PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TURKAR "Türkiye'nin İlk 4x4 Hafif Arazi Kamyonu"

dragonflydesing
29-08-2010, 11:39
Arkadaşlar bu senenin başlarında takip ettiğim bir projeydi,o zamanlar tek aracı vardı bukan ama şimdi görüyorumki 2 aracı olmuş ve bukanın tasarımını dahada güzelleştirmişler,inşallah buda eski türk işi otomobil projelerine dönmez ve umarım bu sene satışa çıkar,ben linki vereyim siz gerekli değerlendirmeyi yapın :)

LİNK: http://www.turkar.biz/

http://www.ressim.net/l/upload/be3f7a7b.bmp (http://www.ressim.net/show.php/2072895_untitled.bmp.html)

http://www.ressim.net/l/upload/b46d0201.bmp (http://www.ressim.net/show.php/2072896_untitled2.bmp.html)

http://www.ressim.net/l/upload/2ae67646.bmp (http://www.ressim.net/show.php/2072897_untitled3.bmp.html)

http://www.ressim.net/l/upload/2d7b1840.bmp (http://www.ressim.net/show.php/2072898_untitled4.bmp.html)

http://www.ressim.net/l/upload/09adceee.bmp (http://www.ressim.net/show.php/2072899_untitled5.bmp.html)

Yigit-Y
29-08-2010, 11:47
büyük başarı şaşırmamak elde değil...

Rakamları güzel olursa DFM midir çinlilerin aracını yok eder....

Sh4rk
29-08-2010, 11:48
seklı falan guzel,tıpten kaybetmez galıba

ozzi41
29-08-2010, 11:54
4x4 olan geçekten çok güzel videosu da çok güzel inşallah faaliyete geçer

Frid
29-08-2010, 11:59
kia bongo hyundai h100 türevleri satılırken bu ülkede 4x4 türk otomobili neden satılmasın ki

by serçe
29-08-2010, 12:32
gurur ve şaşırtıcı bir durum ;) inşallah güzel bir şekilde üretime girer ve sorunsuz bir şekilde dahada iyilerini çıkartırlar.....

306gti
29-08-2010, 12:32
masallah diyelim nazar degmesin.

Burak K.
29-08-2010, 12:38
İyi,güzel hoşta.

Türk malı bir arabanın neden sitesi ingilizce ?? :soru:

B!Rtan
29-08-2010, 12:52
güzel benimde hoşuma gitti. ufak segment ticarilere yeni bi soluk getirir gibi geliyo.
ama en önemlisi servis ağı ve yedek parça. ikinci eli de para ederse,tutmaya başlar.

Yigit-Y
29-08-2010, 13:02
İyi,güzel hoşta.

belkide yurt dışına satışı gündemde olucak...

Bu araç ortadoğuda çok güzel iş yapar...

dragonflydesing
29-08-2010, 13:14
İyi,güzel hoşta.

Gerekli cevap verilmiş ;) Çoğu sitedede olan bi durum ticari amaçlı (bkz. uluslar arası dil)

EDİT: Sanırsam araç için başka motor geliştirmedilerse,araçta iveco motor var,çünkü bundan önceki bukan iveco motoru kullanıyordu,umarım kısa süre içinde kendi motorlarını üretirler.Bence piyasadada başarılı olucak gibi eğer fiyatı makul olursa ;)

AliSafak
29-08-2010, 13:19
Tasarımı çok hoşuma gitmesede yollarda türk malı kamyonlar görmek güzel olucaktır.

Bir kamyonun tipinden çok işlevselliği daha önemli tabi.

Burak K.
29-08-2010, 13:20

Anladım da.

Gördüğüm kadarıyla Türkçe dil seçeneği bile yok,garip olmuş biraz bence. :)

İnşallah tutulur...

Yigit-Y
29-08-2010, 13:28
Türkiye pazarına girmesi şuan için gündemde olmamasında ötürü TR ile ilgili bir çalışma yapılmamıştır...

TR pazarında iş yapar yerli üretim sonuçta araçda kötüye benzemiyor ama Devlet baba sen boşver biz dışarıdan alıyoruz da diyebilir.Burası türkiye sonuçta :)

dragonflydesing
29-08-2010, 13:38
Türkiye pazarına girmesi şuan için gündemde olmamasında ötürü TR ile ilgili bir çalışma yapılmamıştır...

TR pazarında iş yapar yerli üretim sonuçta araçda kötüye benzemiyor ama Devlet baba sen boşver biz dışarıdan alıyoruz da diyebilir.Burası türkiye sonuçta :)

Devlet baba büyük ihtimal onu yapıcaktır,ondan şüpheniz olmasın,ama pazarda kesinlikle iş yapar özellikle anadoluda fln,bi nevi unimog nede olsa :)

MeRtCaN
29-08-2010, 13:44
Kucuk Unimog Olmuş :)

Frid
29-08-2010, 13:44
Türkiye gibi çok buyuk bir otomobil pazarı olan bir ülkenın yollarında hiç kendı markası olmaması çok can sıkıcı

makif84
29-08-2010, 13:53
inşallah tutar

star_vt
29-08-2010, 14:10
çok güzel hem 4 çeker hemde kullanışlı anadoluda oarta dguda alp yani iskan ülekleri bu arabayı tutar

Ome_RS
29-08-2010, 14:29
kendi yollarımızdada görmek isteriz :)

dragonflydesing
29-08-2010, 14:58
Türkiye gibi çok buyuk bir otomobil pazarı olan bir ülkenın yollarında hiç kendı markası olmaması çok can sıkıcı

Doğuz otomotiv CEOsu aclan acar ''Türkiye Yerli Otomobil Markası Yaratmamalı'' diyor tutup VW'nin çıkardığı modellerin 60-80 milyar dolar olduğunu,bu işin imkansız olduğunu vs. söylüyor,kısacası demiyorki eğer ''türkiyenin kendi markası çıkarsa bizim işimize köstek olur'' :soru: :icon_tup:

Yigit-Y
29-08-2010, 15:09
Doğuz otomotiv CEOsu aclan acar ''Türkiye Yerli Otomobil Markası Yaratmamalı'' diyor tutup VW'nin çıkardığı modellerin 60-80 milyar dolar olduğunu,bu işin imkansız olduğunu vs. söylüyor,kısacası demiyorki eğer ''türkiyenin kendi markası çıkarsa bizim işimize köstek olur'' :soru: :icon_tup:

çoğu markanın çoğu modeli TR'den çıkıyor kendi markasını üretecek kapasite mevcut ama.

Devletin yatırımla pek bir işi yok teşvikle pek işi yok bu konuda....

Üretici bir politika yok olanı yeme politikası var...

Yoksa kralını yapar türk mühendisi ve işçisi ;)

teknik
29-08-2010, 15:50
üretilir yeterli reklam yapılırsa güzel yerlere gelir

dragonflydesing
29-08-2010, 15:50
çoğu markanın çoğu modeli TR'den çıkıyor kendi markasını üretecek kapasite mevcut ama.

Devletin yatırımla pek bir işi yok teşvikle pek işi yok bu konuda....

Üretici bir politika yok olanı yeme politikası var...

Yoksa kralını yapar türk mühendisi ve işçisi ;)

İşte bizi bu mantık batırdı,almak varken niye üretelimki ? Herkes böyle diye diye bu ülke bu kadar borçlandı ve bu hale geldi,zaten holdinglerin işine gelmez türkiyenin kendi otomobilini çıkarması yoksa onlar batar halk kendi aracını alır,bu yüzden zamanında ''anadol'a at eşek yiyordu dediler,adılazım değil sadece 1-2 başbakan yapmadı bunu,almak yerine üretelim dediler,fabrikalar açtılar ama yine kapattı bu devlet o fabrikaları :confused:

EDİT: Bu arada face'de ''suçlusun başbakanım'' diye bi metin var,yazıyoki ''Suçlusun başbakanım piyade tüfeği yapamayan ülkeye uçak fabrikası kurdun'' 1925'de erdoğan hükümetin başındamıydı,o mu kurdu uçak fabrikasını ? WTF ? diyorum sadece :)

Yigit-Y
29-08-2010, 15:59
Üretmeyi bu ülkeye Atatürk öğretti...

Yan gelip yatmayı üretmemeyi satıp harcamayı kim öğretti bilmirem :)

MBuğra
29-08-2010, 16:11
Üff 4x4 he. Heyt be varil varil kaçak petrol nasıl taşınır bunla biliyon mu :D

Y.Emre
29-08-2010, 16:44
EDİT: Sanırsam araç için başka motor geliştirmedilerse,araçta iveco motor var,çünkü bundan önceki bukan iveco motoru kullanıyordu,umarım kısa süre içinde kendi motorlarını üretirler.Bence piyasadada başarılı olucak gibi eğer fiyatı makul olursa ;)

bende bunu merak ediyodum motorda yerli oldumu acaba diye

Emre D.
29-08-2010, 17:28
Tarımla uğraştığım için aracı inceleme fırsatım oldu bi tarım fuarında arazi kabiliyeti çok yüksek olduğu tartışılmaz motor yanlış hatırlamıyorsam iveco olması lazım çok heveslendim böyle bi araç her işte kullanılır diye fakat fiyatını sorunca öyle bi fiyat söylediler ki Mercedes unimog alınır o fiyata dedim ;)

by_BuRoCk
29-08-2010, 18:09
inşallah tutar
mutlu olurum TR markalı araç görmekten

Kenar
29-08-2010, 22:24
Yerli olarak üretilen birçok traktör firması varken, bence bi kamyonet vs. bi araç yapmak çokta zor olmamalı. Şimdiye kadar olmadığına utanalım.

Emre D.
30-08-2010, 00:14
peki bu aracın yaklaşık değeri ne kadardır?? sizce ;)

Selcuk_RoL
30-08-2010, 00:22
değişik bişey?? ama iş yapar

bilalMW
30-08-2010, 00:51
İşte bizi bu mantık batırdı,almak varken niye üretelimki ? Herkes böyle diye diye bu ülke bu kadar borçlandı ve bu hale geldi,zaten holdinglerin işine gelmez türkiyenin kendi otomobilini çıkarması yoksa onlar batar halk kendi aracını alır,bu yüzden zamanında ''anadol'a at eşek yiyordu dediler,adılazım değil sadece 1-2 başbakan yapmadı bunu,almak yerine üretelim dediler,fabrikalar açtılar ama yine kapattı bu devlet o fabrikaları :confused:

EDİT: Bu arada face'de ''suçlusun başbakanım'' diye bi metin var,yazıyoki ''Suçlusun başbakanım piyade tüfeği yapamayan ülkeye uçak fabrikası kurdun'' 1925'de erdoğan hükümetin başındamıydı,o mu kurdu uçak fabrikasını ? WTF ? diyorum sadece :)

bide ben editliyim o bahsi geçen Atatürk'ün emriyle kurulan uçak fabrikasında neler başarıldı? :o

İnşallah bu araç tutarda yerli bir marka görürüz yolda.

hondafit
30-08-2010, 00:52
ohh ne güzel:Deskisehir'de dolaştığına bizzat şahit oldum 2-3 kez.ayrıca eskisehir'de üretilmeside benim için ayrı bir kıvanç

SErhat.
30-08-2010, 02:19
İnşallah sonu gelen ve tutulan bir proje olur.Videoda filan gayet güzel araç.Ayrıca tasarımı da iyi.

ruudvan
30-08-2010, 02:38
turkıyede kendı otomobılımızı yapabılırmıyız evet yaparız bu arac turkar yazıo turkkar dıe bı fırma daha var sanırım aynı fırma deıl .
ordumuzun akreplerını otokar uretıyor guzel bır argelerı var .

Tunç
30-08-2010, 08:39
gercekten cok sasırttı benı ıns tutar basarılı bı calısma cunku

powERS
30-08-2010, 14:34
inşallah diğer projelere benzemez sonu da devlete ekonomiye piyasaya yeni bir soluk gelir...

Bir yerden başlamak lazım nede olsa! bu gün kamyonet yarin binek.

Hindistan'ın bile tata sı varsa bizim neden yok ? bu kadar mühendisimiz zenginimiz varken ?

ice
30-08-2010, 14:38
Mitsubishi canter şasesine kupa oturtmuş...Bence işin kolayına kaçılmış...Motor hakkında bilgi var mı ?

powERS
30-08-2010, 14:40
bu arada bmc muhendıslerınden akıl almasınlarda ! :D

dragonflydesing
31-08-2010, 00:16
Üretmeyi bu ülkeye Atatürk öğretti...

Yan gelip yatmayı üretmemeyi satıp harcamayı kim öğretti bilmirem :)

Askerlik yan gelip yatma yeri değildir yiğit bey :D Ama koltukta isteyen yatıyo isteye amuda kalkıyor malesef,birçok şeyi zaten Atatürk öğretmişti bu ülkeye ama insan geçmişine dönüp bakmayınca ne fayda ;)

Tarımla uğraştığım için aracı inceleme fırsatım oldu bi tarım fuarında arazi kabiliyeti çok yüksek olduğu tartışılmaz motor yanlış hatırlamıyorsam iveco olması lazım çok heveslendim böyle bi araç her işte kullanılır diye fakat fiyatını sorunca öyle bi fiyat söylediler ki Mercedes unimog alınır o fiyata dedim ;)

evet ilk bukan modelini bi tarım fuarına çıkarmışlardı,o zamanlar iveco motor vardı,şimdiki modellerde belki birkaç yenilik,iyileştirme yapmışlardır diye umuyorum çünkü araç halen test aşamasında,fiyatıda yanlış hatırlamıyorsam 70.000TL civarlarımı neydi,ayrıca klima bile opsiyoneldi o zaman :)

Yerli olarak üretilen birçok traktör firması varken, bence bi kamyonet vs. bi araç yapmak çokta zor olmamalı. Şimdiye kadar olmadığına utanalım.

Hisarlar grup üretiyor zaten bunu,kendileri tarım makinaları,traktör kabinleri ve daha benzeri bir çok şey yapıyor fakat otomobil yada türevi üretmek traktör üretmek kadar kolay olmuyor maalesef ;)

Mitsubishi canter şasesine kupa oturtmuş...Bence işin kolayına kaçılmış...Motor hakkında bilgi var mı ?

İlk başta olabilir böyle şeyler firma geliştikçe kendi parçasını üretir,motor konusunda bundan önceki bukan modelinde iveco dizel motor vardı,ama bu modellerde kendi motorlarını geliştirdilermi bilmiyorum ?

maf
31-08-2010, 00:27
birçok başarı taklitle başlar.biyerden başlayabilsek geleceğe daha olumlu bakabilirim.

Emre D.
31-08-2010, 22:43
evet ilk bukan modelini bi tarım fuarına çıkarmışlardı,o zamanlar iveco motor vardı,şimdiki modellerde belki birkaç yenilik,iyileştirme yapmışlardır diye umuyorum çünkü araç halen test aşamasında,fiyatıda yanlış hatırlamıyorsam 70.000TL civarlarımı neydi,ayrıca klima bile opsiyoneldi o zaman :)
bu sene yani 2010 tarım fuarında hisarlar standında yetkili bir bey ile konuştum üstünde iveco motoru olduğunu fiyatının 80.000 tl civarında olduğunu söyledi. Dediğim gibi tarımla uğraştığım için bunun büyük ölçekte bi çiftçi için bile lüzümsüz olduğunu belirttim hem fiyat olarak hem boyut ebat ve işlev olarak. Fiyat olarak biraz daha iyileştirme yapılması gerektiğini bu fiyatlara kimsenin alamayacağını söyledim bana unimog ayarında bi araç olduğunu söyledi bunu düşünerek almak gerektiğini söyledi:confused::confused::confused: Ekleme: Alınan donanım baz fiyatın üstüne ekleniyor ;)

bilalMW
31-08-2010, 23:41
Etox mishali demek buda :@

dragonflydesing
01-09-2010, 22:05
Etox mishali demek buda :@

Bunun akıbetini etox'dan daha iyi görüyorum nedense,etox ilk çıktığından beri baştan aşağı ofsayttı

bilalMW
01-09-2010, 22:38
bu fiyatla etox mishali gibi olur sonu.

dragonflydesing
01-09-2010, 23:53
bu fiyatla etox mishali gibi olur sonu.

bu fiyatla satmaz zaten ama o,o zamanki fiyattı şimdi bi değişiklik varmı görücez bakalım :soru:

modhib
02-09-2010, 11:33
umarım bu sfer bahtları acık olur :) ayrıca turkıye ıcın cok ıyı olur

Mutu
13-09-2010, 16:50

Devrim arabaları süre bilmem kaç Türkiyede hiç bir başarı cezasız kalmaz evlat sahnesi geldi aklıma :icon_tup: