PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrikli turbo?

aga81
21-08-2010, 00:09
elimizde bi 3.16 varda arkadaşlar bu ilanı bulduk nasıldır değermı deneyen oldumu bilgi verebılecek arkadaşlar varmıdır.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-motor-modifiye-elektrikli-turbo-bmw-316/detay

yavuz364
21-08-2010, 00:20
bu işte gelecek var ama şuanda bunun gibi çok fazla işe yaramayan ürün var, deneyip görmek lazım, birşey söylemek mümkün değil. ben amerikadan aldım 0.2 bar kadar basıyordu, bayaa bi modifiye ettim ama son halini deneyemedim :)

redbaron
21-08-2010, 01:42
550 tl az değil,montaj yerinde takılıp memnun kalınmadığında iade olursa mantıklı,yoksa netten alıncak iş değil

aga81
21-08-2010, 09:28
varnı denıyenler arkadslr

Yigit-Y
21-08-2010, 09:34
getiren firma iyi bir firma....

mantık güzelde iş görürmü?

bu arkadaşların bir dyno videosu çekmesi lazım 550 TL yüksek rakam ...

Mikrop_Ali
21-08-2010, 09:37
bmw'lerin hava akışları zaten problemli bunu kullanınca daha çok sıkıntı çıkarmaz mı?

polo34
21-08-2010, 10:06
ben özelden bu alet ne zaman devreye giriyor dedim, araba çalışınca demişler...

cembozbey
21-08-2010, 10:11
ben özelden bu alet ne zaman devreye giriyor dedim, araba çalışınca demişler...

ahahahhaha:D

DoguErdogan
21-08-2010, 10:17
seneler önce bu sistemi 3.18is e kendim yapmıştım ama benimki içerden switchle calısıyodu fazla hava cekince araç stop ediyodu bi türlü önüne geçememiştim fazla hava cektiğinden yapıyo bunu ama şu bi gerçek araba bir anda hızlanıyodu benimki anlık kuvvetti bu nası calısıyor onu öğrenmek lazım

ahmet3425
21-08-2010, 10:17
buna benzer bisey kullandık maf sensoru kafayı yiyor :) hiç gerek yok...

Rockford
21-08-2010, 10:19
herhangi bi ecu baglantısı yok daha fazla hava basmakla bitmeyecekki hersey gerekli yakıtıda vermedikten sora sadece fakire düşürmekle %20 tork %20guc artısı alabilmek mumkun degil bence. fakir iyidirde bi yere kadar iyidir :)

polo34
21-08-2010, 10:21
http://www.electricsupercharger.com/

bu aletde sadece tam gaz da devreye giriyor, %4-6 artış var deniyor, bende bu zımbırtıdan var ama iş yoğunluğundan uğraşamadım, şimdi dbilas flowtec emme manifoldu aldım, bu zımbırtıyla beraber bir denemek istiyorum, bu zımbırtıyı devir saatinin istediğim devre göre yanıp sönen ışığına bağlatmak istiyorum

Onuralp
21-08-2010, 11:17
Sakın...
Biz geyiğine ITB'li Vectra'da denendik sonuçlar beklenildiği gibi, hikaye... :D
Saçma sapan bir alet.

Schumi
21-08-2010, 11:41
Termodinamik kanununa aykırı. Elektrik ile güç alırsın. Nasıl alırsın. Büyük kombi kazanlarında brülör diye bişi var. Arabanı dyno'ya sokarsın. Artık 380 trifaz dan mı yoksa direk 220 den mi çalışıyor bilmiyorum brülöre verirsin elektriği ucunuda hava filtresine verirsin. Araban en az 20-30 hp alır. Ama makinayı kırma ihtimalinde var sıcak üfler. Ama arabanın kendi şarz dinamosunun ürettiği elektrik ile dönerek verdiğin hava motorun kendi emiş kuvvetinden fazla olması pek mümkün değil. Şarjı büyütsen bu sefer verdiğin güçten daha fazlasını motor yiyecek. :) Motoru kendi kendini havayla besleyebilmesinin en iyi yolu TC yada SC dir.

batucan
21-08-2010, 12:32
ilanı açamadım ürünün fotoğrafını koyar mısın önceden aldığımız ürün mü merak ettim...

Anu
21-08-2010, 12:54
Bu aletlerin çok tartışmasını okudum, araba düşük devirde yavaş giderken çok az işe yarıyor. Fakat hızlanınca ve yüksek devirde tam tersi işlevi yapıp yeterince hava çekemediği gibi hava akışına da engel oluyor.

Spawn
21-08-2010, 13:02
şöyle birşey de var ,

diyelim 2-3 ay sonra o pervanenin pallerinden bir parça koptu subablardan yanma odasına girdi . sonuç?

sürekli anı devirde kava basmaya çalışan bir cihazın mantığı bence yok . üst devirlerde flowu bile düşürebilir

emre yeşil
21-08-2010, 13:12
Mantıksız teknoloji bence

aga81
21-08-2010, 14:50
arkadaslar cok saolun gercekten cok ıyı acıklamalar var demekkı taktırmaaya degmeyen bı alet

yavuz364
21-08-2010, 17:21
Arkadaşlar güzel demişsiniz ancak, bu kadar basit değil.. çok fazla ayrıntısı var isterseniz Özel den veya msn de konuşalım ayrıntılı şekilde açıklayabilirim ama hiç gerek bile yok çünkü Audinin yeni R8 prototipleri hatta yeni çıkacak olan bikaç tane audi de elektrikli şarjer olucak :)
eğer daha önce audi mühendisleri düşünememiş mi dediyseniz, buyrun düşünmüşler :)

Termodinamik kanununa aykırı. Elektrik ile güç alırsın. Nasıl alırsın. Büyük kombi kazanlarında brülör diye bişi var. Arabanı dyno'ya sokarsın. Artık 380 trifaz dan mı yoksa direk 220 den mi çalışıyor bilmiyorum brülöre verirsin elektriği ucunuda hava filtresine verirsin. Araban en az 20-30 hp alır. Ama makinayı kırma ihtimalinde var sıcak üfler. Ama arabanın kendi şarz dinamosunun ürettiği elektrik ile dönerek verdiğin hava motorun kendi emiş kuvvetinden fazla olması pek mümkün değil. Şarjı büyütsen bu sefer verdiğin güçten daha fazlasını motor yiyecek. :) Motoru kendi kendini havayla besleyebilmesinin en iyi yolu TC yada SC dir.

Mantıksız teknoloji bence

THUNDER
21-08-2010, 17:24
Benim anlamadığım bu tür aletleri getirten firmalar hiçmi araştırma yapmazlar. Benzerleri gelmişmi Türkiye ye, satış adetleri nerelerde kalmış, satış esnasında ne sorunlarla karşılaşılmış. Nerdeee... aklı bol biri gezerken AHA BUDUR ABİ diyen kendini gereksiz bir macerada buluveriyor. Buna benzer bir şey benimde başıma gelmişti. Amerikan firmasında çalışırken zaten ithalatla uğraşıyoruz yan bir ürün getirelim diye bir araştırmaya girdik. Getirdiğimiz şey FLAT FREE diye lastiğin içine gerekli oz larda sıkılan ve bu sayede lastik patlamalarını engelleyen bir kimyasaldı. Kimyasal işe yarıyordu lastik yanaklardan ağır kesik almadıktan sonra küçük vida veya benzeri delikleri kapatıyordu. Ama gel gelelim balansı bir türlü tutturamadık kimyasal lastiğin içinde homojen bir şekilde yapışır kalır diyor amerikalı ama nafile yapışmıyor. Adamın amerikada kullandığı balans cihazınıa kadar buldum burda. Ne yaptıysak balans tutmadı araçlarda. Tam bir hezimetti mal depoda 11 yıl yattı sonra baktık çürümüş attık gitti. Sonra devam eden senelerde farklı isimlerle bu kimyasalı Türkiye ye getiren tam 9 firmayla bağlantım oldu bazılarını bayağ zarardan kurtarmışımdır. Hadi ben ilktim bilemedim. Geliceğim nokta şuki bu elektrikli turboda 40 yaşımdayım en az 15 senedir takip ettiğim ama hiç bir işe yaramayan cihazlardan biridir. Ama her defasında birileri deniyor işte... Getirenlere üzülüyorum.

doğan_1981
23-08-2010, 11:25
buna benzer bir çalışmayı görmüştüm..ankarada onay opelde ustalar yapmışlardı.corsa gsı üzerinde baya uğraştılar.bende o dönem golf2 gtı vardı.werner motorlu.sürekli aracı benle deniyolardı.malesef hiç geçemediler açıkcası ben araca bindiğimdede bişiy farkedemedim..ama olan corsaya oldu blokdan kol çıktı.aynı anda yatakda sarmış nasıl becerdiler bilmem::))ama sadece havayla güç artışı olamaz bunu ii bilirim ..görüşümce alakasız bişiy..denemeye bile değmez.