PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Standart bir araca...

Tunacan
17-09-2010, 09:17
Merhaba,
2010 model Mazda 3 Sedan aracım var. Müziği öyle çok bass lı dinleyen birisi değilimdir. Amacım kaliteli ses.
Eski aracım Astra G idi. üzerinde Alpine 9852RR mp3 çalar vardı ve bana standart hoparlörler ile yetiyordu.

Gelelim şimdiki soruna. Aracımın müzik sistemi orjinal. Fakat ses kalitesi çamur gibi. İyileştirmek için de sizden yardım istiyorum.

Araca uygun navigasyonlu dvd çalabilen medyalar çıkmış piyasaya.(cyclone ve navimaster marka) Sanırım hepsi çin malı. standart 45W-52W çıkış güçleri var. Bunlardan taksam beni ne derece tatmin eder. Anfi ya da hoparlör takviyesi ile desteklenebilir. Hemde araç içinde hoş bir görüntü olur.

Bir başka seçenek ise aracıma uygun teyp çerçevesi alıp pioneer, alpine gibi markaların double din lerini takmak. Fakat direksiyondan kumanda ve teyp ekranı iptal olacak (sanırım).

Son seçenek ise güzel bir komponent ve anfi ile orjinal teybi beslemek.

Sizin yeni bir alternatifiniz ya da fikriniz var mı?
Tek istediğim kaliteli bir ses. Extreme birşeyler değil.
Teşekkürler...

onur_S
19-09-2010, 14:52
Merhaba,
2010 model Mazda 3 Sedan aracım var. Müziği öyle çok bass lı dinleyen birisi değilimdir. Amacım kaliteli ses.
Eski aracım Astra G idi. üzerinde Alpine 9852RR mp3 çalar vardı ve bana standart hoparlörler ile yetiyordu.

Gelelim şimdiki soruna. Aracımın müzik sistemi orjinal. Fakat ses kalitesi çamur gibi. İyileştirmek için de sizden yardım istiyorum.

Araca uygun navigasyonlu dvd çalabilen medyalar çıkmış piyasaya.(cyclone ve navimaster marka) Sanırım hepsi çin malı. standart 45W-52W çıkış güçleri var. Bunlardan taksam beni ne derece tatmin eder. Anfi ya da hoparlör takviyesi ile desteklenebilir. Hemde araç içinde hoş bir görüntü olur.

Bir başka seçenek ise aracıma uygun teyp çerçevesi alıp pioneer, alpine gibi markaların double din lerini takmak. Fakat direksiyondan kumanda ve teyp ekranı iptal olacak (sanırım).

Teşekkürler...

naviteclere filan bulaşmayın ses kalitesi sizi tatmin etmez.pioneer alpine tercih edilebilir bunların direksiyon kumandası için kitleri var.

extremesound
22-09-2010, 09:06
Merhaba,

Teşekkürler...

Markasız multimedya oynatıcılarını (çin malı),hiç bir kalite kontrolden geçmemiş ne marka olduğu belli olmayan vede önceki yaşamış ollduğumuz tecrübelerimize dayanarak ,firmamızda bu tip markasız ürünleri önermiyoruz ve müşteri isteği haricinde satmıyoruz ,uzak durmanı öneririm .

Kullanıcı aracın oem direksiyon kumandalarını kullanmak isterse Alpine markasının bu tip ekipmanları Tr de mevcut olduğu için öneriyoruz.

özgür67
22-09-2010, 09:13
biz yaklaşık 5 aydır cyclone kullanıyoruz golf 5 te.Şu ana kadar bir sorun çıkarmadı.Gayette fonksiyonel bir cihaz.Düşünülebilir bence.

NOSman
30-09-2010, 02:05
Tabiki çin mallarını önermiyoruz.MArka bişey almanız herzaman daha iyidir.
Pioneer JVC Alpine Kenwood gibi hepsinin aracınız ıcın dıreksıyon kumanda aparatları var.Biz TR ye getiyoruz aracların yüzde 90 ına uyumludur.
Teyp çerçevesi de TR de var mazda3 yeni kasanın.

Marka bişey almanızı öneririm
Osman Aktepe

Tunacan
02-10-2010, 07:57
Ozaman Pioneer ya da Alpine nın ürünlerine yöneleceğim.
Mazda 3 lerin çerçevelerne kaç inch lik bir double din almamız gerekiyor? Çerçeveyi sizden temin edebiliyormuyuz?

NOSman
03-10-2010, 02:14
Çerçeveye Double din koyabiliyorsunuz double din boyutları markaların ki lerde standart. İstediğz kaliteli bşeyse 1-2 model onereıblırım

alpine ina-s900
pioneer avic-f910bt
jvc kw-nt1

HkN
06-10-2010, 22:48
Uzak doğu mallarına pek güven olmuyor. Bence kaliteli bir ürün al başın ağrımasın

Selcuk_RoL
06-10-2010, 22:53
ses kalitesi olarak alpine yada pioneer den şaşma bence !!

Tunacan
24-10-2010, 11:02
Araca uygun necvox çıkmış. tavsiye edermisiniz?

kv661
24-10-2010, 16:36
Çinli hatunlar dışında gerisi yalan. İlla ki arıza maraza çıkarıyor.

Tunacan
24-10-2010, 16:38
ozman double din çerçeve ve double din teyp ile çözeceğiz bu işi...