PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BlackBerry Bold 9700 Problemi

Buğra A.
06-09-2010, 03:50
Arkadaşlar,deliricem.Bilgisayar başında oturduğum sırada telefonumdan yanık plastik kokusu gelmeye başladı durup dururken.Telefon ne şarjdaydı,ne de açık durumdaydı.Tuş kilitliydi ve öylece duruyordu.Telefonu elime almamla,bırakmam bir oldu.Çünkü,telefonda inanılmaz bir sıcaklık vardı.Hemen bataryayı çıkarttım ve soğuması için beklemeye aldım.2-3 saat geçtikten sonra bataryayı taktım ama kesinlikle çalışmıyor.

Bütün telefon defterim,önemli bilgilerim ve senaryolarım telefondaydı.Kafayı sıyırmak üzereyim.Turkcell'den 7 ay önce taahhütlü şekilde almıştım.Yarın aldığım yere götürüp yaygara koparmayı planlıyorum.

Böyle bir problemle karşılaşmış olan var mı?Ne tip bir yol izlemem gerekiyor?İlk defa başıma geldiği için soruyorum.

leventrc
06-09-2010, 04:12
Geçmiş olsun..Bende aynı cihazda aynı problemle karşılaştım daha geçen hafta.Aşırı ısınma vardı fakat herhangi bir koku almadım ben.Daha sonra ertesi sabah kalktığımda cihaz kapalıydı ve hiç açılmadı.Bende aldığım bayi'ye götürdüm.Yenisiyle değiştiler fakat içindeki numaralar fotoğraflar vs ne varsa kurtarılamadı haliyle...Tekrar geçmiş olsun..

WRX_STI
06-09-2010, 07:34
Şirkete kullanılan birçok blackberry yüzünden kvkya gidiyorum en az ayda bir
Hiç bir zaman veriler kurtarılamadı açılmayan telefonda.O yüzden arada bir rehberleri yedekliyorum blackberrlerin
İnşallah kurtarırlar ama fazla ümitlenme

MKT
06-09-2010, 07:39
bende aynı cihazı kullanıyorum.ısınma problemini usb kablo ile şarja taktığımda yaşıyorum.bataryası çok ısınıyor patlayacak gibi oluyor.bende bu hafta içi götürüp değiştirmelerini isteyecem ama.kvk ya gittiği zamanda 2-3 haftadan önce gelmez diye korkuyorum.

RottingChrist
06-09-2010, 08:23
haydaaa. ben de bu telefondan almayı düşünüyordum. e71 var değiştirmesemmi acaba?

Saro-Ş
06-09-2010, 08:49
BB cihazı olanlar telefon hafızalarını yedeklesinler bence

Kaan
06-09-2010, 09:09
buğra fazla ümitlenme istersen.. 9700 lerin bir kısmında ısınma problemi oluyo neden bilmiorm amaa bu şekilde elden kalan telefonlar mevcut umarım halledersin. geçmiş olsun

MKT
06-09-2010, 09:32
haydaaa. ben de bu telefondan almayı düşünüyordum. e71 var değiştirmesemmi acaba?

öyle düşünme herkesin başına gelecek diye bir durum yok.2aydır kullanıyorum ve şu an BB olmasa naparmışım bilmiyorum.evdeki PC yi de satacam.gerek yok artık. 8gb internet sınırsız konuşma şu bu derken tmm fatura kabarıyor belki ama.istediğim heryerde her an internet üzerinden herşeye erişiyorum.pc ye modem olarak bağlıyorum her işimi hallediyorum.daha ne olsun ki

RottingChrist
06-09-2010, 09:36
öyle düşünme herkesin başına gelecek diye bir durum yok.2aydır kullanıyorum ve şu an BB olmasa naparmışım bilmiyorum.evdeki PC yi de satacam.gerek yok artık. 8gb internet sınırsız konuşma şu bu derken tmm fatura kabarıyor belki ama.istediğim heryerde her an internet üzerinden herşeye erişiyorum.pc ye modem olarak bağlıyorum her işimi hallediyorum.daha ne olsun ki

ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla münferit bir olay değil. böyle bir durumda garanti olayı nasıl olur acaba?

Low-Rider
06-09-2010, 10:22
buğra bu teknolojik aletler ile ilgili şanssızlığın nolcak senin

MKT
06-09-2010, 10:49
ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla münferit bir olay değil. böyle bir durumda garanti olayı nasıl olur acaba?

kvk teknik servisi ile görüştüm.belli bir seride bu sorunla karşılaşılıyormuş.zaten ya anakartı değişiyorlarmış.yada yeni sıfır cihaz veriyorlarmış.

RottingChrist
06-09-2010, 11:00
detaylı bilgi için tşk.

emirhan sph
06-09-2010, 12:17
Ben yaklasik 4 5 aydir kullaniorm cok sukur su anda tik demedi alet cok memnunum ama skldim aletten :D Deistirmeyi dusnuyorum :)

Gecmis olsun..

ef186
06-09-2010, 15:45
Gecmis olsun canavar ...

Buğra A.
06-09-2010, 17:50
Teşekkür ederim arkadaşlar.Telefon bugün açıldı fakat açıkkende aşırı ısınma tekrarlanınca hemen aldığım yere götürdüm.30 dk bekledik,kendi kendine tekrar açıldı.Ben sebebi öğrendim.3G'den kaynaklanıyormuş.3G'yi kapattılar ve 2G'yi aktif konuma getirdiler.Cihaz sorunsuz şekilde çalışıyormuş.Aldığım bayii,KVK'ya götürmem gerektiğini belirtti.Turkcell müşteri hizmetlerinde ki konuştuğum görevlide aynısını belirtti ve sıfırının tahsis edileceğini belirtti.Yedeklemeyide hallettim.

buğra bu teknolojik aletler ile ilgili şanssızlığın nolcak senin

Nazar valla Özgür :)

Gecmis olsun canavar ...

Saol abicim.

Ferhat_V
06-09-2010, 17:51
geçmiş olsun bi ara benimkide çok ısınıyodu artık eskisi gibi normal...bilgisayarın başında tutuyorum genelde acaba ekrandan filanmı ısınıyo diye düşünüyordum ama alaksı olamaz..şimdide hoparlör patladı durduk yerde telefonu sırf mesaj için kullanıyorum :D servise bırakcam yakın zamanda kampanyadan almamış olsam direk elden çıkartırdım..

okanturan
06-09-2010, 17:56
çok sattım ama problemli olarak geri gelen olmadı

ReßeL
07-09-2010, 18:46
Valla ilk defa duyuyorum, gelismeleri aktarirsaniz sevinirim.

WRX_STI
08-09-2010, 09:53
Yedekleyebilmene çok sevindim
Gözün aydın

MKT
08-09-2010, 10:01
bende biraz araştırdığım kadarıyla 3g modülündeki ısınmanın fabrikasyon bi hata olduğunu öğrendim.zaten bu sorundan dolayı yetkili servise gelen cihazlar 1hafta ile 15 gün arasında yenisi ile değişiyormuş değişim yaparken sadece dış kapak parası talep ediliyormuş veya kendi arızalı telefonunuzun kapağını takıyorlarmış. bende 3g modem olarak pc üzerinden kullanırken çok ısınıyordu ama şimdi çözdüm olayı.3g yi kapatıyorum bilgisayara usb kablodan takıp BB deskop programını açtıktan sonra 3g aktif ediyorum sorun olmuyor.sadece bu sebepten dolayıda götürüp kvk ya bırakmak işime gelmiyor açıkcası veya çyle bir gereksinim duymuyorum. bazı modellerdede telefonun üzerinden konuşma yaptığınız hoparlör(kulaklık) çok ısınıyor ve bozuluyormuş.bunuda birebir değişim yapıyorlarmış.