PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orjinal Teyp yardımı?

PaSHa-brk
05-09-2010, 02:44
Aracımın orj. teybine ses sistemi bağladım fakat teypte frekans ayarları gibi özellikler olmadığı için FLAT konumda çalıyor.bende teyp'i bozmak istemiyorm direksiyondan kumanda olayı filan..

şöyle birşey buldum;
http://image5.sahibinden.com/photos/66/39/15/27663915muz.jpg

ilan sahibine cihazın özelliğini sorduğumda böyle bi açıklama yaptı..

pro özelliği olmayan teyp veya anfileri olmayanlar için
doğru frekansı doğru hoparlöre yönlendirme işlevi olan bir cihazdır
araçlarındaki fabrika teyplerinden vazgeçemeyenler
için pro çözümdür

Bu cihaz benim işimi görürmü?

Cihazın özellikleri=
3-Way Electronic Crossover and Line Driver
Selectable 2 or 3 Way Input:
Front and Rear
Front, Rear and Subwoofer
3-Way Output: Front, Rear and Subwoofer
Sub Out Low Pass Control :
Frequency Control: 32-250Hz
Bass EQ: 0-12db Boost @ 25-250Hz
Phase Shift: 0-180 Degrees
Audio Mode: Mono or Stereo
Output Level Control
Rear High Pass Control:
Frequency Control: 40-400Hz
Crossover Slope: 6dB or 18dB
Output Level Control
Front High Pass Control: 40-400Hz
20x Multiplier: 800-8,000Hz
Corssover Slope: 6dB or 18dB
Output Level Control
Frequency Response: 20-40,000Hz
Maximum Output: 7 Volts
S/N Ratio: >90dB
Dimensions: 5 x 1.75 x 7

Teşekkürler

EREN34
05-09-2010, 03:00
Böyle bir cihaz açıkçası ilk defa görüyorum.Eski KEH teyp zamanlarında kullandığımız Aciko pioneer vs markaların equalizer ların iş göreceğini düşünüyorum

PaSHa-brk
05-09-2010, 13:41
bu alet acikoların yeni versiyonu gibi bişey.. :)

Güncellllllllll

extremesound
05-09-2010, 18:02
Bahsettiğiniz cihaz 3 yollu actif cros-over,
hoparlörler kendi pasif cros-overları kullanıldığı zaman içindeki dirençler,kondansisitörler,bobinler v.s. den sebep birçok kayıplar oluşur, bu kayıpları duyacak kulağı ve bilgisi olan kişilerin kullandığı bir sistemdir.

Bunu aracına takman için normal sistemden 2 kat daha fazla bütçe ile başlaman gerekir,
Satıcı arkadaş biraz abartmış,zaten bu model bu markada artık çıkmıyor.

Benim sana tavsiyem iyi bir rca çevirici alıp işini çözmendir.

kv661
05-09-2010, 23:08
Bahsettiğiniz cihaz 3 yollu actif cros-over,
hoparlörler kendi pasif cros-overları kullanıldığı zaman içindeki dirençler,kondansisitörler,bobinler v.s. den sebep birçok kayıplar oluşur, bu kayıpları duyacak kulağı ve bilgisi olan kişilerin kullandığı bir sistemdir.

Bunu aracına takman için normal sistemden 2 kat daha fazla bütçe ile başlaman gerekir,
Satıcı arkadaş biraz abartmış,zaten bu model bu markada artık çıkmıyor.

Benim sana tavsiyem iyi bir rca çevirici alıp işini çözmendir.

Hocam peki benim bu konu ile ilgili bir sorum var?

RCA çevirici de preout ortalama ne kadar olur bu cihaz ile ne kadar olur?

Yani bu arkadaş Pioneer ya da Alpine bir teyp alsa RCA çıkışlarından anfiye teybin öngördüğü kadar bir preout basılacak (2.2-6.5V arası gibi) ama bildiğimiz pasif crossover ve bu bahsedilen cihazda preoutlarımız ne kadar olur? Bununla ilgili bir bilgiye sahip miyiz? Merak ediyorumda :)

extremesound
06-09-2010, 11:34
Aracın zaten orjinal bir amp çıkışı (preout) yok ,normal ses ampından gelen hıgh voltajı low çeviriceğiz bu çevirme işlemindeki apratın voltajını,distorsion değerlerini veya aparatın üzerinde yapacağı ayarları veya toplarsak kalitesini artık arkadaşın bütçesi beliryecek,

Rca çeviriciler 30 tlden başlayıp 500€ a kadar gidiyor.

Pasif cros-over'lar pre outla ilgisi yoktur hoparlörlerin filitreleridir.bahsettiğiniz cihaz hakkında tam speklerini veremem bu markanın activ cros-over'ını hiç kullanmadım farkettiysen cihazın çalışma prensibi ile alakalı yorum yaptım.

Ama yorum yapmamı istersen zamanında eskiden iyi bir cihazdı ama teknoloji okadar ilerlediki şu anda onun yerine kullandığımız ürünler örneğin audison bitone dır onun yanında bu tam bir tarihi eser oluyor:)