PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C2 ye turbo uygulaması

Cosmicboy
24-12-2005, 14:44
Arkadaşlar sanırım bu konu hakkında en verimli bilgiyi alabileceğim yer burası :)
C2 ye turbo olurmu ? :)
daha doğrusu verimli bir şekilde yapılabilirmi acaba bu uygulama, gidip hurdadan abuk subuk bilgisizce bu turbo olur diye alıp, takmak kadar saçma birşey olamaz heralde..
Yapılırsa kim yapar bu işlemi en güvenilebilir şekilde ? Veya bu parçaları alırken gerçekten ''ah tamam işte bu turbo olur, veya tamam tamam intercooler da bu olsun'' şekklinde mi yapılır bu iş ?
bilgilendirirseniz beni çok sevinirim
saygılar.

Cosmicboy
24-12-2005, 14:45
Ha birde biliyorsunuz VTR lar sensodrive denen gereksiz ve adamı hasta eden bir şanzımana sahip, bu şanzımanla turbo ne kadar güç verir acaba ?
çünkü araç o kadar ağır kalıyorki vites değişimlerinde gerçekten üzücü bir olay.

grkm
24-12-2005, 15:27
malesef o şanzımanla olmaz.

grkm
24-12-2005, 15:29
yinede biraz yazmak istiyorum..

turbom intercoolerım var diyip biten bir iş asla değil.. büyük manifold , extra benzin enjektörleri , yazılımsal işlemler, yürüyen , debriyaj , şanzımanın güçlendirilmesi , setuplar.. bi milyon iş. c2 nin sahip olduğu şanzıman güçlendirilmez herhalde öyle düşünüyorum. aracı manuele çevirmekte oldukça güç. kısacası turbo bağlansa herşy tamam olsa bile şanzıman torku kaldırmaz kırılır..

streetracer_nos
24-12-2005, 15:44
Arkadaşlar sanırım bu konu hakkında en verimli bilgiyi alabileceğim yer burası :)
C2 ye turbo olurmu ? :)
daha doğrusu verimli bir şekilde yapılabilirmi acaba bu uygulama, gidip hurdadan abuk subuk bilgisizce bu turbo olur diye alıp, takmak kadar saçma birşey olamaz heralde..
Yapılırsa kim yapar bu işlemi en güvenilebilir şekilde ? Veya bu parçaları alırken gerçekten ''ah tamam işte bu turbo olur, veya tamam tamam intercooler da bu olsun'' şekklinde mi yapılır bu iş ?
bilgilendirirseniz beni çok sevinirim
saygılar.
ankara da satılmıs usta var bes servis belki bilirsin o sana bu konuda yardımcı olacaktır.arkadasımda 1.6vtr turbo var gayet guzel yuruyor aracı

grkm
24-12-2005, 16:07
ne kadar güç üretiyor makina ? şanzımanında ne gibi iyileştirmeler var ?

streetracer_nos
24-12-2005, 18:14
200 hp civarı 0.8 barda sanzımanını bilmiyorum

Cosmicboy
24-12-2005, 18:28
VTR mi var turbo ????
hemde ankarada ????
satılmış ustayı biliyorum tabi, ne ara yapılmış yaa
gerçekten çok merak ettim arabayı

streetracer_nos
24-12-2005, 18:37
bu arac lec sport un eski aracı 06 vtt 85 ilk cıkan kasa saxo 1.6 turbo baya oldu yapılalı

Cosmicboy
24-12-2005, 18:50
ya biliyorum o arabayı bende C2 sandım ya..

grkm
24-12-2005, 19:31
1.6 vtr turbo diyince saxo vtr desene arkadaşım heyecan yaptırıyorsun bize :D