PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkamet değişikliği plaka işlemi için.

barutçu
05-09-2010, 17:47
Arkadaşlar aracı buldum şimdi de ikamet değişikliği lazım.
Bunu nasıl yaparız?
İnternette araştırdım üzerine fatura olacak ya da soyismi aynı olan bi kişinin beyanı ile değişiklik olur dio.
Adres var o kolay. Benim iş yerimin adresi tutuyor zaten. Ama tüm faturalar vs. şirket üstüne yaptım ben. Eşimin üzerine alcam aracı. Nasıl yaparız?
Benim ikametimde orada değil yani.

Teşekkürler.

turbo&quattro
05-09-2010, 18:43
Selcuk;a (STP) ulas....Yakin zamanda oyle plaka almisti.

aybarsdnr
18-06-2013, 00:58
Yeni bir araç alacağım. istediğim plaka şişliye kayıtlı, şişlide ikamet eden arkadaşım var. onun evine ikametimi aldırabilir miyim? kira kontratı, fatura vs. olmayacak adıma bu şekilde. nasıl halledebilirim ?

STP
18-06-2013, 01:01
nufus mudurlugune gıdıp o arkadasın kuzenım okul ıcın yada ıs ıcın benım yanımda yasamaya baslayacak dıye beyanda bulunuyor, yanında evıne aıt odenmıs bı fatura olcak. hemen senın kaydını oraya alıyolar

Yigit-Y
18-06-2013, 01:01
o ilçede ikametgah sahibi kişiyle nüfus müdürlüğüne gidilir ikametgah aldırılır sonrada muhtarlığa gidip bildirilir.oaly bu şekilde.

aybarsdnr
18-06-2013, 01:02
nufus mudurlugune gıdıp o arkadasın kuzenım okul ıcın yada ıs ıcın benım yanımda yasamaya baslayacak dıye beyanda bulunuyor, yanında evıne aıt odenmıs bı fatura olcak. hemen senın kaydını oraya alıyolar

Tamamdır çok teşekkür ederim. herhalde bir kaç saatlik iş en fazla

STP
18-06-2013, 01:07
10 dakıka surmustu benımkı

aybarsdnr
18-06-2013, 01:07
o ilçede ikametgah sahibi kişiyle nüfus müdürlüğüne gidilir ikametgah aldırılır sonrada muhtarlığa gidip bildirilir.oaly bu şekilde.

Teşekkür ederim. peki 1 hafta sonra tekrar kendi adresime geçiş yapsam bir sorun olmaz dimi? yani belirli bir süre vs. yoktur?

STP
18-06-2013, 01:08
1 ay gıbı suruyordu sıstemlerdekı yenılenme. 1 ay dan sonra eskıye donus yapabolırsın

Yigit-Y
18-06-2013, 01:09
Misafir olayı var aslında muameliceler halledebiliyor.bunu araştırmak lazım.o ilçedeki kişinin evinde misafir olarak 15 gün kalıcam diyorsun ikametgahı alıyorlar 15 gün sonra eski adresin geçerli oluyor diye bir muhabbet var ama hiç araştırmadım.

yoksa her zaman ikametgah değiştirebilirsin.

aybarsdnr
18-06-2013, 01:10
1 ay gıbı suruyordu sıstemlerdekı yenılenme. 1 ay dan sonra eskıye donus yapabolırsın

Misafir olayı var aslında muameliceler halledebiliyor.bunu araştırmak lazım.

yoksa her zaman ikametgah değiştirebilirsin.

Teşekkürler yardımlarınız için