PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rover 75 konusunda yardım

flexamin
29-08-2010, 21:14
Merhaba arkadaşlar

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-rover-75-rover-75-2000-model-otomatik-lpgli/detay)

bu ilandaki benim araçla takas etmek istiyor. Nasıl bir araçtır. Alınca elimde patlamasın ( satış konusunda)

Araç gümrük çıkışlıymış güneş yanıklarından dolayı komple boyalıymış vs vs

Alper_
29-08-2010, 21:22
benim fikrim satmak istediğinizde çok zorlanırsınız.

redbaron
29-08-2010, 22:00
fabrikasi kapanan ,uretimden kalkmis,parca sikintisi yasacaginiz bir marka.2.eli kotu oldugu icin takas onermistir, elden cikarmak oldukca zor.onceden rover 200 vardi elden cikarirken fiyatinin cok altina elden zor cikarmistik.gerisini bilmem, 75 cok luks ve konforlu gozukuyor...

Thracian
30-08-2010, 00:42
Öncelikle bir rover sahibi olarak söylüyeyim. Araçtan ve konforundan hiç şüphen olmasın.
Hem TT de hemde diğer forumlarda ' sakın alma, elinde patlar, parça bulamazsın, parça fiyatları çok pahalı, 3 ayda 1 motor yaparsın' gibi yorumlar mevcut. Ama bu arkadaşlara ne zaman sahip olduğunu sor! cevabı ' Hiç bir zaman' oluyor genelde. 'Bir arkadaşımın yada sanayideki ustamdan duydum oluyor.'

Aracım 250.000 de ve 20.000 km önce motor yaptık. aracı 98 de 0 olarak aldık. 98 üretim bütün araçlarla kıyaslandığında hem özellik hem kalite hemde performansını geçen araç sayısı bir kaç tane. Çünkü gerçekten çok iyi bir marka.

Parça fiyatları olarak 2 hafta önce: 4 adet orjinal buji + 1 takım orjinal buji kablosu + 1 Dispiritör kapağı + 1 adet Tevzi makarası = 125 TL tuttu, çıkma falan değil orjinal ürün.
Ürünler YedekParcaBizde.com, Engin Otomotiv den alındı.

Profilinde ankarada olduğun yazıyor. Ankarada PROSERVİS Türkiyedeki en iyi servislerden biri (Bana göre en iyisi ve profesyoneli)

75 için konuşacak olursak; Güvenlik ve konfor olarak gerçekten üst seviyede, Aracı almadan ProServis, Best Oto gibi yerlere gösterirsen çok daha detaylı bilgi alırsın

Selcuk_RoL
30-08-2010, 00:53
çok zor satılır

flexamin
30-08-2010, 01:28
Öncelikle bir rover sahibi olarak söylüyeyim. Araçtan ve konforundan hiç şüphen olmasın.
Hem TT de hemde diğer forumlarda ' sakın alma, elinde patlar, parça bulamazsın, parça fiyatları çok pahalı, 3 ayda 1 motor yaparsın' gibi yorumlar mevcut. Ama bu arkadaşlara ne zaman sahip olduğunu sor! cevabı ' Hiç bir zaman' oluyor genelde. 'Bir arkadaşımın yada sanayideki ustamdan duydum oluyor.'

Aracım 250.000 de ve 20.000 km önce motor yaptık. aracı 98 de 0 olarak aldık. 98 üretim bütün araçlarla kıyaslandığında hem özellik hem kalite hemde performansını geçen araç sayısı bir kaç tane. Çünkü gerçekten çok iyi bir marka.

Parça fiyatları olarak 2 hafta önce: 4 adet orjinal buji + 1 takım orjinal buji kablosu + 1 Dispiritör kapağı + 1 adet Tevzi makarası = 125 TL tuttu, çıkma falan değil orjinal ürün.
Ürünler YedekParcaBizde.com, Engin Otomotiv den alındı.

Profilinde ankarada olduğun yazıyor. Ankarada PROSERVİS Türkiyedeki en iyi servislerden biri (Bana göre en iyisi ve profesyoneli)

75 için konuşacak olursak; Güvenlik ve konfor olarak gerçekten üst seviyede, Aracı almadan ProServis, Best Oto gibi yerlere gösterirsen çok daha detaylı bilgi alırsın

kendi garajımız war ama hiç rover la uğraşmadık :S yani rover yapmayız biz o yüzden parçasıdır oyudur buyudur bilmem . ama sonuçta acil sıkıştığmda hemen satabilirmiyim onu bilmiorum. ***** düğün vs vs olucak yakında

Thracian
30-08-2010, 02:02
kendi garajımız war ama hiç rover la uğraşmadık :S yani rover yapmayız biz o yüzden parçasıdır oyudur buyudur bilmem . ama sonuçta acil sıkıştığmda hemen satabilirmiyim onu bilmiorum. ***** düğün vs vs olucak yakında

İnanın o konuda bir şey diyemem çünkü hiç satmayı denemedim.

PROMINENT
30-08-2010, 02:15
ilan tarihi eski idi güncellemiş..18 milyara fırsatta olabilir belada olabilir..iyi baktır arabaya..
thracian adlı arkadaşın yazdığı yoruma katılıyorum.ama satarken zorlanırsın bunu kesinlikle bil.barbaros şansalda var bu arabanın sw si otoparkda müşterim idi bi getirdiler arabayı kaza yapmışlar araba pert..2 ay a kalmadı toplantı bitti..hiç ummazdım bu fiyatları ve parça rahatlığını dedi halada biner..

SErhat.
30-08-2010, 02:28
Fiyatı pahalı.Zira tutulmayan bir markadır.Araç bilhassa konforludur,lükstür,kalitelidir,iyidir ama yarın satmak istediğinde hemen satamayacağın ve insanların da çoğunun bilmediği bir markadır.Ona göre düşün.
Arıza yapmaz,üzmez,seridir,konforludur,lükstür ama madalyonun bir de diğer tarafı yani 2.el yönü var.

gambit49
30-08-2010, 03:01
2. elde satarken ugrastirir onun disinda guzel arclardir roverlar

brv
09-06-2017, 11:30
Hort,

Net kullanıcı yorumu yok mu araçla alakalı?
2.0 Dizel olarka bakıyorum, bmw motoru var bildiğim kadarıyla,
2. eli vs çok önemli değil açıkçası.
3-4 seneden önce değiştirmem zaten.

ghibli06
09-06-2017, 12:07
hala daha açıp açıp bakarım ilanlara, zamanında gerçekten aşık olunacak bir zerafete sahipti, motor parçaları bir şekilde bulunuyor ama kaporta parçası bulmak zor... aksesuar yani sis farı ıxgara krom ya da ahşap parçalar da çok zor... yazık ettiler şu arabaya bence BMW mini ve LandRoverla beraber en azından Rover olarak bu modele devam edebilirdi...

brv
09-06-2017, 12:39
sw olarak nette 2 tane var, km'leri gayet iyi yaşına göre.
İçi dizaynı vs çok çok iyi arabanın, 1-2 ay içerisinde alıcam eğer satılmazlarsa, Anadolu yakasında düzgün bir usta servis bulmak şartıyla...

Shadow_Dancer
09-06-2017, 12:43
sw olarak nette 2 tane var, km'leri gayet iyi yaşına göre.
İçi dizaynı vs çok çok iyi arabanın, 1-2 ay içerisinde alıcam eğer satılmazlarsa, Anadolu yakasında düzgün bir usta servis bulmak şartıyla...

Evlat olmaz mı Hakanım :)

arda35
09-06-2017, 13:32
Ben de niyetlendim bunlara. Sonra mantık çerçevesinde vazcaydım. 30bin civarına inerlerse teklif veririm gene. Bu fiyatlarda alan olursa hayrını görsün.

brv
09-06-2017, 16:11
Evlat olmaz mı Hakanım :)

Sıkıntı yok abi, bizde babalık yaparız...
Zamanında Legacy aldık, 14 sene oldu hala bizde biliyorsun :)

darkmoon
09-06-2017, 18:58
ben jaguara trim kaporta parça bulurken inceden zorlanıyorum çok değil ama inceden. ortaklardan sipariş verdinmi getirirlerde o kadar daha zengin olamadık.. rovarda trim ve kaportada büyük sorun olur ona çok eminim..
onun dışında elektrik ve motor aksamı bmw groupla ortakdır pek sorun çıkartıcağını düşünmem..

alınır alınmaz diye bir şey yok.. evlatda olmaz satılırda ama sahibinden rakamları hayal .. yok öyle rakamlar..

full+full 820 kasa 10-12-en temizi 2.7turboları falan 14 lere satılıyor.. kaldıki eski roverların parçalarını bulmak yeni bmw roverlara göre çok çok daha kolay.. bmw roverlar çünkü 3-4 sene üretildi üretimden kalkdı..

kısaca 820 10-14 arasına satılıyorsa 75 in 20 hadi bilemedin çok temizdir km si düşükdür deki 25 den fazla ederi yok.. o fiyata vardır yokdur onu bilmem ama şuna eminim 30-40 bin isteyenler aylardır belki senelerdir satılıkda bekliyorlardır..

20 ye alınırsada evlat olmaz her şekilde sende bindiğin ingiliz konforu keyfi kalitesini yanına kar sayarsın sende 22-23 e satarsın hemen elinden çıkar.. sende ben kar yapıcam herkes 40-50 istiyor bende 40 istiycem 45 istiycem dersen sende senelerde beklersin satmak için..

brv
10-06-2017, 10:48
ben jaguara trim kaporta parça bulurken inceden zorlanıyorum çok değil ama inceden. ortaklardan sipariş verdinmi getirirlerde o kadar daha zengin olamadık.. rovarda trim ve kaportada büyük sorun olur ona çok eminim..
onun dışında elektrik ve motor aksamı bmw groupla ortakdır pek sorun çıkartıcağını düşünmem..

alınır alınmaz diye bir şey yok.. evlatda olmaz satılırda ama sahibinden rakamları hayal .. yok öyle rakamlar..

full+full 820 kasa 10-12-en temizi 2.7turboları falan 14 lere satılıyor.. kaldıki eski roverların parçalarını bulmak yeni bmw roverlara göre çok çok daha kolay.. bmw roverlar çünkü 3-4 sene üretildi üretimden kalkdı..

kısaca 820 10-14 arasına satılıyorsa 75 in 20 hadi bilemedin çok temizdir km si düşükdür deki 25 den fazla ederi yok.. o fiyata vardır yokdur onu bilmem ama şuna eminim 30-40 bin isteyenler aylardır belki senelerdir satılıkda bekliyorlardır..

20 ye alınırsada evlat olmaz her şekilde sende bindiğin ingiliz konforu keyfi kalitesini yanına kar sayarsın sende 22-23 e satarsın hemen elinden çıkar.. sende ben kar yapıcam herkes 40-50 istiyor bende 40 istiycem 45 istiycem dersen sende senelerde beklersin satmak için..

Benim kar derdim yok açıkçası, memnun kaldığım taktirde en azından 5 sene kullanmayı planlıyorum, hatta evlatlık bile olabilir.

Parça konusunda biraz daha araştırıcam, Allah korusun kaza bela durumunda saçma bir parça yüzünden arabanın yatması üzücü bir durum olur gerçektende.

Sw bakıyorum, sedanların fiyatları bir tık daha iyi. Ama sene başından beri baktığım tüm arabaların fiyatları min. +5.000 TL artmış durumda, sıkı pazarlıkla almayı düşünüyorum.

darkmoon
10-06-2017, 17:36
Benim kar derdim yok açıkçası, memnun kaldığım taktirde en azından 5 sene kullanmayı planlıyorum, hatta evlatlık bile olabilir.

Parça konusunda biraz daha araştırıcam, Allah korusun kaza bela durumunda saçma bir parça yüzünden arabanın yatması üzücü bir durum olur gerçektende.

Sw bakıyorum, sedanların fiyatları bir tık daha iyi. Ama sene başından beri baktığım tüm arabaların fiyatları min. +5.000 TL artmış durumda, sıkı pazarlıkla almayı düşünüyorum.

Bilmiyorum benki en olmadık arabaları alan adamım vette aldım aman alma nerden bulucan parçasını falan dediler , sonata aldım aman alma nerden bulucan accent elantra değil neticede piyasaya çok az var dediler, jaguar aldım gene aynısı zamanında bir takasdan blazer aldım 2003 müydü 2004 müydü neydi yeni kasa 5-6 ay kaldı sattım..

ben almadan önce sağlam araştırma yapıp alırım.. bu roverları zamanında çok niyetlendim çok detaylı araştırdım özellikle sedanlarını beğenmişdim hatta türkiyede çok nadir fabrikasyon multimedia ekranlıları var bir tane denk gelmişdi..

yurt dışı özellikle ingiltere ve yurtiçi araştırmalarım sonucu makul bir fiyat olursa yurtdışından parça kovalanır değer ama onun dışında değmiycek bir araç..

30-40 bin li rakamlara çıksam ve sw olucaksa birazda radikal çizgilere sahip yollarda az olan bir şey olucaksa benim şahsen bakıcağım 156sw,legacyler, V50 V70 ler, mercedes c kasanın w210 ların ,E39 touring ler,a4 2.5 tdi quatro 2003 kasalardan 407 sw larda çok güzel benim hoşuma gidiyor.. bu araçlar olurdu gidipde o paraları rovera vermezdim.. şahsi fikrim..

İbrahim33
11-06-2017, 23:22
Bu arabaya 30 - 40 bin lira para vermek için ciddi hastası ya da ruh hastası olmak lazım. :D Çünkü yedek parça sıkıntısı , iş bilmez ustalar , yaşından ötürü durduk yere çıkaracağı arızalar , satmaya kalktığında yaşayacağın korku filmi vs. herkes cesaret edemez.

Şahsen biri açıp sorsa kaça alırsın diye 16-17 nin üstünde para vermem ben bu arabaya. (minnetsiz , aman gelmesinde almayayım fiyatı :D ) (gelebilir :D)

İlla ingiliz arabasına bineceğim diyorsan x-type bak abi. hem daha yüksek model hemde motor ve bazı parçaları mondeo ile aynı. en azından parça sıkıntısı yaşamazsın. konforlu , güzel araçtır.

darkmoon
12-06-2017, 00:03
ingilizin tadı tuzu keyfi konforu gidişide bir başka.. rover 75 de tam her şeyiyle ingiliz zaten ben ingilizim diye bütün hatlarıyla bağırıyor tasarımı falan çok şık asil duruyor hani arabadan hiç anlamayan marka model bilmeyen bir insan görse bugün 150-200 binlik araçlarla görüntüsel olarak aynı kefeye koyar..

dediğin gibi al sat yapan kişiye olucak rakamı 15-16 bilemedin 17 son kullanıcıyada olucak rakam bence 20 bilemedin kralı temizi olsun 25 oda çok zor ya..

erhanarici18
27-12-2022, 18:36
bi hort çekelim mi konuya
2004 75 SW 1.8 atmo otomatik alınır mı
milletçe almadan satmayı düşündüğümüz için tedirginim biraz.

Araç Station Wagon yolda boyun kıracak cinsten SW olması ilgimi çekti açıkcası.

d3n1s
28-12-2022, 08:51
Genel olarak Rover konusunda soyle bir durum var, bu markanin ulkemizde de bir kitlesi var. Bu kitlenin icinde, her kitlede oldugu gibi, selam dahi verilmeyecekler de var, bas taci yapilacaklar da. Ancak, marka Rover olunca ulkemizdeki kitlesi biraz kucuk, iclerine girdiniz mi neredeyse tamamini tanirsiniz cok kisa zamanda. Selam dahi verilmeyecek kategorisinde olanlar dahi bilgi paylasimi konusunda son derece isteklilerdir, yardimci olmak isterler.

Yurutme maliyeti konusuna gelirsek, 2012 yilindan 2015'in sonuna kadar, yaklasik 4 sene Rover 200 vi sahibiydim. Bilinenin aksine ben bu kadar cani berk bir motorla karsilasmadim, isteyene detaylarini ozelden yazarim. Yurutme maliyeti olarak da, Rover'dan once kullandigim Audi A3 1.8T'den, Peugeot 206 Quiksilver'dan, VW Polo Sportline'dan, Citroen C3 1.6 HDi'dan, Opel Corsa 1.2'den ve Citroen C4 1.6 HDi'dan cok daha uygundu.

Parcasi bilinenin aksine kolay bulunur, parca fiyatlari da insanin belini bukmez, gorunce gozunu portletmez.

Satisi konusuna gelirsek. En basta anlatmaya calistigim camianin icindeyseniz, araciniz da taninan bilinen bir aracsa zaten ilana girmeden satarsiniz muhtemelen.

darkmoon
28-12-2022, 13:49
Sw zaten bir elin parmaklarını geçmez hatta 2 tanesi zamanında benzin firmasının ve banka reklamlarında oynadı .
Rover konuşuldumu marka merkezli konuşulmaz model merkezli konuşulur çünkü İngiliz Rover ayrı bmw Rover ayrı bu modellerin üst segmentleri ayrı alt segmentleri ayrı dır ..

Bunların parça tedariği yedek parça bulunabilirliliği de ayrıdır Türkiye de rover üstüne uzmanlık alanı bu araçlar olan parçacılar var ellerinde çıkma parça da var ama haliyle normal olarak onlardan başkasından o parçaları bulamayacağın için fiyatları biraz tuzludur ..

Rover 200 serisi dışında ben olsam çok çok kelepir olmadığı sürece üst segmentine girmezdim illa üst segment olsun İngiliz olsun istiyorsan xtype s-type falan bak derim ..