PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Magnat Sorunsalı

kv661
01-09-2010, 22:34
Arkadaşlar oto müzik sistemleri ile içli dışlı olduğumu beni tanıyanlar bilir.

Fakat içinden çıkamadığım bir sorun var yardımcı olursanız sevinirim.

Kendi aracımda kullandığım 4 kanal 1.6kW Magnat X-Cite anfi mevcut. Kanal başına 160*4 basıyor yanlış hatırlamıyorsam(emin değilim) ve sadece komponentleri besliyor.

Ancak sıcak havalarda sesi ortalama düzeyde bile dinlesem bir süre sonra anfi kendini korumaya alıyor. Çok ısındığı için. Bu ısınmanın sebebi sizce ne olabilir? Kısa devre olduğu zaman direkt olarak kendini korumaya alıyor cihaz. Kısa devre de yok. Bass anfisi ise rahatça çalışıyor.

Çözemedim yardım lazım :D

dgoo
02-09-2010, 01:51
Bağlantıları kontrol edin crossoverları ne şekil amfiye girdiniz?

STP
02-09-2010, 01:53
hava almıyordur amfı hıc bır sekılde. basıma gelmıstı zamanında. hava alacagı sekılde montajlayınca sorun ortadan kalkmıstı. bu aralar hava cok sıcak oldugundan ısınması normal

ceskin
02-09-2010, 01:56
aynısı bendede vardı tatıle gıderken yolda sıkca olmustu cozememıstım dınlendırıp tekrar acıodum ama delırtmıstı:)

kv661
02-09-2010, 06:35
hava almıyordur amfı hıc bır sekılde. basıma gelmıstı zamanında. hava alacagı sekılde montajlayınca sorun ortadan kalkmıstı. bu aralar hava cok sıcak oldugundan ısınması normal

Sacını delip fan takmayı düşündüm bi ara ama döküm demiri delmem imkansız. önünde de sublar var. :S

alpeRS
02-09-2010, 17:02
Arkadaşlar oto müzik sistemleri ile içli dışlı olduğumu beni tanıyanlar bilir.

Fakat içinden çıkamadığım bir sorun var yardımcı olursanız sevinirim.

Kendi aracımda kullandığım 4 kanal 1.6kW Magnat X-Cite anfi mevcut. Kanal başına 160*4 basıyor yanlış hatırlamıyorsam(emin değilim) ve sadece komponentleri besliyor.

Ancak sıcak havalarda sesi ortalama düzeyde bile dinlesem bir süre sonra anfi kendini korumaya alıyor. Çok ısındığı için. Bu ısınmanın sebebi sizce ne olabilir? Kısa devre olduğu zaman direkt olarak kendini korumaya alıyor cihaz. Kısa devre de yok. Bass anfisi ise rahatça çalışıyor.

Çözemedim yardım lazım :D

amfiyi başka mid takımı ile deneyin gene aynı sorunu yapacak olursa alt yapıya bakın +12 kablosuna şaseye fln...

deeperblack
02-09-2010, 17:06
Cross içlerinide kontrol etmekte fayda var. Oksitlenme vb. sıkıntılar ekstra empedans oluşturup amfiyi yoruyor da olabilir...

kv661
03-09-2010, 06:27
Cross içlerinide kontrol etmekte fayda var. Oksitlenme vb. sıkıntılar ekstra empedans oluşturup amfiyi yoruyor da olabilir...

Cross'un vidaları paslanmıştı şimdi tesko sökülü olduu için bütün pasları temizleyip izole etmeyi düşünüyorum.

kv661
08-09-2010, 22:52
yok mu önerisi olan