PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzos boyama yardım !!

cem36
20-09-2010, 23:46
Arkadaslar karakolluk bir durum yuzunden 18 eylul gecesı hic uyuyamadım sabah eve geldım cok yorgundum bulusmaya gelıcek halım hiç yoktu maalesef gelemedım evde dınlendım.. Geldiğimde sizlere danışıcaktım bu konuyu fakat kısmet degılmış..

Motosikletime egzos taktıktan sonra iki defa ara boru yaptırdım. Maalesef motoruma uygun ara boru bulamadım yaptırmak zorunda kaldım. İlk yaptırdıgım kendini usta zanneden şahıs heryerı kaynak yaparak leş bir ara boru yaptı. Lanet etmiyorum 2 tekere bınıyoruz kımsenın günahını almıyalım ! Tabiki bu iş midemi bulandırdı 2. ara boruyu arabamın bakımlarını yaptırdıgım ustamın arkadasına yaptırdım. Çok güzel tam istediğim gibi oldu herseyı fakat bir şeyi unuttum. Ara boruyu yaptırmadan önce nikelaj kaplatmayı !!! Şuan ara boru motorda takılı ve kaynaklı manifoldtan gelen ara boruya. Söktürmek istemiyorum cunku tekrar kesilip yeni ara boru yapılıcak..
Rengi çok gözüme batıyor. Motorum ustundeki egzos karbon fakat uçları, boğazı ve kelepçeleri titanyum renginde ara boru ise mat gri.. Bunu sökmeden nasıl boyayabılırım ? Egzos boyaları genelde siyah ve gri... Sıyah renk istemiyorum gri zaten kötü.. Titanyum rengine yakın bir renk varmıdır egzos boyası ? Veya nikelaj veya bronz bir renk ?

Thracian
20-09-2010, 23:55
boya yaptırırken, ısıya dayanıkı boya olayını sor daha sağlıklı olur amatör boyama i,çin

cem36
21-09-2010, 00:13
Zaten ısıya dayanıklı egzos boyaları var 650-800 derecelere kadar dayanıyor fakat renk yok !! sıyah ve gri var. benım istediğim titanyum veya bronz renkler. bu renklerde varmıdır egzoz boyası veya alternatif olarak ne yapılır ara boru sökulmeden

Oldschool
21-09-2010, 00:22
Büyük Yapı marketlerine bakmanı öneririm orada olucaktı....

ramo35
21-09-2010, 02:44
çok ses yapıyorsun rhtsz oluyorum sök gitsin:D bence tekrar ara boru yap geçen gördüğümde sölicektm ama pek hoşuma gitmedi birleştiği yer bence git daha düzgün yaptır halledileblr bişi nede olsa

cem36
21-09-2010, 03:21
Moruk ara boru cok iyi senın gordugunde hangı ara boru vardı hatırlamıyorum ama son yaptırdıgım cok ıyı.. Renk kotu tek onada care arıyoruz ıste :) ses ıyı ses bıde silencer ı sökiyim ozaman gör :)

ramo35
21-09-2010, 03:25
yrn getir bi istasyonun oraya görelim bakalım en son ne zaman görüştük 5 gün önce flndı glb ben birleşme yerini işçiliği begenmemiştim incelediğimde baştan savma yapmış gibi duruyordu ses iii laaa:D impreza geliyor sandım geçen ara sokakta:D

cem36
21-09-2010, 03:59
:D ara sokakta cok devirli gidemiyorum tabıde sen bıde 15binlerde gör :D

Yarın ben bi yapımartketlerıne bakıyım ınsallah bulurum bronz renk bulamazsam bıraz daha kararmasını beklıcem en olmadı sıyaha boyucam gözume gozukmez en azından