PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar Kazalı bi araç toplamayı düşünüyorum Sizce Ne önerirsiniz ..?

DR808
11-09-2010, 21:52
Sizce ne önerirsiniz arkadaşlar kazalı araç toplarken parca fıyatlarını kataraktan 106 gti, 306 gti , vti , gsi , Si , cr-x bunlardan hangisi mantıklı ve uygun bı fıyata denk gelır benım ıcın? :icon_tup: yardımcı olursanız sevınırım :beuj:

Low-Rider
11-09-2010, 21:53
Daha önce tartışılmıştı bu konu.

Aracı toplarken parçaları uygun şekilde temin edicek ve yaptırıcak çevren yoksa pahalıya gelir deniyordu

DR808
11-09-2010, 21:55
Daha önce tartışılmıştı bu konu.

Aracı toplarken parçaları uygun şekilde temin edicek ve yaptırıcak çevren yoksa pahalıya gelir deniyordu

Ben Esnaf çocuguyum o zaman öyle hesaplıyalım..

mmustu
11-09-2010, 21:59
valla aracın durumuna göre değişir markasına modeline göre değişir

çıtır hasarlı uygun araç alıp toplamak heleki esnaf olan için mantıklı elde para olunca çok güzel arabalar düşüyor

kadir jdm civic
11-09-2010, 22:07
kardeşim valla honda çok daha iyi olur hondanın malzemelri ucuza bulunuyor yanı si toplarsan hele motoru patlak bulursan çok daha iyi olur. antalyada honda peynir ekmek gibi gidiyor valla hemde çogu sehirdeki fiyatlardan yüksege gidiyor ve satması çok kolay alıcısı çok

Ferhat_V
11-09-2010, 22:37
bmw e30 e36 e46 para varsa tabi toplamak güzel iş :)

DR808
11-09-2010, 23:22
Bmw bi kere topladım :D güzeldi bi daha gerek duymuyorum usta :D

Berk
11-09-2010, 23:57
Ben bi ara yaptım bu işi güzel iş işin sırrı aracı ucuz almakta.Parçalar zaten çıkmacılarda zebil gibi.

Diyadin
12-09-2010, 00:05
Kafadan kazalı olmasın taklalı olmasın şasesi kulesi sorunlu olmasın ama şunu bilin araba asla eski tadında toplanamıyor malesef.

Oto parçacısı bi arkadaşıma 2005te 307 aldık. Kendisi bu işin içinde olmasına rağmen arabayı aldığımız kişide tanıdık olmasına rağmen, arabayı yürür vaziyette almadığımızdan topladıktan sonra bir çok parçanın söküldüğünü yada arızalı olanlarla değiştiğini farkettik.

Araba önden kazalıydı asla normal araba kıvamına getirilemedi. Kendim kaza yaptığım arabalardada aynı sorunu yaşadım hiçbir zaman normal arabayla aynı kefede olmaz satarkende yalan söyleyemeyen biriyseniz malınız para etmez en iyisi hiç bu işe girmemek derim karar sizin.

-batu-
12-09-2010, 00:09
kazalı değilde belki temizi güzeli pek kalmamış biraz yaşlı bir arabayı OEM olarak toplamak daha zevkli olabilir diye düşünüyorum hem diyadin'in bahsettiği sorunlarlada karşılaşmazsınız. Zevk ve imkan meselesi tabikide.

Spawn
12-09-2010, 00:11
ben olsam , bu yazdıkların içinden piyasası en pahalı olanı yapardım , vti o da sanırım . crx i yapsan kaça satıcan örneğin arabanın piyasası zaten belli.

si da keza.

ben olsam vti seçerdim

Eray Yümsel
12-09-2010, 00:12
Ben Esnaf çocuguyum o zaman öyle hesaplıyalım..

madem esnaf çocuğusun bize ne soruyosun :)

OverDose
12-09-2010, 00:22
306 gti kaporta parcalari ve yuruyen aksami gayet ucuz AMA araci alirken ucuza almalisin yoksa kar edemessin 106 da olabilir vti bulabilirsen oda olur crx si bence girme bu 3 secenek en mantiklilari parcasi bol toplamasi kolay

Ludacris
12-09-2010, 00:39
Alip bineceksen crx en uygun olur olur. Bindigin kar kalir yanina satarken en fazla 300-500 birakir.
Vti toplarsan para kazanirsin zibil gibi taklalisina 25 veren hande fani bulursun :D
madem sanayi tozu yuttun;)

Ferhat_V
12-09-2010, 00:40
esnaf çocuğu deyince aile normal esnaf zannettim bakkal market emlakçı vs..kazalı arabadan para kazanılcağı aklıma gelmedi o yüzden e30 topla dedim :D hiç girme öyleyse..

Emir_b16a
12-09-2010, 01:30
mercedes topla

DR808
12-09-2010, 08:43

Insanların Görüşlerini almak Kötü bi fikir olmasa Gerek merakımdan Ayıryetten esnaf cocuguyum dıye herseyı bılıcek halımde yok merak ettım arastırıyorum o olsa nasıl olur bu olsa nasıl olur dıye

DR808
12-09-2010, 08:45
mercedes topla

Toplu bi mercedesim var 94 model E200 Kız gibi orjinal full hatasız :) İsteyene satarım :D

DR808
12-09-2010, 08:47
Kafadan kazalı olmasın taklalı olmasın şasesi kulesi sorunlu olmasın ama şunu bilin araba asla eski tadında toplanamıyor malesef.

Oto parçacısı bi arkadaşıma 2005te 307 aldık. Kendisi bu işin içinde olmasına rağmen arabayı aldığımız kişide tanıdık olmasına rağmen, arabayı yürür vaziyette almadığımızdan topladıktan sonra bir çok parçanın söküldüğünü yada arızalı olanlarla değiştiğini farkettik.

Araba önden kazalıydı asla normal araba kıvamına getirilemedi. Kendim kaza yaptığım arabalardada aynı sorunu yaşadım hiçbir zaman normal arabayla aynı kefede olmaz satarkende yalan söyleyemeyen biriyseniz malınız para etmez en iyisi hiç bu işe girmemek derim karar sizin.

Tabikide haklısın usta ama alırken araca bakarız ona gore alırız dıkkat etmek gerekıyo haklısın aracı toplasan bıle bı sorun yok dıyosun yolda gıderken pat bı sorun cıkıyo kullanırken anlıyosun bunu ama bursadada ustalar var yanı işinin ehli :icon_tup:

Mr.K
12-09-2010, 09:18
Az hasarli olmasini oneririm,saygilar.

egeturbo
12-09-2010, 11:42
öncelikle bulduğunuz aracın piyasasının çok altında olması gerekli.Arabayı toplayacak kişi o marka üzerinde bilgili ve tecrübeli olması şart.Yedek parça konusunda çok iyi çevre isteyen bi iş.İlla çıkmacılarda dolu parçası var diye zıplanmaması gereken bi iş bugun sıfırı 400 tl olan parçaya çıkmacıalr 350 bile isteyebiliyor.Bence hiç girmesin riskli bir iş bizde kendimize 156 almıştık beyaz renk en son arabayı parçalamak zorunda kaldık tamamen çevre ve ucuz parça işçilik gerektiren bir iş

By_HaNNibaLL
12-09-2010, 15:27

Sorunun cevabi bu bence hiç yorum bekleme:heyoo::icon_tup:

Frank
13-09-2010, 16:01
Az hasarli olmasini oneririm,saygilar.

Bncede cok hasarlı arac alma şase saglam olsn

Orhan
13-09-2010, 16:12
en rahat ve ucuza şahin toplanır :D
bence hiç uğraşma kasası temiz bişey bulup direk yürüyenini motorunu vs. toplayarak hevesini gider kaportacı boyacı şaseci vs. adamı yorar katil eder titizlenirsen cinnet geçirip tüm sanayiyi doğrayabilirsin ;)

DR808
20-09-2010, 00:10
Sorunun cevabi bu bence hiç yorum bekleme:heyoo::icon_tup:

Yorum beklemiyorum bilgi topluyorum acaba hangisi önerilir diye sen bilmediğin bi arbayı alırmısın?

kado
20-09-2010, 12:52
direkleri hasar görmeyen , tavanı ezilmemiş bir araç alman dhaa sağlıklıdır

BU®AK
20-09-2010, 13:03
Aldığınız araca, aracın hasarına, kafanızdaki projeye göre herşey değişir. 2 ay önce kendi aracımı sigorta şirketi ile papaz olduğum için pertden tekrar diriltdim hasarın boyutu an an saniye saniye değişiyor ki bende bu işi yapıyor sayılırım her şeyi piyasa fiyatı değil bayiye geliş fiyatına aldım. Düşün ki standartda bu kadar zorluk çekiyorsun eğer alıp sağlam bir halde yapacam dersen sadece kolay gelsin derim...

Melih-Ö
20-09-2010, 17:53
ne alırsanız alın artık kazalı araç alıp toplama devri bitti. Uğraştığınızda çabası. Ben kısaca değmez diyorum benim babamda kaportacı :)

By_HaNNibaLL
20-09-2010, 18:27
ne alırsanız alın artık kazalı araç alıp toplama devri bitti. Uğraştığınızda çabası. Ben kısaca değmez diyorum benim babamda kaportacı :)

:bravo::bravo: bencede artik arabayi pert al topla kazali al topla falan onlar bitti

fastchild
20-09-2010, 18:41
bitti o tip arabalardan kar etmek anca çok temiz yaptırcaksın baya para harcıyacaksın o zamanda kar edemessin aile aracı olarak kullanılan aracım satılık 1 defa kazası olmuş yaptırdık
sorulan sorular şunlar
kazası varmı
değişeni varmı
boyası varmı
kılı varmı
tüyü varmı
yünü varmı
v.s v.s v.s
adamın sinirini bozuyo bu tip sorular uğraştığında cabası hala satamadık

DR808
20-09-2010, 20:54
Anlaşıldı Almıyom Araba İçimi Kararttınız :D