5 aylık olmadan verdir bence.

Fbc
01-08-2010, 07:34
Bende araştırmıştım dişi aldım sonra, ama bu tarz köpekler evde biraz çok hareketli oluyor 15 aylığa kadar falan dişi adet dönemlerinde ufaktan sıkıntı yaratabilir evin içinde duracaksa

StyleALP
01-08-2010, 10:09
Düşündüğün köpek türlerininin aynısını bende düşünüyorum Buğra Abi. :) Maçka Parkı 'nda neredeyse hergün bir adam geliyor 2 tane Dobermanı ile. Yeşillikte hep oyun oynarlar. Çok iyi eğitildikleri belli oluyor. Bence bir danışalabilirsin o adama. :)

Boost Up
01-08-2010, 10:11
Buğra abi Efeyle konuş, onun köpeğini aldığı yer çok iyidi. Eğitimini de orda aldı. Bir tek ondan korkmuyorum:D.

Görkem.Y
01-08-2010, 13:08
Seçimlerin arasındaki pitt'ler çok iyidir gözlerindeki o heycanı gördükten sonra başka köpek bakamıyorsunuz sahibi için düşünmeden canını feda edebilecek nadir köpeklerden ama seçim doberman olmus oda fena değil , denk gelirse pm atarım hayırlı olsun :)
iyi bir köpek için seceresi olsun öncelikle

Brs_eg
01-08-2010, 13:43
Buğra slm.

Daha önce bende bir konu acmiştm ariyorum die ztn sitede ilgili kimse cikmamişlti.
Besledigmz doberman 2.5 yaşinda 1.5 ay once vefat etti aileck perişan oldk.Bizimki seceresizde ama ztn bi sure sora onemi kalmiyor can sonucta oglun kizin gibi oluyorlar.
Herneyse turkiyede duzdgun doberman yok bunu 2 aydir araştirarak ogrendm
Her gidip sordugum yer buluruz ederiz diyor sonuc ya bursa uretim 300-400 liralk kopekler yada 2000 uero macaristandan gelecek secereli hayvanlar tabi yarişmalar dahil herseye girebilcegn kopekler.Ben ortasinini aradim ama bulamadm buldklarmda 10ay sora fln ciftcesme olacak dogucak 2 ay gececek fln dedilerki onlarn fiyatlarida 1000 tl civari olacakti.
Daha dun omerli tarafina gittm ciftlige egitim vs. yapilan bi yer başindaki adam turkiye doberman konusunda en iyisi kendi kopegi ztn bir cok odullu bir hayvan ama onunda soledigi yurt dişi.malesfki ben o kdr veremem suan kopege giderm barinaktan alirim.
Ucuz doberman dedigimdede ucuz doberman alma onun yerine alman kurdu bulalaim diyorlardi 800 lira civarina secereli kulaginda tattoolu hayvan bulabiliyorm ama doberman boxer tarzi hayvanlarda malesfki turkiyede pek iş yok.bursa çiftlerinden uzak dur derim daha dun ciftlikte gordum bursadan alinmiş bi hayvan kotu degildi ama cokta iyiy deildi kopegn uzerine cok calişmak lgzm oda bi yere kdr kurtarir seri uretim sonucu olan yavrular bana cok saglikli gelmiyor acikcasi.

Bende artk vazgectm secereli dobermandan.dobermana benzesin yeter diyorm artk bnm için onemli degil aslinda ama babam istiyor birazda rahatsiz saglk olarak bana arkadas olsn wakit geciririm diyor illakide doberman diyor :)

Sahibindendeki ilanlarda bnmde dikkatimi ceken 2. koydugun ilan oldu ilanlar yokken ilan sahibine msj atmiştm yavrular dogdu fln demişti 1 aylk oluncada ilan koymus oraya gidip bende bakicam

birde bu var gercekse ilan gidip bakilablir diyorm
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-evcil-hayvanlar-kopek-doberman-koruma-isini-siz-ona-birakin-ve-rahat-uyuyun-28785528/detay

Brs_eg
01-08-2010, 13:53
Dişi erkek olarakta soyle denileblir kendi deneyimlernden.

Bizimki erkekte cocuklar sirtina binerdi bizim kucagimzda yatar uyurdu kocaman 35 kiloluk hayvan deilde 5 kiloluk yavru modundaydi hep birazda karakter meselesi her hayvan ayni deil ama sanada bagli nasi olcagi.

Dun babama dişi alalim dedigmde
Bi tanidikta cok guzek dişi bir alman kurdu var bir turlu ciftleşmiyor.veterinere goturduklerinde bu kopek size aşik o yuzden bole bi durum olmus fln diyorlarmiş :D cok guldm o işe :)
Dun gorustugm kişide bana dişi al sana bakarken bile bi başka bakiyor hayvan fln dedi.egerki birde dişin cok guzel olursa sen istedgn erkegi secersn ciftleşmek için fln dedi.erkekde ole bi durum yok bi suru guzel erkek var diye laf gecti aramizda.hoş bnm yavru satmak gibi bi beklentim yok.dişi olupta 6ayda bi yavru alcam die kopegi pert edemem yazik gunah.

DogukanB
01-08-2010, 17:45
http://dobermanturk.com/index.php?sid=de4a6b10963f4e5aa41366cb6f6f16a0

Maxiboost
01-08-2010, 17:59
bence kopek fln alma bro yazık sen çıkınca yanlız kalıcak vs hem bi de öldüklerindeki acı tarifsiz oluyo benden söylemesi...

Buğra A.
01-08-2010, 20:53
Bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar.Bir kaç yer ile görüştüm bugün,haber bekliyorum.Detayları yazarım.Cidden tekrar çok teşekkür ederim herkese yardımlarından ötürü :)

Brs_eg
01-08-2010, 22:30
Bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar.Bir kaç yer ile görüştüm bugün,haber bekliyorum.Detayları yazarım.Cidden tekrar çok teşekkür ederim herkese yardımlarından ötürü :)

Buğra buldugun alternatifleri banada bildirirsen sevinirim bu hafta içi almak istiyorm artk sıkıldm :)

Brs_eg
04-08-2010, 21:25
http://i299.photobucket.com/albums/mm293/brs_Eg/pasa/PIC-0007.jpg
http://i299.photobucket.com/albums/mm293/brs_Eg/pasa/PIC-0006.jpg
http://i299.photobucket.com/albums/mm293/brs_Eg/pasa/PIC-0005.jpg

Dün gece gittk ümraniyedeki yavrulara baktk babamla anneyi gorduk ehh diyebilrm :) babayi goremedm gec vakitti artk neye benziycek bilmiorm ama nolursa olsn can cokta onemli deil :)

8 yavru dogmus 1i dişi 7 erkek.

7 erkekten bitanesi malesfki anne karninda sıkışmi bişy olmus on sag bacagi yamuk topal yuruyor cok uzuldm babamla ama yapcak bişy yoktu geriye 6 saglam yavru vardi hepsi saglkli arasindan bi tane secmem 1 saat surdu hepsi ayni ufaklklarn :D bahti acik olsn dedim cektm aradan bi tane :D

Bugun vet. goturdk gayet saglkli kontrolleri yapildi 2aylk olunca aşilar başlancak 28 haziran dogumlular 2.8 kg :D

Dusunursen cepten ara beni bugra :)

Buğra A.
04-08-2010, 22:45
Maşallah.Hadi bakalım hayırlı olsun :)

melih
04-08-2010, 22:55
kaşlarındaki noktalar süper hepssinde var sanırım bu kaşlarıdaki sarılık

34tb9544
05-08-2010, 12:05
buğra gecen hafta yawru pıtbulumu werdım kendı kopegımın yawrusuydu su an elımde secerelı dogolar var ıstersen bır arastır zaten yabancıda degılsın almanı tavsıye ederım

Buğra A.
05-08-2010, 21:06
Dogo mu :) Özel mesaj bekliyorum :)

34tb9544
05-08-2010, 21:54
faceten ekledım keske okan genç soyleseydı bızım pıttı sana werırıdık

AhmetKaratay
22-10-2015, 19:33
Konuyu hortlatıyorum. Secereli dobermanlara 3-3.5 bin tl istiyorlar Bursada bir çiftlikle konuştum seceresiz 1200 tl istiyorlar sizce seceresiz dobermana 1200 tl vermek mantıklı mıdır?

yucelebeci
22-10-2015, 19:50
Seceresiz köpek alacağına sokaktan bir köpek sahiplen bence sonuçta aldığın köpeğinde ilerde ne çıkacağını bilemezsin

AhmetKaratay
22-10-2015, 19:55
Seceresiz köpek alacağına sokaktan bir köpek sahiplen bence sonuçta aldığın köpeğinde ilerde ne çıkacağını bilemezsin

yavru almak istiyorum seceresiz alıcağım köpeğinde annesini babasını görerek alıcam yine de saçma mı olur?

weST.27
22-10-2015, 20:04
KING doberman al yoksa bizim arkadaşa olduğu gibi köpek hep yavru kalır :D

köpek neden büyümüyor diyoruz meğer cüceymiş

AhmetKaratay
22-10-2015, 20:25
KING doberman al yoksa bizim arkadaşa olduğu gibi köpek hep yavru kalır :D

köpek neden büyümüyor diyoruz meğer cüceymiş

Tavsiye ettiğiniz bi yer var mı peki?

yucelebeci
22-10-2015, 20:34
yavru almak istiyorum seceresiz alıcağım köpeğinde annesini babasını görerek alıcam yine de saçma mı olur?

Gerçekte anne babası olduğunu nerden bileceksin? Her sektörde olduğu gibi köpek ticaretinde de çok fazla dolandıcıcılık mevcut, biraz şans faktörüde var tabiki belki çok güzel bir köpekte olabilir ama süpriz yumurta

ice
22-10-2015, 20:46
Dişi dobermanim var secereli yurt dışından getirttim. Para konusu yazdığınız gibi. Ama daha önce alışveriş yaptığım çok düzgün bir abim var istersen yönlendirebilirim