PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4is e sonradan klima?????

year_one
17-08-2010, 20:52
Klima olmayan civic 1.4is lere sonradan klima takılma olayı ne derecede sorunsuzdur sıkıntı yaratırmı orjınal performansını almak mumkunmudur extra araca uygulanan kesme biçme işlemi varmıdır bilen gören yapan arkadaşların yardımlarını bekliyorum...

Ae86
17-08-2010, 20:56
İlkay selam eğer temiz çıkma orjinal malzemelerini alıp adam akıllı bir ustaya taktırırsan sorun olacağını sanmam.Hondalara yabancıyım ancak klima için boruların geçeceği yerler hazırdır diye düşünüyorum.Kliması olmayan corollalara gittiğim servisimde orjinal ekipmanlerı ile klima takıldı sorunda çıkmadı.

year_one
17-08-2010, 21:00
İlkay selam eğer temiz çıkma orjinal malzemelerini alıp adam akıllı bir ustaya taktırırsan sorun olacağını sanmam.Hondalara yabancıyım ancak klima için boruların geçeceği yerler hazırdır diye düşünüyorum.Kliması olmayan corollalara gittiğim servisimde orjinal ekipmanlerı ile klima takıldı sorunda çıkmadı.

bende senin dediklerine inanıyorum ama her kafadan farklı ses cıkıyor kımısı dıyor orjınalının yerını tutmuyor sorun yaratır falan bır turlu cozemedım olayı bıde yan sanayı garantılısı varmıs 1.300tl gıbı rakam verdıler orjınalı kac lırakı bunun yan sanayısı bu para fıyat hakkında bılgısı olan arkadas varsa paylasırsa sevınırım ..

Ahmetfikri
17-08-2010, 21:22
eğer klimasız 1.4 alacaksan hiç alma klimalı bak daha mantıklı

çıkma temiz kompresörler 500tl civarında diğer ekipmanlarla baya tuzlu olur

MKT
18-08-2010, 07:58
astarı yüazünden pahalıya gelir.aldıktan sonra 1000 tl gibi bi rakam gider klima için ve buda sonradan takılma olacak.ustanın işçiliği alınan kompresörün durumu felan meçhul.ama 1000 tl üzerine koyar klimalı alırsanız bence daha mantıklı olur diye düşünüyorum.tabi imkanınız elverişliyse.

by_BuRoCk
18-08-2010, 08:38
2 arkadaşım aracındaki klimaları söktü başka hondası olan arkadaşlarıma sattı
sattıkları rakamlar komple klima seti 500 tl di. ve hiç bir sorun çıkmadan kullanıolar
orjinal malzeme alırsan hiç sorun yaşmaadan kullanırsın

speed
18-08-2010, 09:47
daha önce klimalı olup kliması azıra yada hafifletme için sökülmüş arabalara tekrar klima takmak çok kolay ve sorunsuz...iyi durumda çıkma parçalarla işçilik gazı basması dahil 1000tl gibi bir rakama biter.....ancakkkkkkk...bazı hondalar fabrika çıkışı klimasız...doğal olarak arabanın içinde bulunan eşanjör gaz yolları ve tesisatı gibi parçalar yok malesef...iş arabanın içindeki parçalara gelince durum çok değişiyor....eşanjör montajı tesisatı ıvırı zıvırı hem takılması zor hemde işçiliği pahalı...ayrıca sorun riskide yüksek.....yani özetle önceden kliması olan fakat sökülmüş bir arabada sorun yaşamazsınız...ama hiç klima yoksa durum biraz sıkıntılı :soru:

fsunnetci
18-08-2010, 10:39
Klima tertibatı hazırdır bence Toyota Corolla AE101'lerde öyleydi mesela Honda EJ kasalarda'da büyük ihtimal öyledir..
Ama imkanın var ise orjinalinden Klimalı al ne kadar da olsa Fabrikasyon gibi olmaz hiçbir zman..:(

wekoo
18-08-2010, 10:58
benim gördügüm kadarıyla herşeyi hazır civata yerlerine kadar sadece alıp tesisatını baglıcaksın okadar

gökan
18-08-2010, 11:01
benim gördügüm kadarıyla herşeyi hazır civata yerlerine kadar sadece alıp tesisatını baglıcaksın okadar

aynen....;)

http://honda-tech.com/showthread.php?t=2322770

speed
18-08-2010, 14:34
evet doğru tahmin etmişim....eşanjör ve göğüslük altı hazır değil...sadece kablo tesisatı hazır benim anladığım....en güzeli bir klimacıya gidip kaça takacaklarını öğrenmek....araç içindeki eşanjör ve gaz valfine servet istiyorlardı ben sorduğumda....araştırmakta fayda var....konu klima olunca çok ilginç rakamlarla karşılaşmak söz konusu olabiliyor...

SOMEONESPECIAL
18-08-2010, 14:37
evet doğru tahmin etmişim....eşanjör ve göğüslük altı hazır değil...sadece kablo tesisatı hazır benim anladığım....en güzeli bir klimacıya gidip kaça takacaklarını öğrenmek....araç içindeki eşanjör ve gaz valfine servet istiyorlardı ben sorduğumda....araştırmakta fayda var....konu klima olunca çok ilginç rakamlarla karşılaşmak söz konusu olabiliyor...

Kafadan anahtar teslim 2500 TL. Araştırmıştık Şeref Usta ile