PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 GTI jant boya kodu hakkında

darkred
21-09-2010, 23:22
Arkadaşlar aracımın jantları balata tozundan dolayı cok hosuma gitmiyor ne yaptıysamda istediğim kadar temiz sonuç alamadım jantları boyatmak istiyorum aslında ama bazen yıkandıktan sonra sanki krom jantmıs gibi parlıyor ve bu cok hosuma gidiyor.Birkaç kişiyle görüştüm fabrika jantların bazılarında boya olmuyor denildi bende orinal birebir olsun istiyorum.

106GTI jantlarda boya varmdır varsa kodu nedir.Eğer boya yoksa polisaj mı yaptırmam gerekli bu konuda bilgisi olan varmı acaba??

Jantlarım resimdeki gibi..

http://img153.imageshack.us/img153/5402/dscf6975n.jpg

TolgaEsentepe
21-09-2010, 23:28
al gri boya içine sim sedef attır boyat gıtsın canım :D

-batu-
21-09-2010, 23:30
evrencim nasıl temizliyosun jantlarını? Güzelce temizleyip üstüne wax atarsan balata tozunu rahat çıkarırırsın

darkred
21-09-2010, 23:31
al gri boya içine sim sedef attır boyat gıtsın canım :D

cano yıkandıktan sonra bazen krom gibi duruyor o görüntü gitsin istemiyorum..

boyatmakmı gerek polisajmı onu soruyorum ona göre hareket edicem

orjinal boya kodunu bilen varmı?

darkred
21-09-2010, 23:33
evrencim nasıl temizliyosun jantlarını? Güzelce temizleyip üstüne wax atarsan balata tozunu rahat çıkarırırsın

batucum gökhanla LOC kullanıyoruz ben aslında memnunum baya cıkartıyor ama bazı noktalarda jantta ton farkı oluyor onu sevmiyorum yıpranmıs artık iyice...

kafama göre gidip boyatmakta istemiyorum orj fabrika rengi inan cok hosuma gidiyor benzer renkte istemiyorum direk bire bir orjinal olsun istiyorum.

-batu-
21-09-2010, 23:37
senin yerinde olsam güzelce kumlatırdım üstünede elektro statik boya yada sadece vernik attırırdım :)

darkred
21-09-2010, 23:40
Kumlama ve vernik hosuma gitti.kumlama yapınca jant tertemiz olur verniklede güzelce parlar sanki orj bi iş olmus olur sanırım :)

melih
21-09-2010, 23:42
kumlanıp vernik atılırsa ısık vurduğu znm beyaz gibi gözükür jant

darkred
21-09-2010, 23:46
kumlanıp vernik atılırsa ısık vurduğu znm beyaz gibi gözükür jant

abi boyatayım diyorum ama jantların üzerinde boya yok bu renk metalin kendi rengi diye birşey duydum.o yüzden kararsız kaldım üzerinde boya varmı yokmu bilemedim..

yıkandığı zaman kimi acılardan krommus gibi parlıyor o görüntüsü kaybolmadan pırıl pırıl yapmak istiyorum jantları ...

eger metalin kendi rengiyse polisaja vermem gerekicek sanırım

egerki boyaysada boya kodunu öğrenmem lazım :)

.oktan işlerle ugrasıyorum herzamnki gibi ama huyum bu :D

melih
21-09-2010, 23:51
ya sizin orda sağlam oto bayacı yokmu adama jnatın bi yerini göster ben bu rengin aynısı istiyorum de karıştıp dursun yapsın sana ver boyacıya güzlce zımparaltıktan sonra boya ve vernikten sonra sıfır gibi olur

darkred
21-09-2010, 23:57
kodu bilen varsa direk koda göre boyatayım dedim abi en son care boyacı karıstırcak durcak :)

melih
21-09-2010, 23:58
valla bazen boya kodu da işe yaramıyo en iyi custom yaptırmak
belki adam öyle bi renk yaparki bayılırsın biz çokdenk geldik öyle :D

-batu-
21-09-2010, 23:59
biraz koyultsan rengi :)

darkred
22-09-2010, 00:05
yok batu orjin spec devam :D

bahsettiğim krom tarz görüntü su fotoda bariz belli oluyor bende aracımda bazen bu durusu yakalıyorum o yüzden sordum boyamı yoksa polisajmı diye

http://img697.imageshack.us/img697/2531/106gtik.png