PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lpg... :(

ygtrn
07-09-2010, 10:56
arkadaşlar benzin fiyatları *****, babamda bu sebeple ya o arabaya tüp takarsın yada ben o aracı satacam dedi, yanlış anlaşılsın istemem öle lpg ye karşı bi insan değilim..... subarulara lgpg takıldığı taktirde 30 40 bin km de bir süpap ayarları bozuluyor ve boxer motor olduğundan dolayı, süpap ayarı motor indirilerek yapılıyor, yani ciddi bir masraf sözkonusu..... bunun yanında olası çıkabilecek bazı problemlerde mevcut....

internette araştırma yaparken böyle bir sisteme rastladım, kullanan bilen duyan varmıdır diye merak ettim.... ne dersiniz?
http://www.vialle.com.tr/neden_vialle_lpi.aspx

ayrıca aracımda afc neo, hks evc6, wrx ic gibi motorla ilgili yüklemeler mevcut, araç 1 barda yürümekte, td03 turbodan td04 e geçmeyi düşünüyorum ve short bloğum 40bin km de....

devil_berk22
07-09-2010, 13:45
vialla ömür boyu ayar gerektirmiyor ve sabancı güvencesiyle geliyor fiyatı diğerlerine göre biraz daha pahalıdır ancak ömürlük bir lpg dir ben tavsiye ederim eğer vialle olmassa prins olabilir oda en az vialle kadar kalitelidir

XoR
07-09-2010, 13:48
Biz 2005 Forester 2.0XT teleflex taktırdık. Çok memnunuz. Almanyada Fabrika çıkışı Subarulara direkt olarak Teleflex takıyorlar.

http://www.teleflexgfiturkiye.com/Teleflex-Haber/1-43/Subaru-GFI-yi-Tercih-Etti.html

asvtec
08-09-2010, 01:27
Vialle lpg sistemi değildirLPİ sistemidir , lpg den farklı olarak lpg gazını sıvı halde emme valfinin önüne gönderir.Sıvı halde olmasından dolayı performans kaybı yok denecek kadar azdır.Vialle nın suan için en buyuk dezavantajı yaygın servis ağının olmayışıdır.Sana tavsiyem Prins ,teleflex ya da BRC dir.

Spawn
08-09-2010, 01:32
rektefiyecimle geçen gün sohbet ediyoruz ,

nasıl gidiyor abi işler sorusuna ; " lpg li arabalar olmasa iş yapamayız efe" cümlesini duyunca bir kez daha soğudum lpg den .

öylesine bir bilgi..

Xenomorph
08-09-2010, 01:44
rektefiyecimle geçen gün sohbet ediyoruz ,

nasıl gidiyor abi işler sorusuna ; " lpg li arabalar olmasa iş yapamayız efe" cümlesini duyunca bir kez daha soğudum lpg den .

öylesine bir bilgi..

aynı lafı dayımda söyler hep :)...

ama arkadaşın durumu cidden sıkıntı verici

bence dumenden stepneyı bagaja koy asagıyada tup hesabı yap :D...yada kardeşim en mantıklısı bi usta bul yada dayımı subaru ustası yapalım :) babana motor ıster masraflar cıkarır falan dıyelım belki vazgeçer..:(

allah kolaylık versin kardeşim

borina57
08-09-2010, 01:48
prins içinde bmw nin önerdiği tek marka diye biliyorum.
çevremde yakından bildiğim ve kullandığım 2 araç var biri 1.6 laguna II biri marea liberty
lagunada 2 marka denedik hala hayır yok.illallah ettik artık.
marea da hiç bir sorun olmadı ve 2 seneyi geçti.
artık şans diyorum yani bu lpg işi.laguna yüzünden herkese soruyoruz konuşuyoruz herkes farklı diyor.
aracın yürürünü etkilemiyor diyenlerle de bi 20 bin km yapsınlar sonra konuşalım diyorum.
prins ve diğer pahalı markalar haricinde olan lpg markaları.ileride mutlaka etkiliyor diyebilirim.lagunayı benzine alınca aracın çehresi değişiyor valla ki mareada öle...

Ahmetfikri
08-09-2010, 01:54
lpg ile benzinin avansını bi türlü ayarlayamıyoruz şuan lpgde çok güzel ama benzinde şakırşakır avans vuruyor benzine göre ayarlarsak lpgden verim alamıyoruz bela bi iş

By_HaNNibaLL
08-09-2010, 03:37
Bizim ustanin alfada var zavoli galiba lpg ve benzin hiç fark yok 2sindede canavar gibi calişiyor ne ses var ne sorun ama sürekli ayarlarini yapar durur

Orhan
08-09-2010, 06:46
Teleflex taktır ankara'da teleflex takılı 3-4 forester xt biliyorum kullanıyorlar bi sıkıntılarınıda duymadım

flexamin
08-09-2010, 07:58
teleflex yada prins taktır. geçen babamın arkına geldi (özbekler) sti 'ya prins taktılar. sti cı çok memnun ve hiçbir sorun yokmuş bahçelievler de denk geldik onla biraz sohbet etmiştik.

Dynatech
08-09-2010, 09:41
Vialle kesinlikle tavsiye etmem. Biz 2009 Suzuki Grand Vitaraya taktırdık , ama sorunlar hiç bitmedi. Ank daki servis elemanları oldukça bilgisiz. İstanbul dan destek geliyor sürekli ama souc olarak çözemediler sorunları bir türlü.. Geri söküldü sistem komple. Teleflex taktırmayı düşünüyoruz..Piyasadaki en kaliteli sorunsuz sistem.

Orhan
08-09-2010, 10:22
teleflex yada prins taktır. geçen babamın arkına geldi (özbekler) sti 'ya prins taktılar. sti cı çok memnun ve hiçbir sorun yokmuş bahçelievler de denk geldik onla biraz sohbet etmiştik.

sti'a nasıl bi enjektör takmışlarda sorun olmuyormuş o kapasitede lpg enjektörü varmıymış wrx olmasın araç

driftnolimit
08-09-2010, 10:46
yakın arkadaşımın 540İ'ye Teleflex taktırdık. Şu anda şahane gidiyor hem yakıt hemde sorunsuzluk açısından.
Takılan yer çok bilgili ve disiplinli çalışıyor. Ayrıca hep büyük motorlu ve üst sınıf otomobillere iş yapıyor. Memnun kalacağını düşünüyorum.

CGR328
08-09-2010, 15:28
ankarada kayra otogaz tufan usta ostimde araştırırsan bulursun Ankarada tek diyebilirim

ygtrn
08-09-2010, 15:34
peki bu vialle kitiyle ilgili ayrıntılı bilgi verebileek bir arkadaş varmı? birtane olumsuz yorum var, birkaç yorum daha olsa fena olmaz....

__FrK__
08-09-2010, 16:00
Prins servis performans sorunsuzluk vs. iyi bir markadır maslakta TGS gaz var forester montajı falan yapmışlardı Şenol Abi var sahibi Faruktan aldım bilgilerinizi dersen istediğin her soruna cevab verecektir. http://www.tgsotogaz.com.tr/index.php?s=iletisim

ecthelion
08-09-2010, 16:30
sti'a nasıl bi enjektör takmışlarda sorun olmuyormuş o kapasitede lpg enjektörü varmıymış wrx olmasın araç

STi ve WRX enjektörleri arasındaki fark 110cc. 440cc'yi kaldırabilecek bir LPG enjektörü ben duymadım.

oğuzk
08-09-2010, 16:45

2.4 Volvo'ya "özbek opel" ahmet usta prins taktı mükemmel. zaten 2.0 motordan aşağı araba yok her gittiğimde S80-s60-5.20 vs :)

kv661
08-09-2010, 22:44
LPG'de en kralı Prins'tir. Teleflex'te zaten Prins'in ürettiği enjektörleri kullanmaktadır. Sıvıdan direkt olarak LPI olayını ilkd efa duydum. Elbet ki bir zararı vardır diye düşünüyorum. En nihayetinde 103 oktan sıvı yakıt olacak.

Prins ise benim aracımda takılı.

Sana verebileceğim en iyi tavsiye Prins,Teleflex ya da BRC'den birini taktır ve taktırırken sakın kafaya takmadan git. Ne kadar çok özenirsen o kadar arıza çıkarıyor.