PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Genel olarak birkaç soru

Ufuk
05-09-2010, 18:20
Arkadaşlar aracımın üstünde dış cephe boyası ve kuş pisliği izi var.Ne yaptıysam çıkmadılar.Ufak tefek ince çiziklerde var.Ayrıca farımın üstüne cila gelmiş şimdi orası sarardı ve matlaşdı.Kabuk bağlamış gibi gözüküyor ve farları engelliyor.Ancak farıma zımpara falan yapmak istemiyorum,korkuyorum daha beter olursa diye.
Bence aracıma gerekenler
-Auto Glym srp
-M105
-Plastix
Diyelim bunlar doğru ürünler bu ürünlerin uygulamasını nasıl yapabilirim.Megunun cila pedi olurmu?

Şimdiden herkese teşekkürler :D :o

Low-Rider
05-09-2010, 22:20
Kuş pisliği izleri verniği yaktığı için geçmez ama çok yeni olanlar geçebiliyor.

Boya lekeleri için kil deneyin.

Far ciladan nasıl sararıp matlaştı , ben hep sürerim olmadı hiç öyle birşey.Var mı fotosu?

m105 yapıcaksan srp ye gerek yok , 105alır zaten çizikleri.

Farlardada plastx iş görür

ruudvan
06-09-2010, 00:04
kil ile dıs cephe boyası dedıgın noktasal boyaları alırsın.105 le ugrasma 85 al dırek uuygula ama uygulamayı bılıyorsan.plastıx e de gerek yok saglam bır cıla al hem arabana hemde farına kullan tabıkı zımparadans nr..

Ufuk
06-09-2010, 07:32
Özgür abi farımın fotoğrafını öğlen gibi eklerim.Srp boyadaki kalıntıları çıkarmazmı? ben öyle zannediyordum.Bu arada Ruudvan 85 nasıl uygulanıyor.?
Kil galiba UQD ile yapılıyor değil mi?
Şimdi bana kil-m85-palstix'in nasıl uygulanması gerektiğini anlatırmısınız? :o :beuj:

Low-Rider
06-09-2010, 10:15
Low-rider farımın fotoğrafını öğlen gibi eklerim.Srp boyadaki kalıntıları çıkarmazmı? ben öyle zannediyordum.Bu arada Ruudvan 85 nasıl uygulanıyor.?
Kil galiba UQD ile yapılıyor değil mi?
Şimdi bana kil-m85-palstix'in nasıl uygulanması gerektiğini anlatırmısınız? :o :beuj:

kil ve 85 yapıcaksın zaten o yüzden gerekmez dedim ama istersen kullanabilirsin.

kil'i uqd ilede kullanabilirsin , bir fısfısa su ve oto şampuanı koyupta kullanablirsin.Önemli olan kilin kayması

Ufuk
06-09-2010, 12:49
Far temiz gibi duruyor ancak yaz başında ufacıkken şimdi tam uzunları önüne kadar geliyor.

Ufuk
06-09-2010, 14:41
Clay bar'larda isimsiz jelatin pakette bir ürün(no name) buldum.Sizce her ürün aynımıdır yoksa profesyonel markalrımı tercih etmeliyim.?

xxman
06-09-2010, 16:15
Clay bar'larda isimsiz jelatin pakette bir ürün(no name) buldum.Sizce her ürün aynımıdır yoksa profesyonel markalrımı tercih etmeliyim.?

Oem killerde işinizi görür. Aralarında fazla farklar yoktur. Tabii unutmamak gerekir arada fiyat farkı mevcut.

M105, M85 göre daha yeni bir teknolojiye sahip ve daha aşındırıcılık oranı daha yüksek. Ama yaptığı iş ve bıraktığı finish daha iyi. M85 sonrası üzerine hafif bir aşındırıcı isteyebilir.

Başka bir forumdan kokopelli arkadaşımızdan alıntı kil karşılaştırmaları;

http://www.bilthamber.com/claybar.pdf

Ufuk
06-09-2010, 16:46
Sadece m105 yapsam olurmu önce 85 sonra 105 değilde sadece 105 ?

Ufuk
06-09-2010, 16:50
Kil konusunda galiba en rahat bulabileceğim Auto Glym ve meguiars ..
Bu iki üründen hangisi daha ucuzsa onu alacağım.

Ufuk
06-09-2010, 16:51
Peki ya Farlar?

Ufuk
06-09-2010, 19:16
Farlar hala güncel

ruudvan
07-09-2010, 02:35
bak kardesım.
kil nedir.bildiğin oyun hamuru ama bıraz daha kıvanlı .bn oem kilde kullandım meguiars kil de kullandım .meg kil bir iki geçişte aldıgı kiri kalıntıyı oem kil 3-5 kerede alıo ama yinede alıo .kili su ve sabun karıstırarak kullanabılırsın bazı killer sadece suyla da kayganlastırılıyor.burda amaç kili kaydırmak direk metale yapışmasını engellemektir.
m105 e gelince meguiarsın ve nerdeyse pıyasadaki en yüksek aşındırıcıdır.dolayısıyla guzel sonuc verır.en iyi çizik gidericidir.ama dogru kullanım olmadıgı surece çbs pastada alsan aynı seyı yaparsın.makine devir ve keçe ...

m85 asındırıcılık oranı 12/10 dur bnde amator kullanıcların kendılerını gelıstırmek bu konuda bılgı sahıbı olmak ıcın kullanabılıceklerı bır urundur.

farlarına gelince.once yün bir keçeyle ufak devirlerde m105 yada 85 uygula baktın olmuyor.2000-2500ve 3000 su zımparası uygula ard arda snrdan ustune 105 yada 85 yada muadılı bır pasta ıstersende en uste dırek cıla..

kolay gelsın.

-batu-
07-09-2010, 02:45
bence aracını prof. uygulamaya götür. 105-SRP-Makina-Ped-Kil vs. derken zaten o para çıkıcak. olabilecek güzel bir şekilde hallederler sonra SRP-NXT-şampuan- washmitt bez UQD gibi bir set ile arabanı korursun iyice merak saldığında zaten prof. uygulamacılarda seni tatmin etmiycek kendin makina vs. bakmaya başlıycaksın.

Yani eğer hiç bilmiyorsan direk eline 105/85 vs. + makina alıp başlamak iç açıcı olmaya bilir.

darkred
07-09-2010, 02:52
M105 meguiars ınen yüksek asındırıcısıdır ve yanlıs kullanırsan iş arabanı boyatmaya kadar gider o yüzden kendin uygulamanı tavsiye etmem m105i.

batu nunda dediği gibi asındırıcı cila ped kil wax derken zaten bir boya koruma parası vereceksin bencede git meguiars a bırak aracını tertemiz al.kendinede wax alırsın 2-3 yıkamada bir wax atarsın tamamdır ..

ruudvan
07-09-2010, 03:11
M105 meguiars ınen yüksek asındırıcısıdır ve yanlıs kullanırsan iş arabanı boyatmaya kadar gider o yüzden kendin uygulamanı tavsiye etmem m105i.

batu nunda dediği gibi asındırıcı cila ped kil wax derken zaten bir boya koruma parası vereceksin bencede git meguiars a bırak aracını tertemiz al.kendinede wax alırsın 2-3 yıkamada bir wax atarsın tamamdır ..

105le boyayı kazımak zordur.
bnde arkadaslara katılıorum ama bı yerdende baslamak lazım..:icon_tup:

-batu-
07-09-2010, 03:26
105le boyayı kazımak zordur.
bnde arkadaslara katılıorum ama bı yerdende baslamak lazım..:icon_tup:

makinayı 105 i alır girer bakar hologramlı yüzer devam eder fazla bastırır ısıyı kontrol etmez. Sert vernikli arabalarda bir derece ama allah korusun bizim japonlar çok hassas. :p Sonuç kötü olabilir.

Bence biraz işin içinde bulunsun devamını getirecektir. :icon_tup:

Ufuk
07-09-2010, 07:46
O zaman profesyonel birilerine yaptırıcam,onlar yaparken onlardan bilgi alıcam uygulamayı inceliyeceğim.Sonrasında gerekirse kendim uygulayacağım.
Bir sorum daha olucak anadolu yakasında varmı detailing yapan yer.Yokse meguiars'a gitsem hepsini yapar mı?Maliyet ne tutar?

darkred
07-09-2010, 12:02
O zaman profesyonel birilerine yaptırıcam,onlar yaparken onlardan bilgi alıcam uygulamayı inceliyeceğim.Sonrasında gerekirse kendim uygulayacağım.
Bir sorum daha olucak anadolu yakasında varmı detailing yapan yer.Yokse meguiars'a gitsem hepsini yapar mı?Maliyet ne tutar?

aynen en doğrusu bu olur :icon_tup: :icon_tup:

ist u bilmiyorum ancak bir sürü marka ve detailing yapan yer var hepsinin fiyatlarıda birbirinden farklı ancak fiyat farkıda kalıcılıktan ve malzeme kalitesinden kaynaklanan bir fark.atıyorum 100 liraya yaptırırsın 2 ay gider,200 e yaptırırsın 1 sene gider.maslak meguiars ı tavsiye ederim..

Ufuk
07-09-2010, 15:37
Meguda srp yaparlarmı? yoksa ürünü alıcam gitcem onlar mı uygulayacak?

darkred
07-09-2010, 16:10
sen sadece aracını götürüp bırakıcaksın tertemiz pırıl pırıl alıcaksın tam listeyi bilmiyorum ama 66-83-85-105 205 katman katman hepsi kendi uygulama sıralarına göre uygulanıyor araç üzerine.

SRP auto glym in malzemesi megde bunun muadili swrill x var bildiğim kadarıyla..

Ufuk
07-09-2010, 16:40
Fiyatları hakkında bilginiz varmı? Vede işlem süresi?

darkred
07-09-2010, 16:45
Fiyatları hakkında bilginiz varmı? Vede işlem süresi?

ben eskişrhirde olduğum için fiyat hakkında bir bilgim yok malesef ancak maslak meg de uygulama yaptıran bir cok arkadaş var sitede fiyat konusunda bilgi verirler size.işlem için telefonla randevu alıyorsunuz bildiğim kadarıyla o gün sabahtan gidip bırakıyorsunuz aracınızı aksamüstü tertemiz alıyorsunuz işlem süresi 1 gün bildiğim kadarıyla.

Ufuk
07-09-2010, 17:04
teşekkürler,çok yardımcı oldunuz.İstanbulda uygulama yaptıranlar fiyat bekliyorum?

levent
07-09-2010, 17:33
sen sadece aracını götürüp bırakıcaksın tertemiz pırıl pırıl alıcaksın tam listeyi bilmiyorum ama 66-83-85-105 205 katman katman hepsi kendi uygulama sıralarına göre uygulanıyor araç üzerine.

SRP auto glym in malzemesi megde bunun muadili swrill x var bildiğim kadarıyla..

boya durumuna göre 105-205 (yada sadece 205) , 21, 66, 34 kullanılıyor.

ruudvan
07-09-2010, 17:44
350 TL komple bakım fenerbahce meguiars ta.ıc dıs motor.en son fıyat buydu..

Ufuk
07-09-2010, 18:54
350 TL komple bakım fenerbahce meguiars ta.ıc dıs motor.en son fıyat buydu..

:eek: aynı ürünleri alsam daha ucuza gelir ama işte tecrübe yokki. :eek: :(

ruudvan
07-09-2010, 21:43
:eek: aynı ürünleri alsam daha ucuza gelir ama işte tecrübe yokki. :eek: :(

detaylı temızlık yapıolar sen aynı urunlerı alsan ?

boya koruma ıcın en az 250ser ml.

105 205 80 66 34 21 6 ürün
bır adet polisaj makınesı..
artı polish finish ve cıla keçesi

jant temızleme ve lastık parlatıcı
davlumbaz parlatıcı ve plastık aksam parlatıcı

motor yıkama
apc ve degreaser

ıc ıcın derı varsa derı koruma protectant
kaucuk vınly koruma paspas vs vs vs.

her urune 20 tl desen dısardan almaya kalksan.
16 urun var 320tl yapar..
kı sampuanı ve kili es gectım 360 tl yapıo basıt hesap kı en az urun bası 20 tl.

istersen hepsı bnde var satıyım sana kendın yap ;)

Ufuk
07-09-2010, 21:48
Mantıklı olan yaptırmak bende o yolu seçeceğim.Peki meguda ön farım için birşeyler yaparlar mı?

ruudvan
07-09-2010, 21:52
Mantıklı olan yaptırmak bende o yolu seçeceğim.Peki meguda ön farım için birşeyler yaparlar mı?
tabıkıde yaparlar.pasta atarlar durum duzelmesse zımpara ve cıla atarlar..

Ufuk
07-09-2010, 21:55
tamam teşekkürler.En iyisi profesyonelce yaptırmak o zaman.

ergin
22-09-2010, 08:25
Arkadaşlar aracımın üstünde dış cephe boyası ve kuş pisliği izi var.Ne yaptıysam çıkmadılar.Ufak tefek ince çiziklerde var.Ayrıca farımın üstüne cila gelmiş şimdi orası sarardı ve matlaşdı.Kabuk bağlamış gibi gözüküyor ve farları engelliyor.Ancak farıma zımpara falan yapmak istemiyorum,korkuyorum daha beter olursa diye.
Bence aracıma gerekenler
-Auto Glym srp
-M105
-Plastix
Diyelim bunlar doğru ürünler bu ürünlerin uygulamasını nasıl yapabilirim.Megunun cila pedi olurmu?

Şimdiden herkese teşekkürler :D :o

aracınızın ustundekı kuş pıslıklerının yarattıgı sıkıntı leke degıldır kus pıslıgınde asıt oldugu ıcın dırek boyanın uzerındekı vernıgı yakar bunun da tek bır tedavısı var ıyı bır usta da yenıden o bolgeye yama şeklınde vernık atılması. farınızın ustundekı matlaşmanın ıse ciladan dolayı degıl pastadan olabılecegını dusunuyorum cunku cılanın ıcınde cama carar verecek pıgmentte ozellıkler yok ama pasta daha farklı bı urun yuzeyde cok ınce cızıkler olusturur bunlarda sıze matlaşma olarak gözükür.