PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : focus sport trend vs primera gt

Emir_b16a
14-09-2010, 03:55
focus sport trend vs primera gt

arkadaşlar performans olarak birbirlerine yakın olduklarını düşünüyorum
uçmasada sürünmeselerde gideri az çok olan arabalar warsa bilgisi olan performans açısından karşılaştırabilir

donanım,motor dayanıklılığı,sportiflik,kullanım kolaylığı ve modifiye edilebilirlik açısından siz olsanız hangisini tercih ederdiniz neden ?

yakıt konusunda da karşılaştırırsanız sevinirim

EREN34
14-09-2010, 10:12
Niisan hakkında bilgi yada tecrübe sahibi değilim.Kulaktan dolma diyelim.Focus bir arkadaşımda var sport trend.Bence gayet konforlu alınabilecek bir araç.Yakıt konusunda 13-14 litre yakıyor ş.i. Performans o kadar yakıta motor gücüne göre bence vasat.Yolda yürürken görüdüğüm GT ile kıyaslarsak sanki GT daha hızlı?

Ludacris
14-09-2010, 10:24
Focus daha iyi bi seçenek ark. Aracını kullanmıştım.
Ama gt de göze hoş gözüküyor nedende cekici denebilir.

flexamin
14-09-2010, 10:41
zamanında gt ile deneme fırsatım olmuştu. 2 vites ve 3.vites roll de

2. vites 70 civarı basmıştık maksimum 2 boy falan önde olmuştum.
3. vites 90 -100 civarı bastık onda da 1 boy öndeydim 180 e kadar 220 civarıda kafa kafaya gelmiştik.

Araçlar tamamen stock tu. denediğimizde.

gt biraz daha hafif olsa veya hafifletilmiş olsa can yakabilir.

Schumi
14-09-2010, 11:00
Alacak olsam Focus alırım ama kesinlikle LPG takarım.

flexamin
14-09-2010, 11:05
denildiği kadar çok yakmıor şehir içi hafta da 2-3 sıkmama rağmen max. 11 litre yaktım :) şehir dışı 90 km sabit hızla 8 lt yaktım :)

lpg de şehir içi full sıkmayla :D 180-190 yakıorum
uzun yolda 120 km ile kullandığımda max 150 yakıorum

focus musty35
14-09-2010, 11:46
focusun iç dızaynı konforu yol tutusu ve goruntusu olarak gt den com daha iyi ama performansını bılemıcem 130 hp olmasına ragmen cok ıı gıtmıyor kadranda yazan 220 ı dırek yapıyor fakat cok ıı performans bekleme

M U R A T
14-09-2010, 12:17
zamanında gt ile deneme fırsatım olmuştu. 2 vites ve 3.vites roll de

2. vites 70 civarı basmıştık maksimum 2 boy falan önde olmuştum.
3. vites 90 -100 civarı bastık onda da 1 boy öndeydim 180 e kadar 220 civarıda kafa kafaya gelmiştik.

Araçlar tamamen stock tu. denediğimizde.

gt biraz daha hafif olsa veya hafifletilmiş olsa can yakabilir.

sana sağlıksız bir gt denk gelmiş olabilir 150 hp olan gt gayet güzel gider hatta o kasa 1.6 primera bile trend e yakın gider

yearone
14-09-2010, 12:19
Direkt focus diyorum. Daha hoş duruşu var ve daha yeni duruyor...

ykavcioglu
14-09-2010, 12:22
performans yakıt dengesi ve 4 kapının avantajıyla gt...

EREN34
14-09-2010, 12:56
Focus'un yakıt olayı karışık sanırım:S Arkadaşım 45 litre LPG ile 300 km yol yapıyor ki genelde sıkmaz kendisi öyle

flexamin
14-09-2010, 13:57
Focus'un yakıt olayı karışık sanırım:S Arkadaşım 45 litre LPG ile 300 km yol yapıyor ki genelde sıkmaz kendisi öyle

Valla ben de 420 km yaptım ekonomi spec kullandığımda..

sana sağlıksız bir gt denk gelmiş olabilir 150 hp olan gt gayet güzel gider hatta o kasa 1.6 primera bile trend e yakın gider

emin ol o arac senden benden saglikliydi full bakimli sahibi pimpirikli biri.. ben şunu anlamıyorum focus bi aracı geçince geçilen araç hemen sağlıksız oluyor ne hikmetse..

focus u hafife almayın ;) focus war focus war..

DogukanB
14-09-2010, 14:28
nissan bana göre daha özel bi araba. body'si, jantı vs.

focusun tek kapı olmasından başka fazlası yok diğer focuslardan

ayrıca focusun içide oldukça kötü

initial-D
14-09-2010, 15:08
focusun 0-100ü 9,2 torku daha az,rüzgar direnç katsayısı daha fazla,20 hp daha güçsüz,maximum hızı 200km.

primera 0-100ü 8,8, torku az daha fazla,daha güçlü,direnç katsayısı daha düşük.

sağlıklı bir primeayı focus geçemez.130 hp bir otomobil zaten gitmiyor.ayrıca konsoluda çok kötü

primera daha özel bir otomobil.btcc gibi serilerde yarışan super tourerlerin üretilmesi gereken yol versiyonu olarak sr20de motorla satılan bir otomobil.bence daha iyi daha kıymetli ama adam gibi bi primera gt bulmak boyasız vti bulmaktan çok daha zor

90lı yılların sedanlarından güzeli varmı?:)şu duruşu bile yeter bence.

http://designercars.nl/biler/Nissan-Primera-10188.jpg

pepecura
14-09-2010, 15:09
focus bi başka yaaa :D

EREN34
14-09-2010, 15:10
focus bi başka yaaa :D

Bir akşam video çekelim mi? :D :D

pepecura
14-09-2010, 15:14
olur kanka bıde GT buluruz

SONE-R
14-09-2010, 15:16
fokusla kıyaslanmaz ya.. bırak fokusu... nissan çok daha güzel ondan..

EREN34
14-09-2010, 15:16
olur kanka bıde GT buluruz

Detayları konuşalım;)

pepecura
14-09-2010, 15:24
1 aylık focus trend kullanıcısıyım daha once bravo clıo sport ve bu sınıfta aracların olmuştu mukemmel bır arac dıyebılırım cunku daha ıyısıne bınme fırsatım olmadı :) aldıgımda gaz uzerındeydı yoksa taktırmazdım ama şu bır gercek gazda 220 kurus yakan arac benzınde gargara yapar gıbı bı tavır :) benzıne aldıgım zaman beygırlerın bırbırıne deydıgını hıssettıryor tabıkı ama gazsız şehır ıcı kullanılacak bir arac degıl bence...içi cok genıs mukemmel bır yol tutusu konfor 10 numara ötesı BMW merso falan olur dıye tahmın edıyorum.. dış görunum olarak cok kolay angel ve ledlı stop bulabılırsın yayı ıvırı zıvırı peynır ekmek gıbı dolu. motor modıfıyesınde aracı alır almaz kat ıptalı ve duz boru ardından fıltre yaptım benı tatmın edıyor. bunun derecelisi kısası vs. vs. daha fena bısey olur heralde :D

facia
14-09-2010, 15:28
primera GT, focus ST yi çok rahat rolldada dragdada geçer ....

flexamin
14-09-2010, 15:49
1 aylık focus trend kullanıcısıyım daha once bravo clıo sport ve bu sınıfta aracların olmuştu mukemmel bır arac dıyebılırım cunku daha ıyısıne bınme fırsatım olmadı :) aldıgımda gaz uzerındeydı yoksa taktırmazdım ama şu bır gercek gazda 220 kurus yakan arac benzınde gargara yapar gıbı bı tavır :) benzıne aldıgım zaman beygırlerın bırbırıne deydıgını hıssettıryor tabıkı ama gazsız şehır ıcı kullanılacak bir arac degıl bence...içi cok genıs mukemmel bır yol tutusu konfor 10 numara ötesı BMW merso falan olur dıye tahmın edıyorum.. dış görunum olarak cok kolay angel ve ledlı stop bulabılırsın yayı ıvırı zıvırı peynır ekmek gıbı dolu. motor modıfıyesınde aracı alır almaz kat ıptalı ve duz boru ardından fıltre yaptım benı tatmın edıyor. bunun derecelisi kısası vs. vs. daha fena bısey olur heralde :D

bende zetec 280/280 egzantrik + yazılım + green cai + custom catback + hafif volan wardı boşaltmadan önce :) yanlız orta susturucu iptal olması fena öldürüo 2.0 ları .. bu arada motor kodunuz nedir ?

Swift
14-09-2010, 15:55
temizi bulunursa tartışmasız gt.görünüş, konsol, 4 kapı, sr20de...

pepecura
14-09-2010, 15:59
bende zetec 280/280 egzantrik + yazılım + green cai + custom catback + hafif volan wardı boşaltmadan önce :) yanlız orta susturucu iptal olması fena öldürüo 2.0 ları .. bu arada motor kodunuz nedir ?

hocam hıc merak etmedım motor kodunu zetec ekonomı :) 2000 model aracım valla dırek dumduz 61 çaktık aslında benımkı bı anlık basiretin bağlanmasıyla oldu clio sportu saatım bır hafta surmeden focusu aldım. arac hakkında sıfır bılgıye sahıbım yanı :o

EREN34
14-09-2010, 16:01
hocam hıc merak etmedım motor kodunu zetec ekonomı :) 2000 model aracım valla dırek dumduz 61 çaktık aslında benımkı bı anlık basiretin bağlanmasıyla oldu clio sportu saatım bır hafta surmeden focusu aldım. arac hakkında sıfır bılgıye sahıbım yanı :o

Kanka o 51 olmasın? Engin 51 koydum diyor sen 61:) Bu arada o florasanın parada senden çıkmış öyle dedi beni arayıp:D

pepecura
14-09-2010, 16:14
51 ya 61 nerden cıktı :) trabzon ya kanka kan çekıo :)

Şahan
14-09-2010, 16:34

uzun süre bindim ben sporttrend'e ama egzantrik bulamamıştım..nedir markası acaba? bide emme ve egzos lift derecelerinden emin misiniz?.. konuya gelince eski bir kullanıcısı olarak Primera GT'nin Focus'u çok ciddi hayal kırıklığına uğrattığını söylemek isterim..

flexamin
14-09-2010, 17:43
ford racing den almıştım . takıp çıkaralı 2 sene falan oldu. .

bu arada 2.0 sport trendlerin boru çapı 55 ( orjinal ölçüsü)

PimPCaR
14-09-2010, 18:09
zamanında temizini bulabilseydim primera gt alıyordumki ara kasa 1.6 bulup onu almayı tercih etmek durumunda kaldım. gt çok özel bir araçtır. focusun sportrendiyle ne yürüyüşünde ne konforunda nede yakışında kıyaslanabileceğini sanmıyorum. Gt ismini çok güzel taşıyan bir araçtır. Kurcalanmaya müsait olması açısından tercih edilmelidir bence. normal kullanıcı için çok yakabilen ve kontrolu zor bir araç olur. Dişli oranlarıyla oynandıgında çok güzel hızlanabilen ve top speed olarakta yukarılara cıkabilen bir aractır. sürüş stili olarak sert bir karakteri var. süspansiyonları iyi durumdaysa aracın standart hali bile sanki yaylı bir arac kullanıyormuscasına sağlam bir direksiyon hakimiyeti verir. 4 kapı olması ailesi ile binenler için avantaj. donanım olarak bahsetmeme gerek yok sanırım. bence focusa gore kesinlikle tercih edilebilecek bir arac..

M U R A T
14-09-2010, 19:24
emin ol o arac senden benden saglikliydi full bakimli sahibi pimpirikli biri.. ben şunu anlamıyorum focus bi aracı geçince geçilen araç hemen sağlıksız oluyor ne hikmetse..

focus u hafife almayın ;) focus war focus war..

inanmışsın;)

flexamin
14-09-2010, 19:41
inanmayla alaka yok denemiştik .. çoğu kişi stokken bile aracımın nasıl gittiğini biliyor. ;) burda fanatikliği yapmadım dikkat edersen. ayrıca gt yide kötülemedim dikkatli okursan...

M U R A T
14-09-2010, 19:47
gt yi kötüledin diyen yok araban sağlıklıda olabilir yani gitmesi gerektiği kadar gider ama gt geçmesinin normal şartlarda imkanı yok ama sen 2.0 se (130 hp) modeliyle denediysen ayrı konu

Ludacris
14-09-2010, 19:54
Ya geçer deler tartışması yapılmasında.
Sonuçta farklı yapıda 2araç fokus güzel 2.elide primeraya göre kat kat canlı. Primeraya binmiştim kötü değil ve gerçekten çekici duruyor o kasalar dükkanın orda bi elemanda, karlık ve güzel bi jant vardı ve gayet güzeldi.
2kapı isterden fokus
sedan olsun dersen primera derim.
(ford eskiden lord du:( opel gibi oda bi garipsedi. Zaman geçtikçe)

Sierra Rs
14-09-2010, 21:51
uzun süre bindim ben sporttrend'e ama egzantrik bulamamıştım..nedir markası acaba? bide emme ve egzos lift derecelerinden emin misiniz?.. konuya gelince eski bir kullanıcısı olarak Primera GT'nin Focus'u çok ciddi hayal kırıklığına uğrattığını söylemek isterim..

focus'a ekzantrik mili demek,vts'e yay bulmak gibi biseydir herhalde binlerce ekzantrik satan kişi var ebayda yada baska sitelerde..

flexamin
14-09-2010, 21:55
en basit örnek crower firmasının da war yanlış hatırlamıosam 272/256 mı neydi

MuratGürakan
14-09-2010, 23:05
geçenlerde burda video konmuştu 1.4 civic sadece egzoz var arabada onu bile geçemiyordu 60 dan basınca anca 160 170 de yanına gelebiliyordu primera gt nasıl iyi gider diye yorum yapılabiliyor anlamıyorum.

M U R A T
15-09-2010, 09:16
geçenlerde burda video konmuştu 1.4 civic sadece egzoz var arabada onu bile geçemiyordu 60 dan basınca anca 160 170 de yanına gelebiliyordu primera gt nasıl iyi gider diye yorum yapılabiliyor anlamıyorum.

1.4 civic 106 da geçiyo zaten yersen...burda bir arkadaşta gt vardı satmasaydı gel gör derdimde neyse..

MuratGürakan
15-09-2010, 11:25
1.4 civic 106 da geçiyo zaten yersen...burda bir arkadaşta gt vardı satmasaydı gel gör derdimde neyse..

hayırdır arkadaş?? Bu ne biçim bir uslup. Araştır gör kendin. Zaten hep bi arkadaşta olur ama satmış olur yaa ne hikmetse hiç göremeyiz bu tarz şeyleri.
-----
Buyur kardeş....
http://www.streetfire.net/video/honda-civic-14-is-nissan-primera-20-gt-volvo_741992.htm
http://www.streetfire.net/video/honda-civic-14-is-nissan-primera-20-gt-volvo_741993.htm
------
Ben hiç kullanmadım primera ama videodan gördüğüm kadarı ile o kadrda abartılacak bir araç değil.

initial-D
15-09-2010, 11:40
hayırdır kardeş?? Bu ne biçim bir uslup. Araştır gör kendin. Zaten hep bi arkadaşta olur ama satmış olur yaa ne hikmetse hiç göremeyiz bu tarz şeyleri.
-----
Buyur bol keseden değlide dayanaklı at
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=50257&highlight=primera+gt

ha sen sadece bu videodaki "sağlıklı" ama lpg yemiş 18" jantla ölmüş bitmniş primeraya bakarak bunların eşek olduğunu söylüyorsun

115hp lantisin 130luk ford focusu geçtiği videoda vardı.ozaman o lantis senin verdiğin videodaki s40 ile yürüyecek?

http://www.streetfire.net/video/lantis-18-focus-20-sport_694430.htm

bir videodaki olaya bakarak kesinmiş gibi yorumlar yapmayın.illa bişeye dayandıracaksak al bende buna dayandırayım.

lantis 115hp ve aşırı uzun şanzımanıyla 35hp güçsüz olmasına rağmen primera ile yürüyecek öylemi

MuratGürakan
15-09-2010, 11:44
valla kullanmadığınız araçları videolardan gördüklerinizden yorumlarsınız. bunun başka yolu yoktur...
Bir arkadaşımdanda duymuştum çok gitmiyor dediğini biliyorum eskiden aracı imiş. Ama onun denemesi söylemesi benim için önemli değil. Video da pekte iç açıcı gitmiyor malesef.
-----
Bu arada bencede gitmiyor 2.0 focuslar lantisin gidişini bilmem ama focus öyle iç açıcı gitmiyor malesef.
-----
-----
iyigidenlerinin videolarınıda görebilsek ona göre yorum yapsak mesela ama sadece iyi gidiyor denince pek bişey ifade etmiyor.

facia
15-09-2010, 12:22
valla kullanmadığınız araçları videolardan gördüklerinizden yorumlarsınız. bunun başka yolu yoktur...
Bir arkadaşımdanda duymuştum çok gitmiyor dediğini biliyorum eskiden aracı imiş. Ama onun denemesi söylemesi benim için önemli değil. Video da pekte iç açıcı gitmiyor malesef.
-----
Bu arada bencede gitmiyor 2.0 focuslar lantisin gidişini bilmem ama focus öyle iç açıcı gitmiyor malesef.
-----
-----
iyigidenlerinin videolarınıda görebilsek ona göre yorum yapsak mesela ama sadece iyi gidiyor denince pek bişey ifade etmiyor.

Lantisinde aman aman bir gidişi yok... 1.6 ies kadar gider belki çok az daha iyi

pepecura
15-09-2010, 12:28
115 lik lantis bulsakda denesek :D

EREN34
15-09-2010, 12:32
115 lik lantis bulsakda denesek :D

Sende uçanla denesek kaçanla denesek hayırdır oğlum birşeyler yaptında bizim mi haberimiz yok?:D

initial-D
15-09-2010, 13:14
-----
-----
-----

videoya bakarak yorum yapmak çok yanıltıcı.videoya bakarsan 90 hp 1,4 aracın 150 hp 2,0 aracı geçtiğini görürsün.böyle bişey varmı?araç hakkında bişey bilmiyoruz,kullanan hakkında bişey bilmiyoruz.

teknik veriler var ortada.primera 0,5 saniye daha hızlı 0-100de.aynı ivmelenmeyle kalkarlarsa kabaca 12 mt önde olur primera.hadi sonradan açıldı diyelim kafa kafaya olsun.maksimum hızda da primera önde.rüzgar sürtünmesi daha az.kiloları hemen hemen aynı.tork avantajı var.daha ne istiyorsunuz anlamadım ki.

sağlam primera gt nin sağlam focus st ye geçileceği bi dünya yok.

pepecura
15-09-2010, 14:35
Sende uçanla denesek kaçanla denesek hayırdır oğlum birşeyler yaptında bizim mi haberimiz yok?:D

kanka altın 61.. uçanla deneyelim :D

yok be hacı anfının bırını sattım basıda eve koydum aksama deneyelım :p

EREN34
15-09-2010, 14:36
kanka altın 61.. uçanla deneyelim :D

Alacam gazı 2. parti merak etme moruk:)

M U R A T
15-09-2010, 19:22
hayırdır arkadaş?? Bu ne biçim bir uslup. Araştır gör kendin. Zaten hep bi arkadaşta olur ama satmış olur yaa ne hikmetse hiç göremeyiz bu tarz şeyleri.
-----
Buyur kardeş....
http://www.streetfire.net/video/honda-civic-14-is-nissan-primera-20-gt-volvo_741992.htm
http://www.streetfire.net/video/honda-civic-14-is-nissan-primera-20-gt-volvo_741993.htm
------
Ben hiç kullanmadım primera ama videodan gördüğüm kadarı ile o kadrda abartılacak bir araç değil.

kele göre traş kardeşş

flexamin
15-09-2010, 19:47
yaws bu kadar tartışılıo madem ayarlayın focus deneyin :D kimse kimseyi kırmasın sinirlendirmesin :) en basit

M U R A T
15-09-2010, 23:30
istanbula gelirsen bi gt ayarlamaya çalışıcam

oğuzk
15-09-2010, 23:36
130luk focus sağlıklı gt yi geçemez gibi.

MuratGürakan
15-09-2010, 23:38
kele göre traş kardeşş

sana akıl lazım kardeşşş

M U R A T
15-09-2010, 23:59
sana akıl lazım kardeşşş

sana ne lazım burda söylemeyim kendin anla

MuratGürakan
16-09-2010, 00:04
Sen söyleme boşver kardeşş. Sen yoluna bak devam et ;)

pureal
25-09-2010, 13:39
yaws bu kadar tartışılıo madem ayarlayın focus deneyin :D kimse kimseyi kırmasın sinirlendirmesin :) en basit

fırsat olursa bende denemek isterim...ciğerli primera gt ile 130 hpcik mondeomla :)