PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alfa 145turbo

sarper
01-09-2010, 13:56
alfa romeo 145quadrofoglıoya turbo taktırmak mumkunmu takılması durumunda fıyat aralıgı hakkında bılgısı olan varsa ve yardımcı olurlarsa sevınırım:D

egeturbo
01-09-2010, 14:17
nie takılmasın tabikide takılır.Piston kol ecu ile kafadan bi 6000 7000 cıkar

sarper
01-09-2010, 14:41
zamanında bravo hgt vve 145 foglıo ıcın kaputta 1cm bıle yer yok falan dıe laflar duymustum bıde pıstonları turbosu intercooler falan toplamda ne kadara cıkar?

punto_multijet
01-09-2010, 15:08
zamanında bravo hgt vve 145 foglıo ıcın kaputta 1cm bıle yer yok falan dıe laflar duymustum bıde pıstonları turbosu intercooler falan toplamda ne kadara cıkar?

145i bilmiyorum ama HGT de ust taraftan iğne dusursen alttan cıkmaz o derece kalabalık

sarper
01-09-2010, 15:44
işte bana 145 hakkında bilgi lazım bu konuda hastasıyım elimde 14-15biseyler 11-12ye aracı dusursek zamanla neler yaparım dıe ogrenmeye calısıorum

H22Power
01-09-2010, 15:45
fatii nickli arkadaş konuyu görünce sana yardımcı olacaktır kendisinde tam senin bahsettiğin şeyden var :D

sarper
01-09-2010, 15:50
onu bılıorum ama o swaplı q4motorlu bana daha fazla guc lazım300+hp biraz fazla iyimser ama lazım olan bu q4 motoru 1.5barda boost cuta gırer

H22Power
01-09-2010, 15:52
onu bılıorum ama o swaplı q4motorlu bana daha fazla guc lazım300+hp biraz fazla iyimser ama lazım olan bu q4 motoru 1.5barda boost cuta gırer

peki... :D

sarper
01-09-2010, 15:56
yanlıs anladın galıba cvptan bellı ukalalık taslamak ıstemedım bende pek bılgılı deılım ondan kusura bakma yanlıs anladıysan

H22Power
01-09-2010, 16:01
yanlıs anladın galıba cvptan bellı ukalalık taslamak ıstemedım bende pek bılgılı deılım ondan kusura bakma yanlıs anladıysan

est da 1.5 barda boost cut a girmek ne demek? :) boost cut gelen basıncı karşılayacak benzinin olmamasından kaynaklanan kesikliktir benzin yollarını enjektör regulatör pompa nı turbo basıncın için gerekli olanla değiştirip yazılımını düzelltikten sora 2.0 barda bassan kesiklik olmaz biraz daha araştır sana bahsettiğim arkadaş alfa konusunda deneyimli arabasını yürütmüş bir insan ondan bilgi alabilirsin die söledim yoksa biliyorum arabasının ne olduğunu aşağı yuları senin yapmak istediğin şey 2.0 motor 4 yapraklı yonca q4 ise onun turbolu versiyonu bildiğim kadarı ile 4 yapraklıya turbo yerine q4 motorunu seçmiş vardır bir bildiği sor die söledim :icon_tup:

sarper
01-09-2010, 16:07
est da 1.5 barda boost cut a girmek ne demek? :) boost cut gelen basıncı karşılayacak benzinin olmamasından kaynaklanan kesikliktir benzin yollarını enjektör regulatör pompa nı turbo basıncın için gerekli olanla değiştirip yazılımını düzelltikten sora 2.0 barda bassan kesiklik olmaz biraz daha araştır sana bahsettiğim arkadaş alfa konusunda deneyimli arabasını yürütmüş bir insan ondan bilgi alabilirsin die söledim yoksa biliyorum arabasının ne olduğunu aşağı yuları senin yapmak istediğin şey 2.0 motor 4 yapraklı yonca q4 ise onun turbolu versiyonu bildiğim kadarı ile 4 yapraklıya turbo yerine q4 motorunu seçmiş vardır bir bildiği sor die söledim :icon_tup:

beynıyle alakalı durumdan bahsedıorum o da bilgi verırse sevınırım benımkı kulaktan dolma bilgi zaten ama q4motorunun 1barda 190hp olmasından dolayı normal motora turbo takmak daha ii olabılır dıe soyledım bende onerın icin tesekkurler onada bi danısırım zaten konuyu gorurse bıseyler yazar heralde baslarda bende onun arabasına baya bakmıstım begenmıstım ama sahıbındende falan satıldı yazıo

egeturbo
01-09-2010, 21:31
bahsedilen q4 motoruyla o bahsettiğin ve istediğin güçleri alabilmek mümkün bence ii bi araştırma yapabilirsin bu onu hakkında italyadaki garajları ve uygulamaları bi göz gezdir bence

fatiii
01-09-2010, 21:35
1.5 bar boost cut mu hahahahahahahaahahahahahahahhaahhaa

kolay gelsin moruk sen quadrofaglio turbola ben zaten sattım aracı :D:D

fatiii
01-09-2010, 21:37
artı ben full orjinal motor ile 275 hp gibi bi guc aldımki arabada safc bıle yoktu sırf hırs yaptım dıye :)

fatiii
01-09-2010, 21:42
fatii nickli arkadaş konuyu görünce sana yardımcı olacaktır kendisinde tam senin bahsettiğin şeyden var :D

bende ilk baslıgı gordum aha biri benim arabanın konusunu acmıs hayırdır dedim kendi kendime :D

egeturbo
01-09-2010, 21:42
artı ben full orjinal motor ile 275 hp gibi bi guc aldımki arabada safc bıle yoktu sırf hırs yaptım dıye :)

fatih abi standart turbo v.s ilemi o gücü aldın ?

fatiii
01-09-2010, 21:44
fatih abi standart turbo v.s ilemi o gücü aldın ?

yok bu yarıslardaki turbo integraller var onların turbosu (diye duzeltıyım burası dusuk cumle olmus) bızım turbodan daha buyuk ve cuk die oturuyo onu şans eseri bi turbocuda buldum sıgdırmak icin turbo ustunde baya bi kazı calısması yaptık oturttuk..

egeturbo
01-09-2010, 21:47

yok bu yarıslardaki turbo integraller var onların turbosu diye duzeltıyım burası dusuk cumle olmus bızım turbodan daha buyuk ve cuk die oturuyo onu şans eseri bi turbocuda buldum sıgdırmak icin turbo ustunde baya bi kazı calısması yaptık oturttuk..

bu turbonun hava filtresi girişi baklava üçgeni gibi flanşlımı ?

fatiii
01-09-2010, 21:48
bu turbonun hava filtresi girişi baklava üçgeni gibi flanşlımı ?

yok normal

egeturbo
01-09-2010, 21:48
yok normal

abi peki bi resim varmı hiç elinde

fatiii
01-09-2010, 21:53
abi peki bi resim varmı hiç elinde

yok ama bı ara ceker atarım sattıgım kiside cok yakın bi arkadasım zaten..

buyuklugunu merak ediyosan gt25 kadar falan

sarper
02-09-2010, 00:54
1.5 bar boost cut mu hahahahahahahaahahahahahahahhaahhaa

kolay gelsin moruk sen quadrofaglio turbola ben zaten sattım aracı :D:D

ben beyınle ılgılı bıseylerden bahsetmek ıstedım dedıgım gıbı cok fazla bı bılgıye sahıp deılım turboyla ilgili yani aracı alıcam ama nasıl daha fazla guc alabılırım dıe dusnuorum zaten swap işine giremem senın aracı bılıorum zamanında msj da atmıstım ilgili olarak dıger taraftan cok yardımcı oldun saol

Maxi
02-09-2010, 07:15
atmosferik motora turbo takmak demek uydurma iş demektir,
çünkü genelde hakkı ile yapılmaz,
çünkü hakkıyla yapılacaksa turbo bir motor parasını geçmen gerekir, doğrusuda o dur. motorda o kadar çok şeyin değişmesi gerekirki şimdi say say bitmez .

o yüzden o 145 e komple Q4 motoru takıldı istanbulda ,en doğrusuda yapıldı .
bittiği zaman test falan yapmıştım, önden çekiş olduğu için çok sarıyordu,
chip yapmıştım ben ona, 1.2 bar basınçta 240hp dinamo çıktısı vardı.

neyse,
Q4 motoru 1.5 barda boost cut yaparmış
aaaa 1 barda 190 beygir verirmiş lafları daha çok çok şey öğrenmen gerektiğini gösteriyor.

Q4 üzerine konuş-muyorum, bir araba 1 barda 190hp veriyorsa doğru düzenlemeleri yapıp avansı falan açarak, intercoolerı falan büyüterek birkaç işlem daha yaparak gene 1 barda 230 hp de alabilirsin örnek .
veya 1 barda 190hp veriyorsa 1.5 barda 230hp verecektir diye bir kuralda yok .

şu turbo basıncına takıntılarınızdan bir vazgeçseniz bazı şeyler daha kolay olacak,
turbo sadece hava üretir, öyle düşün
beygiri motor üretir turbo değil
ve beygiri yükseltebilmek için turbo basıncı dahil çok şey var.

birkere sana sorulması gereken ilk sorular şunlar :
Turbo taktırmak istiyorsun, alfa145 yazmışsın ama şu an araban varmı anlayamadım pek .

1 araban varmı ?
2 arabanın marka ve modeli ne ?
3 cebinde ne kadar paran var ?

fatiii
02-09-2010, 07:22
ben beyınle ılgılı bıseylerden bahsetmek ıstedım dedıgım gıbı cok fazla bı bılgıye sahıp deılım turboyla ilgili yani aracı alıcam ama nasıl daha fazla guc alabılırım dıe dusnuorum zaten swap işine giremem senın aracı bılıorum zamanında msj da atmıstım ilgili olarak dıger taraftan cok yardımcı oldun saol

hakan abininde belirttigi gibi bugun duzgun bi sekilde arac turbolamak zaten swaptan pahalıya cıkar..

her konuda gene yardımcı olurum yada oluruz bu forum onun icin var ama bak ne guzel diyosun cok fazla bilgiye sahip degilim diye o zaman sorarak ogren direk ben 300 hp ustu guc istiyorum Q4 1.5 barda cut a girer 300 hp ustu olmaz gıbı terimlerle girme konuya :icon_tup:

sarper
02-09-2010, 11:22
atmosferik motora turbo takmak demek uydurma iş demektir,
çünkü genelde hakkı ile yapılmaz,
çünkü hakkıyla yapılacaksa turbo bir motor parasını geçmen gerekir, doğrusuda o dur. motorda o kadar çok şeyin değişmesi gerekirki şimdi say say bitmez .

o yüzden o 145 e komple Q4 motoru takıldı istanbulda ,en doğrusuda yapıldı .
bittiği zaman test falan yapmıştım, önden çekiş olduğu için çok sarıyordu,
chip yapmıştım ben ona, 1.2 bar basınçta 240hp dinamo çıktısı vardı.

neyse,
Q4 motoru 1.5 barda boost cut yaparmış
aaaa 1 barda 190 beygir verirmiş lafları daha çok çok şey öğrenmen gerektiğini gösteriyor.

Q4 üzerine konuş-muyorum, bir araba 1 barda 190hp veriyorsa doğru düzenlemeleri yapıp avansı falan açarak, intercoolerı falan büyüterek birkaç işlem daha yaparak gene 1 barda 230 hp de alabilirsin örnek .
veya 1 barda 190hp veriyorsa 1.5 barda 230hp verecektir diye bir kuralda yok .

şu turbo basıncına takıntılarınızdan bir vazgeçseniz bazı şeyler daha kolay olacak,
turbo sadece hava üretir, öyle düşün
beygiri motor üretir turbo değil
ve beygiri yükseltebilmek için turbo basıncı dahil çok şey var.

birkere sana sorulması gereken ilk sorular şunlar :
Turbo taktırmak istiyorsun, alfa145 yazmışsın ama şu an araban varmı anlayamadım pek .

1 araban varmı ?
2 arabanın marka ve modeli ne ?
3 cebinde ne kadar paran var ?

su anda pederın aracıyla ıdare edıorum cebımde 14-15bin kadar nakıt var 145 hem ucuz hem sevdıgım ıcın uste zamanla eklıye eklıye yapmayı dusunuorum bı kac kısı 6000-7000e cıkarsın bu ısten dedıgı ıcın boyle bı dusunceye kapılıdm q4 nasıl getırtılebılır veya o sekılde swap ne kadara mal olur?

sarper
02-09-2010, 11:27
hakan abininde belirttigi gibi bugun duzgun bi sekilde arac turbolamak zaten swaptan pahalıya cıkar..

her konuda gene yardımcı olurum yada oluruz bu forum onun icin var ama bak ne guzel diyosun cok fazla bilgiye sahip degilim diye o zaman sorarak ogren direk ben 300 hp ustu guc istiyorum Q4 1.5 barda cut a girer 300 hp ustu olmaz gıbı terimlerle girme konuya :icon_tup:

peki bu iş sana ne kadara patladı? eger isteseydin maxımum ne kadar guc alabilirdin? bu saatten sonra hangisi icin plan yapıym(swap-turbo)?

Maxi
02-09-2010, 11:59
çok önemli bir şıkkı unuttum ..

4 bütün bunları kim yapacak?

sen sıfır turbo, sıfır forged pistonlar gömlekler çelik contlar alsanda
gıcır gıcır malzemeler havalarda uçuşuyor olsada veya komple motor olsada.

bütün bu projeyi yapacak, motoru toplayacak ,rektifiye yapacak insan veya insanlar hepsinden daha önemli, yoksa gene birşey çıkmaz ortaya, harca babam harca paranı .

sarper
02-09-2010, 12:03
çok önemli bir şıkkı unuttum ..

4 bütün bunları kim yapacak?

sen sıfır turbo, sıfır forged pistonlar gömlekler çelik contlar alsanda
gıcır gıcır malzemeler havalarda uçuşuyor olsada veya komple motor olsada.

bütün bu projeyi yapacak, motoru toplayacak ,rektifiye yapacak insan veya insanlar hepsinden daha önemli, yoksa gene birşey çıkmaz ortaya, harca babam harca paranı .

sadece fikir ve fiyat almaya calısıorum bunları ogrendıkten sonra yapcak kısıyıde arastırıcam:D

fatiii
02-09-2010, 12:19
peki bu iş sana ne kadara patladı? eger isteseydin maxımum ne kadar guc alabilirdin? bu saatten sonra hangisi icin plan yapıym(swap-turbo)?

bana ucuza patladı nede olsa ben yapmadım ben aldım :)

ama cem ciddi emekler ve paralar harcadı o elinde olan miktardan bitane daha olması lazım hemen hemen swap yapmak icinde turbo yapmak icinde :icon_tup:

en dusuk maliyetle en iyi receteyi soyliyim

cometic conta (ne ince ne kalın orjinaliyle aynı boyutta)
bitane bendeki turbodan lazım kes bic istemiyosan
wideband
safc
evc
biraz daha buyuk cooler
komple 76 mm borular

butun bunları yaptıktan sonra 1.4 peak 1.2 cont seklinde hakan(maxi) abiye bi yazılım yazdırcaksın sonra seni fazlasıyla memnun edecek gucler elde edebilirsin tahmini bi rakam vermek gerekirse 260 hp ler olabilir..260 hp tam ayarlı bi 145 Q4 cok guzel gider bu dedigimi unutma :)

sarper
02-09-2010, 12:24
bana ucuza patladı nede olsa ben yapmadım ben aldım :)

ama cem ciddi emekler ve paralar harcadı o elinde olan miktardan bitane daha olması lazım hemen hemen swap yapmak icinde turbo yapmak icinde :icon_tup:

en dusuk maliyetle en iyi receteyi soyliyim

cometic conta (ne ince ne kalın orjinaliyle aynı boyutta)
bitane bendeki turbodan lazım kes bic istemiyosan
wideband
safc
evc
biraz daha buyuk cooler
komple 76 mm borular

butun bunları yaptıktan sonra 1.4 peak 1.2 cont seklinde hakan(maxi) abiye bi yazılım yazdırcaksın sonra seni fazlasıyla memnun edecek gucler elde edebilirsin tahmini bi rakam vermek gerekirse 260 hp ler olabilir..260 hp tam ayarlı bi 145 Q4 cok guzel gider bu dedigimi unutma :)

cok saol sonunda bekledıgım gıbı bi cvp geldi ama bu işler icin beklemem gerekecek heralde 1sene stock dolasıcaz sen senın aracı ne kadara bıraktın?15000di galıba sahibindende

fatiii
02-09-2010, 12:27
cok saol sonunda bekledıgım gıbı bi cvp geldi ama bu işler icin beklemem gerekecek heralde 1sene stock dolasıcaz sen senın aracı ne kadara bıraktın?15000di galıba sahibindende

14.750 ye verdim kasasında ufak tefek boya isteyen yerlerde vardı..

sarper
02-09-2010, 12:30
14.750 ye verdim kasasında ufak tefek boya isteyen yerlerde vardı..

sattıgın arkadasının satmaya niyeti var mı?:D

fatiii
02-09-2010, 12:32
sattıgın arkadasının satmaya niyeti var mı?:D

yok cok heves ederek aldı :D:D

bende zaten bitanede subaru var diye onu motor almak icin gozden cıktım yoksa o paralara gercekten cok iyi araba..

sarper
02-09-2010, 12:36
yok cok heves ederek aldı :D:D

bende zaten bitanede subaru var diye onu motor almak icin gozden cıktım yoksa o paralara gercekten cok iyi araba..

kesinlikle bende baya begenmıstım yalan yok cok gozum vardı satılmıs kısmet deılmıs artık o sekılde yapılmıs arastırcam yapacak bısey yok o paraları hayatta cıkaramam ne cevrem var bu konuda ne de o kadar param var gun gelır satmaya nıyetı olursa benı uyandırırsan sevinirim:D