PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : W116-W126 tavsiyesi ve birazda mercedes bilgisi

Ahmet Saraçoğlu
06-09-2010, 20:57
arkadaşlar , babama haftada bikaçgün semt içerisinde git gel de kullanabileceği bi mercedes bakalım diyoruz.garajda muhafaza edilsin , mümkünse temiz olduktan sonra , içimize sinip benimsendikten sora gerekmediği sürece satılmasın diye düşünüyoruz, ama ketifli bişeyler arıyoruz.Bütçe 7000 civarları.Kendi kullanımı içinde benim kullamımım içinde araç mevcut , sürekli gezmeyecek özette ama donanım , özellik konusunda bilgi sahibi değilim çok.Babamın aklındakilerde bayaa eskide kaldı..

şimdi , yola çıkış modelimiz w126ydı aslında.(motor , donanım vss bilmediğimden kasa adı yazıyorum sadece)kasa olarak güzel ama temizleri tek tük.nelere dikkat edilmeli , hangi motor hacminde yoğunlaşılmalı , motor enjeksiyonlumu , klima , abs varmı bilmiyorum...

ekstradan benim en çok istediğim , en beğendiğim kasa da 116 , benn w116 üzerinde duruyorum daha çok.eski kasa olduğundan bu fiyat aralığında w126 ya nazaran daha az yorulmuşlarını bulabiliriz diye tahmin ediyorum ama yine bi bilgim yok.tercih edilmesi gereken motor hacmi nedir , abs varmı vss soru işaretleri var kafamda...eski mercedes ci arkadaşlardan bilgi edinmem gerekiyor yani.
Siz bu iki kasa veya bunların haricinde ; bütçe dahili hangi kasayı , tavsiye edersiniz?alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Ahmet Saraçoğlu
06-09-2010, 21:24
yokmu mercedes ci?

Emir_b16a
06-09-2010, 22:01
bnle idare et :D

126 kasamızda war 116 kasamızda 116 kasanın ilk sahibiyiz

keza çok bi ayrıntısı yok 116 kasanın çürük çarık olmamasına dikkat et donanımları konusunda bilgim yok ama yürüyeninde sorun olmamasına dikkat et bazen dert olabilio motor konusunda çekincen olmasın temizse rutin bakımla uzun süre sorunsuz olur km de korkun olmasın

keza 126 kasada abs okuyucuları bozulduğu zmn bulması ws sorunoluyo yne motor konusunda çekincen olmasın lpg li vs die bizim arabada 10 senedir lpg war nerdeyse 500 binde kapak dahi açılmadı yne sorun yürüyende özellikle şanzumanda başlar onada iyi ayar yapan ustan warsa sorunu uzun wade de aşarsın biz en son 5 sene ewel yaptırdık hala sorunsuz usta adresi werbilirim o konuda

keza 300 se we 280 se sahibiyiz ikiiside gayet ii kondüsyonda

dikkat et kafadan kazalar mercedeste bi şekilde toplanıyo ama belden darbe aldıysa sakn yanaşma araca

döşeme konusunda ztn eski araç alıyosun herşey çıkabilir temizini bulmaya çalış

Ahmet Saraçoğlu
06-09-2010, 22:31
bnle idare et :D

126 kasamızda war 116 kasamızda 116 kasanın ilk sahibiyiz

keza çok bi ayrıntısı yok 116 kasanın çürük çarık olmamasına dikkat et donanımları konusunda bilgim yok ama yürüyeninde sorun olmamasına dikkat et bazen dert olabilio motor konusunda çekincen olmasın temizse rutin bakımla uzun süre sorunsuz olur km de korkun olmasın

keza 126 kasada abs okuyucuları bozulduğu zmn bulması ws sorunoluyo yne motor konusunda çekincen olmasın lpg li vs die bizim arabada 10 senedir lpg war nerdeyse 500 binde kapak dahi açılmadı yne sorun yürüyende özellikle şanzumanda başlar onada iyi ayar yapan ustan warsa sorunu uzun wade de aşarsın biz en son 5 sene ewel yaptırdık hala sorunsuz usta adresi werbilirim o konuda

keza 300 se we 280 se sahibiyiz ikiiside gayet ii kondüsyonda

dikkat et kafadan kazalar mercedeste bi şekilde toplanıyo ama belden darbe aldıysa sakn yanaşma araca

döşeme konusunda ztn eski araç alıyosun herşey çıkabilir temizini bulmaya çalış
eyvallah saolasın:D

peki w115 ve w126 için kasayı çekebilecek , tüketim açısından makul olan motor versyonları hangileridir?kanhilerini tavsiye edersin? 280 den 500 e kadar S var çünkü.

SErhat.
06-09-2010, 23:27
Merhaba arkadaşım.Nacizane klasik MB'ler hakkında biraz bilgim var sana da bildiğim kadarıyla;dilim döndüğünce yardım edeyim.

Şimdi W116 ve W126 firmanın ürettiği en güzel ve değerli araçlardan birisi.Ancak hemen ilave edeyim ikisinin de temizini maalesef ülkemizde şu şartlar altında bulmak zor.Bulunuyor ama fiyat aralıkları emsallerine nazaran oldukça yüksek.

W116'larda en önemli sorun çürümedir.MB'nin "W11.." kasa kodu ile başlayan araçlarının en önemli sorunu pas-çürümedir.Maalesef yıllara pek te dayanmıyorlar.O yüzden alacağın aracın da(W116 alacak isen) herşeyden öne kaportasına detaylı bir şekilde baktırmanı tavsiye ederim.116'larda bu sorun öyle bir hâl aldı ki;MB forumunda bu aracın birinin "kıç" diye tabir edilen kısımın çürüme nedeniyle gövdeden ayrıldığını yazmışlardı.

W126(Balina) serisinde ise böyle bir sorun olmadığı gibi üretildiği yıllara nazaran oldukça yenilikçi bir araç olarak kabul ediliyordu bu kasa MB'ler.Ama bunların da temizini oldukça bulmak zor.Geçen sene Ankara'da bir galeride '88 model W126 300SE vardı;orijinal;22.000 TL fiyat çekiyorlardı;sen düşün.Temizleri ciddi anlamda para ediyor.Ama meraklısına.Onun haricinde hor kullanılmış olanları da sen kullanmak istemeyeceksin.Çünkü adam etmek için ciddi masraf etmek gerek.Ayrıca yukarıda bir arkadaşın dediği ABS okuyucu parçasına dikkat et.
W116'larda en yaygın olan 280S olarak satılan modeller bildiğim kadarıyla.Çünkü TR'de en fazla o motor seçenekli modeli gödüm şu ana kadar.W126'larda da 300SE-SEL yine tutulanı heralde.(SEL olanlar da arka kapı biraz daha uzun oluyor-Long kasa)

Mesela şöyle bir W116 ister gönül ama yazdıkları fiyat düşündürücü..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-mercedes-1977-mercedes-280-s-dikkatli-bakin-30955109/detay

Emir_b16a
06-09-2010, 23:49
eyvallah saolasın:D

peki w115 ve w126 için kasayı çekebilecek , tüketim açısından makul olan motor versyonları hangileridir?kanhilerini tavsiye edersin? 280 den 500 e kadar S var çünkü.

w 115 lerde 230.6 lar gayet keyiflidir
w116 larda 280 se tercihinz olsun otomatik yada düzo size kalmış
w126 lardaysa 300 modelleri seçmeniz mantıklı olur lpgyle 32kr ciwarı yakarsınız düzgün ayarda

yedek parça konusunda sorunun olması aman yansanayi kullanmak yerine yıldızlı orjinal parça bulmaya çalış

Ahmet Saraçoğlu
07-09-2010, 00:39
bizimkiler bugün gümrük girişli , zamanın bi futbolcusundan alınma yeşil renk bi w126 380 se görmüşler , lpg yok , herşey orjinal temiz diye öce öve bitiremediler , 9 a kadar indirmişler fiyatı ama sahibindende biraz araştırınca baya uygun temiz araçlar var görünürde.Bu ara araştırıp bişeyler alalım diyorum hazır bu gazla:D

Ahmet Saraçoğlu
07-09-2010, 15:52
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mercedes-500-beyaz-melek-29080408/detay?keyword=mercedes

Şu araç üzerinde duruyoruz , konuştuk gidip bakıcaz büyük ihtimal.

gokselaltinok
07-09-2010, 15:57
Araca lpg ile binicez diyorsanız bence w116 için söylüyorum 280 s ama benzinde binicez diyorsanız 280 se.

Ahmet Saraçoğlu
07-09-2010, 16:08
lpg de binicez , bütçe paralelinde öyle çok çok büyük beklentiler yok tabi temizlik hususunda ama olabileceğin en iyisi olsun diye araştırıyorum biraz.Linkteki baya sindi içime , siz ne düşünürsünüz?

gokselaltinok
07-09-2010, 16:15
500 V8 E dikkat edin. vede w126 2. jenerasyon almanızı tavsiye ederim.86 modelle 90 arası olması lazım tam emin değilim ama. daha doğrusu w126 ya ya 15.000 gibi bi bütçe ayırın yada almayın. w116 da ise lpgde patlama çatlama olmasın yaz kış rahat rahat lpg kullanıyım diyorsanız 280 s tavsiyemdir. bütçenize göre araştırmanızı 280 s e yönlendirin bence.

SErhat.
07-09-2010, 17:10
Araç hâllice duruyor.Ama motor olarak nedir tam bilmiyorum.Bildiğim şey 8 silindirli olması(500 serilerinin) ve ciddi anlamda yakıt yakması.

Ahmet Saraçoğlu
07-09-2010, 17:36
misal bi 350 , 380 sel e kıyasla çok çok mu fazla olur? sağlıklı bi motor olduğunu varsayarsak benzinde ve lpg de iyi ayarla kaç kuruş yakar km de tahmini?

fsunnetci
07-09-2010, 17:50
benim fikrim o paralara alınacak mercedesten uzak dur çok uğraşırsın bence...

Ronin_
07-09-2010, 17:58
detaylarını, masraflarını bilmiyorum ancak

ilandaki araç tarzı balina kasa ve tek renk eski mersedeslere hastayım :)

alternatif olabilir belki

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mercedes-280-aracim-cok-temiz-81-model-29856765/detay

Emir_b16a
07-09-2010, 23:05
misal bi 350 , 380 sel e kıyasla çok çok mu fazla olur? sağlıklı bi motor olduğunu varsayarsak benzinde ve lpg de iyi ayarla kaç kuruş yakar km de tahmini?

ortalama 40 kr yakarsın

Low-Rider
05-07-2012, 09:33
85 model 280se düşünüyoruz.kasa kodları falan hiç bilmem mercedes'de.

Kronik problemleri,baş ağrıtıcak yanları varmı dır?

Yedek parça fiyatları ne durumdadır?

m110 motorda lpg patlatma yapmaz gibi birşey dedi sahibi , tek nokta enjyeksiyonlu olduğu için lpg'nin problemli olduğunu biliyorum.

Şoför tarafı cam motoru bozuk dedi , mesela kaç kuruştur bu motor ya da tamiri var mı?

Bu ve bunun gibi şeyleri merak ediyorum

fsunnetci
05-07-2012, 13:28
kronik problemleri o yaşta mercedeste şanzıman ilk başta gelir geneli otomatik vites çünkü